Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 20:45

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
1. Przeglądarka, wbrew różnorakim piewcom sukcesu jest słaba. Brak możliwości wykonania zakupów na Allegro w czasach gdy większość handlu odbywa się w sieci to totalna porażka. Gdy na RetroKomp poprosiłem o zrzut strony naszego forum, to ze zdumieniem zauważyłem, że zamiast w sposób oczywisty i wygodny skorzystać z OWB, Krashan i Pampers odprawiali czary mary nad WGet.

2. Fab chyba nie bardzo ma ochotę by port MUI-OWB powstał na AmigaOS4. Znowu odwołam się do Retrokompa, gdzie w pewnym momencie wyrwało się Pampersowi, iż Fab rzucił specjalnie zaporową kwotą na odczepne.

3. Muszę się wyjątkowo zgodzić z Rzookolem, programiści ze świata MOSa, to nie programiści ze świata Amigi. Świadczyć o tym może przypadek Marcika i Sputnika. Ten też rzucił zaporową kwotą (dwa razy większą niż kwota dla MOSa) i opowiadał na około, jaka to dla niego męcząca i niekomfortowa sytuacja, by robić Sputnika dla AmigaOS. Gdy o dziwo dla niego kwota została bardzo szybko uzbierana, najpierw grał na czas, potem chyłkiem się wycofał.

4. Zbiórka nie odbywa się na kontrolowanym przez amigowców amigabounty.net, tylko na jakiejś dziwnej mosowej stronie. Jeśli będzie coś nie tak (patrz punkt drugi i trzeci) i np. pojawią się niekompletne źródła, lub takie, których nie da się skompilować, to ... nie chcę nawet spekulować.

5. Nawet jeśli wszystko będzie ze źródłami OK i tak nie ma żadnej gwarancji, że amigowcy dostaną przeglądarkę.

6. Wspieranie konkurencyjnych rozwiązań jest odbierane przez naszych programistów jako wotum nieufności. Skoro ktoś woli dawać pieniądze na Faba, to znaczy, że nie wierzy w pracę Friedenów i Timberwolfa. Pamiętam dobrze, że jedynym owocem pojawienia się na AmigaOS obecnej wersji MUI-OWB, było zakończenie prac Joerga Strohmayera, nad amigowym OWB.

7. Nie widzę sensu wspierania konkurencyjnych rozwiązań, skoro za kilka miesięcy pojawi się QT5 a wraz z nim nowoczesne wersja QTWeb.

8. Nie widzę sensu wspierania konkurencyjnych rozwiązań, skoro trwają pracę nad nową wersją TimberWolfa, która już teraz w wielu miejscach przewyższa OWB (patrz Allegro, zapisywanie stron, liczba dostępnych wtyczek itp.), a gdy będzie dostosowana do aktualnej wersji FireFoxa, po prostu ją zmiażdży.

9. Są inne ciekawsze rzeczy, robione przez naszych programistów, które warto wspierać finansowo, np. Java.

10. Każdy widzi, jakim niewypałem jest obecna wersja MUI-OWB 1.9 (długi start, mała stabilność, najsłabsze wyniki w HTML5, brak możliwości pisania polskimi literami itd.), a przypominam, że ta sama wersja MUI-OWB 1.9 na MOSie, była te 2 - 3 lata temu uznawana za produkt fantastyczny przez tamtejszych propagandzistów. Ja naiwnością nigdy nie grzeszyłem, już wówczas zapowiadanym portem się nie podniecałem i byłem do niego nastawiony sceptycznie. Okazało się, że wyszło na moje, tym bardziej sceptykiem jestem teraz.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 18 lis 2013, 12:23 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Cytuj:
Pamiętam dobrze, że jedynym owocem pojawienia się na AmigaOS obecnej wersji MUI-OWB, było zakończenie prac Joerga Strohmayera, nad amigowym OWB

A ja pamiętam z kolei że powodem nie było OWB-MUI tylko Timberwolf. OWB miał za zadanie gonić świat, być taką nowoczesną przeglądarką dla amigowców, i w momencie wypuszczenie Timberwolfa - cel został osiagnięty. Timberwolf ma w sobie to do czego OWB dążył.
OWB-MUI powstało na podstawie starej wersji z MorphOS-a, i port stworzył nie autor tejże przeglądarki ale kas1e. Ukazanie się OWB-MUI zbiegło się w czasie z używalnym Timberwolfem, i OWB-MUI pozostało ciekawostką. Zwłaszcza w Polsce - bo na co komu przeglądarka do której nie można wprowadzać polskich znaków. Samo szukanie w Google staje się paranoją.

Bounty pokazuje inny problem. Balast został odcięty, balon leci w górę. Garstka siedzi w X1000 i szybuje, a reszta (większość) niestety nie. Zamień na tydzień X1000 na SAM a szybko sobie przypomnisz powody dlaczego takie bounty ma szansę na sukces. "Topowe" programy stają się ekskluzywne dla X1000, na słabszych konfiguracjach są nieużywalne.
Można obyć się bez AmiCygnixa. Ale przeglądarka internetu to podstawowy program, to musi działać z akceptowalną prędkością. Chcesz to mogę zapodać jak działa Timberwolf na A1 G4 i łączu 20 Mbit. Nic ciekawego, serio.

Cytuj:
trwają pracę nad nową wersją TimberWolfa, która już teraz w wielu miejscach przewyższa OWB

Timberwolf miał być rozwijany "w wolnym czasie" - czy coś się zmieniło? Ostatnia wersja ukazała się dosyć dawno.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 18 lis 2013, 17:09 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Moge sie zgodzic czesciowo z Rafalem ale gdyby nie bylo zastrzezen do poziomu przegladarek dla AOS to takie bounty by nie powstalo. Moim zdaniem kwota jest zbyt wysoka aby dalo sie ja uzbierac. Juz przy pierwotnych 5 tys $ zglaszalem watpliwosci. Co do samej przegladarki. Wiele osob, nawet posiadaczy X1000 ja ceni. Na zachodzie literki PL nie sa potrzebne ;) No i akurat w tym aspekcie TW jest rownie denny :P
Niestety team robiacy AOS zawodzi. A moze bardziej zawodzi jego wielkosc. Okazuje sie, ze tak naprawde zostali tylko Friedeni. Reszta robi mniejsze rzeczy, od czasu do czasu. Jezeli bracia maja jakis klopot to wszystko stoi w miejscu. Nie dziwi wiec fakt, ze port TW (jako hobbystyczny) poszedl, na jakis czas, w odstawke. Niestety dobra przegladarka to podstawa a tej po prostu nie mamy.
Brak jakiejkolwiek informacji na temat poprawek do TW spowodowal, jak nazwal to Rafal, pojawienie sie swoistego votum nieufnosci. No, ale nie jest to wina uzytkownikow.
Zgadzam sie tez z Adamem, ze zapomniano o korzystajacych ze slabszych sprzetow.
W calym tym zamieszaniu ciesze sie, ze moja SAM jakos daje rade bo inwestycja w cokolwiek innego nie przynioslaby oczekiwwnego "zwrotu". A Qt to melodia przyszlosci. Jak dotychczas nie usunieto bledu, ktory u mnie (nie tylko) powoduje guru 9 na 10 razy na starcie. No tak, ale Alfkil ma X1000 :-P

Reasumujac, tez sie nie doloze teraz (dlozylem sie do wczesniejszej wersji i TW). Z racji na zbyt wysoki pulap pieniadze moga ugrzeznac ale ogolnie nie dziwie sie ludziom....

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 18 lis 2013, 17:25 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
@Przemek

Tak z ciekawości - jaki to błąd? U mnie wszystko odpala od kopa i nawet znośnie działa (mówię o Qt)? Też mam Sam.

PS. A i dajcie link do tego bounty :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 18 lis 2013, 17:44 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Blad dotyczy tylko programow korzystajacych z QtWebkit, czyli przegladarek. Uruchamiaja sie raz na 10 a w pozostalych przypadkach guru na starcie...

http://www.power2people.org/projects/odyssey/

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 18 lis 2013, 18:11 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Ja również nie przypominam sobie ani jednego przypadku w którym, wysypałaby mi się przeglądarka na starcie. Natomiast ogólnie QTWeb do najstabilniejszych programów nie należy. Natomiast nie są prawdą plotki rozsiewane przez MOSowców, jakoby programy pod QT muliły. Śmiem twierdzić że jest to najszybszy browser, przynajmniej takie odnoszę wrażenie na moim konfigu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 18 lis 2013, 18:21 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
O tym Qt to troche OT, ale...
To prawda, nasze Qt jest calkiem szybkie. Wiele zalezy od konkretnego programu. QtWeb jak zadziala jest calkiem znosne na SAM440, szybsze od TW. Co do bledu to nie chcialem meczyc Alfkila bo na dniach miala ukazac sie nowa wersja. Wtedy chcialem zrobic dla niego nowe testy...inne programy tez sa niezle ale juz np. Stellarium to dno zupelne....

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 18 lis 2013, 19:32 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): wtorek, 24 kwi 2012, 14:15
Posty: 3
Pierwszy raz mnie porządnie zaciekawiłeś :)

Mufa napisał(a):
Brak możliwości wykonania zakupów na Allegro w czasach gdy większość handlu odbywa się w sieci to totalna porażka.

Przecież na OWB zakupy Allegro działają bez problemu, tak samo eBay. Nawet dzisiaj to robiłem. Kto Ci powiedział, że coś nie działa?

Mufa napisał(a):
Gdy na RetroKomp poprosiłem o zrzut strony naszego forum,

Tu też nie rozumiem co masz na myśli, wchodzę na Twoje forum dosyć często spod MOSa, nawet teraz to robię, więc co masz na myśli?

A może zrobimy prawdziwe porównanie, np. na stronach testowych HTML5 i podobnych? Serio jestem ciekaw jak wygląda to na AmigaOS4. Przykładowo na html5test.com OWB ma 407 punktów, ile ma TimberWolf lub QTWeb? Bo w sieci znalazłem tylko zrzut z ekranu (http://www.amigans.net/modules/myalbum/ ... hp?lid=404) z 283 punktami. Możesz sprawdzić i dać znać?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 18 lis 2013, 20:34 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Rafał, nie zgadzam się z Tobą w kilku kwestiach. Jako, że mam zarówno AmigaOS 4.1 jak i MorphOSa 3.3 i oba te systemy są dla mnie głównymi, codziennymi systemami. Mogę powiedzieć, że warto mieć OWB w takiej wersji i funkcjonalności jaka jest na MOSie, ta przeglądarka jest naprawdę dobra. Przeglądarki z AOSa mają sporo niedogodności, pewnie najlepiej sprawowałoby się stare OWB, gdyby był zaktualizowany w nim silnik - ona jedyna dla nas Polaków działa poprawnie i szybko (choć sam wiesz, że najnowsza wersja stwarza problemy). Ale stary silnik źle czyta wiele stron. OWB MOSowe nie można porównywać do tego OWB-MUI na AOSie, gdyż to drugie jest przekonwertowane z błędami, brakuje wielu funkcjonalności. Jeśli chodzi o OWB na MOSie to nie ma problemów z Allegro, ja w każdym razie nie mam. Nie ma problemów z polskimi znakami - używam codziennie. Nie wiem dlaczego Pampers i Krashan do zrzucenia strony stosowali WGet, ja jak potrzebuję mogę zapisać stronę to stosuję OWB. Może uznali, że WGet jest do tego lepszy. Przeglądarka jest szybka - mam Pegasosa 2. Na wolnych komputerach czyli wszystkim poza AmigaOne X1000 może ona być naprawdę dobrym rozwiązaniem. W teście HTML5 ma wyniki porównywalne z FireFoxem. Jeszcze ani razu mi się nie zawiesiła. Co do Bounty, zdaje mi się, że jest na stronie zorganizowanej przez Arosowców, a nie na stronie MOSowców.
Co do pozostałych rzeczy, to nie umiem powiedzieć. Możliwe, że Fab dał zaporową cenę, nie wiem. Jednak ja bym bardzo chciał mieć na swojej AmigaOne takie OWB.


Ostatnio edytowano poniedziałek, 18 lis 2013, 20:37 przez AS, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 18 lis 2013, 20:36 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
xtrend napisał(a):
Przecież na OWB zakupy Allegro działają bez problemu, tak samo eBay. Nawet dzisiaj to robiłem. Kto Ci powiedział, że coś nie działa?


Deez i Rzookol i zeby nie bylo na amigowym OWB, zarowno tym zwyklym jak i tym w MUI, tez od pewnego czasu przy wyborze przesylki i zaplaty jest zwiecha, zwlaszcza ma to miejsce jesli jako forma przesylki wystepuja paczkomaty InPost. A aukcji z taka opcja jest juz chyba wiecej niz 50%.


Cytuj:
Tu też nie rozumiem co masz na myśli, wchodzę na Twoje forum dosyć często spod MOSa, nawet teraz to robię, więc co masz na myśli?


Mowie o opcji "zapisz strone jako" w TW zapisywany jest kod oraz katalog ze wszystkimi grafikami itp. Nie pamietam dokladnie jaki byl problem z MUI-OWB, gdyz nie ja siedzialem przy maszynie z MOSem. Jakis jednak musial byc (byc moze wlasnie brak katalogu z grafikami), skoro Pampers i Krashan zaprzegli do tej operacji WGeta.

Cytuj:
A może zrobimy prawdziwe porównanie, np. na stronach testowych HTML5 i podobnych? Serio jestem ciekaw jak wygląda to na AmigaOS4. Przykładowo na html5test.com OWB ma 407 punktów, ile ma TimberWolf lub QTWeb? Bo w sieci znalazłem tylko zrzut z ekranu (http://www.amigans.net/modules/myalbum/ ... hp?lid=404) z 283 punktami. Możesz sprawdzić i dać znać?


Skoro jak twierdzisz regularnie czytasz to forum, to sie dziwie ze w sieci znalazles zaledwie jeden zrzut, skoro sam na naszym forum zamiescilem ich siedem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 18 lis 2013, 20:39 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
AS napisał(a):
Jeśli chodzi o OWB na MOSie to nie ma problemów z Allegro, ja w każdym razie nie mam.


I nie masz problemow z aukcjami z InPost? Moze akurat miales szczescie ze na takowe nie trafiles? Ja w kazdym razie do Allegro ze wzgledow bezpieczenstwa uzywam juz wylacznie TimberWolfa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 18 lis 2013, 21:53 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Porównałem na grzybie najnowsze wersje przeglądarek. Na wspomnianej stronie zgodności z HTML 5 - http://html5test.com/
Tak wyglądają wyniki:
Internet Explorer 11 - 370 pkt
Opera 12.16 - 392 pkt
Firefox 25.01 - 447 pkt
maxthon 3.3.5.200 - 465 pkt
Chrome - 31.0.1650.57 m - 501 pkt
na 555 pkt możliwych maksymalnie do uzyskania

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 18 lis 2013, 22:11 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): wtorek, 24 kwi 2012, 14:15
Posty: 3
No coż, u mnie na MOSie używam codziennie tylko OWB i bardzo często korzystam z Allegro i eBaya. Nawet dzisiaj kupiłem coś na Allegro i bez problemu zakończyłem transakcję. Jeśli ktoś ma problemy to ja się bardzo dziwię. Ogólnie okres kilku miesięcy miałem kilka "zwiech" OWB. Może jestem szczęściarzem.

Co do opcji "Zapisz jako" to OWB zapisuje chyba tylko treść strony. To oczywiście słaba strona OWB, chociaż uczciwie przyznam, że praktycznie z tej funkcji nie korzystam.

Dzięki za linka do Twoich testów. Oglądałem je nawet wcześniej, ale niestety "starość nie radość" ;) W każdym razie OWB pod MOSem w teście HTML5 daje 408 punktów[, co jest dużo wyższym wynikiem niż to co widać na Twoich zrzutach (poniżej 300). Porównując z innymi systemami 408 to więcej niż na Safari 7.0 (397 punktów), a więc nie można powiedzieć, że OWB ma słaby silnik. Oczywiście należy zwrócić uwagę na inne elementy, OWB ma swoje wady, ale nie przesadzajmy - jak już napisałem korzystam z OWB codziennie i w większości przypadków nie mam potrzeby uruchamiać peceta, to naprawdę dobry produkt. Nie chcę rozpoczynać dyskusji co składa się na punktację testu HTML5, ale faktem jest, że żadna przytoczona przez Ciebie przeglądarka na AmigaOS4 nie uzyskuje wyniku zbliżonego nawet do 400. Zatem prawda jest gdzieś pośrodku między naszymi opiniami i mam nadzieję, że możemy się z tym zgodzić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 18 lis 2013, 22:12 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): wtorek, 24 kwi 2012, 14:15
Posty: 3
OWB pod MOSem uzyskuje 408 punktów, to bardzo dobry wynik i nie da się tego zanegować.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 18 lis 2013, 23:05 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Mufa napisał(a):
I nie masz problemow z aukcjami z InPost? Moze akurat miales szczescie ze na takowe nie trafiles? Ja w kazdym razie do Allegro ze wzgledow bezpieczenstwa uzywam juz wylacznie TimberWolfa.

Nie umiem powiedzieć, ja mało rzeczy kupuję na Allegro. Do tej pory nie miałem kłopotów, ale nie umiem w tej chwili powiedzieć czy miałem szczęście, czy OWB MOSowe nie ma problemów z InPost.
Natomiast przypatrzyłem się zapisywaniu strony. Tu masz rację (nie zwróciłem na to specjalnie uwagi, gdyż dla mnie działało wystarczająco) i OWB nie zapisuje całej strony. Zapisuje HTML, ale nie zapisuje obrazków - obrazki pobiera z sieci. Natomiast można zapisać stronę jako PDF.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO