Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 16:49

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 19 lis 2013, 06:34 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
xtrend napisał(a):
No coż, u mnie na MOSie używam codziennie tylko OWB i bardzo często korzystam z Allegro i eBaya. Nawet dzisiaj kupiłem coś na Allegro i bez problemu zakończyłem transakcję. Jeśli ktoś ma problemy to ja się bardzo dziwię. Ogólnie okres kilku miesięcy miałem kilka "zwiech" OWB. Może jestem szczęściarzem.


No cóż, nie sądze aby ludzie na PPA sobie to wymyślili, poza tym jak już wspominałem tak samo jest na OWB pod AmigaOS. Nie wiem w jaki sposób finalizujesz transakcje na Allegro, być może np. zawsze kupujesz za pobraniem. Ja zawsze korzystam z przelewu przez PayU i jeśli jest taka możliwość jako formę przesyłki wybieram paczkomaty. Problemy w ostatnim czasie były, tak przynajmniej w ciągu całego października i pierwszej dekady listopada (potem już nic nie kupowałem, więc nie wiem czy w Allegro coś zmienili i już problemów nie ma, czy też nadal są).

Cytuj:
Co do opcji "Zapisz jako" to OWB zapisuje chyba tylko treść strony. To oczywiście słaba strona OWB, chociaż uczciwie przyznam, że praktycznie z tej funkcji nie korzystam.


No właśnie, czyli mój zarzut był celny.

Cytuj:
Dzięki za linka do Twoich testów. Oglądałem je nawet wcześniej, ale niestety "starość nie radość" ;) W każdym razie OWB pod MOSem w teście HTML5 daje 408 punktów[, co jest dużo wyższym wynikiem niż to co widać na Twoich zrzutach (poniżej 300). Porównując z innymi systemami 408 to więcej niż na Safari 7.0 (397 punktów), a więc nie można powiedzieć, że OWB ma słaby silnik. Oczywiście należy zwrócić uwagę na inne elementy, OWB ma swoje wady, ale nie przesadzajmy - jak już napisałem korzystam z OWB codziennie i w większości przypadków nie mam potrzeby uruchamiać peceta, to naprawdę dobry produkt. Nie chcę rozpoczynać dyskusji co składa się na punktację testu HTML5, ale faktem jest, że żadna przytoczona przez Ciebie przeglądarka na AmigaOS4 nie uzyskuje wyniku zbliżonego nawet do 400. Zatem prawda jest gdzieś pośrodku między naszymi opiniami i mam nadzieję, że możemy się z tym zgodzić.


Ja nie neguję dobrych wyników w teście HTML5. Jesli przeczytałeś listę 10 powodów dla których nie wesprę tego bounty, to z pewnością zarzutów do punktacji HTML5 nie znalazłeś. Nie samymi punktami jednak człowiek żyje, ja stwierdziłem tylko że to wcale nie taka super hiper przeglądarka wymieniając dwie podstawowe wady. Jak sam przyznałeś gdyby poszukać to tych wad można by znaleźć więcej, a przeglądarek z podstawowymi wadami to jest Ci u nas na AmigaOS dostatek. Natomiast wracając jeszcze do punktacji html5, to jeśli Alfkil dotrzyma słowa (a dotychczas zwykł je dotrzymywać) i za kilka, kilkanaście tygodni pojawi się QT5 dla AmigaOS, to będziemy mieli przeglądarke dokładnie na takim samym silniku i to bez potrzeby wykładania 7500 dolców.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 19 lis 2013, 10:34 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
Daje to do myślenia... Przekonałeś mnie, żeby się nie dorzucić, a taki pomysł chodził mi po głowie. Chociaż nawet przez chwilę nie zmieniłem zdania, że TimberWolf to najlepsza przeglądarka na Amigę :thumbup:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 20 lis 2013, 22:35 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Sprawdzałem dziś na A1 XE:
IBrowse - test nie mógł być wykonany
OWB - 199 pkt
OWB MUI 1.9 - 188 pkt (i tu mnie zdziwiło czemu mniej)
Timberwolf 4.0.1 - test nie mógł być wykonany

"Test nie mógł być wykonany" - strona nie była w stanie załadować się. IB miało szansę 5 minut. Timberwolf sam po kilku minutach zwrócił komunikat że strona nie odpowiada.
Na podstawie tego - dla mnie sens bounty jest.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 20 lis 2013, 22:44 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
@adam

Jakis sens jest ale mysle, ze skoro po poczatkowym szumie uzbierano jedynie 2800 $ to o otwarciu zrodel mozemy zapomniec :?

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 21 lis 2013, 14:29 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Sens jest mieć dwie przeglądarki oparte na dwóch różnych silnikach. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości, bo jeśli nagle z jaąś stroną, tak jak to miało miejsce ostatnio z Allegro, dany silnik ma problemy, można posłużyć się innym. Każdy porządny system ma nawet więcej niż dwa silniki do wyboru.

Natomiast bounty nie ma sensu. Jak już napisałem wcześniej Timberwolf i QTWeb to jest przyszłosć. Jak już się podejmie wysiłek i zaktualizuje to do nowych wersji, to późniejsze aktualizacje to już pestka. W dodatku jeśli się pracuje na przeglądarce na której siedzą miliony, to wiele rzeczy jest aktualizowanych bez jakiegokolwiek udziału amigowych developerów. To jest moim zdaniem najważniejsza zaleta. Jeśli weźmiemy taki przykład YT, to przecież odkąd przeszedłem na Timberwolfa, wogóle nie wiem że oni zmieniają skrypty. Na bieżąco aktualizuje się sama wtyczka Download Helper i po prostu ściąganie filmów zawsze działa. Tak samo smTube dla QT, pewnego dnia uruchamiam ten program, dostaję informacje że YT zmieniło skrytpty, czy mam dokonać aktualizacji, klinkąłem ok i to wszystko. A jak było za czasów amigowego GetVideo? Jak autor miał czas to zaktualizował program po tygodniu, jak nie miał to po trzech, a każdy tylko się modli by pewnego dnia nie powiedział "wiecie, praca, rodzina, pasuję".

To bounty to jest utrwalanie takiego syndromu na polu przeglądarek. Czyli znowu uzależnienie od jakiegoś gościa, który w zasadzie od razu mówi że programu dla Amigi nie będzie rozwijał, daje tylko źródła. Potem pewnie tak jak w przypadku MUI-OWB 1.9, dwa lata zastoju bez chocby jednej aktualizacji, a potem co, nowe bounty? Ludzie przrabialiśmy już ten scenariusz. On się nie sprawdził. trzeba iść w kierunku takich rozwiązań aby maksymalnie wiele pracy wykonywali dla nas inni, ci z wielkiego świata, ale nie mam tutaj na myśli świata MOSa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 12 gru 2013, 13:50 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Uzbierano mniej wiecej polowe. Pewnie gdyby stanelo na pierwszej proponowanej kwocie, czyli 5 tysiacach, to osiagnieto by cel poprzez pospolite ruszenie, na zasadzie "mamy juz 3600 czyli 75% kwoty, zostalo niewiele, przypominamy o akcji, prosimy o odrobine mobilizacji przy wplatach...". Jednakowoz kwota 7500$ zmienia nieco postac rzeczy. Ja jednak nie o tym. Kas1e, chyba zeby troche przypomniec o tej przegladarce wrzucil nowe archiwum MUI-OWB na OS4Depot. Studze zapal tych ktorzy oczekuja nowosci, jest to ta sama stara wersja 1.9, z jednym poprawionym bledem w skrypcie, ktory juz chyba kazdy dwa lata temu sam sobie poprawil.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 14 gru 2013, 12:32 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Nie dziwota, z taką kwotą - 7500...
Ja za to zerknąłem dziś na moje kanały RSS i widzę że pojawiła się wersja 1.21 dla MOS-a i tak się zastanawiam jak ma się ona do 1.9 dla AOS-a?
Chyba racja, że cena jest celowo zaporowa... W ogóle to kiedy to bounty się kończy/czy w ogóle? Na czas czy do skutku?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 15 gru 2013, 14:41 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
:roll: Mufa , a jeśli uzbierają tą kwotę i ten port powstanie,
i będzie jakimś cudem "używalny" a nawet poniekąd przydatny,
to i tak go dla zasady rozumiem nie będziesz używał? :) ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 15 gru 2013, 14:45 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
...dziś zerknąłem na AW bodajże i na stronę bounty - dołożyli parę groszy. Coś na siłę tu jest.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 15 gru 2013, 18:23 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Cóż trzeba zacząć myśleć nad reaktywacją OWB RA.
Trochę się już z wszystkiego odrobiłem, mogę zerknąć na źródła.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 15 gru 2013, 20:11 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Kas1e zapowiedział wydanie wersji 1.16, jeszcze przed swietami...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 15 gru 2013, 23:46 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
pizzadriver napisał(a):
:roll: Mufa , a jeśli uzbierają tą kwotę i ten port powstanie,
i będzie jakimś cudem "używalny" a nawet poniekąd przydatny,
to i tak go dla zasady rozumiem nie będziesz używał? :) ;)


No nie wiem. Do MUI-OWB nie bylem nastawiony zbyt entuzjastycznie i okazalo sie ze mialem racje. Niemniej oczywiscie takowa wersje pobralem, zainstalowalem i do teraz mam na twardzielu. Inna sprawa ze nie pamietam juz kiedy to odpalilem. MUI-OWB w przeciwenstwie do RA-OWB (ktore ma wsparcie dla pisania po polsku), nie oferuje niczego czego nie mialby Timberwolf, wiec jego uzywanie na moim konfigu mija sie z celem.

Jesli nowe MUI-OWB bedzie uzywalne, a do tego czasu nie pokaze sie nowy TimBerWolf czy QtWeb to coz, przyznam ze sie mylilem co do tej przegladarki, ludzi nieomylnych wszak nie ma. Na pewno jesli to powstanie, to bez wzgledu jaka klase bedzie prezentowac, nie bedzie tak ze dla zasady nie pobiore MUI-OWB. Uczynie to bezzwlocznie, chociazby po to by przekonac sie ile jest warta i ewentualnie zrecenzowac ten produkt na blogu.

Z moich obserwacji pod linuksem PPC, wynika ze choc da sie ogladac filmy na YT zarowno pod klonem FF jak i na przegladarce opartej o WebKit, to jednak Webkit jest pod tym wzgledem nieco wydajniejszy. Co za tym idzie chociazby z tego powodu warto miec browsery na dwoch roznych silnikach. Przy czym na dzis w pelni podtrzymuje to co napisalem kilka tygodni temu, bardziej stawiam na sukces nowego QT i co za tym idzie QtWeb.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 16 gru 2013, 23:02 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Przemek napisał(a):
Kas1e zapowiedział wydanie wersji 1.16, jeszcze przed swietami...


Właśnie zainstalowałem i sobie testuję ... tylko to kolejny odgrzewany kotlet .... (C) 2011 i trochę ;) mu brakuje do wersji 1.21 (C) 2013.
Chwała Kas1e, że mu się chce ale trzymam kciuki za nowego Timberwolfa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 17 gru 2013, 01:22 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
amig_os napisał(a):
Właśnie zainstalowałem i sobie testuję ... tylko to kolejny odgrzewany kotlet .... (C) 2011 i trochę ;) mu brakuje do wersji 1.21 (C) 2013.
Chwała Kas1e, że mu się chce ale trzymam kciuki za nowego Timberwolfa.


...ale zawsze świeższy niż mamy i nie kosztuje 7.5k$ ;-) Jak literki PL, poprawione?

A co do działań naszego teamu...zaczekam na wyniki, bo na razie szkoda gadać...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 17 gru 2013, 12:30 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Przemek napisał(a):
amig_os napisał(a):


A co do działań naszego teamu...zaczekam na wyniki, bo na razie szkoda gadać...


Akurat ta nowa wersja jest wynikiem działań naszego teamu, bo w rozwiązywaniu problemów pomaga kas1e nie Fab, a nomen omen Strohmayer. Co do polskich literek, zaraz sprawdzę. jeszcze nie pociągnąłem archiwum, a zdaje się że są już dwa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO