Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 27 kwi 2024, 04:23

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 13 sty 2020, 10:39 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1197
newhousik napisał(a):
Niestety to nie ja ;). Dla mnie Amiga to była głównie grafika 3d, a i Elite Frontier 2 ;).
Na tą chwilę jestem mało twórczy (postanowiłem sobie adaptować dzieci ;), co spowodowało chroniczny brak czasu), Teraz jedyny projekt związany z Amigą i to robiony nie na Amidze, to przeróbka Amga Magazynu na wersje edytowalną cyfrową, ale dopiero kończę jeden numer.


Coraz gorzej z moją pamięcią :cry: A co do dzieci...super, są świetne. Jedyna sensowna rzecz na tym świecie, pomimo zjadania całego naszego czasu :D

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 13 sty 2020, 14:24 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
No tak samymi zabawkami życia nie zapełnisz :)

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 13 sty 2020, 16:41 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
newhousik napisał(a):

Niestety to nie ja ;). Dla mnie Amiga to była głównie grafika 3d, a i Elite Frontier 2 ;).
Na tą chwilę jestem mało twórczy (postanowiłem sobie adaptować dzieci ;), co spowodowało chroniczny brak czasu), Teraz jedyny projekt związany z Amigą i to robiony nie na Amidze, to przeróbka Amga Magazynu na wersje edytowalną cyfrową, ale dopiero kończę jeden numer.


Jeśli mimo wszystko znalazłbyś czas na trochę więcej amitwórczości, to chętnie widziałbym artka będącego recenzją Tabora. Oczywiście pomógłbym na ile mógł w kwestiach technicznych, jak i również dał konto na blogu. Jeśli nie jesteś zainteresowany, to liczę że podrzucisz chociaż jakieś fotki ze swojej konfiguracji, czy coś ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 13 sty 2020, 18:28 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Najpierw niech będzie. Nie widzę problemu nawet z udostępnieniem samej płyty.

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 15 sty 2020, 10:34 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Czy już wiadomo czy Tabor ma problemy z zasileniem kart graficznych po pci-e ? Przymierzam się do RX 550, a one w większości nie mają złącza zasilania.

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 15 sty 2020, 11:15 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 148
Podpinam się pod to pytanie.
Dodatkowo, czy taką kartę polecacie ?
https://www.morele.net/karta-graficzna- ... g-1678603/
Wydaje się nieduża ... tak wstępnie o niej myślę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 15 sty 2020, 13:21 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Ja się zastanawiam czy nie wziąć wersji 4gb
https://pl.aliexpress.com/item/4000346842352.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.16e043e9ZIMaW6&algo_pvid=534b2c1a-5e67-4a07-9e64-315827bb0479&algo_expid=534b2c1a-5e67-4a07-9e64-315827bb0479-0&btsid=54e29400-8ece-46e1-a588-2a674b7b3723&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1,searchweb201603_53
Mam monitor 4k, choć 2 gb też powinno wystarczyć
Pamięć sobie zamówiłem tą:
https://pl.aliexpress.com/item/33016091853.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7fcc472bgscfed&algo_pvid=85af4cdc-c7e9-490e-8fd5-df67c3542db3&algo_expid=85af4cdc-c7e9-490e-8fd5-df67c3542db3-3&btsid=f0cfc657-cf8b-49f8-9573-bfdcca2086e3&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1,searchweb201603_53
4 gb 1066, powinna zejść do 800, bo jak dobrze zrozumiałem to wpis przy Taborze ddr 400 mhz, oznacza pamięć 800 ;). W razie czego mam w szufladzie jeszcze 2 gb ale 1333.

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 15 sty 2020, 13:58 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 148
Zakup pamięci zostawię na koniec bo nie wiem na ile kapryśny pod tym względem jest Tabor. W szufladzie mam parę pakietów pamięci z laptopów, więc przy porcji szczęścia któraś może zadziała.

A jak tam sprawa z HDD ? Tradycyjny czy może SSD ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 15 sty 2020, 14:27 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Ja bym sugerował SSD.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 15 sty 2020, 14:44 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Chciałbym tutaj wyjaśnić zasadnicza kwestię, którą być może sobie niektórzy zadają, mianowicie czy A1222 Early Adpoter jest w 100% fabrycznie nowym Taborem II, czy może jakąś skupowaną od betatesterów używką, jak próbuje głosić jeden z niebieskich trolli na PPA, czy też może jakąś przeróbką zmagazynowanych wcześniej płyt dla Tabora I, co może sugerować ostatni komentarz Adama na amigaone.wordpress.com.

Cóż próby przekonywania niebieskich trolli nie mają sensu, zresztą ta teoria jest tak głupia że chyba nikt w nią nie wierzy. Z przykrością stwierdzam że dyskusja z Adamem również była biciem głową w mur, gdyż moja argumentacja przekonała go jedynie do lekkiego zmodyfikowania tekstu, który jednak nadal w swoim kształcie budzi uzasadnione wątpliwości.

Dla uspokojenia niepotrzebnego zamętu, postanowiłem więc jednoznacznie wyjasnić sprawę na naszym forum. W tym celu zapytałem wprost Trevora Dickinsona, czy Tabor dla programu EA będzie oparty na jakichś zmagazynowanych wcześniej płytach głównych, które teraz będą dodatkowo przerabiane, czy też będzie to w 100% fabrycznie nowa konstrukcja, zasługująca na miano Tabora II.

Cytuj:
Hi,

Within the Polish Amigans, there is a discussion about Tabor. Will the
A1222 Early Adopter be a 100% new product built entirely of newly
manufactured components and can it be called Tabor 2?

Or maybe the basis for the Early Adopter project are some old previously stored motherboards?

If you can, I would ask you to clear up these doubts.


Odpowiedź, którą otrzymałem nie budzi najmniejszych wątpliwości:

Cytuj:
A1222 Early Adopter motherboard is an entirely new build. It will
have an updated revision number.


Dodam że kopię naszej korespondencji otrzymał także Matthew, który w żaden sposob wypowiedzi Trevora nie zakwestionował.

Mam nadzieję że Amigowcy, którzy czuli się zdezorientowani i być może z tego powodu jeszcze wstrzymywali się z zakupem, mają teraz jasność że jeśli to zrobią otrzymają w 100% pachnącą świeżością nóweczkę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 15 sty 2020, 15:12 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
ems napisał(a):
Zakup pamięci zostawię na koniec bo nie wiem na ile kapryśny pod tym względem jest Tabor. W szufladzie mam parę pakietów pamięci z laptopów, więc przy porcji szczęścia któraś może zadziała.

A jak tam sprawa z HDD ? Tradycyjny czy może SSD ?


Ja od lat korzystam tylko z SSD, a w przypadku małych obudów, gdzie pewnie liczy się dodatkowo wydzielane ciepło i hałas, to chyba nie może być wątpliwości. Co do pamięci to słusznie robisz, a Newhusik chyba trochę się pospieszył. Ogólnie to AmigaOne jako taka (nie tylko te sprzęty od A-EONu, ale i wcześniejesze od Eyetechu), to sprzęt dosyć wrażliwy na pamięć. Oczywiście nie jest tak że obsługuje jeden jedyny model kości, jednego producenta, ale najczęściej było też tak że nie wszystkie dostępne na rynku kości, które teoretycznie spełniały założone parametry w 100% dobrze działały.

Dlatego też zawsze dotąd było tak że istniał obowiązek zakupu kości razem z płytą główną. Jak przystępowałem do betatestów X1000 czy X5040, to mieliśmy na AmigaKit "tajną podstronę", gdzie był konfigurator, co tam chcieliśmy sobie do tych sprzetów dołożyć.Można było zrezygnować z obudowy, karty graficznej, dysków itp, ale jeden element był przypisany na sztywno i nie można było go odhaczyć, tym elementem był RAM.

Dlatego bardzo się dziwię że tym razem A-EON sprzedaje płytę bez pamięci. Albo Tabor jako sprzęt nietypowy, jest też nietypowy po względem obsługiwanego RAMu i zadziała z każdym "gnatem", kupionym nawet od przydrożnego Chińczyka, albo co bardziej prawdopodobne dodanie kości przekroczyłoby założoną cenę Early Adopter, lecz napewno kość będzie można osobno dokupić w AmigaKit. Doradzam tak zrobić, może przepłacicie parę funciaków, ale przynajmniej będziecie mieli pewność że dana kostka była z pwodzeniem z tą płytą główną przetestowana, a tak to może być loteria.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 15 sty 2020, 15:33 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
ems napisał(a):
Podpinam się pod to pytanie.
Dodatkowo, czy taką kartę polecacie ?
https://www.morele.net/karta-graficzna- ... g-1678603/
Wydaje się nieduża ... tak wstępnie o niej myślę.


Nie raz już podawałem, ale jak by co to tutaj lista kompatybilnościowa. Niestety już od kilkunastu miesięcy nieaktualizowana, więc nie obejmuje Polarisów, ale te z Taborem, podobnie jak i z X5000 (czego nie można powiedzieć np. o X1000) działają. Na liście kompatybilnościowej nie ma, ale jak podaje Amistore supportowane są RX 460/470/480/550/560/570/580 czyli niemal wszystkie modele. Nic nie pisze jedynie o RX 590, no ale wtedy gdy wchodził amigowy sterownik, chyba jeszcze nie było tego modelu na rynku, więc trzeba by zapytać Hansa czy on też zadziała.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 15 sty 2020, 16:08 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 148
Dobrze że zdementowałeś niejasności wokół statusu Tabora. Poznałem te plotki i to mnie wstrzymywało ponieważ chcę mieć docelową wersję Tabora bez żadnych przelutowań, bądź kabelków omijających jakieś ścieżki na płycie.
Cieszę się że wyjaśniłeś to u źródła.

Teraz tylko jedno :
Czekać na wyjaśnienie dot. statusu zbiórki zbiorowej czy iść osobno ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 15 sty 2020, 16:38 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
ems napisał(a):
Dobrze że zdementowałeś niejasności wokół statusu Tabora. Poznałem te plotki i to mnie wstrzymywało ponieważ chcę mieć docelową wersję Tabora bez żadnych przelutowań, bądź kabelków omijających jakieś ścieżki na płycie.
Cieszę się że wyjaśniłeś to u źródła.

Teraz tylko jedno :
Czekać na wyjaśnienie dot. statusu zbiórki zbiorowej czy iść osobno ?


To już nie jest do mnie pytanie, ja tej zbiórki nie organizuję. Przeczytaj ten komantarz Kokosa sprzed roku, przeczytaj newsa, którego zapodał na eXeca i oceń sam czy ma jeszcze chęci i motywację, bo na moje nie wygląda to zbyt optymistycznie. Najlepiej po prostu napisz do neigo bezpośrednio czy jeszcze cokolwiek będzie działał, czy uznaje temat za zakończony i wycofuje się z dalszej aktywności amigowej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 15 sty 2020, 18:40 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Bez przesady pamiątka mnie kosztowała 35 zł. Przy cenie tabora to jak jedno piwo. Jak do tabora w cenie będzie pamięć to ok. Jak będą je sprzedawać po normalnych cenach to też mogę od nich kupić. O ile poprawnie zidentyfikowalem, a nie piszą nic o Ecc i innych kwiatkach serwerowych to jest to zwykła 800 ( zresztą kupienie takiej nowej w pojemności 8 GB graniczy z cudem). W ogóle kto stosuje zapis 400 MHz dla ddr3 nie uwzględniając mnożnika. Mogą jeszcze wystąpić różnice w napięciu, ale mam pamięci od 1,35 do 1,5 v. Tabor nie jest jakaś wyjątkową produkcją, zwykła przemysłòwka. Bardziej bym się przejmował grafiką, w takich płytach przemysłowych tylko w teorii brano pod uwagę, że będzie ktoś tam takie grafiki wpychał ;)

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO