Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 19 kwi 2024, 06:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 23 sty 2020, 09:25 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Tabor ma PCIe 4x ale samo złącze jest 16x dla kart graficznych.

@Rafał
No własnie nie specjalnie jest podobnie. Zamówienia zamknięto natychmiast po osiągnięciu 100 szt. Leaman napisał, że każdy dostanie bo nie przyjęto więcej niż 100 sztuk.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 sty 2020, 09:26 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
newhousik napisał(a):
To akurat mi nie przeszkadza, w niszowych produktach takie akacje są standardem. Byłbym gotowy nawet wpłacić przedpłata całą kwotę za płytę. Bardziej mi się nie podobało wciskanie innych produktów w przedsprzedaży. No ale zwał jak zwał, niech produkują, mam gdzieś czy jest sterownik do dźwięku.
Ciekawi mnie pewna kwestia ze specyfikacji:
PCIe
• x4 PCIe gen 1 link allows data rates of 2.5Gb/s per lane
• x16 PCIe connector to support RadeonHD graphics cards
Czy to oznacza, że jest tam dodatkowe złącze x4 PCIe ?, na płycie go nie ma. Jest tam kilka bolców które ciężko rozszyfrować ze zdjęcia.


Już kiedyś o tym pisałem że ta specyfikacja jest trochę myląca i najpewniej chodzi po prostu o to że PCie x16 jest kompatybilne z PCIe x4. Gdyby były tam dwa gniazda, to rozwiązywałoby wiele problemów. Np. dawno dawno temu, gdy nie było jeszcze sterów do sieciówki, Treevor czy inni betatesterzy nie musieliby używać sieciówki na USB, tylko używaliby nowszej i duzo łatwiej dostępnej sieci pod PCI-E. Analogicznie potem nie byłoby tyle lamentowania o brak dźwięku, byłby wolny dodatkowy slot, to by się włożyło kartę dźwiękową na PCI-e i po sprawie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 sty 2020, 09:31 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Przemek napisał(a):
Tabor ma PCIe 4x ale samo złącze jest 16x dla kart graficznych.

@Rafał
No własnie nie specjalnie jest podobnie. Zamówienia zamknięto natychmiast po osiągnięciu 100 szt. Leaman napisał, że każdy dostanie bo nie przyjęto więcej niż 100 sztuk.


Ja opieram się na tym co pisze amiga-news.de. Oczywiście nie znam niemieckiego i być może tłumacz google coś źle przetłumaczył, ale wklejam tutaj początek newsa, prosto z translatora, bez zmieniania jednego przecinka. Dla mnie sens jest oczywisty:

W dwóch postach na forum Matthew Leaman z Amigakit podaje pewne informacje na temat aktualnego statusu programu wczesnego adopcji A1222. W przeciwieństwie do pierwotnych ogłoszeń i sformułowania wciąż używanego na stronie a1222plus.com, obieg nie jest ograniczony do 100 sztuk - każdy klient, który zamówi „Pakiet AAA”, ma również możliwość uczestniczenia w programie wczesnych adopcji. Gdyby złożono ponad 100 zamówień, po prostu wyprodukowano by dodatkowe płyty główne.

edit
Ok, widzę że amiganews.de zamieścił aktualizację newsa, że akcja została zakończona, co zapewne oznacza że jednak chcieli mieć około 100 sztuk, ale też nie wyklucza że lekko ten limit przekroczyli (plus te 10% na cele sewisowe), czyli może to być np. około 120 sztuk.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 sty 2020, 10:23 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Tak sobie czytam to moje wyjaśnienie o złączu PCIe i widzę, że niezły bełkot wyszedł ;)

Technicznie Tabor dysponuje standardem PCIe x4. I taka jest jego prędkość. Fizycznie jednak na płycie przylutowano złącze x16 ponieważ ogromna większość kart graficznych ma takie złącze. Niefortunność ich zapisu polega na tym, że wydaje się, że Tabor ma dwa złącza a oni tylko chcieli zaznaczyć, że rzeczywisty standard jest x4 a sam "konektor" x16.

Tutaj porównanie wydajności x4 vs x16...ale zanim otrzymamy gierki tak wymagające to trochę minie ;)
https://www.youtube.com/watch?v=Mu2G9MaXe3c


Szkoda, że to wszystko się tak ciągnie. Sporo osób nadal czeka a tu terminy wydają się odległe...do tego tylko te 100 sztuk a potem wzrost cen. Coś mi się wydaje, że nie będzie to przełom na jaki czekamy.


Panowie, gratuluję zakupu :D Sam trochę żałuję, że teraz nie mogłem tego zrobić.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 16 lut 2020, 19:23 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
Zamówienia w amiga-KIT mają status ... (w toku/w realizacji).

Tymczasem na AW pojawiła się propozycja w temacie obudowy dla A1222:


================================================

https://amigaworld.net/modules/newbb/vi ... m=2#831526


Dostępność skrzyń Checkmate 1500+ dla pierwszych klientów A1222.

Niedawno zawarłem umowę z Matthew Leamanem z Amigakit, aby zaoferować klientom, którzy wcześniej przyjęli A1222, opcję zamówienia gotowego systemu opartego na skrzyni Checkmate A1500 + od Steve Jonesa. W magazynie mam ściśle ograniczoną liczbę skrzyń i części, które można odzyskać według kolejności zgłoszeń.

Cena będzie wynosić 250 £.

Nie będę przyjmować żadnych jednostek płatności - płyty A1222 są należne w Amigakit.

Wyślij mi wiadomość, jeśli chcesz zarezerwować skrzynkę.

Wszystkie etui są czarne będą obejmować:

1 x pokrywa wnęki napędu wnęki.
1 x taca montażowa napędu ładowania szczelin.
2 x pusta pokrywa wnęki napędu (jedna zapasowa).
2 x przednia zaślepka / płyta montażowa (jedna zapasowa).
1x pusta tylna płyta dostępu.

Dodatkowe elementy są następujące.

1 x gniazdo LG GS40N do ładowania napędu DVD + śruby.
1 x przedłużacz PCIe x16.
1 x PCI x16 2U płytka adaptera kątowa.
1 x kabel zasilający SATA + do napędu DVD.
1 x kabel SATA na dysk twardy.
1 x porty USB2 + na panelu przednim

Zasilacz, karta graficzna i dysk twardy nie są wliczone w cenę, ale mogą być dostarczone za dodatkową opłatą. Obecnie nie określiłem ceny tych produktów ze względu na możliwe wahania cen.

================================================

A-EON TABOR A1222 ... coming:

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 17 lut 2020, 21:53 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 148
Na pierwszy rzut oka fajna obudowa. Ciekawe jak z jakością wykonania ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 18 lut 2020, 17:31 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
No ja jednak wolałbym Tabora włożyć do tej:
http://www.phanteks.com/Enthoo-Evolv-Shift.html

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 18 lut 2020, 17:57 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
ems napisał(a):
Na pierwszy rzut oka fajna obudowa. Ciekawe jak z jakością wykonania ?


Tutaj masz recenzję z mnóstwem zdjęć. Co prawda gościu przekładał do niej klasyka (choć Tabora też posiada), no ale można sobie jakieś tam zdanie wyrobić. Na sieci jest też trochę filmów z kategorii "ubboxing", jak również nieco video promocyjnych od producenta. Obudowa wykonana chyba solidnie (z tego co widziałem na filmikach). Dobrze że dodają potrzebne kabelki, typu przedłużka PCI-E, co w przypadku A1222 i tej obudowy jest niezbędne. W ostatnim wpisie na blogu Trevor narzekał że musiał taki kabelek domawiać, przypuszczam że być może w następnym wpisie pochwali się fotkami Tabora w tej budzie oraz spostrzeżeniami jak to się sprawuje w praktyce.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 25 lut 2020, 09:23 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Jak można przeczytać na blogu Trevora z powodu Coronavirusa produkcja Tabora prawdopodobnie opóźni się do 3 kwartału...
W przyszłym tygodniu wysyłka kodów do rejestracji a na początku marca wysyłka pakietów AAA.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 25 lut 2020, 13:58 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
Przemek napisał(a):
Jak można przeczytać na blogu Trevora z powodu Coronavirusa produkcja Tabora prawdopodobnie opóźni się do 3 kwartału...
W przyszłym tygodniu wysyłka kodów do rejestracji a na początku marca wysyłka pakietów AAA.


Czy wiadomo coś o płatności za Tabora ?
Ciekawe czy trzeba zapłacić od razu po zarejestrowaniu kodu czy po potwierdzeniu o przygotowaniu wysyłki przez AmiKIT ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 25 lut 2020, 14:31 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Przemek napisał(a):
Jak można przeczytać na blogu Trevora z powodu Coronavirusa produkcja Tabora prawdopodobnie opóźni się do 3 kwartału...
W przyszłym tygodniu wysyłka kodów do rejestracji a na początku marca wysyłka pakietów AAA.


Jeśli ma być ES2.0 w pakiecie AAA, to być może za tydzień czy dwa ES 2.0 wraz z UVD będzie też dostępny dla dotychczasowych użytkowników. To chyba jedyna pozytywna wiadomość, która ewentualnie może wynikać z ostatniego wpisu Trevora. No ale zobaczymy czy tak będzie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 25 lut 2020, 17:22 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Mufa napisał(a):
Przemek napisał(a):
Jak można przeczytać na blogu Trevora z powodu Coronavirusa produkcja Tabora prawdopodobnie opóźni się do 3 kwartału...
W przyszłym tygodniu wysyłka kodów do rejestracji a na początku marca wysyłka pakietów AAA.


Jeśli ma być ES2.0 w pakiecie AAA, to być może za tydzień czy dwa ES 2.0 wraz z UVD będzie też dostępny dla dotychczasowych użytkowników. To chyba jedyna pozytywna wiadomość, która ewentualnie może wynikać z ostatniego wpisu Trevora. No ale zobaczymy czy tak będzie.


Właśnie nie ma być. ES2 ma być dodawany do płyty...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 1 mar 2020, 20:21 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 148
Mały kroczek do przodu.
Otrzymałem kod rejestracyjny AAA z możliwością rejestracji na A1222 Plus "Early Adopter" :)


Ostatnio edytowano niedziela, 1 mar 2020, 20:45 przez ems, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 1 mar 2020, 20:28 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
ems napisał(a):
Mały kroczek do przodu.
Otrzymałem kod rejestracyjny Tabora :)


No to teraz musisz go zarejestrować na AmiSphere.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 1 mar 2020, 20:47 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 148
@Mufa

Zarejestrowałem się na Amisphere i wpisałem się na A1222 Plus.

Tak że chyba całą procedurę mam za sobą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO