Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 19 kwi 2024, 03:15

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 12 sty 2020, 13:58 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
amig_os napisał(a):
adam napisał(a):
Do 'Tabora' na stronie sprzedaży A1222 plus jest wręcz oficjalnie podana sugestia w zakładce "Specyfikacja":
"x16 PCIe connector to support Radeon RX graphics cards"


Ale o pamięci cisza, wiemy tylko że płyta obsłuży max 8GB.
Ale czy jest wliczona w zakup ?

Jeżeli będzie działać 2D i okna to teoretycznie mi starczy. Co do Blendera no to na pc jest jeszcze opcja softwareowa, ale przy wydajności powerpc to może być słabo ( o ile to w amigowej wersji działa). Zresztą 5770 trochę prądu żre więc on raczej tylko na chwilę zależnie w co końcowi tabora włożę. A co na tą chwilę z Polarisow jest najwolniejsze i energooszczedne ?

_________________
Niepoprawny Optymista


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 12 sty 2020, 14:24 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Najtańsze, a więc zapewne i najwolniejsze to RX 550, którego ceny zaczynają się już od około 350zł za wersję z 2GB. Co do prądożerności to nie wiem, ale wydaje mi się że kiedyś czytałem że seria RX 5xxx jest bardziej energooszczędna niż RX 4xxx. To co wiem na pewno, to fakt że na obecnym stanie rozwoju amisterowników RX działa w trybie oszczędzania energii, co jeśli nie jesteś graczem może być dla Ciebie plusem. Natomiast dla ludzi ceniących sobie elektroniczną rozrywkę jest minusem, gdyż sytuacja na dziś wygląda tak że 90% gier 3D, działa lepiej np. na moim R9 270 w X1000 niż na moim Polarisie RX 560 w dwa razy szybszej X5000. Oczywiście jak pokazały choćby ostatnie tygodnie, sytuacja związana z obsługą kart graficznych zmienia się dynamicznie, więc do drugiego kwartału, to co napisałem o prędkości działania gier może być już nieaktualne.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 12 sty 2020, 14:51 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Aeon i AmigaKit uściślili warunki. Ten cały AAA kit nie zawiera ES2.0. Dla pierwszych 100 klientów ES2.0 zostanie darmowo dodany "dopiero" do Tabora. Nie ma gwarancji, że kupujący załapie się na darmowy ES. Może zostać z pakietem AAA:

ImageFX 4.5 Studio for OS3 (CD)
PPaint 7.3c OS3/OS4 (CD)
AmigaSYS (CD) for use on UAE **.
Amiga.org mouse (Black with logo/USB and PS2 compatible)
Amiga.org mouse mat
Viva Amiga Extended Remix movie (digital download available when movie released)
Serial key to register on AmiSphere.com for software updates

Słaba akcja. Na OS4Welt można przeczytać kolejne żale ekipy EnwicklerX w stosunku do AmigaKit-że, brak kontaktu, że wypuszczają spojlery, itd. Szef AmigaKit, ponownie, wydaje się przyczyną problemów. Jednocześnie można przeczytać o wpomaganiu video, nowych grach. Powiew optymizmu.
 

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 12 sty 2020, 14:58 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
Przemek napisał(a):
Słaba akcja. Na OS4Welt można przeczytać kolejne żale ekipy EnwicklerX w stosunku do AmigaKit-że, brak kontaktu, że wypuszczają spojlery, itd. Szef AmigaKit, ponownie, wydaje się przyczyną problemów. Jednocześnie można przeczytać o wpomaganiu video, nowych grach. Powiew optymizmu.
 


Nie rozumiem robienia promocji z AAA i zaraz potem z zastawem 20% ceny ?!?
W koncu mają 100 cz 200 płyt w promocji ?!?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 12 sty 2020, 15:21 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 25 maja 2019, 11:07
Posty: 61
newhousik napisał(a):
Ja sam nie mogę się zdecydować czy brać teraz czy potem. W sumie te dodatki mi nie potrzebne, pewnie jak kliknę teraz i tak się na pierwszą setkę nie załapię.


Moim zdaniem, załapiesz się bez problemu. Właśnie teraz masz największe szanse, bo powiedzmy sobie szczerze, opcja druga (depozyt 20%) nie wchodzi w grę. Za takie grosze (500€), Tabor rozejdzie się na pniu.

newhousik napisał(a):
Gry na Amidze mnie średni rajcują, no chyba że aktualny Amigowy Blender potrafi wykorzystać 3d w modelerze, ale śmiem wątpić.
Wystarczy mi pulpit w 4k i szybkie okienka ;)

Chcesz odpalać pecetowego (tfu!) Blendera na AmidzeNG? Nie lepiej odpalić jakiś amigowy soft do 3D, np. Real 3D? Potraktuj to z przymrużeniem oka. ;)

_________________
- nie cierpię peceta !!! -


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 12 sty 2020, 16:14 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
amig_os napisał(a):
W koncu mają 100 cz 200 płyt w promocji ?!?



Mają tyle ile sobie wyprodukują. Pamiętasz jak się zapisywaliśmy na betatesty X1000? Miało być ograniczenie do 100 płyt a ostatecznie wyszło 125. A pamiętasz ostatnie betatesty na X5040, ile miało być płyt i że ostatecznie wyprodukowali ponad 2 razy więcej? Co sobie wtedy myśleliśmy, dyskutując na ten temat... "Płyt w promocyjnej cenie jest malutko, wiadomo mamy X1000 ale taka okazja na zdobycie najszybszej Amigi świata w dobrej cenie już się nie powtórzy", no i wzieliśmy i zrobiło tak kilkadziesiąt innych osób, które pewnie gdyby nie narzucony limit mogłyby podjąc inne decyzje typu poczekać. Teraz myślę że A-EON stosuje dokładnie ten sam sprawdzony manewr. Co sobie ludzie myślą? "Kurcze czekaliśmy kilka lat, trzeba brać pierwszą partię w promocji bo następna będzie droższa, albo trzeba będzie na nią czekać kolejne lata"... Jak by powiedzieli "mamy tysiąc płyt" reakcja byłaby typu "ok. rynek jest mały, starczy pewnie dla wszystkich, na razie nie kupuję, zobaczę pierwsze recenzje, albo poczekam na jakąś większą premię w pracy, to może wtedy żona pozwoli ;) Za rok lub dwa, czemu nie."

Oczywiście gdybam sobie i wiem że niektórzy się z takiego gdybania śmieją i mocno powątpiewają, ale jak dotąd bodaj nigdy w historii A-EON nie dotrzymał słowa względem limitowanych serii sprzętu (betatesterskich Taborów też miało być 40, a wyszło 50. Wyprodukowali sobie o 20% więcej tak dla jaj, czy po prostu dostosowali produkcję do liczby chętnych?).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 12 sty 2020, 16:45 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
Mufa napisał(a):
Oczywiście gdybam sobie i wiem że niektórzy się z takiego gdybania śmieją i mocno powątpiewają, ale jak dotąd bodaj nigdy w historii A-EON nie dotrzymał słowa względem limitowanych serii sprzętu (betatesterskich Taborów też miało być 40, a wyszło 50. Wyprodukowali sobie o 20% więcej tak dla jaj, czy po prostu dostosowali produkcję do liczby chętnych?).


Jest tak jak piszesz.
Teraz też uważam, że warto - nowa malutka AmigaOne z fajną grafiką PCIe i jej wsparciem.

Po Libre Trevor obiecał, że biorą się za przeglądarkę a ta zapewne wykorzysta RadonaRX.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 12 sty 2020, 17:24 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
AmigaMafia napisał(a):
Chcesz odpalać pecetowego (tfu!) Blendera na AmidzeNG? Nie lepiej odpalić jakiś amigowy soft do 3D, np. Real 3D? Potraktuj to z przymrużeniem oka. ;)


Na pececie używam Amigowej Cinemy4D :) ;) (ale w nowej wersji). Nigdy nie umiałem się zmusić do nauczenia Blendera, choć w sumie warto bo darmowy, o sporych możliwościach i bardziej kompatybilny z wieloma projektami i grami.
Co prawda kiełkuje we mnie pomysł, żeby na Taborze zainstalować starą Amigową Cineme4D i zobaczyć co się uda maksymalnie z jej możliwości wycisnąć (sama grafika bez animacji ). Mam a1200 ze 128 mb, ale ciągle coś mi w niej się sypie więc jakoś nie mam chęci jej odpalać no i hires leced na 40 calach to tak średnio.
W ogóle moim marzeniem (ściętej głowy)jest żeby Amiga ponownie stała się wsparciem dla domorosłych talentów i samorodków, dlatego chwalę przenoszenie takich projektów jak Blender na Amige. Nawet gdybyśmy mieli źródła do jakiegoś starego amigowego programu 3d to i tak nie miałby kto go rozwijać.

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 12 sty 2020, 17:45 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Czy amigowe sterowniki obsługują też Navi czy tylko Polarisy ?

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 12 sty 2020, 18:02 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Mufa napisał(a):
newhousik napisał(a):
Jak głoszą nieoficjalne przecieki, sprzętowe wspracie dla dekodowania H264 jest potwierdzone dla Polarisów nikt natomiast nie mówi o poprzedniej generacji Radeonów. Poczekamy na oficjalny release, ale jeśli miałoby być tak że tylko Polarisy miałyby wsparcie dla starego i nowego 3D oraz UVD, to chyba trzeba by przeboleć ten twardy reset i brać do Tabora karty RX.


Jak można wnioskować z postu na OS4Welt inna linia kart jest w przygotowaniu (a może nawet jest to gotowe).
RXy mają już działające zarządzanie energią (wiatraki). Emotion zyskał protokół https (AmiSSL). Znowu działa youtube, twitch...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 12 sty 2020, 18:06 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Moim zdaniem A-EON chce sobie odbić niską cenę Tabora na oprogramowaniu, a że nie mają odnowionych programów stąd zrobili pakiet jaki jest... wciskany (więcej w nim klasyka niż NG),
Ciężko ocenić czy warto się spieszyć - nie wiemy o ile będzie drożej później, niemniej opcja Enhancer 2 (a to może być drogie) - no może jest to opłacalne.
Ja to uważam, że jak ktoś podjął decyzję o zakupie to będzie szukał tez na poparcie słuszności swojej decyzji, a jak ktoś nie miał przekonania to dalej sobie będzie racjonalizował i odkładał. Każdy zainteresowany musi sam w sobie znaleźć motywację czy i kiedy kupić.
Ogólnie ta akcja chyba została przez wszystkich przyjęta z ulgą, wreszcie jest. Nie ma co za bardzo wnikać.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 12 sty 2020, 18:28 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
@adam

W zasadzie, nic dodać, nic ująć...
Dla mnie ta opcja (AAA) jest o tyle mało interesująca, że mam już PPainta, mam ES STD, reszta mnie nie interesuje.
Czyli w zasadzie kupiłbym za 100 funtów ES2.0. Myślę, że nie będzie tyle kosztował w finale. Pytanie tylko o ile wzrośnie cena Tabora? Teraz jak tak głośno myślę to dochodzę do wniosku, że jeżeli taki ES2.0 będzie po 60 funtów, cena Tabora też pójdzie w górę o jakieś 40 funtów to już mamy tą stówę...Czyli tak, jak ktoś chce Tabora szybko, to brać AAA bo mamy szybciej sprzęt. Później taniej nie będzie . ML zadba o to ;-)

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 13 sty 2020, 09:18 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
ok, żeby nie było że ciągle narzekam, to złożyłem zamówienie. Zobaczymy co z tym dalej będzie się działo.

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 13 sty 2020, 10:00 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
newhousik napisał(a):
ok, żeby nie było że ciągle narzekam, to złożyłem zamówienie...


No i dobrze, oby Leaman dał radę bez kolejnych problemów. Sam bym zamówił, niestety teraz nie mogę. Coś czuję, że cena Tabora w finale wzrośnie więcej niż przewidywałem.

Czy dobrze pamiętam, że jesteś obeznany z tworzeniem muzyki na Amidze?

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 13 sty 2020, 10:27 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Przemek napisał(a):
newhousik napisał(a):
ok, żeby nie było że ciągle narzekam, to złożyłem zamówienie...


No i dobrze, oby Leaman dał radę bez kolejnych problemów. Sam bym zamówił, niestety teraz nie mogę. Coś czuję, że cena Tabora w finale wzrośnie więcej niż przewidywałem.

Czy dobrze pamiętam, że jesteś obeznany z tworzeniem muzyki na Amidze?


Niestety to nie ja ;). Dla mnie Amiga to była głównie grafika 3d, a i Elite Frontier 2 ;).
Na tą chwilę jestem mało twórczy (postanowiłem sobie adaptować dzieci ;), co spowodowało chroniczny brak czasu), Teraz jedyny projekt związany z Amigą i to robiony nie na Amidze, to przeróbka Amga Magazynu na wersje edytowalną cyfrową, ale dopiero kończę jeden numer.

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO