Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 13:54

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 26 gru 2019, 19:41 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
No to poczekajmy, aż tak na czasie mi nie zależy, oby cena była dalej ok.

_________________
Niepoprawny Optymista


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 26 gru 2019, 19:54 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 143
Ja dalej liczę na to że nasz zbiorowy zakup Tabora dojdzie do skutku. Trzymam kciuki :)
Nawet ostatnio kupiłem budę pod kątem A1222.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 26 gru 2019, 20:00 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Co do budy to u mnie wyjdzie w praniu. Wszystko będzie zależeć od tego jaką grafikę docelowo będę chciał tam zmieścić. Co wpłynie na potrzebną moc zasilacza, a to na rozmiar obudowy.
Ale nie ma co za wcześnie planować zakupów, bo jak to będzie dostępne za pół roku to rynek kart może znowu się zmienić.
Nie żeby mi zależało na jakiejś super wydajnej grafice, raczej będzie to grafa w jak najnowszej wersji z jak najmniejszym poborem prądu. Płyta mała wypadałoby żeby to nie było w obudowie ATX :)

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 26 gru 2019, 20:07 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 143
Ja też kartę graficzną kupię na samym końcu. Ważne żeby była możliwie najlepiej oprogramowana. Wydajność u mnie też na drugim miejscu. Buda nie jest mała bo to Fractal Design Core 500 więc zakup bez ryzyka.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 26 gru 2019, 21:06 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
ems napisał(a):
Ja też kartę graficzną kupię na samym końcu. Ważne żeby była możliwie najlepiej oprogramowana. Wydajność u mnie też na drugim miejscu. Buda nie jest mała bo to Fractal Design Core 500 więc zakup bez ryzyka.


Polecam obudowę:
COOLER MASTER ELITE 130 USB 3.0 (Mini ITX)

- możliwość montażu CD/DVD
- STANDARDOWY ZASILACZ ATX - ciekawostką jest montaż zasilacza wiatrakiem do góry, gdyż górna blacha posiada otwory wentylacyjne
- możliwość montażu długiej karty graficznej RadeonHD lub RadeonRX - jedno lub dwu slotowej
- bardzo dobre chłodzenie karty graficznej i całej obudowy - przedni panel z wentylatorem, otwory w bocznej ścianie dla karty graficznej




Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 6 sty 2020, 17:24 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Działa wam strona, miała być uruchomiona po kilku dniach ?. Chciałbym się zapisać na tą drugą partie, chyba że mamy jako "ludzie z listy" jakąś inną koncepcje, jedziemy każdy sobie czy dalej w kupce. Nie zależy mi na jakiś upustach itp. Po prostu chciałbym Tabora dostać :)

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 6 sty 2020, 19:18 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 25 maja 2019, 11:07
Posty: 61
Strona wciąż nie działa, podobno od 7 stycznia będzie można dokonać wpłat, ale to chyba nie tak miało wyglądać? :naughty:

_________________
- nie cierpię peceta !!! -


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 11 sty 2020, 19:20 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
aktualizacja strony

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 12 sty 2020, 08:55 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
newhousik napisał(a):
aktualizacja strony


Jeśli płatność jest za pośrednictwem PayPal, całkowity kosz pakietu z ubezpieczeniem, przesyłką, przewalutowaniem wynosi:109,99 GBP.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 12 sty 2020, 10:08 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
amig_os napisał(a):
newhousik napisał(a):
aktualizacja strony


Jeśli płatność jest za pośrednictwem PayPal, całkowity kosz pakietu z ubezpieczeniem, przesyłką, przewalutowaniem wynosi:109,99 GBP.

Ja sam nie mogę się zdecydować czy brać teraz czy potem. W sumie te dodatki mi nie potrzebne, pewnie jak kliknę teraz i tak się na pierwszą setkę nie załapię.

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 12 sty 2020, 10:15 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
newhousik napisał(a):
Ja sam nie mogę się zdecydować czy brać teraz czy potem. W sumie te dodatki mi nie potrzebne, pewnie jak kliknę teraz i tak się na pierwszą setkę nie załapię.


Enchancer Software 2.0 i tak musisz kupić jeśli będziesz chciał używać RadeonHD lub Radeon Polaris z pełnym wsparciem 3D.
Reszta programów w wersji DVDBox, film remastered edition, fajne pudełko oraz certyfikaty też się przydadzą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 12 sty 2020, 11:10 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
amig_os napisał(a):
newhousik napisał(a):
Ja sam nie mogę się zdecydować czy brać teraz czy potem. W sumie te dodatki mi nie potrzebne, pewnie jak kliknę teraz i tak się na pierwszą setkę nie załapię.


Enchancer Software 2.0 i tak musisz kupić jeśli będziesz chciał używać RadeonHD lub Radeon Polaris z pełnym wsparciem 3D.
Reszta programów w wersji DVDBox, film remastered edition, fajne pudełko oraz certyfikaty też się przydadzą.

Na tą chwilę, jeżeli zadziała to wyląduje tam Radeon HD5770. Jak się zdecyduję na coś nowego do pc to trafi do Tabora RX480 lub kupie coś energooszczędnego.
Gry na Amidze mnie średni rajcują, no chyba że aktualny Amigowy Blender potrafi wykorzystać 3d w modelerze, ale śmiem wątpić.
Wystarczy mi pulpit w 4k i szybkie okienka ;)

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 12 sty 2020, 11:46 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
newhousik napisał(a):
Na tą chwilę, jeżeli zadziała to wyląduje tam Radeon HD5770. Jak się zdecyduję na coś nowego do pc to trafi do Tabora RX480 lub kupie coś energooszczędnego.
Gry na Amidze mnie średni rajcują, no chyba że aktualny Amigowy Blender potrafi wykorzystać 3d w modelerze, ale śmiem wątpić.
Wystarczy mi pulpit w 4k i szybkie okienka ;)


Co do Blendera, to tak on wymaga akceleracji 3D, przy czym w ostateczności mozna używać Wazp3D. Kiedyś tak nawet robiłem i efekt był zadowalający, jednak ostatnio (nie wiem czy w wyniku aktualizacji sterowników czy betasystemu) interfejs Blendera na udawanym 3D wygląda u mnie okropnie, więc Radeona HD5770 zdecydowanie nie polecam.

Ogólnie to niedługo będę musiał zaktualizować mój tekst o kartach graficznych. Dotychczas, jeszcze nawet całkiem niedowno ludziom z polskiej kolejki na Tabora polecałem Radeona SI. No bo miękki reset i realne wsparcie 3D zarówno dla starego MiniGL jak i OGLES 2. Po tym co się wydarzyło na przełomie roku, chyba jednak bardzo poważnie należy brać pod uwagę Radeona RX.

Jak głoszą nieoficjalne przecieki, sprzętowe wspracie dla dekodowania H264 jest potwierdzone dla Polarisów nikt natomiast nie mówi o poprzedniej generacji Radeonów. Poczekamy na oficjalny release, ale jeśli miałoby być tak że tylko Polarisy miałyby wsparcie dla starego i nowego 3D oraz UVD, to chyba trzeba by przeboleć ten twardy reset i brać do Tabora karty RX.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 12 sty 2020, 12:04 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Do 'Tabora' na stronie sprzedaży A1222 plus jest wręcz oficjalnie podana sugestia w zakładce "Specyfikacja":
"x16 PCIe connector to support Radeon RX graphics cards"

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 12 sty 2020, 12:09 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
adam napisał(a):
Do 'Tabora' na stronie sprzedaży A1222 plus jest wręcz oficjalnie podana sugestia w zakładce "Specyfikacja":
"x16 PCIe connector to support Radeon RX graphics cards"


Ale o pamięci cisza, wiemy tylko że płyta obsłuży max 8GB.
Ale czy jest wliczona w zakup ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO