Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest wtorek, 19 mar 2024, 11:18

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 11 sty 2017, 17:18 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
Naprawdę nie jestem idiotą i zadaje te pytania na forum Hyperionu. Oczywiście, że od systemu w wersji Pre nie można oczekiwac nie wiadomo czego, ale moim zdaniem oczekiwanie odtwarzania filmów chyba nie jest aż tak duże? Jeśli rozwiaj się system na dany komputer tyle lat to chyba takie błędy można wyeleminwać?
Jest podobny wątek na forum Hyperionu: http://forum.hyperion-entertainment.biz/viewtopic.php?f=17&t=3528, oczywiście nie rozwikłany. Jeśli są faktycznie problemy z tą kartą muzyczną to czemu jest ona na wyposażeniu X5000, skoro z tego co ja wiem specyfikację dla sklepów przygotowuje A-EON/Hyperion.

I tak jak Adam pisał, czepam się, bo piszę książkę, a teraz robię jakies beta testy próbując dojść do czegoś, zamiast pisać książke o AmigaOS 4.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 11 sty 2017, 17:25 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1825
radzik napisał(a):
Naprawdę nie jestem idiotą i zadaje te pytania na forum Hyperionu. Oczywiście, że od systemu w wersji Pre nie można oczekiwac nie wiadomo czego, ale moim zdaniem oczekiwanie odtwarzania filmów chyba nie jest aż tak duże? Jeśli rozwiaj się system na dany komputer tyle lat to chyba takie błędy można wyeleminwać?
Jest podobny wątek na forum Hyperionu: http://forum.hyperion-entertainment.biz/viewtopic.php?f=17&t=3528, oczywiście nie rozwikłany. Jeśli są faktycznie problemy z tą kartą muzyczną to czemu jest ona na wyposażeniu X5000, skoro z tego co ja wiem specyfikację dla sklepów przygotowuje A-EON/Hyperion.

I tak jak Adam pisał, czepam się, bo piszę książkę, a teraz robię jakies beta testy próbując dojść do czegoś, zamiast pisać książke o AmigaOS 4.



Używałem tej kary w micro AmigaOne a w X1000 używam wbudowanej karty HD oraz CM8738 JEDNOCZEŚNIE.
Nie mam żadnych kłopotów z nimi.

Nie unoś się, nie widziałem Twoich postów, znalazłem coś na szybko by Ci pomóc, i nie obrażałem cię żadnymi wyzwiskami.
Nie można mieć pretensji do NIE FINALNEGO PRODUKTU.

Poczekaj na kolejny Update i spokojnie wtedy zrób recenzje czy test czy cokolwiek.


Ostatnio edytowano środa, 11 sty 2017, 17:34 przez amig_os, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 11 sty 2017, 17:27 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1825
Jeśli chcesz to odkupimy komputer od Ciebie dla Crissota.
Jemu padła AmigOne XE a bardzo chce dokończyć swój projekt.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 11 sty 2017, 17:43 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Adam, Amiga_os, Radzik, macie rację. Ja rozumiem frustrację Radzika, mi było o tyle ciężej że moja X5000 to pierwsza
Amiga NG i w ogóle pierwsza duża. Nigdy nie miałem do czynienia z kartami graficznymi, muzycznymi itp. Z drugiej strony
nie ma się co denerwować, bo to nie jest w pełni wypasiony system dla X5000, jeżeli znalazłeś Radzik problem to tym lepiej,
szybciej zostanie rozwiązany.

Moja rada jest taka, spróbuj odłączyć kartę muzyczną całkowicie i zobacz czy będzie różnica, ewentualnie jeśli nie chcesz
fizycznie odłączać to zakomentuj CMI8378.kmod w pliku Kicklayout. Po drugie spróbuj zmienić slot PCIe do którego jest
podpięta. Trzecim wyjściem jest podpięcie karty opartej na innym chipie, jak ENVY24HT. Jeżeli któryś z zabiegów
wymienionych wyżej pomoże to będzie znaczyć że karty z CMI8738 są winowajcą, albo raczej ich sterownik.

Poza tym pisanie książki na temat używania AOS4 na X5000, gdy jeszcze nie wszystko działa, nie odda pełnego
obrazu możliwości samego Systemu, bo jak wiesz Mufa na swojej X1000 nie ma tych kłopotów.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 11 sty 2017, 17:43 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 9 kwi 2013, 14:06
Posty: 137
amig_os napisał(a):
Nie można mieć pretensji do NIE FINALNEGO PRODUKTU.


Cóż, wydaje mi się, że płacąc za coś ponad 2000 Euro wręcz należy mieć pretensje i wymagać by kupiony produkt po prostu działał.

Co innego gdyby w ogłoszeniach, w preorderze jasno było napisane:

"Sprzedajemy AmigęOne X5000 z systemem w wersji pre release, w którym mało co w ogóle działa. Kupujesz na własną odpowiedzialność. Prosimy nie mieć pretensji do nas, tylko do samego siebie, w razie problemów ze sprzętem/systemem".

Wtedy tak, jak najbardziej pretensje byłyby nie na miejscu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 11 sty 2017, 17:47 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 29 lis 2012, 14:34
Posty: 73
amig_os napisał(a):

Dany komputer X5000 niedawno zjechał z linii montażowej - więc nie pisz że TYLE LAT.

AmigaOne X1000 miała 3 rewizje zanim wyszła do sprzedaży.



Arek, odnośnie tego, że system jest w fazie rozwoju ja rozumie i podzielam twój pogląd, jednak rozumie również frustrację Radzika. Nie każdy siedzi w branży tak jak my, nie ma do czynienia z rozwojem oprogramowania i miał prawo chłop się zirytować bo jakby nie patrzeć wydał kupe forsy na ten sprzęt. Uważam, że dystrybutor tej amigi dał ciała, a co się z tym wiąże miał obowiązek dopilnować konfiguracji którą skompletował, ponieważ osoba się tym zajmująca powinna przetestować sprzęt całkowicie a nie po łebkach (tak, wiem że jest to czasochłonny temat, niemniej powinni tego dopilnować).

@Radzik

Nie łam się chłopie. Napisz do sklepu w którym nabyłeś sprzęt. Mają obowiązek doradzić Ci jak rozwiązać problem, albo pomóc zmodyfikować konfiguracje i dobór kart. Jeżeli rzeczywiście jesteś jednostką to będzie dowód na to, że karta nie działa jak należy i powinni ponieść tego konsekwencje, czyli zmienić konfigurację bazową, a tobie zadośćuczynić zaistniały kłopot.
Co do MPlayera tutaj byłbym ostrożny w wysuwaniu wniosków ponieważ ten program powstał zanim jakakolwiek X5000 się pojawiła w obiegu. Wiąże się z tym masa zależności począwszy od kompilatora generującego kod dla X5000, na niedokończonym systemie kończąc. Istnieje tutaj zbyt wiele czynników, aby ten problem w ten sposób oceniać. Taki urok pre-release. :thumbup:

Czy mógłbyś rozwinąć swą intencję pisania książki bazując na wczesnej wersji systemu? Nie uważasz że taka publikacja szybko się zdezaktualizuje??


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 11 sty 2017, 18:50 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Myślę że taka publikacja nieprędko się zdezaktualizuje z tego prostego powodu że nieprędko znajdzie się śmiałek na napisanie takiej książki ;) Adam Zalepa planował książkę o AmigaOS ale to miał być podręcznik o systemie, radzik celuje raczej w codzienne wykorzystanie komputera.
Wiem co masz na myśli, ale tym sposobem to można czekać i czekać. Nie tak dawno wyszła poprawka do poprawki U-boota SAM 440 ep - sprzętu z 2008 r. Czyli w 2017 jeszcze nie wszystko było O.K.
Myślę że najbardziej istotne jest oddzielenie problemów sprzętowych od niedoróbek systemu. Są pewne zależności które wychodzą na niektórych konfiguracjach, i jeśli niewiele osób zgłasza problem - a jest takiego coś w mentalności ludzi że nie chcą się użerać tylko czekają aż update magicznie sam się pojawi - to "problemu nie ma". Pamiętam ile miałem kłopotów z AmigaOne XE i jakie dziwności wychodziły na jaw (np. że karta graficzna na PCI nie działa w slocie PCI tym najbliżej AGP).
Rozwiązanie z odwołaniem się do sklepu uważam za dobre. Może nasi producenci są bohaterami naszych czasów, ale nie przesadzajmy, nie sprzedają ziemniaków po złotówce. Pomoc w rozwiązaniu problemów jest oczywista, zwłaszcza że - jak mniemam - komputer jest na gwarancji. Ostatecznie jest to produkt komercyjny a nie wyrób chałupniczy. Chyba że tak chcemy postawić sprawę - a myślę że nie chcemy.

@radzik
Próbowałeś jak wygląda odtwarzanie z innej wersji mplayer? A filmików YT przez smTube? Albo nawet jak sprawuje się karta pod linuksem?

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 11 sty 2017, 19:46 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Nowe Amigi to komputery dla hobbystów.
Są fajne bo zgodne ze starym softem i w porównaniu z innymi zgodnymi rozwiązaniami super szybkie.
Mogą mieć jakieś swoje humory.
Polecam do yt savefrom.net, mplayera opd liveforit.
Karte polecam jakąś zgodną z Envy24.
Ja kupiłem tę:
https://acube-systemsbiz.serversicuro.i ... udio-cards


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 11 sty 2017, 22:51 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1825
adam napisał(a):
Myślę że taka publikacja nieprędko się zdezaktualizuje z tego prostego powodu że nieprędko znajdzie się śmiałek na napisanie takiej książki ;) Adam Zalepa planował książkę o AmigaOS ale to miał być podręcznik o systemie, radzik celuje raczej w codzienne wykorzystanie komputera.
Wiem co masz na myśli, ale tym sposobem to można czekać i czekać. Nie tak dawno wyszła poprawka do poprawki U-boota SAM 440 ep - sprzętu z 2008 r. Czyli w 2017 jeszcze nie wszystko było O.K.
Myślę że najbardziej istotne jest oddzielenie problemów sprzętowych od niedoróbek systemu. Są pewne zależności które wychodzą na niektórych konfiguracjach, i jeśli niewiele osób zgłasza problem - a jest takiego coś w mentalności ludzi że nie chcą się użerać tylko czekają aż update magicznie sam się pojawi - to "problemu nie ma". Pamiętam ile miałem kłopotów z AmigaOne XE i jakie dziwności wychodziły na jaw (np. że karta graficzna na PCI nie działa w slocie PCI tym najbliżej AGP).
Rozwiązanie z odwołaniem się do sklepu uważam za dobre. Może nasi producenci są bohaterami naszych czasów, ale nie przesadzajmy, nie sprzedają ziemniaków po złotówce. Pomoc w rozwiązaniu problemów jest oczywista, zwłaszcza że - jak mniemam - komputer jest na gwarancji. Ostatecznie jest to produkt komercyjny a nie wyrób chałupniczy. Chyba że tak chcemy postawić sprawę - a myślę że nie chcemy.

@radzik
Próbowałeś jak wygląda odtwarzanie z innej wersji mplayer? A filmików YT przez smTube? Albo nawet jak sprawuje się karta pod linuksem?


Proszę zrozumieć, że AmigaOne X5000 jest sprzedawana z wersją systemu pre-relase i developerzy wyraźnie ostrzegają, że nie wszystko może jeszcze działać w systemie prawidłowo lub mieć braki. Cena płyty głównej nie ma tu nic do rzeczy - może kosztować nawet milion euro ale system jest pre-relase. Kupujący jest o tym poinformowany i ma zagwarantowane darmowe update do pełnej stabilnej wersji. Chyba jesteśmy tu wszyscy dorośli i tłumaczenie tego po raz enty nie ma sensu.

Użytkownicy AmigaOne X1000 dostali AmigaOS 4.1 .... i cierpliwie czekają na AmigaOS 4.2
Na to się zgodzili i nikt nie robi z tego problemu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 12 sty 2017, 13:02 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1825
adam napisał(a):
. Nie tak dawno wyszła poprawka do poprawki U-boota SAM 440 ep - sprzętu z 2008 r. Czyli w 2017 jeszcze nie wszystko było O.K.


Poprawka UBoota Sam 440ep/Flex powstała TYLKO w związku z możliwością użycia kart i sterownika RadeonHD w płytach ze złączem PCI poprzez dodanie obsługi karty/adaptera (PCI- PCI-E) PEX 8112.

Konstrukcja Sam 440ep/Flex nie przewidwała użycia kart PCI-E - bo nie posiada takiego złącza.

Sam 440ep posiada zintegrowaną karte graficzną Radeon 7500 64MB oraz 1 slot PCI.
Płyta nie posiada złącza PCI-E. Dlatego trzeba użyć adaptera z układem PEX 8112 który to musi obsługiwać firmware płyty.

Jest to zwiększenie funkcjonalności płyty poprzez rozbudowę o nowe złącze PCI-E którego nie posiada SAM 440ep i SAM Flex.

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/i.ap ... 45201c.jpg


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 12 sty 2017, 14:44 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
To uzupełnijmy całość, "dla potomnych" ;]
Cytuj:
Firma ACube Systems udostępniła nową wersję firmware UBoot dla Sam440ep w osobnych odmianach dla mini-itx oraz flex. Z nowości wymienia się usprawnienia w zakresie konfiguracji kart graficznych eliminujące problemy z niektórymi kartami RadeonHD, a także usprawnienia w zakresie konfiguracji szyny PCI i PCI-PCIe. Ponadto w menu pojawiła się możliwość włączenia/wyłączenia IRQ na kartach graficznych znajdujących się w slotach PCI (zalecane jest wyłączenie IRQ, gdy na danej karcie graficznej występują zamrożenia systemu po wczytaniu plików kickstartu AmigaOS 4.1).

Poprawka do niego z początku stycznia tego roku:
Cytuj:
Firma ACube Systems udostępniła nową, poprawioną wersję firmware UBoot dla Sam440ep w osobnych odmianach dla mini-itx oraz flex. Poprawka jest głównie skierowana do posiadaczy Sam440ep mini-itx, gdyż ma ona za zadanie wyeliminować problemy, które zgłaszane były przez niektórych użytkowników. Obraz ISO można pobrać bezpośrednio ze strony firmy.

Obaj piszemy prawdę, z tym że ty podajesz wyłącznie plusy.
Pełny obraz jest taki, że użytkownicy SAM 440ep do dzisiaj borykają się z problemami dotyczącymi kart graficznych, bynajmniej nie tych na PCI-E. Znam dwie osoby które nie używają tego komputerka właśnie z powodu problemów typu "zamrażanie systemu" i podobne kwiatki, ale nie będę ich nicków tu wyciągał bo może sobie tego nie życzą.

Wymowa mojego wcześniejszego posta jest taka: wsparcie jest, ale na poprawki trzeba niekiedy czekać długo i nie zawsze rozwiązują wszystkie problemy.
Moje zdanie jest takie: powinno być coś takiego jak "lista znanych problemów" gdzieś podpięta na forum i nie byłoby żadnych nieporozumień.

Oczywiście informacje które teraz podałeś są wartościowe, i przyznaję że nie wszystkie szczegóły były mi znane, ale skupmy się na rozwiązaniu problemu Krzysztofa (tytuł wątku).
Jeżeli czujesz dalszą potrzebę wyjaśniania mi czegoś - nie w tym wątku, bardzo cię proszę.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 12 sty 2017, 15:59 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1825
adam napisał(a):
To uzupełnijmy całość, "dla potomnych" ;]
Cytuj:
Firma ACube Systems udostępniła nową wersję firmware UBoot dla Sam440ep w osobnych odmianach dla mini-itx oraz flex. Z nowości wymienia się usprawnienia w zakresie konfiguracji kart graficznych eliminujące problemy z niektórymi kartami RadeonHD, a także usprawnienia w zakresie konfiguracji szyny PCI i PCI-PCIe. Ponadto w menu pojawiła się możliwość włączenia/wyłączenia IRQ na kartach graficznych znajdujących się w slotach PCI (zalecane jest wyłączenie IRQ, gdy na danej karcie graficznej występują zamrożenia systemu po wczytaniu plików kickstartu AmigaOS 4.1).

Poprawka do niego z początku stycznia tego roku:
Cytuj:
Firma ACube Systems udostępniła nową, poprawioną wersję firmware UBoot dla Sam440ep w osobnych odmianach dla mini-itx oraz flex. Poprawka jest głównie skierowana do posiadaczy Sam440ep mini-itx, gdyż ma ona za zadanie wyeliminować problemy, które zgłaszane były przez niektórych użytkowników. Obraz ISO można pobrać bezpośrednio ze strony firmy.

Obaj piszemy prawdę, z tym że ty podajesz wyłącznie plusy.
Pełny obraz jest taki, że użytkownicy SAM 440ep do dzisiaj borykają się z problemami dotyczącymi kart graficznych, bynajmniej nie tych na PCI-E. Znam dwie osoby które nie używają tego komputerka właśnie z powodu problemów typu "zamrażanie systemu" i podobne kwiatki, ale nie będę ich nicków tu wyciągał bo może sobie tego nie życzą.

Wymowa mojego wcześniejszego posta jest taka: wsparcie jest, ale na poprawki trzeba niekiedy czekać długo i nie zawsze rozwiązują wszystkie problemy.
Moje zdanie jest takie: powinno być coś takiego jak "lista znanych problemów" gdzieś podpięta na forum i nie byłoby żadnych nieporozumień.

Oczywiście informacje które teraz podałeś są wartościowe, i przyznaję że nie wszystkie szczegóły były mi znane, ale skupmy się na rozwiązaniu problemu Krzysztofa (tytuł wątku).
Jeżeli czujesz dalszą potrzebę wyjaśniania mi czegoś - nie w tym wątku, bardzo cię proszę.


Jestem użytkownikiem Sam440ep z wszystkimi patchami ACube i nie mam problemu z GFX.
Używam zewnętrznych kart: AMD RadeonHD2400 PCI oraz VisionTek ATI Radeon X1300 PCI - OBIE BEZ MOSTKA PCI-E.

W Sam Flex proponuje używać markowych kart Radeon zamiast niskoprofilowych Radeon9200 których pełno na allegro.
Karty posiadają dziwne vendory pewnie jakaś chńszczyzna - przerabiałem ten temat z Radovem.

----------------------------------------

Rozwiązania są 2 w temacie X5000.

1. Czas - odczekać zmianę wersji z "Pre-Relase AmigaOS4.1 Final Edition Update 1" na "AmigaOS4.1 Final Edition Update 1"

2. Wykonać debuglog z Amigai na PC, za pomocą kabelka COM, PC i PUTTY i przesłać developerom żeby widzieli co i jak się gryzie.

2a. Sugeruję sprawdzić inną kartę muzyczną na tym samym układzie - może jest padnięta.

------------------------------------------


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 12 sty 2017, 21:54 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
@Adam
Próbowałem liveforit-mplayerng i liveforit-mplayer to samo. YouTube atakowałem przez Odyssey - zwis. SMTube - zwis. ClipGrab (mp4/avi) - zwis. Linuxa nie instalowałem i chyba nie będę, jak nie będę musiał. Co ciekawe jakiś film Avi XivD chodzi bez problemu po MPlayer... Ja mam coś z kodekami może nie tak? Zaktualizowałem avcodec.library (53.611, najnowszy), nic sie nie zmieniło.

@dla wszystkich
Ja nie mówię, że chcę sprzedać X5000, po porstu moim zdaniem po nie wiem 3 latach rozwoju pewne rzeczy jednak mogły by być dopracowane bardziej. W takim tempie to obsługi 2 rdzeni nigdy się nie doczekamy. System w wersji "Pre" ma swoje prawa oczywiście, ale oficjalnych informacji, że np. SATA nie działa tak jak powinna nigdzie nie ma napisanych. Czyli jednak nikt się z nami nie umawiał co działa, a co nie? Gdyby oficjalnie powiedzieli co jeszcze trzeba zrobić, to co innego, a ta bawimy się w kotka i myszkę.

Książkę piszę o AmigaOS 4.1 w codziennym użytkowaniu, oczywiście na bazie X5000. Ale nie skupiam się na detalach sprzętowych czy systemowych. Jest to bardziej taki podręcznik uzytkownika AmigaOS 4.1. Gdybym miał czekać na finalne wydanie to mógłbym tą książke napisać kiedy...? Za rok, za tydzień, czy za pięć lat?

@Radek
ENVY24HT czy te karty działają z X5000? Bo nie chcę kupować kota w worku jak się to mówi. W USA używają jeszcze tego: http://amigaonthelake.com/soundwave-5-1-pci-for-amigaone-x5000/.
Video bez audio chodzi (parametr -nosound) chodzi bez problemu, dlatego wnioskuje, że to problem kart muzycznej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 12 sty 2017, 22:13 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Na stronie producenta jest informacja że SIIG SoundWave 5.1 PCI jest na chipie CMedia CMI8738.
W świetle tego co napisałeś teraz (że jest jakiś filmik który ci działa normalnie) to karta może być dobra, a wina leży po stronie kodeków i skonfigurowania; w sumie masz nowy komputer więc możesz wszystkiego nie mieć jeszcze. Wiesz, stawianie AmigaOS niby instalacja jest szybka, ale potem to dopieszczanie ;] Jak budowanie statku w butelce ;)
Czasem przyczyna zwisów jest prosta do zlokalizowana ale "nielogiczna" np. na moim wcześniejszym komputerze był działający w tle SGrab czy korzystanie jednoczesne z dźwięku w innej aplikacji. .

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 12 sty 2017, 22:26 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
Właśnie zacząłem nad tym myśleć... to jakie kodeki powinienem zassać z OS4Depot? Ktoś coś może doradzić?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO