Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 20 kwi 2024, 07:58

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 14:31 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Emu napisał(a):
Moim zdaniem narobili szumu z tym MOSem na Sam a po weryfikacji celowości tegoż zepchnęli projekt na drugi/piąty/dziesiąty plan. Wątpię, czy posiadacze Sam z OS4 przesiedliby się na MOSa jak również wątpię, żeby miłośnicy motylka porzucili tanie miniaki i tłumnie ruszyli po kredyty do banków celem zdobycia funduszy na nową Sam i system. I lepiej może niech zostanie jak jest. W każdym razie MOS na Sam to żaden krok milowy, kto chce ma go od dawna na japcoku,

Jest jeszcze AROS. MOS na SAM sam w sobie nie jest krokiem milowym, wogóle rozmawiamy o czymś innym chyba,. nie widzę zrozumienia.
Chodzi mi o promowanie taniego komputera dla hobbystów, z opcją instalacji AmigaOS, MorphOS, AROS, BeOS. To byłby punkt wyjścia - poszerzenie bazy użytkowników. A potem? Zgadnijcie jaki jest następca dla osoby która się wciągnie?

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 14:56 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
adam napisał(a):
Jest jeszcze AROS. MOS na SAM sam w sobie nie jest krokiem milowym, wogóle rozmawiamy o czymś innym chyba,. nie widzę zrozumienia.
Chodzi mi o promowanie taniego komputera dla hobbystów, z opcją instalacji AmigaOS, MorphOS, AROS, BeOS. To byłby punkt wyjścia - poszerzenie bazy użytkowników. A potem? Zgadnijcie jaki jest następca dla osoby która się wciągnie?


Adamie, odpowiedź była związana z postem Mufy.
AROS wg mnie jest jeszcze bardziej niszowy niż pozostałe systemy. BeOS? Od dawna nie istnieje, jest Haiku i zakładam, że wiesz jak wygląda jego rozwój i liczba użytkowników? Siedzę w tym systemie od czasów Be i Zety i powiem Ci, że ten system "powoli" umiera choć jest niesamowicie fajny.

Niestety, obawiam się, że pomysł z wieloplatformową maszyną nie wypali - a już na pewno komputer dla hobbysty nie będzie tani. Każdy orze jak może.
Może podpowiesz jaki jest wg Ciebie Adamie ten następca dla tego kto się wciągnie - bo mam podejrzenia, że jeśli to to co pomyślałem to jest to również utopia i jakiś dziwny, poboczny sposób na zdobycie użytkowników?

Pzdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 15:22 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Oczywiście Haiku nie BeOS. Cały czas mam przed oczami zeszłoroczną Pianetę (?) Nie mogę znaleźć tego, wiem ze pisałem o tym, i dawałem obrazki (reklama ACube).
Teraz ogólnie chodzi mi o to że Raspberry zagarnia fajną nisze, i to masowo się sprzedaje.
Odpuszczam temat, rozmowa biegnie w niepożądanym kierunku (MorphOS).

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 15:24 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
adam napisał(a):
Jest jeszcze AROS. MOS na SAM sam w sobie nie jest krokiem milowym, wogóle rozmawiamy o czymś innym chyba,. nie widzę zrozumienia.
Chodzi mi o promowanie taniego komputera dla hobbystów, z opcją instalacji AmigaOS, MorphOS, AROS, BeOS. To byłby punkt wyjścia - poszerzenie bazy użytkowników. A potem? Zgadnijcie jaki jest następca dla osoby która się wciągnie?

Czyli wspólny sprzęt ale oddzielne konkurujące ze sobą systemy. Dalej wojenka oto który jest lepszy a który gorszy i przeciąganie użytkownika wrogą propagandą. Ja tu nie widzę przełomu.
Kamieniem milowym byłoby pogodzenie Mosa i Aos4 w jednym "ekosystemie", może coś jak Gnome i KDE na Linuksie. Nierealne na chwilę obecną.


Ostatnio edytowano niedziela, 10 lis 2013, 15:28 przez pizzadriver, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 15:27 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Każdy widzi co chce.
Ciekawi mnie na profilu fb a-eonu wpis "What's is A-EON's Christmas Cracker?"

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 15:33 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
adam napisał(a):
Oczywiście Haiku nie BeOS. Cały czas mam przed oczami zeszłoroczną Pianetę (?) Nie mogę znaleźć tego, wiem ze pisałem o tym, i dawałem obrazki (reklama ACube).
Teraz ogólnie chodzi mi o to że Raspberry zagarnia fajną nisze, i to masowo się sprzedaje.
Odpuszczam temat, rozmowa biegnie w niepożądanym kierunku (MorphOS).


Gdzieś na sieci widziałem tabelkę priorytetów i Haiku niestety wydaje się być również nierealne. Bardzo szkoda, to naprawdę fajny system.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 15:34 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
adam napisał(a):
Ciekawi mnie na profilu fb a-eonu wpis "What's is A-EON's Christmas Cracker?"


Kurczę, ciągle zagadki... no nic, byle do świąt :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 15:39 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
PS.
Jak zakońzcyla się sprawa z Twoim Radeonem ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 17:26 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
Mufa napisał(a):
U Huna jej nie kupisz on raczej na tym nie zarabia. W readme cos pisze by odwiedzic strone tworcow oryginalu http://phime.com/ i skorzystac z opcji kontakt.


Po uruchomieniu gry w dolnej części widać napis ACTIVATE.
Należy tam wpisać KOD który uczyni z wersji Shareware wersję Full.
Zapewne KOD otrzymamy po uiszczeniu opłaty na stronie producenta gry: http://phime.com/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 lis 2013, 07:40 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
amig_os napisał(a):
Mufa napisał(a):
U Huna jej nie kupisz on raczej na tym nie zarabia. W readme cos pisze by odwiedzic strone tworcow oryginalu http://phime.com/ i skorzystac z opcji kontakt.


Po uruchomieniu gry w dolnej części widać napis ACTIVATE.
Należy tam wpisać KOD który uczyni z wersji Shareware wersję Full.
Zapewne KOD otrzymamy po uiszczeniu opłaty na stronie producenta gry: http://phime.com/


Na stronie Phime cena jest 3,99 i nie piszą nic o wersji na Amigę. Wysłałem im majla, na razie cisza. Wiem, że trzeba podać kod poprzez "Activate", jest nawet link do strony Phime, u mnie niestety po kliknięciu nic się nie dzieje? Huno w readme pisze żeby skontaktować się z Phime, trochę to pogmatwane jak dla mnie, nic, zobaczę czy odpiszą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 lis 2013, 07:41 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
https://acube-systemsbiz.serversicuro.i ... dvd-1.html

Nowy, wspaniały zestaw gier w drodze...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 lis 2013, 12:19 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Emu napisał(a):

Na stronie Phime cena jest 3,99 i nie piszą nic o wersji na Amigę. Wysłałem im majla, na razie cisza. Wiem, że trzeba podać kod poprzez "Activate", jest nawet link do strony Phime, u mnie niestety po kliknięciu nic się nie dzieje? Huno w readme pisze żeby skontaktować się z Phime, trochę to pogmatwane jak dla mnie, nic, zobaczę czy odpiszą.


Jeśli Ci odpowiedzą, to daj znać, bo sam też jestem zainteresowany rejestracją. Swoją drogą ciekawe czy dałoby radę zarejestrować wersję na Androida i otrzymany kod wklepać na Amidze. Może wówczas cała operacja przebiegłaby w jakiś bardziej przystępny zautomatyzowany sposób, niż pisanie maili do autorów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 lis 2013, 13:25 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Mufa napisał(a):
Emu napisał(a):

Na stronie Phime cena jest 3,99 i nie piszą nic o wersji na Amigę. Wysłałem im majla, na razie cisza. Wiem, że trzeba podać kod poprzez "Activate", jest nawet link do strony Phime, u mnie niestety po kliknięciu nic się nie dzieje? Huno w readme pisze żeby skontaktować się z Phime, trochę to pogmatwane jak dla mnie, nic, zobaczę czy odpiszą.


Jeśli Ci odpowiedzą, to daj znać, bo sam też jestem zainteresowany rejestracją. Swoją drogą ciekawe czy dałoby radę zarejestrować wersję na Androida i otrzymany kod wklepać na Amidze. Może wówczas cała operacja przebiegłaby w jakiś bardziej przystępny zautomatyzowany sposób, niż pisanie maili do autorów.


Mufa też się nad tym zastanawiam, czy kod do wersji na inne platformy zadziała. Nie wiem czemu ale domyślam się tu jakiejś umowy między Phime a Huno. Tak czy siak poczekam jeszcze z dwa dni jak nie to kupie wersję na np. Androida i zobaczę czy da radę zarejestrować wersję dla Ami.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 lis 2013, 17:30 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Emu napisał(a):

Mufa też się nad tym zastanawiam, czy kod do wersji na inne platformy zadziała. Nie wiem czemu ale domyślam się tu jakiejś umowy między Phime a Huno. Tak czy siak poczekam jeszcze z dwa dni jak nie to kupie wersję na np. Androida i zobaczę czy da radę zarejestrować wersję dla Ami.


Z tego co sie dowiedzialem to zadziala, ale wolalbym zarejstrowac wersje amigowa, tak aby Phime dostrzeglo nasza platforme. Wiec jak tam wyglada sytuacja, odpowiedzieli na Twojego maila?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 lis 2013, 18:11 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
@Mufa

A skąd, cisza na całego.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO