Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 20 kwi 2024, 04:46

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 9 lis 2013, 18:15 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Kamieniem milowym, to byłoby dla mnie przejęcie Hyperionu przez A-EON i wspólny sprzęt dla wszystkich. Jeśli to coś innego, to są to zwykłe przechwałki z jakich Włosi jako naród są znani.
Chciałbym być mile zaskoczony ale ACube w moich oczach nie jest firmą która może wyjść z czymś przełomowym.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 9 lis 2013, 19:10 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Wspolny sprzet dla wszystkich to kolejne pole do awantur. Sprzetu jest juz prawie pod dostatkiem, oprocz taniego dla AOS4. Ale nie twierdze, ze tak nie bedzie :lol: Dopiero wspolne prace nad systemem, system jest bardzo w tyle...aaaa, szkoda gadac ;)
Pewnie masz racje, ze ACube jest zbyt mala firma ale dlatego ciekawym jest wspolny wystep z AEonem.
Wlasnie przeczytalem, ze sponsorem Alchimie tez jest AEon. Oni juz wszystko sponsoruja i wspieraja. Nie jest wykluczone wiec, ze beda coraz wiecej znaczyc. Tym bardziej, ze Hyperion ostatnio jest prawie calkowicie nieobecny. Mozliwe, ze Trevor z fana stanie sie wlascicielem. To byloby niesamowite :whistle:

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 9 lis 2013, 19:43 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Jest pierwsze info z Alchimie...minimig z aga :(

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 9 lis 2013, 20:12 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Przemek napisał(a):
Jest pierwsze info z Alchimie...minimig z aga :(


No jest szał i kamień milowy.... Tego się można było spodziewać, jak już pisałem - każdy chwali swoje.

Mój minimig bez AGA wala się gdzieś w jakimś kartonie, użyty może z dwa - trzy razy. Może gdyby to było w formie karty jakiejś.... (na AW.net tak się wyrażono - "new card").

Z tego co mnie ucieszyło - płyta z 60 portami od HunoPPC... tu może być dobrze. Chyba że jakieś gnioty przeportował :P

Ale - jak zwykle - ACube fantazja poniosła i generalnie coś słabo u nich ostatnio z pomysłami :(


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 9 lis 2013, 20:21 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
...ale ten milowy kamien to na Pianeta ma byc, a nie na Alchimie ;) Tu miala byc programowa niespodzianka...no i pewnie to to DVD. Hmmm, jest jeszcze jutro i pojutrze :P

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 9 lis 2013, 20:25 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Przemek napisał(a):
...ale ten milowy kamien to na Pianeta ma byc, a nie na Alchimie ;) Tu miala byc programowa niespodzianka...no i pewnie to to DVD. Hmmm, jest jeszcze jutro i pojutrze :P


Tak wiem, że na Pianecie... Odnoszę się do tego, że na Alchimie równięz błysnęli. Zadziwia mnie zawsze marketing - dużo szumu i wielkie słowa wokół... drobiazgów tak naprawdę. ACube słynie z tego ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 09:19 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
W oczekiwaniu na płytkę Huno, z jego strony można tymczasem pobrać nowe tytuły:

- Dale Hardshovel & the Bloomstone Mystery (3 EUR)
- StarTrek Voyager
- IOQuake 3

http://www.clubevolution4.com/HunoPortSDL/index1.php


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 13:02 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
adam napisał(a):
wspólny sprzęt dla wszystkich. Jeśli to coś innego, to są to zwykłe przechwałki z jakich Włosi jako naród są znani.
Chciałbym być mile zaskoczony ale ACube w moich oczach nie jest firmą która może wyjść z czymś przełomowym.


Pomijając już fakt że ta Twoja obsesja na tym punkcie jest dla mnie całkowicie niezrozumiała i np. dla mnie osobiście wspólny sprzęt nie byłby żadnym kamieniem milowym, ani nawet kamyczkiem (był wszak Pegasos 2, i co z tego, nastąpiła jakaś rewolucja?), to do tanga trzeba dwojga. Jak MOSTeam, nie będzie miał chęci, bądź uzna że sprzedadzą więcej licencji systemu robiąc port na kolejnego starego, acz taniego maka, to go przecież ACube siłą do zrobienia systemu na swój sprzęt nie zmusi. Z infomacji jakie przekazał mi Pampers na Retrokomp, które to informacje miał jak twierdził z pierwszej ręki, to taki np. port MOSA na SAM460, ma u człowieka ktory się nim zajmował bardzo niski priorytet - ma ponoć ciekawsze, ważniejsze zadania.

Oczywiście wykluczyć nie można wielkiej ściemy i oficjalnego milczenia, podczas gdy tak naprawdę ktoś tam po cichu na zlecenie ACube nad MOSem pracuje. Jednak jest to raczej bardzo mało prawdopodobne. Tak czy owak w grudniu będziemy mądrzejsi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 13:09 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Emu napisał(a):

Mój minimig bez AGA wala się gdzieś w jakimś kartonie, użyty może z dwa - trzy razy. Może gdyby to było w formie karty jakiejś.... (na AW.net tak się wyrażono - "new card").


No cóż ACube ma konkurencję na polu PPC, więc nie dziwota że chce zagospodarować inne obszary amigowego rynku. Z pewnością wśród ludzi zawiedzionych klapą Natami, trochę klientów na tego nowego MiniMiga znajdzie. Ogólnie 030 + AGA to najlepszy konfig do starych gierek. Przynajmniej w kwestii oryginalnej Amigi, procesor 030 jest jeszcze mocno kompatybilny, a przy czym jak na retrogaming, stosunkowo szybki. Obawiam się jednak że tem MiniMig nie będzie aż tak kompatybilny. Stary MiniMig juz w pełni kompatybilny nie był, a nowy ma być odpowiednikiem bardziej skomplikowanego sprzętu, więc komapybilność pójdzie jeszcze pewnie w dół.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 13:17 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Mufa napisał(a):
adam napisał(a):
wspólny sprzęt dla wszystkich. Jeśli to coś innego, to są to zwykłe przechwałki z jakich Włosi jako naród są znani.
Chciałbym być mile zaskoczony ale ACube w moich oczach nie jest firmą która może wyjść z czymś przełomowym.


...port MOSA na SAM460, ma u człowieka ktory się nim zajmował bardzo niski priorytet - ma ponoć ciekawsze, ważniejsze zadania.


Moim zdaniem narobili szumu z tym MOSem na Sam a po weryfikacji celowości tegoż zepchnęli projekt na drugi/piąty/dziesiąty plan. Wątpię, czy posiadacze Sam z OS4 przesiedliby się na MOSa jak również wątpię, żeby miłośnicy motylka porzucili tanie miniaki i tłumnie ruszyli po kredyty do banków celem zdobycia funduszy na nową Sam i system. I lepiej może niech zostanie jak jest. W każdym razie MOS na Sam to żaden krok milowy, kto chce ma go od dawna na japcoku,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 13:28 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Mufa napisał(a):
Emu napisał(a):

Mój minimig bez AGA wala się gdzieś w jakimś kartonie, użyty może z dwa - trzy razy. Może gdyby to było w formie karty jakiejś.... (na AW.net tak się wyrażono - "new card").


No cóż ACube ma konkurencję na polu PPC, więc nie dziwota że chce zagospodarować inne obszary amigowego rynku. Z pewnością wśród ludzi zawiedzionych klapą Natami, trochę klientów na tego nowego MiniMiga znajdzie. Ogólnie 030 + AGA to najlepszy konfig do starych gierek. Przynajmniej w kwestii oryginalnej Amigi, procesor 030 jest jeszcze mocno kompatybilny, a przy czym jak na retrogaming, sosunkowo szybki. Obawiam się jednak że tem MiniMig nie będzie aż tak kompatybilny. Stary MiniMig juz w pełni kompatybilny nie był, a nowy ma byc odpowiednikiem bardziej skomplikowanego sprzętu, więc komapybilność pójdzie jeszcze pewnie w dół.


Dokładnie tak. Dlatego na ich miejscu skupiłbym się na sofcie, nie hardware. Sprzętu mamy już sporo, za rogiem nowy. Wg mnie dlatego bardzo dobry jest ruch z płytką Huno, mogliby zainwestować trochę w niezależnych programistów. Częściowo już to robią, np. te płytki z muzyką. Ale to mało. Potrzebujemy softu, softu i jeszcze raz softu.

Swoją drogą mogliby dopracować to, co już puścili na rynek. Przykład? Karta muzyczna Envy, którą oferują. Cel zacny tylko zapomnieli powiedzieć, że sterowniki są dostępne przez AmiUpdate i choć piszą, że w zestawie są sterowniki to jest to płytka pod Windows. Pytanie więc brzmi - jak zainstalować tą kartę jak po instalacji w złączu powoduje ona zwiechy i zamrażanie systemu? Jak zainstalować tą kartę przy reinstalacji systemu z płyty CD dołączanej do komputera?

Oj, Panowie - pora coś zmienić a nie żyć sloganami...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 14:08 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Emu napisał(a):
W oczekiwaniu na płytkę Huno, z jego strony można tymczasem pobrać nowe tytuły:

- Dale Hardshovel & the Bloomstone Mystery (3 EUR)


Nawet przyjemna grafika. Inne gry Phine Studio też wyglądają ładnie, ciekawe czy zostaną przeportowane. Kolejny pozytywny przykład importu z Androida. Amiga swego czasu chyba dobrze wykorzystała rewolucję opensource, która zasiliła AmigaOS kilkuset tytułami. Teraz co raz bardziej dochodzę do wniosku że może dużo skorzystać na rewolucji mobilnej. Oczywiście póki co mamy pojedyncze przypadki w postaci AmiBoing, Battle Squadron czy teraz Dale Hardshovel & the Bloomstone Mystery, ale od czegoś trzeba zacząć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 14:16 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Mufa napisał(a):
Nawet przyjemna grafika. Inne gry Phine Studio też wyglądają ładnie, ciekawe czy zostaną przeportowane. Kolejny pozytywny przykład importu z Androida. Amiga swego czasu chyba dobrze wykorzystała rewolucję opensource, która zasiliła AmigaOS kilkuset tytułami. Teraz co raz bardziej dochodzę do wniosku że może dużo skorzystać na rewolucji mobilnej. Oczywiście póki co mamy pojedyncze przypadki w postaci AmiBoing, Battle Squadron czy teraz Dale Hardshovel & the Bloomstone Mystery, ale od czegoś trzeba zacząć.


Mnie się również podoba. Można ją już kupić, bo cena jest podana ale nie widzę opcji "Kup"?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 14:25 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Mufa napisał(a):
adam napisał(a):
wspólny sprzęt dla wszystkich. Jeśli to coś innego, to są to zwykłe przechwałki z jakich Włosi jako naród są znani.
Chciałbym być mile zaskoczony ale ACube w moich oczach nie jest firmą która może wyjść z czymś przełomowym.

Pomijając już fakt że ta Twoja obsesja na tym punkcie jest dla mnie całkowicie niezrozumiała i np. dla mnie osobiście wspólny sprzęt nie byłby żadnym kamieniem milowym, ani nawet kamyczkiem (był wszak Pegasos 2, i co z tego, nastąpiła jakaś rewolucja?),

Dziwnie obcięło moją wypowiedź, coś wspominałem o przejęciu Hyperiona przez A-Eon.
Dla ciebie nie byłby kamieniem milowym wspólny sprzęt, a dla wielu byłby.
Co do Pegasosa - to truchło jest wyciągane zawsze przy okazjo gadki o zjednoczeniu przez obie strony. Konkretnie przez te same osoby które tego nie chcą. Rewolucji się nie robi na starym sprzęcie. AmigaOS ukazał się na Pegasosy jak już było wiadomo że przesiadają się na maki. Nie chcę wyciągać starych spraw, nie chodziło o integrację bynajmniej.
To nie jest obsesja, co najwyżej w tak małym gronie rzuca się w oczy ze tylko ja o tym wspominam. Środowisko jest za małe żeby rozwijać systemy na taką różnorodność sprzętu. Na X1000 zapewne nie zagości MorphOS, więc jesteś bezpieczny ;)
Spójrz na Raspberry - w tym miejscu mogłaby być dziś Amiga.

Cytuj:
to do tanga trzeba dwojga. Jak MOSTeam, nie będzie miał chęci, bądź uzna że sprzedadzą więcej licencji systemu robiąc port na kolejnego starego, acz taniego maka, to go przecież ACube siłą do zrobienia systemu na swój sprzęt nie zmusi. Z infomacji jakie przekazał mi Pampers na Retrokomp, które to informacje miał jak twierdził z pierwszej ręki, to taki np. port MOSA na SAM460, ma u człowieka ktory się nim zajmował bardzo niski priorytet - ma ponoć ciekawsze, ważniejsze zadania.

Zgadza się, ale trzeba wybiegać w przyszłość. Mają zapas na kilka lat a potem - wszyscy mamy ten sam problem, powolna śmierć PPC.

Cytuj:
Oczywiście wykluczyć nie można wielkiej ściemy i oficjalnego milczenia, podczas gdy tak naprawdę ktoś tam po cichu na zlecenie ACube nad MOSem pracuje. Jednak jest to raczej bardzo mało prawdopodobne. Tak czy owak w grudniu będziemy mądrzejsi.

SAM to sprzęt schyłkowy moim zdaniem, jest za wolny. O tym nie mówi się, ale to prawda. Staje się nieatrakcyjny dla użytkowników AmigaOS. ACube nie od dziś kombinuje z alternatywnymi systemami.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lis 2013, 14:29 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Emu napisał(a):

Mnie się również podoba. Można ją już kupić, bo cena jest podana ale nie widzę opcji "Kup"?


U Huna jej nie kupisz on raczej na tym nie zarabia. W readme cos pisze by odwiedzic strone tworcow oryginalu http://phime.com/ i skorzystac z opcji kontakt.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO