Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 14:02

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 30 mar 2013, 23:06 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
swinkamor12 napisał(a):
Super zabawka dla hobbysty, gdzie można wybaczyć pewne wpadki


W 2011 aż 589 wła­ści­cie­li mo­de­lu Rolls-Roy­ce Ghost z rocz­ni­ka 2009-2010 zo­sta­ło we­zwa­nych do ofi­cjal­nych ser­wi­sów marki w celu usu­nię­cia po­waż­nej uster­ki. Oka­za­ło się, że elek­trycz­na pompa wodna może się prze­grze­wać, co w kon­se­kwen­cji do­pro­wa­dzi do po­ża­ru...
Ostatnio kolejny raz wezwala do serwisu czesc samochodow...Jak widac nawet przy cenie ok 2 mln zl zdarzaja sie wpadki ;)

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 7 kwi 2013, 10:08 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Nie da się czegoś zrobić z tym czasem startu X1000 bo juz szlag mnie trafia?!
Startuje to wolniej niż AmigaOne z G3 :!:
Komputer ma powyłączane wszelkie menu startowe, wszystkie czasy ustawione na minimum, dysk SSD a i tak można jajo znieść zanim się to uruchomi.
Dla nieświadomych czasy zmierzone stoperem:
21 sekund mija od włączenia komputera do pojawienia się obrazu na monitorze - inicjalizacja karty graficznej? nie wiem ale większość w tym czasie by uznała, że komputer w ogóle nie startuje i go wyłączyła. Dobrze, że czekałem...
18 sekund wyświetlane jest logo X1000 zanim start pójdzie dalej - wewnętrzny test czy jak? Nic się nie dzieje, po prostu oglądamy logo (tu pojawiało się menu wyboru, które jeszcze bardziej opóźniało start ale je wyłączyłem).
8 sekund wczytywanie kickstartu z karty CF. Czas podobny do AmigaOne z G3 przy zwykłym dysku IDE - niemiłosiernie długo!
14 sekund wczytywanie systemu z dysku SSD SATA. Jak na dysk SSD też strasznie długo.
Łączny czas startu ponad minuta z czego niemal 40 sekund komputer nic widocznego nie robi :!:
Nie da się tego jakoś przyśpieszyć?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 7 kwi 2013, 12:13 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Ola napisał(a):
Ja mając np. kilka A3000 [ z róznych powodów], bym prędzej oddał, aby inni byli zadowoleni i żebym choć ja zrobił coś dobrego dla świata

Kup, zapłać, rozdaj innym i dopiero wtedy pogadamy. Jak to łatwo dzielić czyjeś pieniądze czy sprzęt jak się na to ani grosza nie wydało.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 7 kwi 2013, 13:55 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
amigafan napisał(a):
Nie da się czegoś zrobić z tym czasem startu X1000 bo juz szlag mnie trafia?!
Startuje to wolniej niż AmigaOne z G3 :!:
Komputer ma powyłączane wszelkie menu startowe, wszystkie czasy ustawione na minimum, dysk SSD a i tak można jajo znieść zanim się to uruchomi.
Dla nieświadomych czasy zmierzone stoperem:
21 sekund mija od włączenia komputera do pojawienia się obrazu na monitorze - inicjalizacja karty graficznej? nie wiem ale większość w tym czasie by uznała, że komputer w ogóle nie startuje i go wyłączyła. Dobrze, że czekałem...
18 sekund wyświetlane jest logo X1000 zanim start pójdzie dalej - wewnętrzny test czy jak? Nic się nie dzieje, po prostu oglądamy logo (tu pojawiało się menu wyboru, które jeszcze bardziej opóźniało start ale je wyłączyłem).
8 sekund wczytywanie kickstartu z karty CF. Czas podobny do AmigaOne z G3 przy zwykłym dysku IDE - niemiłosiernie długo!
14 sekund wczytywanie systemu z dysku SSD SATA. Jak na dysk SSD też strasznie długo.
Łączny czas startu ponad minuta z czego niemal 40 sekund komputer nic widocznego nie robi :!:
Nie da się tego jakoś przyśpieszyć?


Opadły mi ręce ...

- CF jest do wczytania: amigaboot.of lub kelnela/i linuxa/ow
- amigaboot.of najlepiej wczytywać z HDD np. malutka partycja na dysku
- wczytywanie Kickstartu z CF ? - niby po co skoro jest wczytywany z partycji systemowej z AmigaOS4
- usunąłeś zmienną odpowiedzialną za ustawienie CPU przy starcie na 1,8GHz - gratulacje bo ... startujesz z pozycji CPU 500 MHz

Proponuje skorzystać z supportu - od tego jest forum Hyperionu gdzie developerzy odpowiedzą Ci na twoje problemy.


Ostatnio edytowano niedziela, 7 kwi 2013, 14:19 przez amig_os, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 7 kwi 2013, 14:17 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
amig_os napisał(a):
Szok :( opadły mi ręce

- CF jest do wczytania: amigaboot.of lub kelnela/i linuxa/ow
- amigaboot.of najlepiej wczytywać z HDD np. malutka partycja na dysku reszta
- wczytywanie Kickstartu z CF ? - niby po co skoro jest wczytywany z partycji systemowej z AmigaOS4 :doh:
- usunąłeś zmienną odpowiedzialną za ustawienie CPU przy starcie na 1,8GHz - gratulacje bo ... startujesz z pozycji CPU 500 MHz :doh:


Mi też ręce opadły jak zobaczyłem ile to badziewie startuje.
amigaboot.of jest na CF Nie będę robił partycji na HDD dla tego głupiego pliku bo muszę poświęcić minimum 100MB na dysku SSD żeby ten plik tam umieścić. Mniejszych partycji mi nie łapie.
Chodziło mi o ten durny plik of - on jest na CF. Kickstart nie może być na CF bo przecież AmigaOS nawet nie widzi tej karty. Tyle czasu i nawet nie zrobili sterownika do wbudowanego slotu CF.
Kto ci powiedział że usunąłem tą zmienną? Jest ona jak najbardziej na miejscu. Bez niej start komputera trwa ponad dwie minuty :!: :!: :!: To jest dopiero SZOK :shock:
Wyedytowałeś szybko wiadomość. Po raz kolejny powtarzam, że dokumentację do X1000 znam na pamięć i nic przydatnego tam nie ma co mogłoby pomóc użytkownikowi ustawić ten komputer aby startował przynajmniej porównywalnie do starej AmigaOne z G3


Ostatnio edytowano niedziela, 7 kwi 2013, 14:28 przez amigafan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 7 kwi 2013, 14:27 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Proszę swoje uwagi zamieścić na Forum Hyperionu - oficjalny support dla Twojego produktu.
Mam nadzieję że tam napiszesz dosłownie to samo co na Tym forum.

PS
Może dalej ci szuka Kickstartu na CF ... stąd ten długi czas ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 7 kwi 2013, 14:33 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
amig_os napisał(a):
Proszę swoje uwagi zamieścić na Forum Hyperionu - oficjalny support dla Twojego produktu.
Mam nadzieję że tam napiszesz dosłownie to samo co na Tym forum.

PS
Może dalej ci szuka Kickstartu na CF ... stąd ten długi czas ?


Kickstart czyta z partycji dysku SSD. Na CF nie da się umieścić komponentów systemu bo system nie widzi tej karty.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 7 kwi 2013, 14:39 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
amigafan napisał(a):
amig_os napisał(a):
Proszę swoje uwagi zamieścić na Forum Hyperionu - oficjalny support dla Twojego produktu.
Mam nadzieję że tam napiszesz dosłownie to samo co na Tym forum.

PS
Może dalej ci szuka Kickstartu na CF ... stąd ten długi czas ?


Kickstart czyta z partycji dysku SSD. Na CF nie da się umieścić komponentów systemu bo system nie widzi tej karty.


Wiem, zartuję sobie z Ciebie.

U mnie start trwa 52 sec. a mam włączone: loga, menu, boot-jingle, nie usuwane moduły z kickstartu, biedne SATA HDD, i.... leciałem z 1 rdzenia.
Widocznie sprzedano mi inne NEMO.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 7 kwi 2013, 17:35 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
amigafan napisał(a):
Mi też ręce opadły jak zobaczyłem ile to badziewie startuje.


Ok, zamiast U-BOOTa mamy jakies CFE, ktoremu napewno blizej jest do porypanych rozwiazan znanych z Pegasosa, typu Open Firmware. Bylem jednym z pierwszych ktoremu to sie nie podobalo i ktory glosno powiedzial to Friedenom. No ale trudno stalo sie i nic juz sie w tym temacie nie odwroci. Coz dzieki temu mamy takie nieciekawe rozwiazania jak amigaboot.of. Ogolnie jednak chociaz CFE nie jest tym czym byl U-BOOT, to takze nie jest az tak zle jak firmware z Pegasosa (karty PCI-E jednak dzialaja). Poza tym nawet gdyby bylo, to chyba nie mozna ciagle calej konstrukcji przez pryzmat firmware, czy dlugosci bootowania. Te Twoje ciagle pisanie o "badziewiu" staje sie nudne i irytujace. Mialem Cie dotad za czlowieka, ktory potrafi obiektywnie i kompleksowo ocenic dane rozwiazanie. Jesli nie widzisz tego ze AmigaOne X1000 jest ewidentnie najlepszym i mimo wszystko najmniej problemowym sprzetem dla AmigaOS, co wiecej sugerujesz ze jest gorszy od A1 XE, to nie obraz sie, ale jestes chyba slepy.

P.S.
Moja partycja na amigaboot.of liczy 19MB, wiec da sie zrobic mniejsza niz 100 mesi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 8 kwi 2013, 07:54 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Mufa napisał(a):
amigafan napisał(a):
Mi też ręce opadły jak zobaczyłem ile to badziewie startuje.


Ok, zamiast U-BOOTa mamy jakies CFE, ktoremu napewno blizej jest do porypanych rozwiazan znanych z Pegasosa, typu Open Firmware. Bylem jednym z pierwszych ktoremu to sie nie podobalo i ktory glosno powiedzial to Friedenom. No ale trudno stalo sie i nic juz sie w tym temacie nie odwroci. Coz dzieki temu mamy takie nieciekawe rozwiazania jak amigaboot.of. Ogolnie jednak chociaz CFE nie jest tym czym byl U-BOOT, to takze nie jest az tak zle jak firmware z Pegasosa (karty PCI-E jednak dzialaja). Poza tym nawet gdyby bylo, to chyba nie mozna ciagle calej konstrukcji przez pryzmat firmware, czy dlugosci bootowania. Te Twoje ciagle pisanie o "badziewiu" staje sie nudne i irytujace. Mialem Cie dotad za czlowieka, ktory potrafi obiektywnie i kompleksowo ocenic dane rozwiazanie. Jesli nie widzisz tego ze AmigaOne X1000 jest ewidentnie najlepszym i mimo wszystko najmniej problemowym sprzetem dla AmigaOS, co wiecej sugerujesz ze jest gorszy od A1 XE, to nie obraz sie, ale jestes chyba slepy.

P.S.
Moja partycja na amigaboot.of liczy 19MB, wiec da sie zrobic mniejsza niz 100 mesi.


Partycję na zwykłym HDD też mi się udało ustawić ale na SSD się nie da. Każda mniejsza partycja np. 50MB się utworzy ale przy próbie przekopiowania tego pliku of pokazuje, że za mało miejsca. Dopiero przy partycji 100MB udało się to przekopiować.
Mam nową szybką (UDMA) kartę CF 4GB i ją wykorzystałem do tego.
Piszę o badziewiu bo nie pamiętam kiedy miałem tyle problemów z Amigą. Nawet z pierwszymi A1 nie było tyle problemów.
Komputer, który miał być najlepszy okazał się badziewiem z którym jest więcej problemów niż radości z używania.
Tu start systemu, tam niedziałająca płyta, nie działająca karta sieciowa RTL 8169 (1MBit) mimo, że w systemie teoretycznie jest sterownik, który powinien ją obsługiwać. Te wszystkie małe rzeczy składają się na całościowy obraz wielkiej porażki jaką okazała się X1000. Nie mogę jej z czystym sumieniem polecić. Wyrażam swoją opinię na tym forum a nie na PPA bo nie szukam poklasku tylko próbuję zweryfikować te problemy.
Chyba nie uważasz, że powinienem być ślepy na ewidentne wpadki tego komputera i udawać, że wszystko jest w porządku?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 8 kwi 2013, 07:57 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
amig_os napisał(a):
U mnie start trwa 52 sec. a mam włączone: loga, menu, boot-jingle, nie usuwane moduły z kickstartu, biedne SATA HDD, i.... leciałem z 1 rdzenia.
Widocznie sprzedano mi inne NEMO.


Widocznie sprzedano ci inne.
Komputer pewnie będzie na AmiWawa, więc każdy będzie się mógł osobiście przekonać ile ten nieudany sprzęt za 12 tys PLN startuje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 8 kwi 2013, 08:27 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
amigafan napisał(a):
nie działająca karta sieciowa RTL 8169 (1MBit) mimo, że w systemie teoretycznie jest sterownik, który powinien ją obsługiwać. Te wszystkie małe rzeczy składają się na całościowy obraz wielkiej porażki jaką okazała się X1000. Nie mogę jej z czystym sumieniem polecić. Wyrażam swoją opinię na tym forum a nie na PPA bo nie szukam poklasku tylko próbuję zweryfikować te problemy.


Co do sieciówki to być może winny jest nie system a CFE, który jej nie wykrywa. Dobrze by było sprawdzić to pod linuksem. Generalnie zdecydowana większość (mniej więcej 75%) kart na chipsecie RTL 8169 działa, ale zdarzają się kapryśne modele takie jak np. US Robotics 8169s, które nie chcą ruszyć. Najlepiej nie kombinować tylko zaopatrzyć się w najpopularniejszy model czyli RTL 8139 (100% z kilkudziesięciu przetestowanych przez betatesterów kart działa bezproblemowo).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 8 kwi 2013, 10:22 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
amigafan napisał(a):
...
Piszę o badziewiu bo nie pamiętam kiedy miałem tyle problemów z Amigą. Nawet z pierwszymi A1 nie było tyle problemów.
Komputer, który miał być najlepszy okazał się badziewiem z którym jest więcej problemów niż radości z używania.
Tu start systemu, tam niedziałająca płyta, nie działająca karta sieciowa RTL 8169 (1MBit) mimo, że w systemie teoretycznie jest sterownik, który powinien ją obsługiwać. Te wszystkie małe rzeczy składają się na całościowy obraz wielkiej porażki jaką okazała się X1000. Nie mogę jej z czystym sumieniem polecić. Wyrażam swoją opinię na tym forum a nie na PPA bo nie szukam poklasku tylko próbuję zweryfikować te problemy.
Chyba nie uważasz, że powinienem być ślepy na ewidentne wpadki tego komputera i udawać, że wszystko jest w porządku?
no po prostu szok :scared-yipes:
btw. wrzucisz tu kiedyś jakieś fotki X1000 Redaktorze Execa? Czy chcesz tu tylko narobić trochę "smrodku"? Tam to Ci jakoś nic nie przeszkadzało pochwalić się nowym sprzętem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 8 kwi 2013, 12:49 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
amigafan napisał(a):
Komputer pewnie będzie na AmiWawa, więc każdy będzie się mógł osobiście przekonać ile ten nieudany sprzęt za 12 tys PLN startuje.

Proszę o OFICJALNE zgłoszenie problemów na forum:
http://forum.hyperion-entertainment.biz/

PS.
Zawsze można postawić na AmiWawie inna X1000 ... i zrobić pokaz równoległy.
Tylko co inni o Tobie pomyślą ?
PS.2
Widzę,że Rafał już się zapowiedział w Gdańsku z pokazem.
Hmm ... może też przyjedziemy z ZaPem i ... Mandim :)
PS.3
Rozumiem, że gdybyś miał naprawdę problemy z Hardware lub Software a zawracasz głowę o jakiś czas botowania ?
Masz gdzieś napisane ile powinien on wynosić ?
Ktoś z A-EON Ci go pisemnie zagwarantował ?
Może powinien wynosić 2 godziny a może 2 sec. ?
Czas bootowania jeszcze się zmieni ze sto razy ponieważ będzie nowy system graficzny, być może będzie nowe firmware do płyty, obsługa 2 rdzeni i zadecyduje o tym jeszcze wiele czynników ponieważ OFICJALNYM SYSTEMEM JEST AMIGAOS 4.2 dla AmigOne X1000.
PS.4
Na pierwszym pokazie AmigONE X1000 była pokazana z RadeonPCI 9250/128bit/128MB. .... dziś używamy ATI RadeonHD 5xxx/6xxx/7xxx.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 8 kwi 2013, 18:44 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Spokojnie moi drodzy.
Chyba nie ma powodu aż tak się kłócić.
Tak czy siak Amiga X1000 to fajna zabawka.
Pewno są jakieś problemy, ale w końcu ten nie robi błędów co nic nie robi.
Trzeba spojrzeć na to z optymistycznym nastawieniem, w końcu te błędy poprawią.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO