Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 27 kwi 2024, 13:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 25 lut 2013, 12:14 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Na razie z komputerem jest wiecej problemow niz samego uzywania. To juz z XE bylo latwiej. Sprzet rozczarowuje na kazdym kroku - dlatego "badziewie"
Mam dobrze podlaczony CD na 2 wg instrukcji ale w domu jeszcze raz sprawdze.
Jest jakis sposob zeby komputer startowal z dysku sata a nie ide gdy podlaczone sa oba? Bo mi na sile zawsze probuje wystartowac w pierwszej kolejnosci z ide. amigaboot.of mam na karcie cf.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 25 lut 2013, 13:26 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
amigafan napisał(a):
Na razie z komputerem jest wiecej problemow niz samego uzywania. To juz z XE bylo latwiej. Sprzet rozczarowuje na kazdym kroku - dlatego "badziewie"
Mam dobrze podlaczony CD na 2 wg instrukcji ale w domu jeszcze raz sprawdze.
Jest jakis sposob zeby komputer startowal z dysku sata a nie ide gdy podlaczone sa oba? Bo mi na sile zawsze probuje wystartowac w pierwszej kolejnosci z ide. amigaboot.of mam na karcie cf.


A czy manipulowales przy ustawieniach CFE?

Zapewne AmigaKit ustawil Ci domyslnie cos takiego:
setenv -p MENU_0_LABEL "AmigaOS Auto"
setenv -p MENU_0_COMMAND "setenv amigaboot_quiet Y ; boot -fs=amigafs ide0.0:amigaboot.of"
setenv -p MENU_1_LABEL "AmigaOS CD Boot"
setenv -p MENU_1_COMMAND "setenv amigaboot_quiet Y ; boot -fs=iso atapi0.1:amigaboot.of"
setenv -p MENU_2_LABEL "AmigaOS Menu"
setenv -p MENU_2_COMMAND setenv os4_bootdevice "auto" ;

Moze chodzi tutaj o te ostatnia linijke, zamiast auto wymusic sata?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 25 lut 2013, 20:07 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
W tej chwili te zmienne w firmware i tak mam zupełnie zmienione pod siebie (m.in. pozbyłem się menu)
Ale zmiennej os4_bootdevice nie miałem w ogóle ustawionej nawet przez AmigaKit.
Może to jest rozwiązanie.
W tej całej dokumentacji nawet tak podstawowe komendy nie są wyjaśnione.
W ogóle poziom dokumentacji uważam za niski. Jakieś lanie wody zamiast spisu komend, co robią, jakie mają argumenty itd.
np. właśnie os4_bootdevice w ogóle nie jest wyjaśniona. Przejawia się tylko jako ciekawostka w jednym paragrafie dotyczącym podwójnego cudzysłowia.

EDIT: Właściwie to nie jest komenda firmware zmienna przekazywana do amigaboot.of, podobnie jak amigaboot_quiet ale nie ma o nich żadnego wyjaśnienia.
Jest jakiś spis zmienny przekazywanych do amigaboot.of ? Na razie wspomniane są dwie, których działanie trzeba samemu odkryć: amigaboot_quiet oraz os4_bootdevice - może są jeszcze jakieś inne?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 25 lut 2013, 20:22 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Kolejna rzecz - jeżeli komputer nie może wczytać amigaboot.of z jakiegokolwiek powodu np. nie ma go na dysku to zawsze pokazuje komunikat o niewystarczającej ilości pamięci.
Może to mocno zmylić użytkownika, który będzie upatrywał przyczyny awarii w kostkach RAM (uszkodzone, brak styku itp) a tym czasem przyczyna leży zupełnie gdzie indziej.
Należałoby to dopracować aby komunikat błędu był bardziej adekwatny niż tylko "za mało ramu" wyświetlane w każdym przypadku.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 26 lut 2013, 23:54 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1198
Jak mozna przeczytac na AW zaraz po uruchomieniu X1000 na blacie powinien znajdowac sie obraz plyty emergency recovery ISO. Tak twierdzi AmigaKit ale kieruje swoja odp. do konkretnego uzytkownika...moze on sobie takie cos zazyczyl...

http://amigaworld.net/modules/newbb/vie ... r=0#699097

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 27 lut 2013, 17:21 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Jak widać im więcej osób dostaje X1000 tym większe narzekania na tę tragiczną politykę - zła płyta + brak informacji, że z płyty nie wystartuje się komputera.
Na blacie płyta się nie montuje z automatu ale ISO dostarczają na drugiej partycji. Są tam też nowe sterowniki Radeona. Tyle że to ISO jest dokładnie takie samo co dostarczona płyta.
Trzeba sobie samemu skompilować działającą płytę czyli dodać sterowniki Radeona oraz ew. update6 aby mieć najnowszą wersję AOS.

Mnie chodzi o brak jakiejkolwiek informacji.
Wstarczyłoby nakleić na obudowę kartę ze zdaniem "przysłana płyta to ściema, wypal sobie iso z dysku" i tyle.
Nikt nie miałby problemu i nikt by się nie czepiał.

Chociaż tak po prawdzie to za tyle kasy mogliby każdemu wypalać to iso na CD-R i od razu dorzucać do zestawu. A jeżeli pieniądze są problemem to niech podniosą cenę zestawu o kilka GBP aby koszt płyty CD-R i robocizna za nagranie płyty im się zwróciła.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 27 lut 2013, 18:43 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
http://amigaworld.net/modules/newbb/vie ... r=0#699103

--- Copy & Paste --------------------------

Re: Broken X1000
Posted on 26-Feb-2013 23:06:18

From: http://www.amigakit.com

Any X1000 customer who wants to retrieve their ISO, should contact us through our Support Ticket system.

--- END ------------------------------------


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 28 lut 2013, 13:31 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Dobre i to. Chociaż nie zmienia to faktu, że dali ciała z tym starym CD.

Gdy montuję ISO dowolnej płyty i próbuję coś dograć to mam info, że dysk zabezpieczony przed zapisem. Jak go odblokować aby móc zmieniać/dodawać pliki?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 28 lut 2013, 16:59 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
amigafan napisał(a):
Dobre i to. Chociaż nie zmienia to faktu, że dali ciała z tym starym CD.
Gdy montuję ISO dowolnej płyty i próbuję coś dograć to mam info, że dysk zabezpieczony przed zapisem. Jak go odblokować aby móc zmieniać/dodawać pliki?


1)
Coś kręcisz ...
Wcześniej odpisałeś:

http://forum.amigaone.pl/sprzet/amigaone-x1000-u-nowego-uzytkownika-t306.html#p2771

---- COPY & PASTE -----
Stosowną płytkę już sobie przygotowałem.
Chodzi mi o to, że ktoś może najpierw sformatować dysk a potem próbować odpalić z płyty i wtedy koniec. Utknie z komputerem za ponad 10000PLN bez systemu.
Dokładną wersję płyty sprawdzę jak będę w domu, ale datowana jest na początek 2012.
Jest to płyta "First Contact" (...)

--- END ---

2)
Proponuje użyć np. MagicISO Maker 5.5 build 281 (PC). Z jego pomocą zrób sobie ISO CD_FirstContact, następnie wczytaj je do programu, w oknach pojawi się zawartość płytki w postaci plików, dodaj sterownik RadeonaHD i dodaj uaktualnioną listę modułów kickstartu, następnie zapisz zmiany w ISO i ponownie wypal zmienione ISO na CD - 10 minut i po sprawie.

3)
Płytkę można przygotować również, za pomocą starego CD_FirstContact, zgraj pliki na HDD, dodaj nowy sterownik, uaktualnij listę oraz wypal za pomocą AmiDVD (AmigaOS).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 1 mar 2013, 12:21 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Że niby co kręcę?!
Stosowną płytę już sobie przygotowałem.
Więc może skończ traktować mnie jak idiotę i pisać jakieś instrukcje odnośnie tej przestarzałej dystrybucji AmigaOS, którą dostali nabywcy X1000.
Schemat samodzielnej modyfikacji płyty z AmigaOS już od dawna mam przećwiczony bo tak samo musiałem swego czasu przygotowywać sobie płytę AOS 4.0 oraz 4.1 Classic. Tak spierdzielili oficjalną dystrybucję, że płyty te nie uruchamiają się na A3000. Najlepsze jest to, że w ogóle nikt tego nie zauważył i dopiero jak im podałem gotowe rozwiązanie na forum hyperionu to dodali fix do kolejnego update (co i tak nic nie daje, bo płyta jak i sam system dalej się nie bootuje na A3000 więc nie ma jak zainstalować fixa). Trzeba samemu zmodyfikować plik Kickstartu aby system się w ogóle odpalił na tej Amidze. Świetny betatesting nie ma co.

A wracając do mojego pytania to nie pytam się o płytę z tą przestarzałą wersją AmigaOS, którą wysyła AmigaKit (pewnie wytłoczyli za dużo płyt First Contact i teraz muszą je wypchnąć mimo, że nawet nie da się z nich uruchomić komputera) ani nawet konkretnie o X1000. Pytanie mi po prostu wpadło do głowy przy okazji męczarni z X1000.
Wiem jak modyfikować iso na pececie i maku. Chodzi mi jak to zrobić z poziomu AmigaOS. Czy w ogóle się da to zrobić pod AmigaOS? Czy podmontowany obraz płyty można modyfikować kasując/zastępując pliki? Czy da się takie iso odbezpieczyć w celu modyfikacji zawartości?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 1 mar 2013, 13:37 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
amigafan napisał(a):
Że niby co kręcę?!
Stosowną płytę już sobie przygotowałem.
Więc może skończ traktować mnie jak idiotę i pisać jakieś instrukcje odnośnie tej przestarzałej dystrybucji AmigaOS, którą dostali nabywcy X1000.
Schemat samodzielnej modyfikacji płyty z AmigaOS już od dawna mam przećwiczony bo tak samo musiałem swego czasu przygotowywać sobie płytę AOS 4.0 oraz 4.1 Classic. Tak spierdzielili oficjalną dystrybucję, że płyty te nie uruchamiają się na A3000. Najlepsze jest to, że w ogóle nikt tego nie zauważył i dopiero jak im podałem gotowe rozwiązanie na forum hyperionu to dodali fix do kolejnego update (co i tak nic nie daje, bo płyta jak i sam system dalej się nie bootuje na A3000 więc nie ma jak zainstalować fixa). Trzeba samemu zmodyfikować plik Kickstartu aby system się w ogóle odpalił na tej Amidze. Świetny betatesting nie ma co.

A wracając do mojego pytania to nie pytam się o płytę z tą przestarzałą wersją AmigaOS, którą wysyła AmigaKit (pewnie wytłoczyli za dużo płyt First Contact i teraz muszą je wypchnąć mimo, że nawet nie da się z nich uruchomić komputera) ani nawet konkretnie o X1000. Pytanie mi po prostu wpadło do głowy przy okazji męczarni z X1000.
Wiem jak modyfikować iso na pececie i maku. Chodzi mi jak to zrobić z poziomu AmigaOS. Czy w ogóle się da to zrobić pod AmigaOS? Czy podmontowany obraz płyty można modyfikować kasując/zastępując pliki? Czy da się takie iso odbezpieczyć w celu modyfikacji zawartości?


Pisze jak do osoby której sprawia kłopot wpisania kilku komend CFE (Rafał podał Ci wzór i masz instrukcję obsługi) oraz do osoby która jest zdziwiona, że AmigOneX1000 nie używa Uboota oraz do osoby która nie wie że docelowym systemem AmigaOne X1000 jest AmigaOS 4.2. Na 125 osób które znam i mają AmigaOne X1000 jesteś jedyną która ma takie problemy.

Frieden pisał wielokrotnie że nie poleca Uboota i nie będzie wiecej go modyfikował bo jest delikatnie mówiąc źle napisany.
Najnowszą wersję sytemu dostałeś na HDD wspierającą RadeonHD 5xxx.



Napisałem Ci w punkcie trzecim, jak to zrobić na AmigaOS. Służy do tego AmiDVD który pozwala tworzyć botowalne płytki. Pliki masz na CD First Contact które uzupełniasz o te nowsze z dysku twardego. Zrób sobie swoją kompilacje AmigaOS i wypal za pomocą AmiDVD.

Nie wiem dlaczego uparłeś się, że zrobisz to na oprogramowaniu do montowania ISO z AmigaOS. Służy ono TYLKO do montowania obrazów. Oczywiście możesz napisać do autora o rozszerzenie funkcjonalnośći o edycję ISO.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 2 mar 2013, 08:31 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
Cytuj:
A wracając do mojego pytania to nie pytam się o płytę z tą przestarzałą wersją AmigaOS, którą wysyła AmigaKit (pewnie wytłoczyli za dużo płyt First Contact i teraz muszą je wypchnąć mimo, że nawet nie da się z nich uruchomić komputera) ani nawet konkretnie o X1000. Pytanie mi po prostu wpadło do głowy przy okazji męczarni z X1000.
Może się mylę, nie chce mi się szukać źródeł ;) Zdaje mi się że od razu mówili, że docelowym systemem dla X-a będzie AmigaOS 4.2 a obecna wersja jest tylko tymczasowa. Amigafanie nie rozumiem dlaczego się tak przyczepiłeś tej płyty, daj spokój. Wielu by chciało mieć takie problemy z X1000 jak Twoje ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 2 mar 2013, 13:45 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
pizzadriver napisał(a):
Może się mylę, nie chce mi się szukać źródeł ;) Zdaje mi się że od razu mówili, że docelowym systemem dla X-a będzie AmigaOS 4.2 a obecna wersja jest tylko tymczasowa. Amigafanie nie rozumiem dlaczego się tak przyczepiłeś tej płyty, daj spokój. Wielu by chciało mieć takie problemy z X1000 jak Twoje ;)


AmigaONE X1000 Quick Start Guide - Page 5

Welcome

Thank you for purchasing the “First Contact” AmigaONE X1000 system, the most
powerful “Next Generation Amiga” computer custom designed to run AmigaOS.
The AmigaONE X1000 is not like other computers. It is a culmination of efforts by
real Amiga enthusiasts and developers to create modern desktop hardware for the
Amiga Operating System. It is the natural evolution of the Amiga’s PowerPC lineage and
is based on the P.A. Semi Dual-core PA6T-1682M CPU and includes XENA, a “Software
Defined Silicon” co-processor. Above all, it runs the latest version of the AmigaOS de -
veloped by Hyperion Entertainment which traces its roots directly back to the original
Amiga 1000 released in 1985.

Your “First Contact” AmigaONE X1000 system is supplied with AmigaOS 4.1 Update
5 and a license for AmigaOS 4.2 which can be downloaded from the Hyperion Entertain-
ment website when it is released.


We hope you get as much enjoyment from using your AmigaONE X1000 as we had
designing and developing the system. All that remains to be said is:-

Let’s “Keep this party going”


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 mar 2013, 18:05 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Ehm, muszę sprostować że ISO z czerwca też nie ma sterów dla nowych radków. Wczoraj edytując kicklayout nie dodałem jednej spacji i .... niestety aby uruchomić ponownie system musiałem na chwilę włozyć do kompa Radeona HD 4550. No nic mam nauczkę na przyszłośc by się przed takimi przygodami zabezpieczać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 mar 2013, 19:45 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
Mufa napisał(a):
Ehm, muszę sprostować że ISO z czerwca też nie ma sterów dla nowych radków. Wczoraj edytując kicklayout nie dodałem jednej spacji i .... niestety aby uruchomić ponownie system musiałem na chwilę włozyć do kompa Radeona HD 4550. No nic mam nauczkę na przyszłośc by się przed takimi przygodami zabezpieczać.


Wydaje mi się, że był to RadeonHD 4650 Silent a nie RadeonHD 4550 ;) - przynajmniej tak twierdzi moja szklana kula ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO