Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 27 kwi 2024, 07:07

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 22 lut 2013, 09:38 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
amig_os napisał(a):
Więc piszesz chyba na złość, jest warta 1/10 ceny.
Mam kupca na Twoja X1000 od ręki.

To mogę sprzedać od ręki ten trefny sprzęt z niedziałającym systemem.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 lut 2013, 09:39 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
amig_os napisał(a):

A-EON wyrażnie zaznaczył, że systemam docelowym będzie AmigaOS4.2 dla AmigaOne X1000.
Jest to potwierdzone w dokumentacji, licencji, oraz informacjach Trevora i stronie A-EON.
Nie rozumiem po raz kolejny pretensji ?


Ale nie zaznaczył, że dostarczona z system płyta jest tylko podstawką pod kubek
Sprzedają sprzęt gdzie liczą sobie równowartość jego wagi w złocie a nie potrafią dodać płyty z działającą wersją systemu lub przynajmniej napisać, że obecna wersja nie działa.
O to mam pretensję.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 lut 2013, 09:44 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
amig_os napisał(a):
Obrazek

A po co dajesz fotkę tej podstawki pod kubek (bo płyta z systemem to nie jest bo z niej nie uruchomisz komputera) to już zupełnie nie rozumiem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 lut 2013, 11:39 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
amigafan napisał(a):

Chodzi o to, że KLIENT JEST W SPOSÓB CELOWY OSZUKIWANY - ZA PONAD 10000PLN OTRZYMUJE SIĘ NIEDZIAŁAJĄCY SYSTEM CO ZOSTAŁO JESZCZE W SPOSÓB PERFIDNY UTAJONE.


No chyba trochę nadinterpretujesz. Jak rozumiem komputer jest sprzedawany z działającym systemem. Jedynie nie można takowego zainstalować z dołączonej płytki CD. Rozumiem podważanie sensu dodawania takiej płytki (chociaż zawsze może się zdarzyć przypadek że ktoś z tych czy innych względów zrobi sobie downgrade karty graficznej). Natomiast co do zasady to wygląda to bardzo podobnie jak w przypadku 90% sprzedawanych obecnie laptopów. Tam też nie dostajesz płytki, a jedynie działający system na HDD, chcesz sobie wywalić twardziela, czy zrobić reinstalkę windy, musisz sobie spreparować z recovery płytkę sam. Na X1000 prawie dokładnie to samo chcesz zrobić reinstalkę czy wymianę HDD, preparujesz sobie płytkę sam, tudzież ściągasz ISO. Generalnie jednak każdy producent zakłada że na starcie zdecydowana większośc klientów nie kombinuje tylko używa tego co mu zainstalowano.

Co do braku numeru seryjnego, faktycznie wtopa, aczkolwiek myślę że jest to do załatwienia od ręki na maila. Natomiast jeśli chodzi o o stronę A-EON, to aby się zarejestrować podajesz nr seryjny zamieszczony na płycie głównej. Wówczas zyskujesz dostęp do m.in aktualnej dokumentacji (przypuszczam że ta wydrukowana, to jest jeszcze z czasów kiedy dodawali Radeona 4650 do X1000). Czy w owej aktualnej dokumentacji jest ostrzeżenie którego się domagasz, teraz nie sprawdzę, bo jestem w pracy i nie pamiętam hasła. Jeśli takowego ostrzeżenia nie ma, to mogę przyznać Ci rację, jeśli jednak jest, to trochę się pośpieszyłeś z zarzutami


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 lut 2013, 12:48 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Login i hasło do strony A-eon dostaje się na maila w chwili zakupu komputera.
Wymieniona dokumentacja jest na dysku komputera oraz w formie drukowanej w pudełku z komputerem.
Porównam wieczorem jeszcze raz ale jak patrzyłem te kilka tygodni temu gdy dostałem X1000 to wydawało mi się, że nie było nowszej niż to co otrzymałem.
Właśnie o to mi chodzi, że skoro już dają starą wersję systemu z przed ponad roku na płycie to gdzieś w dokumentacji czy na jakiejś kartce przyklejonej do obudowy powinni napisać, że płyta jest tylko jako ozdobnik i żeby spreparować sobie iso, które zadziała.
O ile z laptopami z mainstreamu mogę się zgodzić to X1000 jako komputer dla hobbistów chyba przez nielicznych będzie używany dokładnie w tej konfiguracji jaka przyszła z AmigaKit bez żadnych zmian czy modyfikacji.

EDIT: przed chwilą sprawdziłem jeszcze raz na stronie A-eon.
Dokumentacja dotycznąca firmware i bootowania pochodzi z lipca 2012 i jest to ta sama co dostarczona w formie elektronicznej i drukowanej razem z X1000.
Nie ma tam słowa o tym, że płyta nie zadziała z kartą graficzną powyżej HD4xxx


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 lut 2013, 13:01 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Co do bootowania to jest jeszcze jedna kwestia, która mnie zastanawia.
Komputer niemiłosiernie długo stoi na ekranie tytułowym zanim zacznie się bootować.
Czy firmware ma domyślnie włączony jakiś debug czy jak?
W firmware wyłaczyłem całkowicie menu, ustawiłem procesor na najwyższą szybkość (A4), dałem cichy start (amigaboot_quiet) aby uniknąć drugiego menu z amigaboot.of i wpisałem bezpośrednie wywołanie komendy boot zaraz po uruchomieniu komputera a i tak zanim zacznie się uruchamiać to mija moim zdaniem stanowczo za długo jak na komputer tej klasy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 lut 2013, 13:25 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Dzieje się tak na obu kartach graficznych, czyli tej Twojej i tej oryginalnej z X1000? Z doświadczenia wiem że CF ma problemy z szybką inicjalizacją niektórych modeli.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 lut 2013, 13:57 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
amigafan napisał(a):
amig_os napisał(a):
Więc piszesz chyba na złość, jest warta 1/10 ceny.
Mam kupca na Twoja X1000 od ręki.

To mogę sprzedać od ręki ten trefny sprzęt z niedziałającym systemem.


Super!
Podeślij mi nr swojego konta do przelewu oraz skan rachunku i żądana kwotę przelewu.
Czy jest możliwość odebrania sprzętu osobiście ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 23 lut 2013, 02:00 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
amigafan napisał(a):
Dokładną wersję płyty sprawdzę jak będę w domu, ale datowana jest na początek 2012.
Jest to płyta "First Contact"

Sprawdziłem.
Dostarczana z komputerem podstawka pod kubek, która udaje płytę z systemem jest w następującej wersji:
$VER: AmigaOS-X1000-Install_CD 53.22 (18.01.2012)
Przez ponad rok mogliby przygotować nową kompilację - taką, z której można uruchomić komputer!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 23 lut 2013, 09:00 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
amigafan napisał(a):
amigafan napisał(a):
Dokładną wersję płyty sprawdzę jak będę w domu, ale datowana jest na początek 2012.
Jest to płyta "First Contact"

Sprawdziłem.
Dostarczana z komputerem podstawka pod kubek, która udaje płytę z systemem jest w następującej wersji:
$VER: AmigaOS-X1000-Install_CD 53.22 (18.01.2012)
Przez ponad rok mogliby przygotować nową kompilację - taką, z której można uruchomić komputer!


Taka kompilacja istnieje i zostala zrobiona juz 17 czerwca, a wiec w okresie kiedy juz byly juz stery do nowszych radkow. Nie wiem czemu jej nie udostepniono publicznie, byc moze zawiera jakies elementy, ktore maja znalezc sie w AOS 4.2.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 24 lut 2013, 14:46 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Czy slot CF na X1000 jest już obsługiwany przez AmigaOS czy dalej nie?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 24 lut 2013, 16:51 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Jedyne co sie zmienilo w tej sprawie to ze jest obslugiwany przez linuksa. Do niedawna byl bowiem widziany jedynie przez CFE, gdzie sluzyl najczesciej jako magazyn bootujacy na ktorym byl kernel linucha.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 24 lut 2013, 22:44 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
amigafan napisał(a):
To mogę sprzedać od ręki ten trefny sprzęt z niedziałającym systemem.


Zgodnie z Twoją deklaracją sprzedaży sprzętu czekam na odzew.
Mam kupca, proszę o kontakt.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 25 lut 2013, 10:27 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Sprzedam to badziewie jak mi sie znudzi walka z nim.
Na razie okazalo sie ze komputer nie startuje bez podlaczonego dysku (z samym CD).
Generalnie AmigaOneXE przy X1000 to byl dopracowany sprzet i latwiejszy w ustawieniu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 25 lut 2013, 10:52 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
amigafan napisał(a):
Sprzedam to badziewie jak mi sie znudzi walka z nim.
Na razie okazalo sie ze komputer nie startuje bez podlaczonego dysku (z samym CD).
Generalnie AmigaOneXE przy X1000 to byl dopracowany sprzet i latwiejszy w ustawieniu.


W którym kanale SATA masz podłączony napęd? Bootujące są jedynie dwa, zerowy i drugi. Ja mam podłączone tak: HDD na zerowym, DVD na drugim, HDD z linuksem na trzecim, aby zabotoować linuksa mam jeszcze kartę CF z kernelem dla niego, ponadto można też bootować z urządzenia USB.

"Badziewie" - ech, oceniasz sprzęt równie szybko i głęboko jak większość niebieskich. Mi też się nie podoba że zrezygnowano z U-BOOTa, ale obiektywnie rzecz ujmując X1000 jest na pewno mniej problematyczna od staruszki XE.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO