Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 19 kwi 2024, 23:49

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 20 sty 2012, 15:29 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Dotychczas mogłem jedynie informować o takiej możliwości, teraz jednak dostałem zgodę. Tak więc miło mi oficjalnie zakomunikować że imprezie AmigaX Party, która odbędzie się 25 lutego w Warszawie, odbędzie się premierowy w naszym kraju pokaz komputera AmigaOne X1000 działającego pod kontrolą systemu AmigaOS 4.1 Update 5. Wszyskich serdecznie zapraszam!!!
Wkrótce Radov na łamach eXeca powinien zamieścić newsa z bardziej szczegółowymi informacjami.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 20 sty 2012, 15:41 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 18 sty 2012, 10:47
Posty: 68
Lokalizacja: Warszawa
Mufa napisał(a):
Tak więc miło mi oficjalnie zakomunikować że imprezie AmigaX Party, która odbędzie się 25 lutego w Warszawie, odbędzie się premierowy w naszym kraju pokaz komputera AmigaOne X1000 działającego pod kontrolą systemu AmigaOS 4.1 Update 5. Wszyskich serdecznie zapraszam!!!
To super wiadomość! Może warto byłoby zarejestrować to wydarzenie na wideo? Chętnie się tego podejmę, jeśli organizatorzy zagwarantowaliby mi coś w rodzaju akredytacji.

_________________
ash.

A600HD, 68030 25 MHz, 2 MB Chip RAM, 32 MB Fast RAM, AmigaOS 3.5
A4000, 68EC030 25 MHz, 68882, 2 MB Chip RAM, 4 MB Fast RAM, AmigaOS 3.1


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 20 sty 2012, 15:51 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
ash napisał(a):
To super wiadomość! Może warto byłoby zarejestrować to wydarzenie na wideo? Chętnie się tego podejmę, jeśli organizatorzy zagwarantowaliby mi coś w rodzaju akredytacji.


Ja nie mam nic przeciwko o ile nie będzie to film kręcony komórką, jakich na Amidze było już wiele. Jeśli masz dobrej klasy kamerę zapraszam ze sprzętem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 20 sty 2012, 16:48 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 915
Też bym chętnie zobaczył w działaniu, może zawitam, zobaczymy jak to się ułoży.

P.S. Komórki teraz są trendy jak kalkulatory z komunii 20 lat temu ;)

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 22 sty 2012, 19:44 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Jest już news na eXecu :thumbup:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 23 sty 2012, 09:28 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 18 sty 2012, 10:47
Posty: 68
Lokalizacja: Warszawa
Mufa napisał(a):
ash napisał(a):
To super wiadomość! Może warto byłoby zarejestrować to wydarzenie na wideo? Chętnie się tego podejmę, jeśli organizatorzy zagwarantowaliby mi coś w rodzaju akredytacji.

Ja nie mam nic przeciwko o ile nie będzie to film kręcony komórką, jakich na Amidze było już wiele. Jeśli masz dobrej klasy kamerę zapraszam ze sprzętem.
Super, dzięki! Mam Canona 7D, porządny statyw i mikrofon, mogę kręcić w 1080p.

_________________
ash.

A600HD, 68030 25 MHz, 2 MB Chip RAM, 32 MB Fast RAM, AmigaOS 3.5
A4000, 68EC030 25 MHz, 68882, 2 MB Chip RAM, 4 MB Fast RAM, AmigaOS 3.1


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 24 sty 2012, 09:51 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
ash napisał(a):
Super, dzięki! Mam Canona 7D, porządny statyw i mikrofon, mogę kręcić w 1080p.


O i to byłaby dokumentacja imprezy na poziomie, czego często amigowym spotkaniom brakowało...
A wracając do tematów organizacyjnych, wkrótce powinien pojawić się plakat, invitka i prawdopodowbnie jakaś strona www.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 24 sty 2012, 10:24 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Jeżeli nikt Was nie ubiegnie, to może być najlepszy pokaz X1000 z dotychczasowych.
Fajnie byłoby gdybyście nakręcili jakiś niezbyt długi kawałek czystego pokazu oprogramowania, systemu Amigi. Bez kręcenia całego tła, rozmów ludzi, itp. Taki czysty klip gdzie nikt się nie wtrąca. Może tuż przed albo po imprezie? Większości, szczególnie na zachodzie ten "społeczny" aspekt imprezy raczej nie będzie interesował a fajnych filmików systemu/softu brak :)

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 24 sty 2012, 11:05 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 18 sty 2012, 10:47
Posty: 68
Lokalizacja: Warszawa
Przemek napisał(a):
Fajnie byłoby gdybyście nakręcili jakiś niezbyt długi kawałek czystego pokazu oprogramowania, systemu Amigi. Bez kręcenia całego tła, rozmów ludzi, itp. Taki czysty klip gdzie nikt się nie wtrąca. Może tuż przed albo po imprezie? Większości, szczególnie na zachodzie ten "społeczny" aspekt imprezy raczej nie będzie interesował a fajnych filmików systemu/softu brak :)
Pomysł jak najbardziej słuszny, jednak do realizacji takiego pokazu najlepiej byłoby użyć jakiejś aplikacji do screencastów (nie wiem, czy istnieje takie coś na AOS 4), bo filmowanie kamerą ekranu monitora to nie jest to, co mamy na myśli mówiąc o dokumentacji na poziomie... ;)

_________________
ash.

A600HD, 68030 25 MHz, 2 MB Chip RAM, 32 MB Fast RAM, AmigaOS 3.5
A4000, 68EC030 25 MHz, 68882, 2 MB Chip RAM, 4 MB Fast RAM, AmigaOS 3.1


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 24 sty 2012, 11:18 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
ash napisał(a):
Pomysł jak najbardziej słuszny, jednak do realizacji takiego pokazu najlepiej byłoby użyć jakiejś aplikacji do screencastów (nie wiem, czy istnieje takie coś na AOS 4), bo filmowanie kamerą ekranu monitora to nie jest to, co mamy na myśli mówiąc o dokumentacji na poziomie... ;)


Raczej kręciłbyś obraz rzutnika a nie monitora. Co do screencastów, to jest SRec, no ale tu znowu kłaniają się sterowniki do karty graficznej, czy też może słabości podsystemu graficznego Picasso 96. W każdym bądź razie żre to dość dużo mocy procesora, a jak dodatkowo chce się kręcić rzczy które same w sobie są procesorożerne, to efekt zdecydowanie nie byłby taki jaki chciałbym aby był. Reasumując SRec to fajne narzędzie, ale przy dzisiejszych sterownikach raczej nadające się do kręcenia niewielkich ekranów, typu 640x480, do robienia dobrej klasy filmów HD z zawarością całego systemowego ekranu jeszcze nie przyszedł czas (może zmieni się to w AmigaOS 4.2). Dlatego wciąż na Amidze dominują filmy z kamery.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 24 sty 2012, 11:37 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 18 sty 2012, 10:47
Posty: 68
Lokalizacja: Warszawa
Mufa napisał(a):
Raczej kręciłbyś obraz rzutnika a nie monitora.
To jeszcze gorzej ;)

Mufa napisał(a):
Co do screencastów, to jest SRec, no ale tu znowu kłaniają się sterowniki do karty graficznej, czy też może słabości podsystemu graficznego Picasso 96. W każdym bądź razie żre to dość dużo mocy procesora, a jak dodatkowo chce się kręcić rzczy które same w sobie są procesorożerne, to efekt zdecydowanie nie byłby taki jaki chciałbym aby był.
W międzyczasie znalazłem opis i demonstrację tego programu - faktycznie, nie bardzo nadaje się do naszych potrzeb.
Może zatem udałoby się zarejestrować takiego screencasta z poziomu peceta, za pośrednictwem AmiVNC? Albo przechwycić wyjście wideo Amigi na jakąś nagrywarkę HD (niestety nie mam takiego sprzętu, trzeba by wynająć).

_________________
ash.

A600HD, 68030 25 MHz, 2 MB Chip RAM, 32 MB Fast RAM, AmigaOS 3.5
A4000, 68EC030 25 MHz, 68882, 2 MB Chip RAM, 4 MB Fast RAM, AmigaOS 3.1


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 24 sty 2012, 11:49 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
Mufa napisał(a):
Dotychczas mogłem jedynie informować o takiej możliwości, teraz jednak dostałem zgodę. Tak więc miło mi oficjalnie zakomunikować że imprezie AmigaX Party, która odbędzie się 25 lutego w Warszawie, odbędzie się premierowy w naszym kraju pokaz komputera AmigaOne X1000 działającego pod kontrolą systemu AmigaOS 4.1 Update 5. Wszyskich serdecznie zapraszam!!!
Wkrótce Radov na łamach eXeca powinien zamieścić newsa z bardziej szczegółowymi informacjami.


Kurcze, szkoda, że mam tak daleko i roboczą sobotę :evil:
Mam nadzieję na pełną dokumentację z prezentacji :)

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 24 sty 2012, 12:55 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
ash napisał(a):
W międzyczasie znalazłem opis i demonstrację tego programu - faktycznie, nie bardzo nadaje się do naszych potrzeb.
Może zatem udałoby się zarejestrować takiego screencasta z poziomu peceta, za pośrednictwem AmiVNC? Albo przechwycić wyjście wideo Amigi na jakąś nagrywarkę HD (niestety nie mam takiego sprzętu, trzeba by wynająć).


Mam stacjonarną nagrywarkę DVD i urządzenie Grand hand View III, które konweruje obraz z VGA na S-video. Nagrywałem tym, efekt przyzwoity, lepszy niż zwykła kamera nakierowana na mały monitor, ale nie jakiś super. Jeśli chodzi o RDesktop, to na mój gust sprawdza się to w rzeczach typu przeglądarka WWW, ale to lekkie opóźnienie nie nadaje się do kręcenia dynamicznych filmów. Powiem że z moich doświadczeń dotyczących zgrywania wideo z Amigi, najlepiej jednak sprawdza się porządna kamera HD ustawiona w pewnej odległości, nakierowana dosyć duży monitor, a konkretnie na jakiś telewizor. Wówczas uzyskiwałem obraz najlepszej jakości, oczywiście co innego dźwięk, no ale tu nie problem, można nagrywać gadkę do mikrofonu a potem wszystko połaczyć pod jakimś Pinnacle.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 26 sty 2012, 13:17 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Zamieściłem invitkę w wersji dla Windows. W najbliższych godzinach zamieszczę też wersję wideo. Dla AmigaOS4, a już AOS 3 tym bardziej, niestety binarki nie przygotuję. Choć z pozoru nie ma tam żadnych fajerwerków, to użyłem kilka nowych funkcji Hollywooda, które niestety raczej nie zadziałałyby płynnie na innym sprzęcie niż X1000.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 27 sty 2012, 10:32 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
I jest już film.
Edit: no niestety filmu już nie ma. Gorzyga zwrócił mi uwagę że porypał się dźwięk, poprawiona wersja wróci niebawem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO