Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 27 kwi 2024, 00:41

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 26 lip 2012, 13:26 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1197
Na dziś/jutro, raczej jutro zapowiedziano kolejną wersję (RC2) TW. "Polskie litery" są na tapecie. Ciekawe czy zdążą, czy naprawią dopiero w kolejnej wersji... Chociaż Friedeni sugerują, że RC2 może być taką finalną wersją. Oczywiście prace nad ulepszenie będą trwały nadal...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 29 lip 2012, 16:43 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Przemek napisał(a):
Na dziś/jutro, raczej jutro zapowiedziano kolejną wersję (RC2) TW. "Polskie litery" są na tapecie. Ciekawe czy zdążą, czy naprawią dopiero w kolejnej wersji... Chociaż Friedeni sugerują, że RC2 może być taką finalną wersją. Oczywiście prace nad ulepszenie będą trwały nadal...


Niestety ta wersja jest nieużywalna - czekanie na załadowanie stron trwa wieki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 29 lip 2012, 16:54 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Uff, co za ulga :-) Myślałem że tylko ja tak mam. Co ciekawe, ta wersja ma mniejszą zajętość procesora, niestety czekać minuta-dwie na nieskomplikowana stronę to przesada.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 29 lip 2012, 20:34 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Mufa napisał(a):
Niestety ta wersja jest nieużywalna - czekanie na załadowanie stron trwa wieki.


A u mnie ta nowa wersja wiesza system. Myślałem, że ta nowa jest dobra i skasowałem wcześniejszą. Teraz nie mam działającego Timberwolfa - gdzie można pobrać wcześniejszą?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 29 lip 2012, 20:57 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1197
Po podmianie kilku plików albo inastalacji na partycji FFS , RC2 działa, i to lepiej. Mniejsza zajetosc procesora i czcionka systemowa to krok naprzód :)

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 29 lip 2012, 22:35 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Przemek napisał(a):
Po podmianie kilku plików albo inastalacji na partycji FFS , RC2 działa, i to lepiej. (...)

To które pliki brużdżą? Dziwne dla mnie, degradujesz niektóre pliki do wcześniejszych wersji?
I co to za mechanizm że nowy program wymaga starego systemu plików. Myślę ze nie tylko mnie to ciekawi.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 29 lip 2012, 22:36 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Ci co dziamją an(g)ielski mogą sobie poczytać co zrobić aby chulało pod tym linkiem ;d

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 30 lip 2012, 07:38 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
AS napisał(a):
Mufa napisał(a):
Niestety ta wersja jest nieużywalna - czekanie na załadowanie stron trwa wieki.


A u mnie ta nowa wersja wiesza system. Myślałem, że ta nowa jest dobra i skasowałem wcześniejszą. Teraz nie mam działającego Timberwolfa - gdzie można pobrać wcześniejszą?


Na Aminecie masz wcześniejszą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 30 lip 2012, 09:36 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Radek Cz napisał(a):
Ci co dziamją an(g)ielski mogą sobie poczytać co zrobić aby chulało pod tym linkiem ;d

zamienione libcairo, libpixman-1 i libsqlite3.so z plików z wersji RC1
Tak się zastanawiam jak mogło dojść do takiej sytuacji - ta wersja przeglądarki była nietestowana? Przecież trudno sobie wyobrazić (ja nie potrafię) że twórca programu nigdy go nie uruchamia i nic nie widzi.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 30 lip 2012, 10:02 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1197
@adam

Po raz n-ty to powiem. Jest nas tak mało, że ciężko o rozwój i testowanie na różnych konfiguracjach. Do tego presja czasu. Obecna linia systemu/sprzętu powinna być sprzedawana z taką właśnie adnotacją ;)) A teraz poważnie. Na AOne, AOne X1000 i PegII wszystko działa pod warunkiem, że TW jest na partycji FFS. Nie trzeba podmieniać plików. Taką partycję mają bracia. Na Sam trzeba podmienić jeden plik i mieć FFS lub trzy pliki i dowolny system plików. Do tego zdaje się i tak coś się wywala ;)
Ale przyznacie, że systemowe czcionki czynią TW bardziej amigowym? ;P

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 30 lip 2012, 10:45 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Presja czasu? ;) Różnych konfiguracjach? ;)
Frieden ma coś innego niż X1000? I nie korzysta z nowego systemu plików?
Ja się nie "czepiam" bo wiem jak jest, ale nie działa prawidłowo na podstawowej konfiguracji. Jak by powiedziała pani Basia - czujesz to k...? ;)
Przeczytałem cały wątek do którego linkował Radek i kwestie jakie tam padają są jak z kabaretu.

Co się tyczy amigowego "feelingu" - dla mnie jest ok, nawet już wcześniej (nazwa i logo inne, no i nie jest to identyczne wizualnie z windows/linuks)

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 30 lip 2012, 12:48 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
adam napisał(a):
Presja czasu? ;) Różnych konfiguracjach? ;)
Przeczytałem cały wątek do którego linkował Radek i kwestie jakie tam padają są jak z kabaretu.


Ja nie mam jak tego sprawdzić, niestety, ale rzeczywiście wydaje się to dziwne, szczególnie że to nie rc1 tylko 2.
A co najdziwniejsze że przecież u braci wszystko działało, bo przecież nie wypuścili by chyba czegoś
co nie działa albo działa tylko na pewnych systemach plików a na innych już trzeba kombinować.
Tak czy inaczej chyba szybko to poprawią zanim ruszą w pościg z kodem za 14.0.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 30 lip 2012, 17:11 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Mufa napisał(a):
Na Aminecie masz wcześniejszą.


Dziękuję, już działa, ale musiałem ustawić wszystko od początku :( . Mufa posiłkowałem się Twoim artykułem i doinstalowałem te dodatki, jakie masz w tym artykule i mam kilka pytań:
1. nie mogę zalogować się z Timberwolfa na forum AmigaOne (nie loguje się i pokazuje błąd, a za kolejnym razem wiesza system) - czy u siebie się logujesz?
2. DownloadStatusbar działa poprawnie, ale po wyjściu z programu pokazuje się gripper i trzeba mu usnąć task. Czy w tej wersji to jest ok?
3. Może pytanie trywolne, ale u mnie nie mogłem znaleźć: jak zrobiłeś, że masz po Polsku preferencje do tych dodatków?
4. Nie mogłem znaleźć kilku dodatków np. nopremium czy sothink flash downloader (co on robi?).
5. Czasami po wejściu w dodatki zamraża mi się Timberwolf, czy to w tej wersji normalne?
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 30 lip 2012, 17:59 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
AS napisał(a):
Dziękuję, już działa, ale musiałem ustawić wszystko od początku :( . Mufa posiłkowałem się Twoim artykułem i doinstalowałem te dodatki, jakie masz w tym artykule i mam kilka pytań:
1. nie mogę zalogować się z Timberwolfa na forum AmigaOne (nie loguje się i pokazuje błąd, a za kolejnym razem wiesza system) - czy u siebie się logujesz?


U mnie ustawienia prywatnosci wygladaja tak jak na obrazku w zalaczniku. Przegladarka pamieta hasla i zazwyczaj na na naszym forum sie autologuje. Nawet jesli czasami sie nie zaloguje z automatu, to hasla i tak sa zapamietane i nie potrzeba ich wklepywac.

Cytuj:
2. DownloadStatusbar działa poprawnie, ale po wyjściu z programu pokazuje się gripper i trzeba mu usnąć task. Czy w tej wersji to jest ok?


Jak juz napisalem w recenzji u mnie w okolo 40% przypadkow TimberWolf wywala GR po zamknieciu przegladarki. Nie skojarzylem tego jednak z pobieraniem plikow oraz dzialaniem tego dodatku. Byc moze jednak rzeczywiscie jest taka zaleznosc. Musze przeprowadzic obserwacje pod tym katem.
Cytuj:
3. Może pytanie trywolne, ale u mnie nie mogłem znaleźć: jak zrobiłeś, że masz po Polsku preferencje do tych dodatków?

Dodatki wykrywaja nasz jezyk po konfiguracji TW w recenzji zamiescilem obrazek mojego about:config. Zobacz czy masz tak samo, jezeli nie to tak ustaw a dodatki powinny instalowac sie w PL. Na marginesie gdyby zainstalowac odpowiedni plik pl.xpi dla FF4 to prawdopodobnie caly browser a nie tylko dodatki bylyby zlokalizowane. Niestety linki do spolszczenia jakie znalazlem na necie byly juz nieaktualne.
Cytuj:
4. Nie mogłem znaleźć kilku dodatków np. nopremium czy sothink flash downloader (co on robi?).


Nopremium jest na stronie nopremium.pl, ale jesli nie jestes klientem tej strony, to nie masz po co go instalowac. Co do tego drugiego dodatku to zainstalowalem go w ciemno w ramach eksperymentowania, jako potencjalna alternatywe dla Download Helpera. Jednakze to nie jest zadna alternatywa, pobiera na dysk pliki swf. W sumie jesli nie mozesz go znalezc nie masz co tracic czasu na poszukiwania tego dodatku.
Cytuj:
5. Czasami po wejściu w dodatki zamraża mi się Timberwolf, czy to w tej wersji normalne?
Pozdrawiam

Jesli mowimy o wersji RC1, to nie nie jest to normalne, a przynajmniej ja u siebie takich problemow nie zaobserwowalem.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 30 lip 2012, 18:23 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Dziękuję! Poustawiałem jak napisałeś i działa poprawnie. Popatrzę jeszcze jak ze stabilnością. Testuje tereaz wersje RC2 i po zmianie plików uruchomił się. Zalogował się poprawnie, tylko polskie litery ze słownika, ale działa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO