Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 25 kwi 2024, 21:52

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 23 paź 2014, 19:29 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Co prawda AmiWest zaczyna się od jutra, ale już teraz osoby trzecie uchylają rąbka tajemnicy. O następnym uaktualnieniu systemu, jego cenie i terminie premiery, możemy się dowiedzieć czytając zajawkę najnowszego numeru czasopisma Amiga Future. Osoby władające niemieckim, dowiedzą się nieco więcej.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 paź 2014, 20:34 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 917
Znam co piąte słowo :D i nie chce mi się bawić żeby to przetłumaczyć. Co tam ciekawego napisali? :D

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 24 paź 2014, 05:23 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
parallax napisał(a):
Znam co piąte słowo :D i nie chce mi się bawić żeby to przetłumaczyć. Co tam ciekawego napisali? :D


Ja tam nie znam niemieckiego, więc nie podejmę się tłumaczenia artykułu. Amiganews.de wypunktował najważniejsze rzeczy:

Neue Shell mit Tabs und Zeilenpuffer
Workbench-Kontextmenüs mit (in der Größe veränderbaren) Piktogrammen
Ein neuer "Preview"-Modus in der Workbench, bei dem für Dateien ohne Piktogramm eine Vorschau auf den Inhalt angezeigt wird
Ein "überarbeitetes Workbench-Menü", das "leichter zu konfigurieren" sein soll
Neuere Version von Python und NTFS


To oczywiście nie wszystko co się znajdzie w tej wersji systemu, ale nie ulega wątpliwości że gwoździem programu będzie nowy o wiele bardziej rozbudowany w stosunku do poprzednika Shell. To w sumie "ficzer", który miał być dopiero w AmigaOS 4.2 i choć konsola w 4.2 będzie jeszcze lepsza, to ta z Final Edition jest już naprawdę niezła. Cena 29,95 euro, termin wydania listopad (znając życie pewnie bliżej gwiazdki).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 24 paź 2014, 08:08 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Ciekawe czy dobrze to rozumiem.
Jezeli ktos chce tylko rozszerzyc 4.1 a nie chce np. Gallium, multicore, itp. bo tego nie wykorzysta, to placi 39e. Inni moga zaczekac na 4.2 i pewnie pelna kwote ok. 140e...Wlasciciele gorszych sprzetow moga miec mniej pociechy z 4.2 i to chyba dla nich tez ta wersja.
Ja raczej kupie, i to wersje DVD.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 24 paź 2014, 12:21 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Przemek napisał(a):
Ciekawe czy dobrze to rozumiem.
Jezeli ktos chce tylko rozszerzyc 4.1 a nie chce np. Gallium, multicore, itp. bo tego nie wykorzysta, to placi 39e. Inni moga zaczekac na 4.2 i pewnie pelna kwote ok. 140e...Wlasciciele gorszych sprzetow moga miec mniej pociechy z 4.2 i to chyba dla nich tez ta wersja.
Ja raczej kupie, i to wersje DVD.


Nie wiem skąd wzięłeś te kwoty, bo ja od początku słyszałem o cenie 30 euro i Amiga Future taką cenę potwierdził. Natomiast cena AmigaOS 4.2 nie została jeszcze ustalona, ale chyba nigdy dotąd AmigaOS nie kosztował aż 140 euro. Kupić pewnie warto bo zawsze lepiej mieć najnowszą wersję systemu, choćby dla zgodności z przyszłym software, który może mieć takie wymagania.

Masz oczywiście racje że główne nowości w AmigaOS 4.2, mogą być z punktu widzenia użytkownika starszej maszyny niekoniecznie atrakcyjne, aczkolwiek nie mam wątpliwości że przyszły system równiez pojawi się w wersji dla SAM440 i pewnie nowe fajne rzeczy dla tego kompa także wniesie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 25 paź 2014, 07:48 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Ceny wziąłem z sufitu...bo na szybko pisalem, bez sprawdzenia ;) Bardziej chodzilo mi o zamysl jaki stoi za tym platnym uaktualnieniem...ale zaraz sie dowiemy, z AmiWest...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 26 paź 2014, 19:15 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Na stronie Hyperionu pojawiła się oficjalna zapowiedź aktualizacji systemu.

Hyperion Entertainment ma przyjemność ogłosić rychłą dostępność "AmigaOS 4.1 Wersja ostateczna" dla wszystkich obsługiwanych platform.
AmigaOS 4.1 został wydany we wrześniu 2008 roku i od tej pory miało miejsce 6 darmowych głównych aktualizacji i co najmniej 88 mniejszych aktualizacji dystrybuowanych za pośrednictwem AmiUpdate.

Najnowsza aktualizacja obejmuje między innymi:

Rozszerzone funkcje pamięci (korzystne dla wszystkich obsługiwanych platform nawet tych, które nie mogą być wyposażone w więcej niż 2 GB),
nową wersję konsoli o potężnych możliwościach,
nowe funkcje intuition,
nowe funkcje Workbencha,
znacznie lepszy DOS,
nowa graphics library ze zintegrowaną RTG.library i layers.library, która pozwala na znaczną optymalizację wydajności (np. wykorzystanie mechanizmu DMA na konkretnych platformach).
nowa wersja języka Python,
nowa szata graficzna, ikony, tapety itp.
mnóstwo drobnych aktualizacji, nowych funkcji i poprawek błędów.

Wersja ostateczna nie wymaga posiadania wcześniejszych wersji AmigaOS 4.x i jest autonomicznym produktem, co oznacza że jest prawdopodobnie najbardziej przystępną wersją AmigaOS jaka kiedykolwiek była wydana.To zwalnia obecnych użytkowników AmigaOS 4.1 z obowiązku zainstalowania oryginalnej wersji AmigaOS 4.1, a następnie pobrania i zastosowania sześciu uaktualnień i licznych drobnych aktualizacji.

Zaleca się jednak zarejestrować "Wersję ostateczną" na stronie Hyperionu w celu możliwości pobrania drobnych uaktualnień i poprawek błędów o ile w przyszłości okaże się to konieczne.

Nowe SDK dla programistów, które zawiera wszystkie nowe funkcje OS, jest w trakcie opracowywania.
Hyperion Entertainment pragnie podziękować wszystkim twórcom i współpracownikom, którzy wspierali rozwój AmigaOS na przestrzeni lat, a zwłaszcza tym, którzy pracowali bez wytchnienia by dostarczyć "AmigaOS 4.1 Wersja ostateczna" do klientów przed końcem 2014 roku.

Nasze podziękowania kierujemy do wszystkich naszych sympatyków i lojalnych klientów, którzy mogą być pewni, że pracujemy nad AmigaOS 4.2. Prace trwają w szybkim tempie, choć wystąpiły małe opóźnienia na które wpływ miało dostosowywanie do wspiercia przez AmigaOS nowych nadchodzących ekscytujących platform sprzętowych. Dziękujemy za wsparcie!

AmigaOS Wersja ostateczna jest aktualnie w produkcji.

Sugerowana cena detaliczna to 29,95 EUR (zawiera niemiecki podatek VAT, może się różnić w zależności od lokalizacji).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 26 paź 2014, 20:40 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Mufa napisał(a):

nowa graphics library ze zintegrowaną RTG.library i layers.library, która pozwala na znaczną optymalizację wydajności (np. wykorzystanie mechanizmu DMA na konkretnych platformach).


Czy to oznacza że wreszcie będzie DMA do PCI w AOneX1000?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 26 paź 2014, 21:55 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
Dobra wiadomość, ale chciałbym więcej ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 26 paź 2014, 23:36 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
TomK napisał(a):
Mufa napisał(a):

nowa graphics library ze zintegrowaną RTG.library i layers.library, która pozwala na znaczną optymalizację wydajności (np. wykorzystanie mechanizmu DMA na konkretnych platformach).


Czy to oznacza że wreszcie będzie DMA do PCI w AOneX1000?


Wiem tyle że w przypadku X1000 i Pcie przyspieszenie sięga w zastosowaniu niektórych operacji grubo ponad 1000% nie wiem jak to się ma w przypadku zwykłego Pci.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 27 paź 2014, 00:01 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Bardzo interesujacy ruch. Wychodzi na to, ze wraz z tansza 460rc mozna oszczedzic prawie 200 euro.
Wreszcie jakis nowy pomysl. Wiele osob wesprze Hyperion ta niewielka kwota :ok:

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 27 paź 2014, 08:47 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
No właśnie, czy wymagany jest numer seryjny z wersji 4.1, czy nie - gdyż różnie piszą, ale:
- jeśli tak, to chętny na nową płytę Sam460 musi do niej dokupić AmigaOS 4.1 i Final Eition, a to podnosi cenę;
- jeśli nie to nowi użytkownicy Sam 460 skorzystają z tego, ale dotychczasowi użytkownicy zostali trochę zrobieni w trąbę, gdyż płacili za AmigaOS4.1 ponad 100 Eur, a teraz jeszcze muszą za poprawki dopłacić prawie 30 Eur. Ja rozumiem, żeby wesprzeć firmę Hyperion, ale patrząc z boku, to nie opłaca się śpieszyć. Lepiej poczekać i z czasem kupić taniej i lepiej dopracowany produkt. To nie przyniesie nowych klientów, bo ... lepiej poczekać na taniej i lepiej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 27 paź 2014, 09:34 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
AS napisał(a):
No właśnie, czy wymagany jest numer seryjny z wersji 4.1, czy nie - gdyż różnie piszą, ale:
- jeśli tak, to chętny na nową płytę Sam460 musi do niej dokupić AmigaOS 4.1 i Final Eition, a to podnosi cenę;
- jeśli nie to nowi użytkownicy Sam 460 skorzystają z tego, ale dotychczasowi użytkownicy zostali trochę zrobieni w trąbę, gdyż płacili za AmigaOS4.1 ponad 100 Eur, a teraz jeszcze muszą za poprawki dopłacić prawie 30 Eur. Ja rozumiem, żeby wesprzeć firmę Hyperion, ale patrząc z boku, to nie opłaca się śpieszyć. Lepiej poczekać i z czasem kupić taniej i lepiej dopracowany produkt. To nie przyniesie nowych klientów, bo ... lepiej poczekać na taniej i lepiej.


No wygląda na to że nie będzie wymagać licencji. Tak przynajmniej rozumiem oświadczenie na stronie Hyperionu i tak też swoiste potwierdzenie Bena Hermansa na AmigaWorld. Oczywiście w tym co mówisz jest trochę racji, ale w takim razie ja już niejednokrotnie "zostałem zrobiony w trąbę" np. rejestrując programy shareware, do których po latach udostępniono darmowy klucz.

Napiszę tak, ci co zapłacili więcej, mieli okazję cieszyć się systemem o 6 lat dłużej, a to kawał czasu w życirysie, więc korzyść z tego jest oczywista i chyba nie ma co mieć o obniżkę cen pretensji. Ja choć zapłaciłem swoje w 2008r cieszę się że w świecie AmigaOS 4, zarówno od strony systemu jak i sprzętu robi się nieco taniej. Nie wiem na ile realny jest cel Hyperionu na powiększenie liczby użytkowników systemu do 10 000. Zapewne mało realny, ale przynajmniej widać że to nie były puste słowa, które mają samoistnie się spełnić, tylko że się starają coś w tym kierunku robić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 27 paź 2014, 10:07 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
W ten sposob kazda obizke ceny mozna uznac za zrobienie kupujacych wczesniej w trabe :lol:
Ja to nawet rozwazam kupno drugiego Finala dla klasyka, pod WinUAE i sadzac po reakcji na forach nie jestem jedyny...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 27 paź 2014, 13:00 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 917
AS napisał(a):
a teraz jeszcze muszą za poprawki


Nie tylko poprawki, ale też usprawnienia :thumbup:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO