Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 15:06

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 31 gru 2014, 15:49 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Tak z ciekawości to kiedy zamawiałeś? Bo do mnie to nawet nie wyszło a co dopiero żeby miało dojść. Jestem zły zepsuło mi to całego Sylwka :-(


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 31 gru 2014, 16:43 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
TomK napisał(a):
Tak z ciekawości to kiedy zamawiałeś? Bo do mnie to nawet nie wyszło a co dopiero żeby miało dojść. Jestem zły zepsuło mi to całego Sylwka :-(


Jakoś 20 lub 21 grudnia, wiem że weekend był, ale że przelew szedł przez Paypal, to w zasadzie nie miało znaczenia. Nie wiem co jest przyczyną że do Ciebie nic jeszcze nie wyszło. Zgaduję że być może RetroAmi, jako jednoosobowa firma nie daje rady wysłać od razu 100 paczek i wysyłają partiami np. po 20 przesyłek dziennie? Zakładając że przyjeli metodologię alfabetyczną, to ja jako człowiek z nazwiskiem na "C" byłem w uprzywilejowanej sytuacji, Ty z nazwiskiem na "K" już nie tak bardzo.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 31 gru 2014, 17:43 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
Jako że reckę pisałem na bazie ISO w związku z czym nie miałem oryginalnych fotek nośnika, nadrabiam tutaj zaległości. Dzisiaj bowiem dotarła do mnie paczuszka z RetroAmi. Jak widać w stosunku do poprzednich wersji dodano mały bonusik w postaci naklejki. Z drugiej strony jest też duży minusik, książeczkę z instrukcją zastąpiono dwustronnicową wkładką, cóż cięcie ceny musiało spowodować również cięcie kosztów.


Rafał, możesz sprawdzić jaka jest wersja MUI 4.0: R4 czy R5 ?

Polska lokalizacja AmigaOS4.1 Final Edition dla MUI 4.0 do poprawnego wyświetlania polskich znaków wymaga wersji R5.
Wersja R4 posiada błąd w kodowaniu i w Preferencjach MUI zamiast polskich znaków możesz zobaczyć krzaczki.

Błąd został zgłoszony na bugzilli a Mandi powiadomił Jensa Mausa.

Pytanie czy zdążyli to uwzględnić przy tłoczeniu ISO ?

Oficjalna strona z aktualizacją MUI 4.0 dla AmigaOS:

https://muidev.de/downloads

Do pobrania MUI 4.0 R5:

https://muidev.de/download/MUI%204.0/MUI-4.0-2014R5-os4.lha
https://muidev.de/download/MUI%204.0/MUI-4.0-2014R5-os4-debug.lha
https://muidev.de/download/MUI%204.0/MUI-4.0-2014R5-os4-contrib.lha


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 31 gru 2014, 18:17 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Mufa napisał(a):
Jakoś 20 lub 21 grudnia, wiem że weekend był, ale że przelew szedł przez Paypal, to w zasadzie nie miało znaczenia. Nie wiem co jest przyczyną że do Ciebie nic jeszcze nie wyszło. Zgaduję że być może RetroAmi, jako jednoosobowa firma nie daje rady wysłać od razu 100 paczek i wysyłają partiami np. po 20 przesyłek dziennie? Zakładając że przyjeli metodologię alfabetyczną, to ja jako człowiek z nazwiskiem na "C" byłem w uprzywilejowanej sytuacji, Ty z nazwiskiem na "K" już nie tak bardzo.


Acha. Ja 21 ale wybrałem przelew więc potwierdzenie wpłaty mam z 22 z RetroAmi. Więc pozostaje czekać, CZEKAĆ ...... Albo pomarudzić że firma nieprofesjonalna że to skandal że nie zdążyli itp. EEEE ide sie uchlać :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 31 gru 2014, 18:35 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
A ja przed godziną spotkałem przy bramie kuriera. Caly dzień mnie nie było i tu nagle, gdy podjechałem... :mrgreen: :mrgreen:
Ale na zabawę z FE przyjdzie poczekać. Może kupię dysk SSD. Nie działa mi też czytnik DVD...pójdzie z czytnika podpiętego przez USB?

Jak zobaczyłem zafoliowane pudełko to przez myśl mi przeszło żeby kupić drugi egzemplarz i jeden nie otwierać. Poczekać aż nabierze wartości :lol:

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 2 sty 2015, 10:45 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
amig_os napisał(a):

Rafał, możesz sprawdzić jaka jest wersja MUI 4.0: R4 czy R5 ?



MUI jest w wersji 20.372 z 19 sierpnia 2014 roku.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 2 sty 2015, 23:36 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
amig_os napisał(a):

Rafał, możesz sprawdzić jaka jest wersja MUI 4.0: R4 czy R5 ?



MUI jest w wersji 20.372 z 19 sierpnia 2014 roku.


Czyli jest to R4.

Trzeba podmienić na R5 (wystarczy rozpakować i podmienic katalog MUI).

Oficjalna strona z aktualizacją MUI 4.0 dla AmigaOS:

https://muidev.de/downloads

Do pobrania MUI 4.0 R5:

https://muidev.de/download/MUI%204.0/MU ... R5-os4.lha
https://muidev.de/download/MUI%204.0/MU ... -debug.lha
https://muidev.de/download/MUI%204.0/MU ... ontrib.lha


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 3 sty 2015, 02:11 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Przecież wersję MUI R5 ściągnąłem poprzez AmiUpdate już na zwykłym OS4.1. Nie używacie AmiUpdate na wersji FE czy MUI już nie jest dostępne poprzez AmiUpdate?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 3 sty 2015, 09:34 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
TomK napisał(a):
Przecież wersję MUI R5 ściągnąłem poprzez AmiUpdate już na zwykłym OS4.1. Nie używacie AmiUpdate na wersji FE czy MUI już nie jest dostępne poprzez AmiUpdate?


Jak już mówiłem w Podcaście, ja generalnie nie używam AmigaOS 4.1 FE. Po prostu FE to w pewnym stopniu okrojona (bo przecież nie oddająca w 100% aktualnego stanu prac nad systemem - pewne już działające rzeczy zostawiono sobie na AOS 4.2) wersja systemu sprzed mniej więcej dwóch miesięcy. Jak masz system nieokrojony, w dodatku ze spływającymi na bieżąco aktualizowanymi elementami, to niespecjalnie cię ciągnie do używania czegoś starszego. Dla mnie FE spełnia dwa zadania, pierwsze stanowił platformę do napisania recenzji, drugie stanowi wyjście awaryjne na wypadek nieprzewidzianych trudności z moim betasystemem.

Już miałem kiedyś przygodę w której brak postawienia głupiej spacji przy edycji pliku kicklayout spowodował niemożność uruchaomienia systemu. Jak donosił swego czasu Amigafan, pierwsze płytki dołączane do X1000 zawierały starą wersję sterownika z obsługą Radeonów max HD 4xxx, ja już miałem HD 6870 i gdyby nie awaryjna partycja z systemem, kto wie czy nie musiałbym dokonywać reinstalacji OSu. Teraz co prawda jest płytka z FE, która zawiera kulawy, bo kulawy, ale jednak driver pozwalający na uruchomienie LiveCD na każdym Radeonie, więc dodatkowa partycja ratunkowa nie jest niezbędna, jednak ja zachowam sobie FE, jako kolejną, w dodatku wygodniejszą opcję na czarną godzinę.

Chociaż od 10 dni mam urlop i siedzę przy Amidze dużo, FE uruchamiałem może z raz. Nie dziwcie się zatem że nie uruchamiam pod nim AmiUpdate itp. Rzeczy które trafiają do publicznego AmiUpdate, do nas trafiają przynajmniej kilka miesięcy wcześniej. To zresztą było przyczyną że nie ustrzegłem się małych błędów w recenzji. Po prostu nowości z FE użytkowałem już na tyle długo że zdążyłem się do nich przyzwyczaić, a potem już wręcz gubić co jest nowością a co nie. W sumie od czasów AmigaOS 4.0 Pre-release napisałem pewnie blisko 10 recek systemu, ale tę jedną napisałem jako betatester i przyznam się bez bicia że pisało mi się ją najciężej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 3 sty 2015, 12:19 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
TomK napisał(a):
Przecież wersję MUI R5 ściągnąłem poprzez AmiUpdate już na zwykłym OS4.1. Nie używacie AmiUpdate na wersji FE czy MUI już nie jest dostępne poprzez AmiUpdate?



To, że udało mi się uprosić Mariusza żeby zrobił polską lokalizację do AmigaOS4.1 FE i tak uważam niemal za cud. A przy okazji zlokalizował MUI 4.0 (nie jest to składnik systemu) to zupełnie kolejna super sprawa. Mariusz zrobił to w 2 tygodnie z marszu i jemu należą się podziękowania.

Nie było tak łatwo gdyż możemy przeczytać:

-------- Copy & Paste --------

Spraw z MUI 4 jest kilka:

1. MUI i klasy dodatkowe nie są częścią systemu i były tłumaczone później niż sam AmigaOS4. Poza tym dołączone locale do MUI 4 są kompletnie niekompletne (z racji tego, że było tam przetłumaczonych aż 42% całości) a dodatkowo nie wiedzieć czemu są w kodowaniu ISO-8859-16 podczas kiedy polskie znaki były w jeszcze jakimś innym kodowaniu. Uporządkowanie tego bałaganu zajęło mi nieco czasu, klasy były ciągle aktaualizowane, a do OS4.1 dołączona jest jakaś starsza wersja. Ot i cała filozofia.

OS 4.1 FE, MUI 4.0 oraz wszystkie dodatkowe klasy plus YAM oraz booklet w wersji polskiej były zrobione przez aż 1 osobę w rekordowym czasie w wolnych chwilach pomiędzy pracą i wyjazdami służbowymi. O ile locale do samego systemu udało się przypilnować by były kompletne, tak za contribution ciężko odpowiadać, szczególnie, że autorzy nadsyłali pliki w różnym czasie w różnych czasami antycznych wersjach...

I tak efekty jak na 2 tygodnie pracy chyba są zadowalające (oczywiście literówki mogą się zdarzyć).

Mandi^ATO

---------- End -----------



!!! DZIEKUJEMY CI MANDI^ATO ZA TWOJĄ PRACĘ !!!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 12 sty 2015, 20:55 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
System sprzedaje się dobrze nie tylko w Polsce, jak widać na zdjęciu "angliki też trzymają się mocno" ;)
http://www.amigans.net/uploads/xforum/1 ... 554c9c.jpg

Przy okazji na stronie Adama znajdziemy opis instalacji systemu, tym rzecz nie dotyczy wersji dla klasyka, a użytkowanej przez autora Amigi One G4 XE.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 12 sty 2015, 21:17 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Mufa napisał(a):
"angliki też trzymają się mocno" ;)
Nie chcę być złośliwy, serio, tak mi jakoś do głowy przyszło jak zobaczyłem to zdjęcie, ale zauważyliście co stoi po lewej stronie z tyłu tych panów? Cholera już sobie urny przygotowali :D.

A na poważnie, ciekawy jestem czy gdzieś wyciekły dane na temat sprzedaży do tej pory wszystkich wersji 4.1FE.
Czy tylko ITU podaje takie dane, czy na zachodnich forach też są jakieś liczby przedstawiane? Ciekawe czy uda im
się zaplanowane powiększenie bazy użytkowników 4.x do dziesięciu tysięcy. Mam nadzieję że tak, bo to powinno
im dać dodatkową zachętę do pracy nad 4.2.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 12 sty 2015, 22:34 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
TomK napisał(a):
Przecież wersję MUI R5 ściągnąłem poprzez AmiUpdate już na zwykłym OS4.1. Nie używacie AmiUpdate na wersji FE czy MUI już nie jest dostępne poprzez AmiUpdate?

Nie było dostępne przez AmiUpdate na początku. Dziś robiłem reinstalację systemu (chciałem zmienić system plików na partycji systemowej i ogólnie sprawdzić coś) i miałem aktualizację przez AmiUpdate.

Radek Cz napisał(a):
(...)A na poważnie, ciekawy jestem czy gdzieś wyciekły dane na temat sprzedaży do tej pory wszystkich wersji 4.1FE.
Czy tylko ITU podaje takie dane, czy na zachodnich forach też są jakieś liczby przedstawiane? Ciekawe czy uda im
się zaplanowane powiększenie bazy użytkowników 4.x do dziesięciu tysięcy. (...)

"Im" znaczy też "nam" ;-) Myślę że w perspektywie 2 lat jest to możliwe.
Nie widzę powodu żeby dane sprzedaży utajniać.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 13 sty 2015, 08:37 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
adam napisał(a):
TomK napisał(a):
Przecież wersję MUI R5 ściągnąłem poprzez AmiUpdate już na zwykłym OS4.1. Nie używacie AmiUpdate na wersji FE czy MUI już nie jest dostępne poprzez AmiUpdate?

Nie było dostępne przez AmiUpdate na początku. Dziś robiłem reinstalację systemu (chciałem zmienić system plików na partycji systemowej i ogólnie sprawdzić coś) i miałem aktualizację przez AmiUpdate.


A to dziwne bo ja dla OS4.1 nie FE ściągnąłem MUI R5 z AmiUpdate 03.11.2014 więc to trochę dziwne że Ty jej nie miałeś dostępnej w AmiUpdate.
A tak ogólnie to się pochwalę że wreszcie wczoraj przyszedł mi OS4.1FE. Niestety chciałem zaoszczędzić kupiłem u ITU i masakra ile to szło z AmigaKit pewnie miałbym już od tygodnia.
Narazie odpaliłem z płytki i tak ogólnie na moim konfigu widać przyspieszenie np w odświeżaniu okienek systemowych.

I oczywiście wielkie dzięki za polskie lokalizacje dla Mandi ATO. I tak jak kiedyś prosiłem nie wchodź na PPA no chyba że po kilku "głębszych" :thumbup:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 13 sty 2015, 13:05 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
TomK napisał(a):
(...)
A to dziwne bo ja dla OS4.1 nie FE ściągnąłem MUI R5 z AmiUpdate 03.11.2014 więc to trochę dziwne że Ty jej nie miałeś dostępnej w AmiUpdate.

Każda dystrybucja ma oddzielny kanał update. Tak jak masz różne płytki instalacyjne dla poszczególnych modeli komputerów, jak różne zawartości katalogów po zalogowaniu na stronie Hyperionu, tak samo jest w przypadku AmiUpdate.
Cytuj:
A tak ogólnie to się pochwalę że wreszcie wczoraj przyszedł mi OS4.1FE. Niestety chciałem zaoszczędzić kupiłem u ITU i masakra ile to szło z AmigaKit pewnie miałbym już od tygodnia.

Ja zapłaciłem 20.12, potwierdzenie wpłaty 22, wysyłka 30, dostałem wtedy co Mufa (a on ma X1000). Ten okres wydawał mi się normalny ze względu na święta.
Możliwe że dostałeś później bo zamówiłeś później, gdy RetroAmi czekało na nową dostawę płytek. Chociaz dla X1000 akurat nie spodziewałem się że braknie ;-)
Cytuj:
Narazie odpaliłem z płytki i tak ogólnie na moim konfigu widać przyspieszenie np w odświeżaniu okienek systemowych.

To chyba żarcik, żeby na takim demonie prędkości widzieć różnicę w odświeżaniu okienek. Choć subiektywnie też i u mnie wydaje mi się że działa wszystko raźniej, no ale ja to mam kilka razy wolniejszy to może być widać.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO