Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 25 kwi 2024, 03:17

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 27 paź 2014, 13:49 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Mufa napisał(a):
Napiszę tak, ci co zapłacili więcej, mieli okazję cieszyć się systemem o 6 lat dłużej, a to kawał czasu w życirysie, więc korzyść z tego jest oczywista i chyba nie ma co mieć o obniżkę cen pretensji. Ja choć zapłaciłem swoje w 2008r cieszę się że w świecie AmigaOS 4, zarówno od strony systemu jak i sprzętu robi się nieco taniej. Nie wiem na ile realny jest cel Hyperionu na powiększenie liczby użytkowników systemu do 10 000. Zapewne mało realny, ale przynajmniej widać że to nie były puste słowa, które mają samoistnie się spełnić, tylko że się starają coś w tym kierunku robić.


Wiedziałem, że takiego użyjesz argumentu. :D i w sumie jest to jakiś argument. Ale czy nie lepiej, żeby Ci co mają AmigaOS 4 płacili np. te prawie 30 Eur, a pozostali 2 razy tyle? Chyba powinno się nagradzać tych wiernych użytkowników, którzy wspierają cały czas Amigę. Przypomina mi się jak jedna z wiodacych firm telefoni komórkowej nowym użytkownikom dawała promocje i niższe taryfy, a Ci którzy od lat są "wieni" firmie musieli płacić dużo więcej - skończyło się to odejściem bardzo dużej ilości starych i dobrze płącących użytkowników do firm konkurencyjnych.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 27 paź 2014, 14:28 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 917
Ale czy nie lepiej, żeby Ci co mają AmigaOS 4 płacili np. te prawie 30 Eur, a pozostali 2 razy tyle?

Też mi to nagradzanie, że ktoś więcej zapłaci :mrgreen: Jak by było dwa razy tyle, to prawdopodobnie sprzedałoby się mniej, a nie o to chodzi :D

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 3 lis 2014, 23:50 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Cytuj:
... ale chyba nigdy dotąd AmigaOS nie kosztował aż 140 euro.


Przeglądając oferte Amigakit jednak znalazlem cene (dla SAM440) ponad 150 euro...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 12 gru 2014, 10:39 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
Wiadomo już kiedy zostanie wydany Final Update ? Bo tak od dłuższego czasu nic nowego w sytemie nie instalowałem ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 12 gru 2014, 13:24 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
RAL napisał(a):
Wiadomo już kiedy zostanie wydany Final Update ? Bo tak od dłuższego czasu nic nowego w sytemie nie instalowałem ;)


Obstawiam że pewnie nie stanie się to w przyszłym tygodniu, a szkoda bo chciałem pokazać Finala na laptopie, podczas Amiwigilii.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 12 gru 2014, 17:52 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
Mufa napisał(a):
RAL napisał(a):
Wiadomo już kiedy zostanie wydany Final Update ? Bo tak od dłuższego czasu nic nowego w sytemie nie instalowałem ;)


Obstawiam że pewnie nie stanie się to w przyszłym tygodniu, a szkoda bo chciałem pokazać Finala na laptopie, podczas Amiwigilii.


Ale nie jest to ten dawno obiecany a obecnie zawieszony, laptop pod AOS4 ? ;)
Fajnie aby udało się Finala udostępnić przed Świetami.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 gru 2014, 18:42 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
RAL napisał(a):
Mufa napisał(a):
RAL napisał(a):
Wiadomo już kiedy zostanie wydany Final Update ? Bo tak od dłuższego czasu nic nowego w sytemie nie instalowałem ;)


Obstawiam że pewnie nie stanie się to w przyszłym tygodniu, a szkoda bo chciałem pokazać Finala na laptopie, podczas Amiwigilii.


Ale nie jest to ten dawno obiecany a obecnie zawieszony, laptop pod AOS4 ? ;)
Fajnie aby udało się Finala udostępnić przed Świetami.


Jeśli miałoby to być rozprowadzane na fizycznych nośnikach CD, to chyba mała szansa (nikt nie informował by płyta szła do tłoczni). Natomiast gdyby jednak zdecydowano się na drogę elektroniczną, to moim zdaniem nic nie jest stracone. Jak pisałem wcześniej, przypuszczam że nie będzie update w przyszłym tygodniu, ale pozostaje jeszcze kolejny tydzień. Może mnie już pamięć mylić, bo uaktualnień AOS 4.0 i 4.1 było w sumie kilkanaście, ale wydaje mi się że mieliśmy już aktualizacje systemu wypuszczane czy to w wigilię, czy to w drugi dzień świąt.


edit
Widzę że Amigafan na PPA podaje linka do wypowiedzi, która mówi że jest już za późno na naprawianie ISO dla Final Edition. To by sugerowało że ISO jednak zostało oddane do tłoczni.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 18 gru 2014, 12:20 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 29 lis 2012, 14:34
Posty: 73
W RetroAmi ITU zaczął zbierać PreOrdery na AmigaOS 4.1 FE - 125PLN za system to jest naprawdę przystępna cena!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 18 gru 2014, 21:38 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Cena już była znana, więc mniej więcej można było się podobnej kwoty spodziewać. Fajnie że jak widzę, już pierwszego dnia zgłosiło się kilkadziesiąt osób :dance: Może wreszcie polskie środowisko użytkowników AmigaOS 4, będzie liczone w setkach a nie dziesiątkach.

Niefajnie że jak zwykle Hyperion nie dotrzymał terminu. Systemu nie będzie w tym roku, tylko dopiero w styczniu - choć to w sumie jak na standardy amigowe i tak niewielka obsuwa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 18 gru 2014, 22:48 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
Myślę, że tu zadziałała magia WinUAE PPC. :) Ale to dobrze, może potem się ktoś skusi na coś szybszego.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 18 gru 2014, 22:50 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Cytuj:
Niefajnie że jak zwykle Hyperion nie dotrzymał terminu. Systemu nie będzie w tym roku...


:P
http://www.hyperion-entertainment.biz/

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 19 gru 2014, 12:43 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 917
A jednak! :thumbup: Amiga rulez!!! :D

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 19 gru 2014, 14:25 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Trzeba będzie chyba zamówić. Co prawda mam dostęp do ISO, ale pudełko, tłoczona płyta plus instrukcja brzmi kusząco...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 19 gru 2014, 14:45 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 917
Mufa napisał(a):
pudełko, tłoczona płyta plus instrukcja brzmi kusząco...


Otóż to :ok: Innym wystarcza same wirtualne "rzeczy", ja się do nich nie zaliczam :) To jest tak jak by lizać lizaka (obojętnie jaki smak) przez szybę od autobusu :)
Za 20 lat będzie można wziąć to w łapska :thumbup:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 31 gru 2014, 11:52 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Jako że reckę pisałem na bazie ISO w związku z czym nie miałem oryginalnych fotek nośnika, nadrabiam tutaj zaległości. Dzisiaj bowiem dotarła do mnie paczuszka z RetroAmi. Jak widać w stosunku do poprzednich wersji dodano mały bonusik w postaci naklejki. Z drugiej strony jest też duży minusik, książeczkę z instrukcją zastąpiono dwustronnicową wkładką, cóż cięcie ceny musiało spowodować również cięcie kosztów.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO