Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 27 kwi 2024, 09:02

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 7 sie 2023, 10:47 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Jakiś czas temu napomknąłem już słówko o planach stworzenia nowego podcastu. Teraz mogę już chyba z pełnym przekonaniem napisać że plany te zostaną zrealizowane. Mamy ambicje stworzyć coś czego w polskim amiświatku jeszcze nie było i na co jak nam się wydaje istnieje duże zapotrzebowanie. Owszem doceniamy znaną od lat Amiwigilię, czy podcast na amiga.org.pl, aczkolwiek są to podcasty audio. Typowego podcastu wideo nie było, chyba że liczyć kontrowersyjne monologi człowieka z eXeca, gdzie owszem wideo było, ale przedstawiało jedynie twarz kierowcy bez żadnego montażu, więc w sumie gdyby było samo audio nikt nie zauważyłby różnicy.

Na kanale "Amiga bez ściemy", będziemy robić wrzutki na temat tego o czym rozmawiamy i podcast w założeniu ma być bogato ilustrowany, zresztą Remik jest fanem montażu wideo i zajmuje się tym zawodowo. Drugą rzeczą, która odróżnia nas od twórców innych polskich amipodcastów, jest fakt że zarówno Remik, posiadacz dopalonej A1200, jak i ja posiadacz dopalonych Amig NG, amigujemy na co dzień. Oczywiście ja nie mam nic przeciwko temu że ktoś kto nie amiguje, bądź odpala Amigę "raz na ruski rok", tworzy podcast, wcale to w moich oczach takiego materiału nie dyskwalifikuje i sam tych podcastów słucham, niemniej wydaje mi się że podcast tworzony przez osoby regularnie amigujące, będzie atrakcyjną odmianą dla rodzimej amispołeczności.

Z odcinkiem zerowym ruszamy za tydzień, na razie na kanale jest tylko intro, które zamieszczam poniżej. Jednak jeśli jesteście zainteresowani już teraz zapraszam do subskrypcji. Więcej szczegółów o nas i o formule podcastu, przedstawimy w odcinku zerowym.



Edit:
Przepraszam poprzedni film był zaproszeniem do subskrypcji. Poniżej właściwe intro:



Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 7 sie 2023, 14:27 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 917
Dobry pomysł :thumbup: Będę wpadał posłuchać :) "Wizytówka" przekonała mnie do dania subskrypcji :thumbup:
Kiedy planowany zerowy odcinek? :)

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 7 sie 2023, 15:45 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Za tydzień nagrywamy. Nie wiem czy Remik da radę pomontować to i wrzucić jeszcze tego samego dnia. Oczywiście docelowo, jak już okrzepniemy, będą streamy na żywo.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 8 sie 2023, 09:11 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 917
No i super :thumbup: A na żywo to tak raz w tygodniu, czy bardziej nieregularnie? :)

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 8 sie 2023, 12:02 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 28 wrz 2018, 17:32
Posty: 100
Będę oglądał !!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 10 sie 2023, 15:59 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): czwartek, 10 sie 2023, 13:33
Posty: 11
Lokalizacja: Piła
Witam serdecznie, moja skromna osoba wraz z ikoną Amigowego (MUFA) światka będziemy prowadzić kanał! Ze swojej strony obiecuję że montaż będzie szybki i odcinki będą regularne! Odcinek 0 będzie jak na powitanie a kolejne będą prostować sprawy amigowe na innych kanałach oraz będzie wiele ciekawostek! Zapraszamy serdecznie!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 10 sie 2023, 17:11 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 917
No i elegancko :thumbup:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 10 sie 2023, 18:10 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): czwartek, 10 sie 2023, 13:33
Posty: 11
Lokalizacja: Piła
Generalnie, witam Wszystkich bardzo serdecznie! I mam nadzieję do zobaczenia na yt! :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 15 sie 2023, 19:08 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Odcinek zerowy, już dostępny online. Wersja audio wkrótce.



Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 15 sie 2023, 21:54 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Wersja audio. Jeszcze zastanawiam się czy zrobić dedykowaną podstronę podcastu, gromadzącą wszystkie odcinki w wersji audio. Na razie wrzuciłem tak na szybko na mój serwer. Oczywiście za niedługo wszystko to będzie też wrzucone do Katalogu Polskich Podcastów, na Anchor.fm itp. itd.

Edit
Podcast powinien już być dostępny na wszystkich tych platformach. Link RSS: https://anchor.fm/s/e76758a8/podcast/rss


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 18 sie 2023, 13:51 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Musi być obrazek na PPA, bo takie nowiny lepiej się klikają. Najlepiej wrzucać na imgur, tam jest generator BBcode, który wypluwa gotowy kod do zagnieżdżenia w stronach, dając obrazki w różnych rozmiarach. No i najłatwiej jest z linkowaniem.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 18 sie 2023, 15:36 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Zapewne co do obrazka masz rację, natomiast ja nie mam dostępu by samemu tego newsa edytować i przyozdobić, ponadto na samą publikacje czekałem ponad dwa dni od nadesłania propozycji newsa. Jeśli miałbym czekać być może drugie tyle na dodanie obrazka, to uważam że to już będzie zbyt stare i wiele nie poprawi, więc lepiej zostawić jak jest. Bez względu na klikalność newsa na PPA, start naszego kanału mówiąc kolokwialnie " zażarł".


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 23 sie 2023, 06:55 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Mamy przyjemność zaprosić na pierwszy pełnoprawny odcinek wideopodcastu Amiga Bez Ściemy. Mam nadzieję że udało nam się wyeliminować lub przynajmniej w znacznym stopniu zminimalizować zgłaszane przez Was błędy techniczne. Jednocześnie zaznaczamy że materiał był tworzony pod dużą presją czasu. Remik kończył montaż chyba o 3:00, podczas gdy już o 6:00 musiał wstać pomóc przy pracy żonie. Ja wstałem jeszcze wcześniej by porobić rozdziały, dodać linki i pozostałą "robotę papierkową" tak by dostarczyć Wam materiał jeszcze z rana przed moim, krótkim urlopowym wyjazdem nad Bałtyk. Mamy nauczkę by na sztywno nie deklarować daty premiery, gdyż po drodze może zdarzyć się wiele nieprzewidzianych wypadków, które mogą pokrzyżować te plany. Niemniej udało się nam omówić wszystkie tematy, jakie postawiliśmy sobie w scenariuszu i jakie były zapowiedziane w trailerze do odcinka. Jedyne czego nie udało się zrobić do tej pory, to wersji audio, jednakże czasochłonność stworzenia takowej to już bardziej kwestia minut niż godzin, więc zapewne jeszcze dziś poinformuję Was o dostępności wersji do odsłuchu. Tymczasem zapraszam na materiał filmowy:



Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 30 sie 2023, 16:03 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
chipy utraconych nadziei

akiko - nie jest to jakiś cud, ale c2p na 020 działa dużo szybciej niż na samym cpu
zdecydowanie coś co by mi się przydało jak jeszcze miałem lata temu a1200

saga - mam wampira w a500 od c= warte dużo mniej od obietnic,
jest to jednak bardzo szybka karta 2D do klasyka.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 31 sie 2023, 06:43 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Odcinek jest nagrany i w zasadzie był już wczoraj zmontowany, miałem też mocną presję ze strony Remika by był opublikowany, aczkolwiek to ważny odcinek, który może dać nam jeszcze większego rozpędu, więc uparłem się by go jeszcze bardziej wzbogacić wizualnie. Niemniej mam nadzieję że dziś, będę mógł wreszcie poinformować się o jego premierze, a wtedy przekonasz się jakie jest nasze zdanie na ten temat. Tymczasem dziś po południu spróbuję powalczyć z Quemu i wykorzystać wyniki Twoich testów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO