Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 27 kwi 2024, 07:52

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 25 lis 2023, 17:33 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 28 wrz 2018, 17:32
Posty: 100
Mi brakuje pełnego odcinka o Amidze nowej generacji. :twisted: Forma do uzgodnienia.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 26 lis 2023, 07:49 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
No cóż pracujemy w duecie a Remix Amigi nowej generacji nie ma. Nawet tłumaczył tutaj niedawno dlaczego. Oczywiście Remik to pozytywnie zakręcony gość, który często kieruje się sercem i pierwszym odruchem. Zatem to że on pisze że NG raczej nie kupi, w moim odczuciu wcale nie oznacza że nie kupi. W końcu to gość, ktory kupił "rękę terminatora" i "milion pięćset stodziewięcstet" innych gadżetów, na które typowy człowiek nie wydałby kasy. Nawet wczoraj chwalił się że kupił jakąś kamerkę za kilka tysi, mimo iż sprzętu do nagrywania mu nie brakuje. Zatem reasumując jak już kupi Amigę NG (ja mimo wszystko myślę że jest to bardziej kwestia kiedy niż czy) to na pewno jakieś odcinki wypełnione w 100% tematyką NG będą. Natomiast na razie jest jak jest, współpracuje nam się świetnie, a wynika to w dużej mierze z tego że nikt nikomu niczego nie narzuca. Ja się czuję dobrze w trematyce NG, jednak jak każdy Amigowiec wywodzę się z klasyka i od korzeni się nie odcinam, a nasze materiały są dla mnie fajnym i sentymantalnym powrotem do przeszłości.

Oczywiście nie oznacza to że współtworząc ten kanal, porzucilem temat NG. Nadal w moim domu stoją X5000 i X1000 oraz zero Amig od Commodore i to się raczej już nie zmieni. Amigę NG użytkuję na co dzień, oczywiście nie muszę dodawać z jakiego kompa piszę np. ten komentarz, no i oczywiście nie muszę dodawać że niemal w każdym odcinku (może poza tym ostatnim) zawsze większe lub mniejsze fragmenty o NG od siebie dodaję. Mogę taż zdradzić trochę kuchni że aby nie działać na "łapu capu" już kilka miesięcy temu ustaliliśmy sobie listę tematów z której czerpiemy wybierając tematy przewodnie kolejnych odcinków. Tak się składa że akurat na najbliższy odcinek wybraliśmy temat ściśle związany z NG. Tak się jednak również składa że 12 odcinek będzie w formie "odcinka specjalnego" czyli ja robię coś solo, Remik robi coś solo i tylko spotykamy się na krótką sesję by dograć nasze wspólne komentarze do materiałów. Taka formuła wynikła z uwagi na moją pracę zawodową, gdzie nie zawsze mam czas na nagrywanie długich sesji wspólnych sesji o dogodnej dla innych porze dnia. No ale też taka formuła się przyjeła i niektórzy widzowie wolą ją nawet bardziej niż tradycyjne materiały nagrywane bezpośrednio oko w oko.

Zatem reasumując najbliższy odcinek będzie odcinkiem specjalnym, będzie odcinkiem z mojej strony w 100% wypełnionym tematyką NG, co w ostatecznym rachunku da okolo 50% (a może i więcej, zobaczymy ile materiału przygotuje Remik) zawartości NG w całości :handgestures-salute:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 26 lis 2023, 14:20 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 28 wrz 2018, 17:32
Posty: 100
Dzięluję Mufa ! :ok: Pozdrów remixa ! :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 29 lis 2023, 10:03 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 8 kwi 2021, 13:48
Posty: 85
Lokalizacja: Trojmiasto
NG jest dosyc trudne bo ma mniejsze grono uzytkownikow. Zwlaszcza gdy klasyk za sprawa pistorma ma juz wydajnosc podobna do sam460 :D. Ale moze to jest dobry punkt wyjscia - np os4 na klasyku ? hm...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 29 lis 2023, 11:36 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
mam rpi i sam460.
pistorm ma wydajność cztery razy mniejszą niż sam460.

pistorm to straszne dziadostwo.
raz że emulator dwa że dużo wolniejszy niż sam460.
Amiga Os 4.x sobie na tym nie wyobrażam.

no i po co w ogóle skoro można na rpi uruchomić androida.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 29 lis 2023, 13:49 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 8 kwi 2021, 13:48
Posty: 85
Lokalizacja: Trojmiasto
Chyba troche przestrzelone ze 4x szybciej sam niz pistorm. Tak na dobra sprawe x5000 2Ghz w amidze daje okolo 6000Mips... bo jeden rdzen tylko uzywamy... pi storm na cm4 - 1600 Mips... teraz podstaw tu osiagi sam na 1.1ghz... No i wez pod uwage fakt, ze jak znam amigowych "fundamentalistow" to wkrotce zobaczymy pistorma z pi5 i pewnie przebije bariere 3000 mips... Owszem karta graficzna to drugi - często nawet mocniejszy komputer ale jednak pistorm jest aktywnie rozwijany. Zwrocilem uwage ze hardware w klasyku nie jest juz taki ospały i sa zasoby zeby portowac to co obecnie mamy na os4.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 29 lis 2023, 17:52 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
sprawdzane na quake
sam460 640x480 8 bit 56 fps 2009 port bez optymalizacji
emu68 na rpi3 320x200 8 bit 62 fps 2022 port ręczna optymalizacja pod 68k
rpi3 640x480 24 bit 89 fps 2009 natywnie
pistorm z rpi3 jest jakieś 4 do 5 razy wolniejszy od sam460.
a 6 razy wolniejszy od natywnego kodu.

portów nie ma po co robić.
za mało z tej amigi zostaje.
tylko obudowa mysz i klawiatura.
no i 6 razy wolniej.
lepiej od razu przejść na androida.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 30 lis 2023, 10:24 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 8 kwi 2021, 13:48
Posty: 85
Lokalizacja: Trojmiasto
Na yt sa filmiki gdzie na emu68 quake ma w 640x480 blisko 30fps. Zatem prosta analogia pokazuje ze sam w najlepszym wypadku w tej aplikacji jest 2x szybszy. Na pi5 moze juz nie bedzie - a moze jeszcze bedzie. Natomiast po co sam skoro mozesz miec androida jak sam napisales? Pewnie nie zwrociles uwagi na aspekt ceny w wypadku sam i np a600 z pistorm. Ja mysle ze fajnie by bylo gdyby na klasyku wyladowal os4 bo byloby latwiej robic zgodne rzeczy na obie architektury. Sam sie z tym zmagam ze cos co napisalem dziala na klasyku a na os4 zle dziala.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 30 lis 2023, 21:02 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
sam460 to inny komputer.
rpi w pistorm to dalej rpi.
nie warto używać emulatora skoro dokładnie na tym samym sprzęcie można mieć androida
mieć tam wszystko i sześć razy szybciej.

soft bym robił w drugą stronę.
na Amiga Os 4 a potem kompilował pod klasyka i sprawdzał na klasyku.
chyba tak łatwiej i szybciej się wszystkie błędy wyłapuje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 5 gru 2023, 07:16 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 5 gru 2023, 09:43 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
najnowsza wersja sam460 LE ma większą przerwę między pci a pcie.
można bez problemu włożyć kartę graficzną zajmującą dwa sloty.
takie są też bez wiatraczków czyli bardziej ciche. to jest duży plus.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 5 gru 2023, 18:10 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 28 wrz 2018, 17:32
Posty: 100
Moja propozycja by przyciągnąć nowych użytkowników Amigi ( ja bym wolał dla AmigaOS 4.1 ) zrobić wideo dla początkujących użytkowników. Kupuję Tabora lub AmigaOne X 5000 i co ? Wiem tyle ile z PC. Czyli prawdopodobnie nic. (Miałem Amigę 500 bez dysku + modulator do TV - chyba tak to się nazywa) Amiga służyła mi do gier i Workbencha (1.3 ) tak zwanego który nic nie zapisywał. PANIE CO ROBIĆ po wydaniu 10000 zł ? Pomożecie ;)?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 15 gru 2023, 16:53 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
W najbliższą niedzielę 17 grudnia o godzinie 18:00 zapraszamy wszystkich na Świąteczny Live. Porozmawiamy o świątecznych grach, poruszymy aktualne sprawy bieżące, oraz przypomniemy sobie "cudowne technologie", ktore miały uszczęśliwiać nas po wsze czasy, a dziś zapomnieli o nich już nawet najstarsi górale. Link, który wygenerowaliśmy kilka dni temu, niestety najprawdopodobniej ulegnie zmianie, zatem szukajcie naszej audycji odwiedzając na naszym kanale dział live.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 20 gru 2023, 08:29 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Po sukcesie odcinka, w którym odpytywaliśmy autora "Ubeka" Szymona Ulatowskiego, postanowiliśmy pójść za ciosem i zaprosić kolejne legendy rodzimego, amigowego gamedevu. 7 grudnia przeprowadziliśmy rozmowę z autorami gry "Cytadela", konkretnie zaprosiliśmy programistę Pawła "Kane" Matuszewskiego i grafika Artura "Art-B" Bardowskiego. Obok pytań dotyczących samej "Cytadeli" porozmawialiśmy też o ich innych produkcjach oraz ewentualnych szansach na pojawienie się tego na Amidze, twórczości scenowej i wielu innych tematach. Swoistym bonusem są "Urywki z dogrywki" czyli najciekawsze kwestie jakie pojawiły się w naszym "after party" już po oficjalnym zakończeniu wywiadu. Blisko dwugodzinny materiał zostanie opublikowany w drugi dzień świąt, 26 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Poniżej jego krótka zapowiedź w formie wideo:



Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 20 gru 2023, 08:34 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 917
No to zapowiada się ciekawie :thumbup:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO