Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 27 lip 2024, 04:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 30 paź 2023, 11:56 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 923
W odcinku drugim wspomniałeś, że miałeś składankę gier na jednej dyskietce :) IK+ i Rick Dangerous :) Zdaje się miałem tą składankę. A czy czasem nie było tam jeszcze Bomb Jack? Miałem zdaje się dwie takie składanki z grami i statki też były. Masz może tego adfa? ;)

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 30 paź 2023, 14:39 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4693
parallax napisał(a):
W odcinku drugim wspomniałeś, że miałeś składankę gier na jednej dyskietce :) IK+ i Rick Dangerous :) Zdaje się miałem tą składankę. A czy czasem nie było tam jeszcze Bomb Jack? Miałem zdaje się dwie takie składanki z grami i statki też były. Masz może tego adfa? ;)


Raczej nie. Ja na pewno takich rzeczy nie archiwizowałem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 4 lis 2023, 12:41 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4693
Na dziś niełatwy temat przewodni, czyli TOP 12 gier polskich. Ponadto w Retrowspominkach wspominam moją przygodę z Amigą One G4 XE. Na koniec aktualności i trochę newsów m.in. o pracach nad przeglądarką internetową i nowych grach. Omawiamy także internetowy symulator Workbencha T.A.W.S. oraz zastanawiamy się nad potencjalną zmianą architektury sprzętowej w przyszłości.



Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 6 lis 2023, 02:18 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 28 wrz 2018, 17:32
Posty: 113
Chciałbym bardzo podziękować za ten odcinek. Co do sławnego przyjaciela Mufy ;) mam pytanie. Czy nie kusi Cię zakup X5000 / 40 ? Bo Tabor chyba odpada tak czuje.
Ja już kombinuję ostro jak kupić ten komputer. Cena po zakupie coś czuje NIE spadnie za mocno.

Co więcej chciałbym odnieść się do przyszłości Amigii. Ja stawiam na IBM. To znaczy to moje marzenie. Mocny, nowoczesny i drogi sprzęt jako high-end. Aby konkurować z x86 i ARM. Only PPC. Co innego sprzęt niższego rzędu tu NAPEWNO powstanie niższa w którą ktoś wejdzie może nawet jako że nazwę to żartem takie 500+ PiS czyli PPC+. Dlaczego tanie PPC? Do kiedy będą powstawać High-endowe procesory PPC będą i tańsze - energooszczędne, okrojone itd.

Ja w x86 nie idę - do tego mam PC. Sprzęt jest dla mnie tak samo ważny. Czekam na AmigaOS 4.2 z obsługą wszystkich czterech rdzeni AmigaOne X5000 / 40

Ps. Mam jeszcze pytanie zupełnie nie związane z tematem Amigii ale komputerami. Uważam się za fan-fanatyka 3dfx. Ktoś się jeszcze pasjonuje tym w środowisku Amigii? Może jakiś krótki fragment o 3dfx w Amidze - taka miła prośba.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 6 lis 2023, 11:15 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4693
Zanim remik się odnisie, to ja odpowiem że dostałem od neigo zakamuflowaną propozycję polegającą na zapytaniu czy nie chciałbym sprzedać X1000 ;) Natomiast ja żadnego ze swoich sprzętów sprzedawać nie zamierzam, bo choć od 2 - 3 lat proporcje wyglądają tak że 95% czasu użytkuję X5000 040 a 5% X1000, to jednak posiadanei dwóch kompów ma swoje zalety. To są jednak maszyny, trochę inne, które się niekiedy inaczej zachowują i użytkowanie róznych maszyn ma wielkie korzyści zwłaszcza przy testowaniu czegoś. Ostatnio dobrze tego doświadczyłem np. przy testowaniu pierwszych wersji beta gry SIN.

No a wracając do tematu wątku. W niedzielę o godzinie 18:00 zapraszamy na pierwsze spotkanie na żywo. Zainteresowani będą mogli podyskutawać z nami na czacie, zadawać pytania, komentować wątki itp.

https://youtube.com/live/3m4RKzzlT_I


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 6 lis 2023, 11:29 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 941
Czy Remik ma Graffiti i może zrobić parę testów na A1200 020 z FASTem?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 6 lis 2023, 13:45 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): czwartek, 10 sie 2023, 13:33
Posty: 11
Lokalizacja: Piła
Fastdeath napisał(a):
Chciałbym bardzo podziękować za ten odcinek. Co do sławnego przyjaciela Mufy ;) mam pytanie. Czy nie kusi Cię zakup X5000 / 40 ? Bo Tabor chyba odpada tak czuje.
Ja już kombinuję ostro jak kupić ten komputer. Cena po zakupie coś czuje NIE spadnie za mocno.

Co więcej chciałbym odnieść się do przyszłości Amigii. Ja stawiam na IBM. To znaczy to moje marzenie. Mocny, nowoczesny i drogi sprzęt jako high-end. Aby konkurować z x86 i ARM. Only PPC. Co innego sprzęt niższego rzędu tu NAPEWNO powstanie niższa w którą ktoś wejdzie może nawet jako że nazwę to żartem takie 500+ PiS czyli PPC+. Dlaczego tanie PPC? Do kiedy będą powstawać High-endowe procesory PPC będą i tańsze - energooszczędne, okrojone itd.

Ja w x86 nie idę - do tego mam PC. Sprzęt jest dla mnie tak samo ważny. Czekam na AmigaOS 4.2 z obsługą wszystkich czterech rdzeni AmigaOne X5000 / 40

Ps. Mam jeszcze pytanie zupełnie nie związane z tematem Amigii ale komputerami. Uważam się za fan-fanatyka 3dfx. Ktoś się jeszcze pasjonuje tym w środowisku Amigii? Może jakiś krótki fragment o 3dfx w Amidze - taka miła prośba.


Witam serdecznie, myślałem nad zakupem x5000 ale jednak po większych analizach stwierdziłem że nie (z kilku powodów-cena to ostatnia rzecz). Po pierwsze sama wielka obudowa X5000 dziś mnie odrzuca (choć kiedyś takie lubiłem), wygląda jak jakaś mega stacja graficzna a niestety nią nie jest. Po drugie brak możliwości zakupu samej płyty głównej co rozwiązało by temat wyglądu jak i właśnie ceny. Generalnie ciągnie mnie do Os4 ale ta ciągota jest studzona tym co owa Ami mi zaoferuje a tym co i tak zamierzam kupić jeszcze w tym roku (dji pocket 3) i z czego po prostu będę korzystał często. Ale może kiedyś? Daj Boże :D Tabor rzeczywiście z wiadomych przyczyn też odpada.
Co do przyszłości rozumiem Twój punkt widzenia i szanuję ale ja już dawno temu wyleczyłem się z hardware'u i jednak bym chciał natywny AmiSystem na x86. Pamiętam bardzo dobrze PPC oraz potężnego CELL z ps3, wszystko pięknie ładnie ale nawet idealny kawałek krzemu bez soft to nic. Dlaczego jestem za x86? Bo tanie i masowe (tak tracimy tą indywidualność :)) a wyjątkowy system (Ami) na nie wyjątkowym hardware mi pasuje. Do arm'a absolutnie nic nie mam świetnie się rozwija ale moim zdaniem x86 suma sumarum nie ubije.
Co do ostatniego pytania ja swoją przygodę z PC zacząłem od rivy tnt2 ale oczywiście pamiętam 3dfx i rzeczywiście jest to magia w świecie PC, tutaj raczej poleciał bym Coleslava z YT (https://www.youtube.com/@c01e514v) który tym po prostu żył. Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 6 lis 2023, 13:51 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): czwartek, 10 sie 2023, 13:33
Posty: 11
Lokalizacja: Piła
swinkamor12 napisał(a):
Czy Remik ma Graffiti i może zrobić parę testów na A1200 020 z FASTem?


Witaj, nie mam niestety graffiti, mam A1200 z apollo 1240/40 więc i sama a1200 z fast u mnie odpada (z braku karty fast) :( Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 6 lis 2023, 17:10 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 941
miałem voodoo w swoim pierwszym pc
fajne było
zwłaszcza Quake w 640x480
tego nie zapomnę


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 6 lis 2023, 17:11 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 941
djremix napisał(a):
Witaj, nie mam niestety graffiti, mam A1200 z apollo 1240/40 więc i sama a1200 z fast u mnie odpada (z braku karty fast) :( Pozdrawiam serdecznie

ok dziękuję


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 6 lis 2023, 17:15 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 941
mam inne zdanie. sam system to za mało fun'u.
prędzej czy później się znudzi.
bez innego hardware to nie jest to.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 6 lis 2023, 18:35 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): czwartek, 10 sie 2023, 13:33
Posty: 11
Lokalizacja: Piła
Rozumiem naprawdę ale ja osobiście uważam sam hardware obecny za ciało bez duszy (pamiętam mega rozwiązania technologiczne pierwszych Ami i szacun) a duszą jest właśnie soft. Rozumiem i szanuję ale ja mam taki swój punkt widzenia ;-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 7 lis 2023, 02:55 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 28 wrz 2018, 17:32
Posty: 113
Dziękuję za odpowiedz :mrgreen: Co do PPC chcę tylko zauważyć, że Amiga x86 jest dziś bez softu to PPC ma soft - jakiś i system operacyjny. Ja z całego serca polecam Ci AmigaOne x5000/40 zrobisz na tym świetny interes może nawet w zakresie 20 lat lepszy niż X1000 którą mają wybrańcy. 4 rdzenie w końcu będą działać a to w świecie Amigii dużo. Chyba że wskoczy IBM albo będzie x86. Co wy sądzicie? Wojenka x86 vs PPC :P? :ugeek:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 7 lis 2023, 09:21 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): czwartek, 10 sie 2023, 13:33
Posty: 11
Lokalizacja: Piła
Fastdeath napisał(a):
Dziękuję za odpowiedz :mrgreen: Co do PPC chcę tylko zauważyć, że Amiga x86 jest dziś bez softu to PPC ma soft - jakiś i system operacyjny. Ja z całego serca polecam Ci AmigaOne x5000/40 zrobisz na tym świetny interes może nawet w zakresie 20 lat lepszy niż X1000 którą mają wybrańcy. 4 rdzenie w końcu będą działać a to w świecie Amigii dużo. Chyba że wskoczy IBM albo będzie x86. Co wy sądzicie? Wojenka x86 vs PPC :P? :ugeek:


Amigowcy i te wojenki hehe ale chyba masz na myśli 68k a nie x86?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 7 lis 2023, 16:20 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 941
nic z arma czy x86 nie będzie.
to zawsze będzie kulawe w porównaniu z windows ios czy androidem.
jeśli amiga ma przyszłość to jest to fpga.
można zrobić ppc i 68k naraz.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO