Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 20 kwi 2024, 10:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 23 maja 2013, 16:02 
Offline
Administrator
Administrator

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 13:40
Posty: 231
Lokalizacja: okolice Lublina
Panowie zachowujecie się gorzej jak dzieci w przedszkolu. Jeżeli więcej nic sensownego w temacie się nie pojawi, tylko teksty typu: ... moja piaskownica lepsza bo mam lepsze zabawki, albo ja to mam to, to i tamto, a ty nie masz tego i tamtego.... - to zamknę temat.

Wystarczy, że na ppa co chwila widzę OT - miałem kiedyś konto, ale skasowałem, więc OT nie mogę przeczytać, ale jakoś nie żałuję.

Na koniec proponuję więcej dystansu, bo takie kopanie się i tak nic nie zmieni w naszym świadku amigowym.

_________________
AmigaONE X5000/20


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 maja 2013, 16:02 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 9 lut 2012, 20:00
Posty: 79
G. Kraszewski napisał(a):

5% RadonaHD 6870 to więcej niż 100% R 9800pro

Może jakiś test zrobimy?...

Ale nie będziemy oczywiście wyłączać z testu jakichś elementów, tylko dlatego, że 9800 pro ich nie obsługuje? :)

3D Mark Vantage P GPU:
Radeon 6870: 16050
Radeon 9800: zero


Jeśli się ograniczymy do testów, które działają jeszcze na 9800 pro (czyli pominiemy część optymalizacji i mechanizmów, które 6870 akceleruje dodatkowo):

3D Mark 06:
Radeon 6870: 21990
Radeon 9800: 900


Swoją drogą - tyle piszesz o: "Ważne jest, co ze sprzętu potrafi wykorzystać oprogramowanie."

Czy pisząc to w kontekście 9800 pro informujesz potencjalnych użytkowników, że oprogramowanie tworzone od 2006 roku jest niekompatybilne z tą kartą? Czy MOSTeam zamierza tworzyć down-grade'y aktualnie rozwijanego oprogramowania, żeby było zgodne z Shader Model 2.0 ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 maja 2013, 21:32 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
tchomasz napisał(a):
(...)Na koniec proponuję więcej dystansu, bo takie kopanie się i tak nic nie zmieni w naszym świadku amigowym.

Ależ zmieni. Każda niezdecydowana osoba odwraca się na pięcie i spiernicza z takiego forum. To nie MorphOS, AROS i NatAmi ogranicza krąg nabywców sprzętu z AmigaOS 4.x tylko takie pierdzielenie bez sensu. Merytorycznie ;)
Wolfi albo Doom 3 odpalony na takim samym sprzęcie ale na różnych systemach (Pegasos 2), albo na najmocniejszych (X1000 i G5) dałyby jakieś porównanie. Ale benchmarki z Windowsa, jakieś wycieczki... Zamknij wątek i spłucz "to". :text-deletetopic:

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 maja 2013, 21:46 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
adam napisał(a):
Ależ zmieni. Każda niezdecydowana osoba odwraca się na pięcie i spiernicza z takiego forum. To nie MorphOS, AROS i NatAmi ogranicza krąg nabywców sprzętu z AmigaOS 4.x tylko takie pierdzielenie bez sensu. Merytorycznie ;)


Póki co jedyną osobą która oficjalnie poprosiła o usunięcie tutaj konta był Gumboy, ale to było dawno temu. A dyskusja jak dyskusja, w moich oczach jakaś gorsząca, powodująca drgawki obrzydzenia nie jest . Ot dywagacje na temat potencjalnych możliwości sprzętu i wykorzystania go na Amidze, tudzież Morphosie. Krwawej jatki, jaka niemal każdego tygodnia w tym czy innym wątku ma miejsce na PPA, tutaj nie widzę. Aczkolwiek to tylko moje osobiste zdanie, jeśli Tchomasz podejmie autonomiczną decyzję o zamknięciu wątku, to rzecz jasna nie będę się sprzeciwiał.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 24 maja 2013, 06:53 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 23 sty 2012, 08:17
Posty: 59
adam napisał(a):
Merytorycznie ;) Wolfi albo Doom 3 odpalony na takim samym sprzęcie ale na różnych systemach (Pegasos 2), albo na najmocniejszych (X1000 i G5) dałyby jakieś porównanie. Ale benchmarki z Windowsa, jakieś wycieczki... Zamknij wątek i spłucz "to". :text-deletetopic:
Otóż to właśnie. Panowie, usiłujecie zamaskować bolesny fakt braku obsługi jednostek 3D Waszych nowoczesnych Radeonów HD numerkami z Windowsa (chyba że Radov przeportował 3D Marka na AmigaOS 4 i się nie chwalił wcześniej...).

Bo widzicie, ja bynajmniej wcale nie neguję wyższości Radeona HD 6870 jako takiego nad 9600. Ani wyższości PCI Express nad PCI-X. Pokazuję Wam jedynie, że sprzęt to tylko połowa zagadnienia i ekscytowanie się jego "brutalną siłą" jest co najmniej zabawne, gdy nic nie jest w stanie tej siły wykorzystać. X1000 to jak XM-312 bez amunicji. Możecie chwycić za lufę i z podniesioną kolbą (ups, ten sprzęt nie ma kolby...) ruszyć na przeciwnika... Który ma co prawda tylko stare wysłużone M-60, ale za to działają, jest ich dużo i są tanie... ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 24 maja 2013, 10:04 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 9 lut 2012, 20:00
Posty: 79
G. Kraszewski napisał(a):
Otóż to właśnie. Panowie, usiłujecie zamaskować bolesny fakt braku obsługi jednostek 3D Waszych nowoczesnych Radeonów HD numerkami z Windowsa [/quote]
A ja Ci N'ty raz powtarzam, że obsługa jednostek 3D w Naszych nowoczesnych Radeonach jest już dodana, publicznie dostępna - a niepublicznie jest już nawet gotowy kompilator kodu dla shaderów. To, że uważasz, ze brak wysokopoziomowego API jest przeszkodą, nie zmienia faktu, że niskopoziomowe API już istnieje i nie ma technicznych przeszkód, by rzeźbić aplikacje z PEŁNYM wsparciem 3D, działającym na nowych Radeonach.

Cytuj:
(chyba że Radov przeportował 3D Marka na AmigaOS 4 i się nie chwalił wcześniej...).

Ale co ma portowanie 3D Marka do potencjału karty? Potencjał jest wartością stałą i to ty wyskoczyłeś ze stwierdzeniem: "wykorzystanie jakichś 5% możliwości RadeonaHD".
Informuję Cię więc, że JEŚLI oprogramowanie na AmigaOS 4.1 wykorzysta tylko 5% potencjału RadeonaHD 6870, to i tak będzie działać lepiej, niż to samo oprogramowanie wykorzystujące 100% Radeona 9800pro.

Jak chcesz - to nie ma sprawy: zmień deklarację z "5%" na "1%", albo nawet "oprogramowanie AmigaOS 4.1 nie wykorzysta RadeonaHD w ogóle". Nie zmienia to jednak FAKTU, że się zapędziłeś i napisałeś nieprawdę. Wyrażając się precyzyjnie:
5% * Radeon 6870 > 100% * Radeon 9800pro

Jest to o tyle istotne, że naprawdę ciężko jest mi wyobrazić sobie, że aktualna, publicznie dostępna wersja sterownika 3D wykorzystywałaby tylko 0.001-5% potencjału karty. Cudów wprawdzie się nie spodziewam, ale 15-30% uważam za jak najbardziej realne.

Cytuj:
XM-312 bez amunicji (...) M-60 ale za to działają, jest ich dużo i są tanie... ;)

Tyle, że jeśli ograniczymy się do publicznie TERAZ dostępnych wersji oprogramowania systemów, to mamy:
- XM-312 z amunicją ale bez statywu (przez co obsługa jest możliwa, ale baaardzo trudna)
kontra
- M-60, które jeszcze nie działa, do którego się nie produkuje amunicji i które na razie strzela gumkami. I którego wykorzystywanie w przyszłości będzie możliwe, tylko pod warunkiem, że weźmie się amunicję do XM-312 i będzie przesypywać ładunek ręcznie do łusek dla M-60

Nie bardzo więc wiem o czym piszesz i co chcesz udowodnić ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 24 maja 2013, 23:30 
Mufa napisał(a):
Póki co jedyną osobą która oficjalnie poprosiła o usunięcie tutaj konta był Gumboy, ale to było dawno temu.


Czas rozruszać trochę forum więc proszę o usunięcie mojego konta z bazy danych. Nie wiem czy phpbb ma taką opcję ale zawsze można to zrobić ręcznie przez bazę danych. Swoim postem chciałem tylko zaprotestować przeciwko kłamstwu.


Góra
   
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 25 maja 2013, 09:41 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
pampers napisał(a):
Mufa napisał(a):
Póki co jedyną osobą która oficjalnie poprosiła o usunięcie tutaj konta był Gumboy, ale to było dawno temu.


Czas rozruszać trochę forum więc proszę o usunięcie mojego konta z bazy danych. Nie wiem czy phpbb ma taką opcję ale zawsze można to zrobić ręcznie przez bazę danych. Swoim postem chciałem tylko zaprotestować przeciwko kłamstwu.


Kolejny po Gumboyu, który się zarejestrował tylko po to aby się wyrejestrować. Swoją "astronomiczną liczbą" dwóch postów z czego jeden był zaczepny, a drugi śmieszny niczego ciekawego tutaj nie wniosłeś. Żegnam więc bez żalu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 28 maja 2013, 17:55 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Mogliby juz wydac te stery bo slabo to wyglada. Pierwotny termin, nowy rok, uplynal juz dawno temu :think:

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 25 cze 2013, 21:16 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Przemek napisał(a):
Mogliby juz wydac te stery bo slabo to wyglada. Pierwotny termin, nowy rok, uplynal juz dawno temu :think:


No cóż prace znowu ruszyły, co niedawno wspominał Trevor. Jednak zapewne parenaście tygodni upłynie zanim będzie można zrobić test porównawczy postulowany przez Adama. No nic, przynajmniej po drugiej stronie już się wyjaśniło (przyrost prędkości w Quake III o kilka fps miedzy Radeonem 9200 a 9800 i drastycznie zmniejszona kompatybilność wsteczna). Oby w przypadku sterów dla RadeonaHD było pod każdym względem zdecydowanie lepiej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 25 cze 2013, 22:12 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Z 30 do 38 klatek, szalu nie ma. Ale procentowo to juz lepiej wyglada :lol: Akurat to cale 3D to dla mnie w wiekszosci tylko fetysz. Od gier to PS3 a niedlugo PS4. Chodzi mi tylko o obiecanki. Skoro mialo byc do konca roku to wypadaloby sie sprezac. Osobiscie zdecydowanie bardziej jestem zainteresowany odtwarzaniem video. A tu pewnie poczekamy jeszcze dluzej...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 25 cze 2013, 22:17 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
No zobaczymy, w temacie 2D ... eee zresztą Trevor nic nie mówił to i ja nie będę nic zdraszał ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO