Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 27 kwi 2024, 02:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 10 lip 2012, 14:42 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
No ta stronka z wynikami;
http://hdrlab.org.nz/benchmark/gfxbench2d/OS/AmigaOS
Z wykrzyknikami masz zrobione testy starą wersją programu, wiec przeglądasz wyniki bez wykrzykników.
Wersję sterownika zobaczysz wchodząc w wyniki cząstkowe dla każdego testu, przykładowo na pierwszej stronie masz wyniki z tej samej konfiguracji na SAM 460ex z kartą Sapphire Radeon HD 4670 ddr3:
RadeonHD.chip 0.49 - 4,234.43
RadeonHD.chip 0.32 - 4,220.31
Różnica jest w zakresie błędu pomiaru.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 10 lip 2012, 18:04 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
adam napisał(a):
Różnica jest w zakresie błędu pomiaru.


W przypadku X1000 różnica jest zdecydowanie bardziej zauważalna, gdyż te sterowniki wykorzystują Altiveca. Studząc jednak Twoj apetyt Altivec z G4 działa odrobinę inaczej i na chwile obecną nie może być wykorzystany przez ten sterownik.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 15 lip 2012, 01:47 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
To może ja dodam łyżkę dziegdziu do całej tej historii. Dostałem majla z linkiem od A-Eon, żeby się tam zalogować i pobrać sterownik. Podali mi dane do wprowadzenia, które nie działają. Jako hasło ustanowili moje nazwisko, zamiast "ń" jest jakiś cyrk. Nie działa. Napisałem do A-Eon - zero odpowiedzi. WTF?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 15 lip 2012, 07:11 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Z tym "ń" to może rozwiń, jaki cyrk? Ñ?

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 15 lip 2012, 10:57 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Emu napisał(a):
To może ja dodam łyżkę dziegdziu do całej tej historii. Dostałem majla z linkiem od A-Eon, żeby się tam zalogować i pobrać sterownik. Podali mi dane do wprowadzenia, które nie działają. Jako hasło ustanowili moje nazwisko, zamiast "ń" jest jakiś cyrk. Nie działa. Napisałem do A-Eon - zero odpowiedzi. WTF?


Betatesterom tez sugerowali rejestracje zaznaczajac ze odzew bedzie w ciagu dwoch dni roboczych, Zerejestrowalem sie w czwartek, odzewu nie ma ale nie widze problemu, ewentualnie jesli jutro sie nie odezwa uznam ze cos jest nie tak. Na pocieszenie dodam ze o ile dostaniecie sterownik nowszy niz 0.49 to wyniki dla radka 4000 moga byc lepsze niz to co podawal tutaj Adam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 15 lip 2012, 13:50 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
adam napisał(a):
No ta stronka z wynikami;
http://hdrlab.org.nz/benchmark/gfxbench2d/OS/AmigaOS
Z wykrzyknikami masz zrobione testy starą wersją programu, wiec przeglądasz wyniki bez wykrzykników.
Wersję sterownika zobaczysz wchodząc w wyniki cząstkowe dla każdego testu, przykładowo na pierwszej stronie masz wyniki z tej samej konfiguracji na SAM 460ex z kartą Sapphire Radeon HD 4670 ddr3:
RadeonHD.chip 0.49 - 4,234.43
RadeonHD.chip 0.32 - 4,220.31
Różnica jest w zakresie błędu pomiaru.


Pojawiły się już pierwsze wyniki dla Radeonow 6000, kilkunasu tysiecy punktów jednak nie udało się uzyskać, no ale to dlatego ż
e każda karta powyżej X1950 do wsparcia 2D wykorzystuje akceleracje 3D. Niemniej uwzględniając nową wersję klienta w tym momencie Radeon 6800 zajmuje dwa pierwsze miejsca w rankingu, zapewne do momentu w którym ktoś nie pokusi się o udostepnienie wyników dla topowego modelu z serii 7000.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 15 lip 2012, 22:52 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
No właśnie, będzie benchmark 3d i będą sterowniki 3d z prawdziwego zdarzenia - to jest ze sobą powiązane. Jaranie się rozwojem sterowników 3d w kontekście wyników w 2d jest dla mnie... dziwne ;)
BTW - co myślicie o przejściówkach z PCI? Czy może lepiej nie świrować? Ktoś badał temat - czy to ma sens wogóe? Widziałem takie przejściówki, tylko wymuszają nieco szerszą obudowę ;->
Czego się spodziewać po nowych sterownikach - wymiernego? (system, programy, gry)?

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 16 lip 2012, 04:05 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
adam napisał(a):
No właśnie, będzie benchmark 3d i będą sterowniki 3d z prawdziwego zdarzenia - to jest ze sobą powiązane. Jaranie się rozwojem sterowników 3d w kontekście wyników w 2d jest dla mnie... dziwne ;)
BTW - co myślicie o przejściówkach z PCI? Czy może lepiej nie świrować? Ktoś badał temat - czy to ma sens wogóe? Widziałem takie przejściówki, tylko wymuszają nieco szerszą obudowę ;->
Czego się spodziewać po nowych sterownikach - wymiernego? (system, programy, gry)?


Takie gry jak np. NeverBall czy Super Tux Kart, które na tym co jest dostępne teraz dla Ciebie, czyli Radeonie 9xxx działającym pod kontrolą Warp 3D, w zasadzie jak wiesz są niegrywalne, w przypadku Gallium 3D, nawet na słabym jak na dzisiejsze standardy Radeonie HD 4650 śmigają aż miło.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 16 lip 2012, 17:10 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
adam napisał(a):
BTW - co myślicie o przejściówkach z PCI? Czy może lepiej nie świrować? Ktoś badał temat - czy to ma sens wogóe? Widziałem takie przejściówki, tylko wymuszają nieco szerszą obudowę ;->

Witam

Hans nie zaleca stosowania przejsciowek PCI-E <--> PCI.
Najlepiej zakupic karte RadeonHD na PCI np:

- Radeon HD4350, 512MB DDR2 PCI - PowerColor
- Radeon HD4350, 512MB DDR2 PCI - HIS
- Radeon HD5450 512MB DDR2 PCI - PowerColor

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 17 lip 2012, 09:28 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 9 lut 2012, 20:00
Posty: 79
Tak jak napisał Amig_OS - najlepiej jest kupić kartę PCI z nowszym układem graficznym.
karty tek i tak w rzeczywistości posiadają wbudowany, własny układ konwertujący PCI na PCI-e, ale jest to konstrukcja której działanie zostało sprawdzone i dopracowane przez producenta. Nie ma więc problemu z nieoczekiwanym spadkiem wydajności, czy "kaprysami". (chociaż ostatnie sterowniki Hansa, jak widać po jego benchmarku, dość dobrze radzą z przejściówkami. Może więc nie byłoby tragedii...)

Inna kwestia - do jakiego sprzętu chciałbyś podłączyć taką kartę? Wydaje mi się, że jednak minimum to złącze PCI 66MHz, które jest np. w Sam440ep flex...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 17 lip 2012, 11:33 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
amig_os podał to co cenię - tzw. konkret. Patrzyłem wczoraj na allegro i nowa kartę Radeon HD5450 512MB nawet z DDR3 można dostać już za dwie stówki. Tak że nie wszystko stracone ;)

@Radov
Cytuj:
Inna kwestia - do jakiego sprzętu chciałbyś podłączyć taką kartę? Wydaje mi się, że jednak minimum to złącze PCI 66MHz, które jest np. w Sam440ep flex...

No do swojego :) (AmigaOne G4 XE). Przejście na SAM nie jest dla mnie żadną zachętą, zwłaszcza że nie stać mnie na taki zakup.
Jedynie co się obawiam to zasilania takiej karty przez złącze PCI bo nie widzę dodatkowej wtyczki do zasilacza na karcie.
(mam "od nowości" jakieś kłopoty z komputerem i nie znam rozwiązania - np. nie mogę korzystać z kontrolera dysków na PCI bo mam często zwieszki, na wbudowanym w płytę jest ok).

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 17 lip 2012, 13:57 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Radov napisał(a):

Inna kwestia - do jakiego sprzętu chciałbyś podłączyć taką kartę? Wydaje mi się, że jednak minimum to złącze PCI 66MHz, które jest np. w Sam440ep flex...


Akurat stara AmigaOne wykrywa niestety nowe Radeony jedynie po złączu 33MHz (chociaż w złącze 66MHz też jest wyposażona).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 17 lip 2012, 14:10 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
adam napisał(a):
Jedynie co się obawiam to zasilania takiej karty przez złącze PCI bo nie widzę dodatkowej wtyczki do zasilacza na karcie.
(mam "od nowości" jakieś kłopoty z komputerem i nie znam rozwiązania - np. nie mogę korzystać z kontrolera dysków na PCI bo mam często zwieszki, na wbudowanym w płytę jest ok).

Witam
Kiedys ZaP kupil na allegro kontroler dyskow (PCI->2xIDE) SiliconImage 68xx i mial podobne objawy w swojej A1XE - okazalo sie, ze kontroler byl wadliwy :( - probowales na innym kontrolerze ?
Jaki to byl kontroler: PCI->IDE/PATA czy PCI->SATA ?
Radeony na PCI nie maja dodatkowego zasilania, przynajmniej moje nie mialy: Radeon X1550, Radeon HD2400, Radeon HD4350.

PS.
Wydaje mi sie ze mam jeszcze w szufladzie nowiutki kontroler (PCI->IDE/PATA) z mojej uA1.

Pozdarwiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 17 lip 2012, 19:39 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Ja miałem taki i działał bezproblemowo.
Nowe radki pod PCI to zazwyczaj najsłabsze chipsety z rodziny co się wiąże z niską prądożernością, to też na dodatkową wtyczkę z zasilaniem nie ma co liczyć. Zresztą nawet nieco mocniejsze karty działające już na PCI-E jak np. Radeon HD 4650 też takiej wtyczki nie mają. Dopiero mój Radeon HD 4770 miał dodatkowe zasilanie (a Radeon HD 6870, ktorego używam teraz ma aż dwie wtyczki dostarczające prąd).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 19 lip 2012, 00:43 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Odniosę się jeszcze odnośnie sterownika. Jak pisałem, miałem problemy z otrzymaniem tego drivera. Po tygodniu czekania i zero odzewu ze strony A-EON-u napisałem na amigaworld, że nie ma, pomylone są hasła itp. Odzew błyskawiczny, chyba głównie dzięki AmigaKit. Na moją interwencję na forum w końcu ktoś zareagował. Mam już stery, ale jest to śmieszne, żeby po zapłacie trzeba było wyrywać je komuś z gardła. Co ciekawe, inni, za granicą, też tak mają. A-EON olewa ludzi i nie wierzę w to, że nie mają czasu odpisać, bo mają tylu klientów. A tak nawiasem - wszędzie się rozpisywali, że Ci co mają już A1-X1000 i A1-500 dostaną je niedługo na majla za free? Dostał ktoś? NIe słyszałem.
Generalnie żenada, straciłem wiarę kompletnie. Kolejna Amiga Inc.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO