Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 26 kwi 2024, 19:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 27 cze 2012, 09:21 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Pośpieszyłeś się z zakupem...ale potraktuj to jako wsparcie dla Hansa bo warto.
Teraz się wyjaśniło, że sterowniki będą częścią systemu (4.2) a mając AOne na pewno będziesz chciał go kupić. Co było nie tak z radkiem z serii 4xxx? ;)

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 27 cze 2012, 10:02 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
Emu napisał(a):
Odpowiedź z ACunbe jest jasna - goń sie.


Jeśli sterownik nie jest imienny to ja go chętnie od Ciebie odkupię :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 27 cze 2012, 11:39 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Doprecyzuję, bo widzę, że na zagranicznych forach i polskich również, ludzie mylą pewne rzeczy i wprowadzają w błąd odnośnie tych sterowników.
Błędne jest stwierdzenie, że dotychczasowi użytkownicy A1-500 otrzymają te sterowniki. W każdym razie ja ich nie otrzymam, takie jest stanowisko ACube w tej sprawie i tak też mi odpisano. Nie rozumiem do końca co ACube stara się w ten sposób osiągnąć, ale sterowniki dalej nie są darmowe - wystarczy zobaczyć ich sklep, gdzie opcja sterowników pojawiła się tylko przy zakupie A1-500 - nie pamiętam cen sprzed tej akcji ale można spekulować czy doliczyli do ceny zestawu czy nie.
Dziwi mnie polityka tej firmy w tej chwili, zawsze miałem o niej dobre zdanie. Niestety, w tym wypadku i po ich ordynarnej odpowiedzi dziękuję już im serdecznie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 27 cze 2012, 11:40 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
RAL napisał(a):
Emu napisał(a):
Odpowiedź z ACunbe jest jasna - goń sie.


Jeśli sterownik nie jest imienny to ja go chętnie od Ciebie odkupię :)


Nie wiem czy jest imienny, zapłaciłem i nikt do mnie się nie odezwał.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 27 cze 2012, 11:42 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Przemek napisał(a):
Pośpieszyłeś się z zakupem...ale potraktuj to jako wsparcie dla Hansa bo warto.
Teraz się wyjaśniło, że sterowniki będą częścią systemu (4.2) a mając AOne na pewno będziesz chciał go kupić. Co było nie tak z radkiem z serii 4xxx? ;)


Radek 4xxx jest w porządku, chciałem po prostu kupić ten sterownik i właśnie wspomóc Hansa. A przejechałem się na ACube i ich polityce, nie mam żadnych pretensji, tyle, że polityka tej firmy w tej chwili powaliła mnie na kolana.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 27 cze 2012, 15:28 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Może coś mi umknęło, ale jeśli Hans podpisał umowę z a-eon "exclusive" w celu rozwijania tych sterowników - nie jednorazowo, ale i w przyszłości - więc opcja darmowego update dla użytkowników sprzętu a-eon jest oczywista i wynika z polityki wsparcia tej firmy dla klientów.
Natomiast ACube nie może sterowników sprzedawać ani dodawać do własnego sprzętu - chyba że za nie zapłaci. Więc oczekiwanie że dotychczasowym klientom będzie kupować sterowniki i dawać gratis jest bezzasadne, zwłaszcza że te karty nie są sprzedawane przez nich. Co innego byłoby gdyby dotyczyło to kart sprzedawanych razem z SAM460/AONE-500. Chyba że źle rozumuję.
Jedynym wyjściem wg mnie jest tylko włączenie ich do systemu w kolejnym update czy tez wersji.
A wogle na dziś co nam dają te sterowniki?

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 27 cze 2012, 20:18 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
adam napisał(a):
Może coś mi umknęło, ale jeśli Hans podpisał umowę z a-eon "exclusive" w celu rozwijania tych sterowników - nie jednorazowo, ale i w przyszłości - więc opcja darmowego update dla użytkowników sprzętu a-eon jest oczywista i wynika z polityki wsparcia tej firmy dla klientów.
Natomiast ACube nie może sterowników sprzedawać ani dodawać do własnego sprzętu - chyba że za nie zapłaci. Więc oczekiwanie że dotychczasowym klientom będzie kupować sterowniki i dawać gratis jest bezzasadne, zwłaszcza że te karty nie są sprzedawane przez nich. Co innego byłoby gdyby dotyczyło to kart sprzedawanych razem z SAM460/AONE-500. Chyba że źle rozumuję.
Jedynym wyjściem wg mnie jest tylko włączenie ich do systemu w kolejnym update czy tez wersji.
A wogle na dziś co nam dają te sterowniki?


Mylisz się. ACube może dodawać sterowniki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 5 lip 2012, 12:26 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Emu napisał(a):
RAL napisał(a):
Emu napisał(a):
Odpowiedź z ACunbe jest jasna - goń sie.


Jeśli sterownik nie jest imienny to ja go chętnie od Ciebie odkupię :)


Nie wiem czy jest imienny, zapłaciłem i nikt do mnie się nie odezwał.


I jak otrzymałeś już te stery?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 6 lip 2012, 12:58 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
NIc nie dostałem, cisza.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 6 lip 2012, 14:15 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Emu napisał(a):
NIc nie dostałem, cisza.


Zatem wygląda na to że chyba nikt nie dostał. Wnioskuje po tym ze nie ma wyników dla nowych Radeonów pod GfxBench2D. Nam swego czasu zabroniono uploadu na serwer z wynikami, bo wspracie dla Radeonów 5000, 6000 i 7000 to była tajemnica. Teraz w sumie tajemnicy już nie ma, no ale zakazu nikt nie zdjął i jak widzę nikt z wynikami sie nie wychyla. Od wczoraj użytkuje Radeona HD 6870 (potężna 2-slotowa i niestety troche głośna kobyła). Po składowych wynikach GfxBench2D oceniam ze powinien uzyskać kilkanaście tysiecy punktów, jako punkt odniesienia biorę Radeona HD 4770, który uzyskiwał 3 tysiace punktów. No ale być może użyłem zbyt optymistycznego algorytmu. Niestety dokładną punktację za całość testu uzyskujemy po uploadzie na serwer, w przypadku testu ofline tych punktów nie widzę. Przyjdzie mi zatem poczekać z weryfikacją moich ocen aż zwykli userzy dostaną stery i zaczną wysyłać wyniki na serwer Hansa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 7 lip 2012, 14:38 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Może najpierw skupmy się na tym, że ludzie powpłacali żeby pomóc a w zamian nawet majla z potwierdzeniem nie dostali. Przykre. Na testy czas przyjdzie. Jak wyślą to, za co wzięli kase.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 7 lip 2012, 17:23 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Emu napisał(a):
Może najpierw skupmy się na tym, że ludzie powpłacali żeby pomóc a w zamian nawet majla z potwierdzeniem nie dostali. Przykre. Na testy czas przyjdzie. Jak wyślą to, za co wzięli kase.


No niestety, niejako monopolistyczna pozycja AmigaKit nie służy podtrzymywaniu odpowiednich standardów. Po wpłaceniu drugiej raty za Nemo 2.1 tez przyszło mi czekać prawie miesiąc bez odzewu, dopiero na parę dni przed wysyłka dali znać ze przelew doszedł i wkrótce mogę spodziewać sie kuriera.
Na marginesie anonsowana wersja 0.46 moim zdaniem nie nadawała sie jeszcze do publikacji "niebetatesterskiej" dla konfigow powyżej Radeona HD 4770. W chwili obecnej numerek sterownika jest o kilka oczek większy i zostało poprawione parę rzeczy, więc gdyby to ode mnie zależało pościłbym to już do ludzi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 10 lip 2012, 10:04 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Mufa napisał(a):
Niestety dokładną punktację za całość testu uzyskujemy po uploadzie na serwer, w przypadku testu ofline tych punktów nie widzę. Przyjdzie mi zatem poczekać z weryfikacją moich ocen aż zwykli userzy dostaną stery i zaczną wysyłać wyniki na serwer Hansa.


Już są pierwsze wyniki na nowym sterowniku...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 10 lip 2012, 13:57 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
I pewnie nie wybijają się ponad stare, bo cóź może dać sterownik 3D w teście 2D?

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 10 lip 2012, 14:12 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Możecie zapodać jakiś link, gdzie można sobie te wyniki oglądnąć?

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO