Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 20 kwi 2024, 03:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 22 kwi 2012, 09:00 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 12:48
Posty: 104
Tak mnie właśnie naszło po przeczytaniu newsa na Execu , ma ktoś jakieś informacje na temat tego sprzętu? Czy wyszło to cudo czy było tylko w wyobraźni redaktorów MA? I czy faktycznie są jakieś gry i programy na amigę które obsługują dzisiejsze okulary 3d ?
Proszę o wszelkie informacje..


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 22 kwi 2012, 09:25 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Wyszło. Umiarkowany sukces w PC i żaden w światku Amigi. Więcej - jak zwykle w nieocenionej Amiga History Guide - tutaj http://www.amigahistory.co.uk/virtualio.html

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 22 kwi 2012, 12:33 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Nie powiedziałbym o sukcesie, nawet umiarkowanym w świecie PC. Po prostu, technologia nie sprawdziła się, choć to właśnie okulary i różne hełmy wirtualne, typowano wówczas, obok gier - filmów (jak. np. Phantasmagoria) jako świetlaną przyszłość elektronicznej rozrywki.
Takie zabawki były potwornie drogie, ponadto występowały przy obcowaniu z nimi zawroty głowy i inne dolegliwości. Kiedyś był taki program, bodaj "Nić Ariadny", który polegał na tym że gracze przez telefon rywalizowali w gry z Amigi (w późniejszym okresie z PSX). Teleturniej był o ile mnie pamięć nie myli puszczany w paśmie ogólnopolskim, ale gościu prowadzący, robił też inny poważniejszy program o tematyce komputerowej, puszczany w TVP Bydgoszcz. Pamiętam jeden z odcinków poświęcony tego typu zabawkom (dziś pewnie już nie do odnalezienia), który przedstawiał ich wady i zalety.
A namacalnym dowodem na współpracę Amigi z i-Glasses, niech będzie to zdjęcie pierwszego naczelnego ACS, zrobione podczas targów ECTS '95.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 22 kwi 2012, 17:44 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 12:48
Posty: 104
A czy gry takie jak Gloom deluxe czy Nemac4 które podobno są wykonane pod techonologie okularów Iglasess, sprawdzą się z dzisiejszymi okularami 3d lub telewizorami z obrazem wyświetlanym w tej technologii?
ew. znacie jakieś inne przykłady gier z Amigi?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 22 kwi 2012, 18:16 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
vegeta napisał(a):
A czy gry takie jak Gloom deluxe czy Nemac4 które podobno są wykonane pod techonologie okularów Iglasess, sprawdzą się z dzisiejszymi okularami 3d lub telewizorami z obrazem wyświetlanym w tej technologii?
ew. znacie jakieś inne przykłady gier z Amigi?


Ciekawe pytanie na które sam chciałbym znać odpowiedź. Może jest tu na forum jakiś amigowiec z telewizorem 3D?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 27 sty 2013, 11:40 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 12:48
Posty: 104
Będe miał mozliwość na kilka dni pobawić sie najnowszym tv samsunga 3d, w związku z tym mam pytanie czy wszystkie części glooma i nemac4 które zamierzam przetestować to normalne wersje, czy są jakieś osobne wykorzystujące tą technologię w moich wersjach gier nie ma nic w opcjach by ustawić taka możliwość?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 27 sty 2013, 15:39 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
vegeta napisał(a):
Będe miał mozliwość na kilka dni pobawić sie najnowszym tv samsunga 3d, w związku z tym mam pytanie czy wszystkie części glooma i nemac4 które zamierzam przetestować to normalne wersje, czy są jakieś osobne wykorzystujące tą technologię w moich wersjach gier nie ma nic w opcjach by ustawić taka możliwość?


Gloom Deluxe na pewno mial mozliwosc ustawienia okularow w opcjach, nie pamietam juz czy pozostale wersje Glooma tez to mialy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 27 sty 2013, 19:09 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 12:48
Posty: 104
Mam wersje glooma deluxe i nie mam takiej opcji...
Czy to możliwe, że mam jakąś piracką wersję?
Ew. może ktoś podeśle linka na priva gdzie mozna ściągnąć takie wersję z opcją ustawienia okularów, dziś chyba nie ma już na Amidze problemu z takim procederem?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 28 sty 2013, 10:38 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
vegeta napisał(a):
Mam wersje glooma deluxe i nie mam takiej opcji...
Czy to możliwe, że mam jakąś piracką wersję?
Ew. może ktoś podeśle linka na priva gdzie mozna ściągnąć takie wersję z opcją ustawienia okularów, dziś chyba nie ma już na Amidze problemu z takim procederem?


Po instalacji gry powinienes miec obok ikony uruchamiajacej Glooma, rowniez ikone programu preferencyjnego takiego jak na obrazku w zalaczniku. Teraz sprawdzilem ze nie tylko wersja Deluxe ale i Gloom 3 rowniez zawiera ten programik. Mozesz go znalezc chocby w demie dostepnym na aminecie.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 28 sty 2013, 17:59 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 12:48
Posty: 104
super, dzięki wielkie, nie wiesz czy gloom lub nemac4 pójdą na Sam czy zostaje mi 1200?
Mam również wersje Glooma na cd32 ale tam nie ma nawet instalacji tylko opcje ustawień z pikselami itp.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 28 sty 2013, 20:45 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
vegeta napisał(a):
super, dzięki wielkie, nie wiesz czy gloom lub nemac4 pójdą na Sam czy zostaje mi 1200?
Mam również wersje Glooma na cd32 ale tam nie ma nawet instalacji tylko opcje ustawień z pikselami itp.


Nemac IV pojdzie, chociaz kiedys obilo mi sie o uszy ze nie kazda wersja. W kazdym badz razie na pewno dziala Nemac IV Director's Cut. Nawet gralem kilka tygodni temu na X1000. Natomiast z Gloomem dawno juz nie walczylem, ale kiedys jeszcze w czasach AmigaOS 4.0 wszystko co udalo mi sie osiagnac to uruchomienie gry do poziomu ekranu tytulowego. Podczas proby rozpoczecia rozgrywki o ile dobrze pamietam cos sie wywalalo.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 2 lut 2013, 15:57 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
vegeta napisał(a):
Tak mnie właśnie naszło po przeczytaniu newsa na Execu , ma ktoś jakieś informacje na temat tego sprzętu? Czy wyszło to cudo czy było tylko w wyobraźni redaktorów MA? I czy faktycznie są jakieś gry i programy na amigę które obsługują dzisiejsze okulary 3d ?
Proszę o wszelkie informacje..


Mnie bardziej ciekawi czy to faktycznie ma prawo zadziałać? Tzn. taka kombinacja mi do głowy nie wpadła. Będę w domu w poniedziałek to też potestuję. Przyszło mi też do głowy takie coś: czy gra musi koniecznie obsługiwać okulary? Przecież obraz można przetwarzać w czasie rzeczywistym z 2D na 3D przez sam TV?

Aha, tak jak napisałem kiedyś w wątku o RunInUAE - u mnie Gloom zadziałał po dodaniu do nazwy "AGA", dalej już gra działała normalnie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 2 lut 2013, 20:08 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Emu napisał(a):

Aha, tak jak napisałem kiedyś w wątku o RunInUAE - u mnie Gloom zadziałał po dodaniu do nazwy "AGA", dalej już gra działała normalnie.


No ale czy po dopisaniu 'Aga" pojdzie bez zadnego emulatora? Piszac o Nemacu na X1000 mialem na mysli dzialanie bez potrzeby uzywania UAE.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 2 lut 2013, 21:33 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Najlepiej sam sprawdz. Nie rozumiem co znaczy "bez zadnego emulatora"? Czhbya jasne ze to idzie pod RunInUAE pod 4.x? Nie pisz bzdur, dobrze wiesz ze to ma isc pod emulacja.

I pisałem o Gloom a nie o Twoich Nemakach...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 3 lut 2013, 16:20 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Emu napisał(a):
Najlepiej sam sprawdz. Nie rozumiem co znaczy "bez zadnego emulatora"? Czhbya jasne ze to idzie pod RunInUAE pod 4.x? Nie pisz bzdur, dobrze wiesz ze to ma isc pod emulacja.

I pisałem o Gloom a nie o Twoich Nemakach...


Bzdur nie pisze, a cytuje "Namaki" nie sa moje. Skoro Vegeta pisal czy pojdzie na SAM, a nie "czy pojdzie pod E-UAE", to wydaje sie jasne o co pytal (gdyby chodzilo o UAE, moglby napisac czy Gloom pojdzie na pececie) i staralem sie na tak postawione pytanie odpowiedziec. Twoje zarzuty o bzdurach sa delikatnie rzecz ujmujac niegrzeczne.
Jeszcze raz dla porzadku Nemac IV dziala bez UAE, tylko bezposrednio pod Petunia. Glooma w czasach AmigaOS 4 pod Petunia, badz tez emulatorem interpretowanym (nie pamietam juz dokladnie) odpalilem, ale poza menu poczatkowym nic nie wskoralem. Jednym slowem bylo blisko i dla mnie wcale nie jest takie jasne ze Gloom bez UAE to fikcja. Co prawda pod AmigaOS 4.1, tego mi sie nie udalo, ale dzieki za rade co do dopisku, w wolnym czasie sprobuje powalczyc.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO