Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 21:38

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 26 lis 2014, 23:06 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Fractal Design Define R5:

http://www.fractal-design.com/home/definer5landingpage

http://hexus.net/tech/reviews/chassis/77465-fractal-design-define-r5/

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6ZoiiqrHdcM[/youtube]


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=d_ZLKzqcUtM[/youtube]


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 27 lis 2014, 16:37 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Tymczasem wygląda na to że obudowa w której zaprezentowano na Amiwest X5000 to Thermaltake Commander MS. Ciekawe czy był to tylko taki jednorazowy pokaz, czy też zamierzają najnowszą Amigę w tej budzie sprzedawać?
Tutaj polska recenzja. Niby wygląda to bardzo pozytywnie, ale czy może równać się z Fractal Design? Jedna niezaprzeczalna zaleta - produkt jest o połowę tańszy od Fractala.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 27 lis 2014, 18:07 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Przerost formy nad treścią. Obudowa dla pecetowych graczy - wiatraki, przeszklenie, diody - nie ten kierunek jak dla nas.
Są pozytywne emocje jak widzi się nowy komputer w obudowie, ale jest wiele ciekawszych, takich przy opakowaniu w które serduszko zabije mocniej. To co wyżej jest jest przeciętne, mimo marki Thermaltake. To że kiedyś był wiatraczek Tt w starych AmigaOne nie znaczy że dziś musimy się w to pakować.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 27 lis 2014, 18:32 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Ja tam nie miałbym nic przeciwko tej obudowie, ale to czego mi osobiście brakuje to mat wygłuszających, które są we Fractal Design. Dopóki nie uzywalem X1000, a co za tym idzie Fractala, pewnie takimi głupotami jak maty nie zawracałbym sobie głowy, teraz, kiedy poznałem już komfort pracy jaki daje cisza, wiem ile kiedyś traciłem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 27 lis 2014, 20:36 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
No, no progres jest w piątej wersji powtarzam piątej wersji obudowy jest wreszcie dioda sygnalizująca pracę HDD. Aż strach co będzie w szóstej wersji obudowy. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 28 lis 2014, 09:57 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
Właśnie, czy nie można by znaleźć dostawcy, bardziej w applowym stylu? Byłoby to bardziej eleganckie dla sprzętu z najwyższej półki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 28 lis 2014, 15:04 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
radzik napisał(a):
Właśnie, czy nie można by znaleźć dostawcy, bardziej w applowym stylu? Byłoby to bardziej eleganckie dla sprzętu z najwyższej półki.


Wiem że jesteś fanem Apple, ale nie każdy musi podzielać Twój entuzjazm dla stylu firmy z nadgryzionym jabłkiem. Niesławna firma CUSA zrobiła "Amigę" w obudowie od Maca Mini, no i może wystarczy :hand:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 12 gru 2014, 16:42 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): środa, 10 gru 2014, 15:22
Posty: 21
Jestem osobą patrzącą na wszystko lekko z boku, więc moim zdaniem nie trzeba się sugerować, ale czasami i takie dobrze poznać ;)

Dla mnie pakowanie kompa za (>10k?) w budżetową obudowę za 180zł to totalna porażka.
Jeśli kogoś stać, żeby kupić sobie sprzęt za (>10.000?), to zapewne nie będzie mu żal dołożyć kolejnych powiedzmy 300zł żeby znajdował się on w obudowie, na jaką zasługuje.
Gdybym ja decydował w co zapakować X5000 to wybrałbym coś z LianLi:

ich budy dla ATX - http://www.lian-li.com/en/products/#154/1/list

Ich obudowy charakteryzują się prostym ale bardzo eleganckim i nowoczesnym designem, do tego szczotkowane aluminium i bardzo wysoka jakość wykonania nadałaby nowej Ami elegancji i klasy jaką powinien mieć sprzęt za tyle kasy...

Szkoda też, że X5000 jest w formacie ATX, bo dzisiaj większość producentów idzie w ITX i to właśnie dla tego formatu robi się dziś moim zdaniem najciekawsze obudowy, parę przykładów z Computex 2014:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 gru 2014, 13:48 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Wszystko się zgadza, tylko że AmigaOne X5000, przynajmniej według pierwszych zapowiedzi miała być tańsza od X1000, przypuszczam że na samej płycie głównej wiele zaoszczędzić się nie da, wszak nadal mamy tutaj do czynienia z kosztami projektowania, niską skalą produkcji itp. Jedyną rzeczą gdzie może być taniej, to dobór pozostałych komponentów, dlatego pewnie postawiono na tanszą obudowę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 gru 2014, 14:57 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
BTW: kiedy X5000 ma być dostępne?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 gru 2014, 20:19 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Ittaj napisał(a):
Jestem osobą patrzącą na wszystko lekko z boku, więc moim zdaniem nie trzeba się sugerować, ale czasami i takie dobrze poznać ;)

Dla mnie pakowanie kompa za (>10k?) w budżetową obudowę za 180zł to totalna porażka.
Jeśli kogoś stać, żeby kupić sobie sprzęt za (>10.000?), to zapewne nie będzie mu żal dołożyć kolejnych powiedzmy 300zł żeby znajdował się on w obudowie, na jaką zasługuje.
Gdybym ja decydował w co zapakować X5000 to wybrałbym coś z LianLi:

ich budy dla ATX - http://www.lian-li.com/en/products/#154/1/list

Ich obudowy charakteryzują się prostym ale bardzo eleganckim i nowoczesnym designem, do tego szczotkowane aluminium i bardzo wysoka jakość wykonania nadałaby nowej Ami elegancji i klasy jaką powinien mieć sprzęt za tyle kasy...

Szkoda też, że X5000 jest w formacie ATX, bo dzisiaj większość producentów idzie w ITX i to właśnie dla tego formatu robi się dziś moim zdaniem najciekawsze obudowy, parę przykładów z Computex 2014:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


O Jezu w życiu bym czegoś takiego pod biurkiem nie postawił. Jestem tradycjonalistą. A jak kogoś stać na sprzęt za 10 tyś to wywali obudowę i sobie kupi nawet takie coś jak Ty pokazałeś. Oczywiście jak tylko będze miał ochotę. :ok:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 gru 2014, 20:55 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
@Ittaj
Te obudowy fajnie wyglądają, na zdjęciu promocyjnym, bo z punktu widzenia kurzu, to musi być koszmar
żeby utrzymać je w czystości.

@radzik
X5000 pewnie będzie dostępna zaraz po tym jak system będzie na niej wystarczająco stabilnie pracował.
Nie wiadomo jak długo to zajmie, aczkolwiek mogę zapewnić że mocno pracują nad tym, w końcu to ich kasa,
więc muszą się starać. Ciekawi mnie natomiast fakt, czy 5040 i 3040 są na tyle zbliżone że wersja dla 5020
będzie na nich działać z "gwinta".

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 gru 2014, 21:07 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): środa, 10 gru 2014, 15:22
Posty: 21
@TomK, Radek
Te budy pokazałem tylko jako ciekawostkę, bo to ITX. Mi osobiście się podobają, ale spierać się nie będę, bo jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje ;)
Wyżej napisałem, że ja widziałbym X5000 w budzie LianLi, a to są budy i "tradycyjne" i w stylu Apple`owskim" ;)
a przede wszystkim chodziło mi o jakość wykonania i użyte materiały (szczotkowane aluminium) no np. obczajcie tą:
http://www.lian-li.com/en/dt_portfolio/pc-b12/
Jednak jak wspomniałem wyżej moją opinią nie ma się co sugerować, bo ja X5000 nie kupię... no chyba, że znajdę kogoś kto dołoży mi jakieś 8000zł :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 gru 2014, 11:05 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
@Ittaj
Te budy są bardzo fajne, szczególnie podoba mi się ta na środkowym zdjęciu i żółta po prawo. Przeraża mnie tylko wizja czyszczenia z kurzu,
a jest go bardzo dużo, bo wszystko teraz jest robione z syntetycznych materiałów i pył jest wszechobecny.

Cytuj:
Jednak jak wspomniałem wyżej moją opinią nie ma się co sugerować, bo ja X5000 nie kupię... no chyba, że znajdę kogoś kto dołoży mi jakieś 8000zł
Może skusisz się w takim razie na X3500, pewnie będzie trochę tańsza. Wiem że to dużo kasy, ale jak patrzę na ceny Blizzardów PPC,
szczególnie tych podkręconych, to zastanawiam się jaki sens. Dlatego wydanie tych 8K zł na nowy sprzęt nie będzie aż tak bolesne. Ja póki co nawet
tyle nie wydałem, ale może przez to że ceny mam beta testerskie.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 gru 2014, 12:26 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
Fakt, ceny Blizzków PPC, czy Cyberów, zaczynaja osłabiać. ;)

Czym ma się X3500 różnić od X5000? Znalazłem tylko info, że procek ma być 1.5 GHz. Jakieś jeszcze różnice?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO