Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 10:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 18 lut 2013, 23:33 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Dzięki. :)

X1000 biała 8-)


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 19 lut 2013, 10:52 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
amigafan napisał(a):
Dzięki. :)

X1000 biała 8-)



Ooo, nie pisałeś mi wcześniej że biała, takiej w Polsce jeszcze chyba nikt nie miał. Jeszcze raz gratulacje :ok:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 20 lut 2013, 09:00 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Jakiego masz Radeona X16xx, X19xx, HD2xxx, HD4xxx, HD5xxx , HD6xxx, HD7xxx ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 21 lut 2013, 01:24 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Seria HD5xxx
Przyszła z 5450, wymieniłem na 5670.
Czemu pytasz?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 21 lut 2013, 07:08 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
amigafan napisał(a):
Seria HD5xxx
Przyszła z 5450, wymieniłem na 5670.
Czemu pytasz?


Trevor wielokrotnie wspominał, ze są problemy z dostaniem nowych kart serii HD4xxx więc byłem ciekawy jaką wersje bazową karty dodają nowym klientom.
Ja używam HD6870.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 21 lut 2013, 09:21 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Ale przez zmianę karty jest też problem.
Płyta z OS4 jest ta sama co wcześniej (ta co Wy dostaliście) 4.1update5 ze starymi sterownikami do karty graficznej i nie startuje ona na kartach nowszych niż HD4xxx
Przez to jeżeli ktoś nieopatrznie skasuje system z dysku zainstalowany przez AmigaKit na zasadzie "zainstaluję sobie sam to co chcę" to się obudzi z ręką w nocniku bo z płyty nie wystartuje komputera.
W tej chwili płyta z OS4 dla X1000 ma tylko wartość kolekcjonerską/pokazową bo użytkowej nie ma żadnej.
Szerzej opiszę problem w artykule na temat "moich bojów z X1000" który właśnie tworzę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 21 lut 2013, 12:17 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
amigafan napisał(a):
Ale przez zmianę karty jest też problem.
Płyta z OS4 jest ta sama co wcześniej (ta co Wy dostaliście) 4.1update5 ze starymi sterownikami do karty graficznej i nie startuje ona na kartach nowszych niż HD4xxx
Przez to jeżeli ktoś nieopatrznie skasuje system z dysku zainstalowany przez AmigaKit na zasadzie "zainstaluję sobie sam to co chcę" to się obudzi z ręką w nocniku bo z płyty nie wystartuje komputera.
W tej chwili płyta z OS4 dla X1000 ma tylko wartość kolekcjonerską/pokazową bo użytkowej nie ma żadnej.
Szerzej opiszę problem w artykule na temat "moich bojów z X1000" który właśnie tworzę.

1)
Na dysku AmigaKit zainstalował Ci AmigaOS ze sterownikiem dla HD5xxx.
Zrób sobie ISO płytki z AmigaOS, zamontuj, dorzuć najnowszy sterownik Hansa z obsługą HD4xxx/HD6xxx/HD7xxx, zrób aktualizacje Kicklayout, zapisz zmiany i wypal ponownie CD.

2)
Zgłoś w AmigaKit, że dostałeś starsze ISO bez sterownika HD5xxx - najprawdopodobniej jest to jakieś niedopatrzenie.
Mamy inne ISO niż te które dostałeś.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 21 lut 2013, 13:16 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Stosowną płytkę już sobie przygotowałem.
Chodzi mi o to, że ktoś może najpierw sformatować dysk a potem próbować odpalić z płyty i wtedy koniec. Utknie z komputerem za ponad 10000PLN bez systemu.
Dokładną wersję płyty sprawdzę jak będę w domu, ale datowana jest na początek 2012.
Jest to płyta "First Contact"

Raczej nie jest to niedopatrzenie bo problem był już przez jednego użytkownika zgłaszany w grudniu na forum Hyperionu.
http://forum.hyperion-entertainment.biz ... =33&t=1452
Trevor tak samo poradził aby wypalić sobie płytkę z nowszymi sterownikami.

Uważam, że jest to trochę śmieszne. Dorzucają do zestawu płytę z linuxem a nie mogą wypalić płyty z najnowszą dostępną w chwili wysyłki wersją AmigaOS.
Lub chociażby z 4.1update6 ale taką, która będzie startować na przysłanym zestawie.
Albo przynajmniej powinni ostrzec i dać wielki napisz w stylu "użytkowniku - pierwsze co zrobisz to skompiluj sobie iso systemu z nowymi sterownikami i wypal płytę bo z tego co dostałeś nie uruchomisz komputera".

Ja np. pierwsze co zrobiłem po otrzymaniu zestawu to zmodyfikowałem konfigurację czyli m.in. odłączyłem oryginalny dysk aby wymienić go na SDD a tu zonk. Komputer się wiesza i nie startuje z dołączonej płyty z systemem. Dobrze, że wcześniej nie sformatowałem oryginalnego dysku.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 21 lut 2013, 15:32 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
* miało być oczywiście SSD a nie SDD.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 21 lut 2013, 17:32 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
amigafan napisał(a):
... z komputerem za ponad 10000PLN bez systemu


Nie narzekaj ;), ponieważ:

- system w najnowszej wersji miałeś na HDD
- stać Cie na taki komputer nawet gdyby kosztował 2 x więcej
- jest to znakomita lokata kapitału (seria limitowana) - zobacz jakie ceny osiągają obecnie karty PPC/BVPC dla Amig klasycznych.
- Varisys zaprojektował świetną płytę z najwyższej jakości materiałów (tantalowe kondensatory, bardzo dobry laminat wielowarstwowy, etc.)
- osoby które zaufały Hyperionowi i A-Eon , zrobiły przedpłatę i wzięły udział w betatestach dostały sprzęt ze specjalnymi zniżkami.
- Sterownik Hansa korzysta z całej pamięci graficznej RadeonHD, w zależności od modelu 512/1GB/2GB VideoRAM DDR2/DDR3/GDDR5
- Obsługa Workbencha 2 GB RAM (w chwili obecnej)

W przygotowaniu przez developerów dla AmigaOS:

- RadeonHD & Warp3D dla RadeonHD
- Gallium 3D
- Timberwolf (Firefox v19)
- UAE JIT
- Cygnix
- karty PCI Xorro
- LibreOffice
- ... NDA


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 21 lut 2013, 18:37 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Cytuj:
Nie narzekaj ;), ponieważ:

- system w najnowszej wersji miałeś na HDD
- stać Cie na taki komputer nawet gdyby kosztował 2 x więcej
- jest to znakomita lokata kapitału (seria limitowana) - zobacz jakie ceny osiągają obecnie karty PPC/BVPC dla Amig klasycznych.
- Varisys zaprojektował świetną płytę z najwyższej jakości materiałów (tantalowe kondensatory, bardzo dobry laminat wielowarstwowy, etc.)
- osoby które zaufały Hyperionowi i A-Eon , zrobiły przedpłatę i wzięły udział w betatestach dostały sprzęt ze specjalnymi zniżkami.
- Sterownik Hansa korzysta z całej pamięci graficznej RadeonHD, w zależności od modelu 512/1GB/2GB VideoRAM DDR2/DDR3/GDDR5
- Obsługa Workbencha 2 GB RAM (w chwili obecnej)

W przygotowaniu przez developerów dla AmigaOS:

- RadeonHD & Warp3D dla RadeonHD
- Gallium 3D
- Timberwolf (Firefox v19)
- UAE JIT
- Cygnix
- karty PCI Xorro
- LibreOffice
- ... NDA


Narzekam bo do komputera ZA PONAD 10000PLN MA SIĘ TEŻ ODPOWIEDNIE WYMAGANIA CO DO PRODUCENTA
Wymaganie działającej kopii systemu chyba nie jest zbyt wygórowane ?!?!

- system na HDD to minimum a nie żadna łaska. Nawet Commodore na A600HD/A1200HD dawało system zainstalowany na dysku
- to czy mnie stać nie ma nic do rzeczy. Stać by mnie było nawet gdyby kosztował 5x więcej ale to nie zmniejsza moich wymagań i oczekiwań co do zestawu za taką cenę !!!!!
- lokata kapitału raczej kiepska bo nie chodliwa. Kto chciał to już kupił a kto nie chce to nawet za 1/10 ceny nie weźmie
- dobrej jakości materiały to minimum. Taka jakość wykonania i materiałów to dziś standard a nie luksus.
- przedpłata obejmowała sprzęt dla betatesterów. Ja NIE CHCĘ być beta testerem. Tu chcę być użytkownikiem i jako końcowy użytkownik byłem gotów zapłacić więcej aby otrzymać sprzęt pełnowartościowy i dopracowany a nie z płytą z której nawet nie można uruchomić komputera.
- za sterownik Hansa płacę w cenie sprzętu więc nie jest to żadna łaska. AmigaOS wręcz był dodatkowo płatny i dobrze byłoby uzyskać działającą kopię.
- 2 Gb to zaleta? czy raczej wada, że kolejne zainstalowane 2 GB leży odłogiem.

Przygotowania przez deweloperów jak na razie mają się nijak dla końcowych użytkowników, dopóki oni też nie dostaną tego softu.
Nie czepiam się, że system nie obsługuje nawet wbudowanej sieciówki i muzyki, że muszą być 2 dodatkowe karty PCI. OK, trudno. No ale jak otrzymana oryginalna płyta z systemem jest tak stara, że nawet nie można z niej uruhomić komputera to już istna granda.

Koszt wypalenia dodatkowej płyty CD-R z najnowszą wersją systemu to ok 1zł. Przy komputerze za ponad 10000PLN możliwe do wrzucenia w koszty. A jeżeli nie to niech podniosą cenę komputera o 5 funtów i wypalą tę płytę.
Lub chociaż niech nakleją na obudowę stosowne ostrzeżenie. Koszt to ułamek złotówki a dla niektórych może zaoszczędzić wiele problemów.
Dołączają nie wiadomo po co płytę z linuxem (jak ktoś chce używać linuxa to weźmie sobie peceta za 1/50 ceny) a nie mogą dołączyć płyty z działającą wersją AmigaOS.
Do tego AmigaOS nawet nie ma numeru seryjnego przez co nie można zarejestrować go na stronie Hyperionu. Kolejna wpadka AmigaKit jako głównego dystrybutora.

Ja początkowo uznałem, że brak startu z płyty to złe ustawienia firmware i do tego zacząłem się grzebać w komendach firmware (zupełnie innych niż u-boot z A1-XE) więc jeszcze tu sobie narobiłem problemów ze startem komputera. A wystarczyło napisać - "dołączona płyta to tylko taka pokazówka - i tak nie działa" i wszystko byłoby jasne.

Kiepsko w moich oczach wypadli z X1000 bo oczekiwałem pełnego, dopracowanego zestawu a nie takiej fuszerki czyli komputera bez działającego systemu za ponad 10000PLN.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 21 lut 2013, 18:52 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
amigafan napisał(a):

Ja początkowo uznałem, że brak startu z płyty to złe ustawienia firmware i do tego zacząłem się grzebać w komendach firmware (zupełnie innych niż u-boot z A1-XE) więc jeszcze tu sobie narobiłem problemów ze startem komputera. A wystarczyło napisać - "dołączona płyta to tylko taka pokazówka - i tak nie działa" i wszystko byłoby jasne.

Kiepsko w moich oczach wypadli z X1000 bo oczekiwałem pełnego, dopracowanego zestawu a nie takiej fuszerki czyli komputera bez działającego systemu za ponad 10000PLN.


Niby dlaczego AmigaOne X1000 A-Eon ma mieć takie same firmware jak AmigaOne Eyetech ?
To inna konstrukcja, inny mostek etc.

Nie maiłbyś problemu gdybyś zapoznał się z dokumentacją która jest dołączona AmigaOS 4.1 X1000 First Contact:

Obrazek

- CFE.pdf
- FileSystemTable.pdf
- QuickStartGuide.pdf
- TRM.pdf

Trevor co parę dni aktualizuje dokumentację - więc zawsze będzie ona nieaktualna po wypaleniu na CD i wysyłce do klienta końcowego.

- najnowszą dokumentację pobierzesz (po rejestracji) ze strony A-Eon: http://a-eon.com/?page=download&os=amigaos

AmigaOne X1000 CFE
AmigaOne X1000 CFE Reflashing Guide
AmigaOne X1000 CFE Firmware and Booting Guide
AmigaOne X1000 Technical Reference Manual

oraz

- najnowsze sterowniki do RadeonHD:

RadeonHD Driver for AmigaOne X1000
RadeonHD Driver for AmigaOne 500
RHDRMTestR700 for Radeon 2000-4000 series only


PS.
Prawda jest taka że wykazałeś się kompletną niewiedzą na temat AmigaOne X1000 co mnie dziwi gdyż Twoja wiedza w temacie AmigaOne XE Eyetech jest bardzo wysoka.
Gorąco polecam dokumentację dla AmigaOne X1000 napisaną przez Trevora.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 21 lut 2013, 19:22 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Przemek napisał(a):
Raczej watek o tym jak, na szybko, przyśpieszyc zrobienie sprzętowego wspomagania dekodowania video. Hans niestety nie ma zbyt wiele czasu a overlay uwaza za "przestarzaly". Twierdzi, ze szkoda na niego czasu, bo to sporo pracy. Sugeruje, ze powinien sie tym zajac ktos inny....A odczytywanie plyt BD to chyba oddzielny problem.
Z tego watku dowiedzialem sie jak wielkie braki ma AOS w temacie wykorzystania kart graficznych.


Raczej brak dokumentacji której nie chce udostępnić ATI - tu jest główny problem. Dlatego też czekamy pośrednio na Warp3D RadeonHD i docelowo na Galium3D i obsluge drugiego rdzenia potrzebnego do dekodowania FullHD.

Zauważ ze, Hans bez dokumentacji uruchomił wszystkie RadeonyHD serii 4xxx-7xxx (z wyjątkiem dwuprocesorowych).
Każda z tych kart a konkretnie każdy z modeli potrzebuje innego kodu inicjalizującego GPU i to nie w obrębie serii 4xxx, 5xxx, 6xxx, 7xxx a konkretnego modelu np. 4650, 4670. Istotne jest też to jakie złącza posada dany model RadonaHD np.: DVI, D-Sub, HDMI czy Display Port.

PS.
Linux też nie jest lekarstwem na Flasha czy obsługę BluRay.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 21 lut 2013, 19:52 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
amigafan napisał(a):
- system na HDD to minimum a nie żadna łaska. Nawet Commodore na A600HD/A1200HD dawało system zainstalowany na dysku
- to czy mnie stać nie ma nic do rzeczy. Stać by mnie było nawet gdyby kosztował 5x więcej ale to nie zmniejsza moich wymagań i oczekiwań co do zestawu za taką cenę !!!!!
- lokata kapitału raczej kiepska bo nie chodliwa. Kto chciał to już kupił a kto nie chce to nawet za 1/10 ceny nie weźmie
- dobrej jakości materiały to minimum. Taka jakość wykonania i materiałów to dziś standard a nie luksus.
- przedpłata obejmowała sprzęt dla betatesterów. Ja NIE CHCĘ być beta testerem. Tu chcę być użytkownikiem i jako końcowy użytkownik byłem gotów zapłacić więcej aby otrzymać sprzęt pełnowartościowy i dopracowany a nie z płytą z której nawet nie można uruchomić komputera.
- za sterownik Hansa płacę w cenie sprzętu więc nie jest to żadna łaska. AmigaOS wręcz był dodatkowo płatny i dobrze byłoby uzyskać działającą kopię.
- 2 Gb to zaleta? czy raczej wada, że kolejne zainstalowane 2 GB leży odłogiem.



A-EON wyrażnie zaznaczył, że systemam docelowym będzie AmigaOS4.2 dla AmigaOne X1000.
Jest to potwierdzone w dokumentacji, licencji, oraz informacjach Trevora i stronie A-EON.
Nie rozumiem po raz kolejny pretensji ?

PS.
Dziwne, ludzie biją się o kupno AmigaOne X1000.

http://amigaworld.net/modules/newbb/viewtopic.php?mode=viewtopic&topic_id=37285&forum=2&start=20&viewmode=flat&order=0#698040

--- COPY & PASTE -----
AmigaKit:

All X1000 are sold out. If you are on the list we will contact you and invite you to check out with the X1000. The X1000 is only available to customers who have requested to buy last year up to the batch limit.
If anyone on the list drops out we will offer it to the next customer.
There will more developments from A-EON in the future to address the supply contraints of AmigaOS 4 hardware. Watch this space.
Last edited by amigakit on 15-Feb-2013 at 08:27 PM.

--- END COPY & PASTE -----


Więc piszesz chyba na złość, jest warta 1/10 ceny.
Mam kupca na Twoja X1000 od ręki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 lut 2013, 09:18 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
amig_os napisał(a):
amigafan napisał(a):

Ja początkowo uznałem, że brak startu z płyty to złe ustawienia firmware i do tego zacząłem się grzebać w komendach firmware (zupełnie innych niż u-boot z A1-XE) więc jeszcze tu sobie narobiłem problemów ze startem komputera. A wystarczyło napisać - "dołączona płyta to tylko taka pokazówka - i tak nie działa" i wszystko byłoby jasne.

Kiepsko w moich oczach wypadli z X1000 bo oczekiwałem pełnego, dopracowanego zestawu a nie takiej fuszerki czyli komputera bez działającego systemu za ponad 10000PLN.


Niby dlaczego AmigaOne X1000 A-Eon ma mieć takie same firmware jak AmigaOne Eyetech ?
To inna konstrukcja, inny mostek etc.

Nie maiłbyś problemu gdybyś zapoznał się z dokumentacją która jest dołączona AmigaOS 4.1 X1000 First Contact:

Obrazek

- CFE.pdf
- FileSystemTable.pdf
- QuickStartGuide.pdf
- TRM.pdf

Trevor co parę dni aktualizuje dokumentację - więc zawsze będzie ona nieaktualna po wypaleniu na CD i wysyłce do klienta końcowego.

- najnowszą dokumentację pobierzesz (po rejestracji) ze strony A-Eon: http://a-eon.com/?page=download&os=amigaos

AmigaOne X1000 CFE
AmigaOne X1000 CFE Reflashing Guide
AmigaOne X1000 CFE Firmware and Booting Guide
AmigaOne X1000 Technical Reference Manual

oraz

- najnowsze sterowniki do RadeonHD:

RadeonHD Driver for AmigaOne X1000
RadeonHD Driver for AmigaOne 500
RHDRMTestR700 for Radeon 2000-4000 series only


PS.
Prawda jest taka że wykazałeś się kompletną niewiedzą na temat AmigaOne X1000 co mnie dziwi gdyż Twoja wiedza w temacie AmigaOne XE Eyetech jest bardzo wysoka.
Gorąco polecam dokumentację dla AmigaOne X1000 napisaną przez Trevora.



Masz mnie za idiotę czy jak?
Oczywiście, że zapoznałem się z CAŁĄ dokumentacją i NIGDZIE ALE TO NIGDZIE nie było napisane, że płyta nie działa z X1000!!!

Problem rozwiązałem w jeden wieczór i kompletnie nie o to chodzi.
Więc ja nie chcę rad "jak rozwiązać problem".
Za długo siedzę w Amigach, żeby sobie nie poradzić nawet bez płyty z systemem.

Chodzi o to, że KLIENT JEST W SPOSÓB CELOWY OSZUKIWANY - ZA PONAD 10000PLN OTRZYMUJE SIĘ NIEDZIAŁAJĄCY SYSTEM CO ZOSTAŁO JESZCZE W SPOSÓB PERFIDNY UTAJONE.


Ostatnio edytowano piątek, 22 lut 2013, 09:49 przez amigafan, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO