Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 11:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 14 mar 2013, 12:46 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
amig_os napisał(a):

Wydaje mi się, że był to RadeonHD 4650 Silent a nie RadeonHD 4550 ;) - przynajmniej tak twierdzi moja szklana kula ;)


No to zapewne masz rację, przepraszam za pomyłkę, zabiegany jestem na maxa ostatnio.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 21 mar 2013, 00:10 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
amig_os napisał(a):
Pisze jak do osoby której sprawia kłopot wpisania kilku komend CFE (Rafał podał Ci wzór i masz instrukcję obsługi) oraz do osoby która jest zdziwiona, że AmigOneX1000 nie używa Uboota oraz do osoby która nie wie że docelowym systemem AmigaOne X1000 jest AmigaOS 4.2.

To przyjmij do wiadomości, że piszesz do osoby, która zna AmigaOS od lat jak mało kto oraz do osoby, która posiada sporo amigowego sprzętu m.in. po kilka "dużych" klasyków (A3000T/A4000T) oraz AmigaOne-XE/SE, X1000, a co za tym idzie do osoby, która w dziedzinie sprzętowej dużych klasyków oraz A1-XE/SE najprawdopodobniej nie ma w tym kraju sobie równych.

Na tyle Amig, z którymi miałem styczność tylko i wyłącznie X1000 została tak nieprofesjonalnie wydana i sprzedawana. Z przestarzałą płytą z systemem, z zatajeniem najważniejszych informacji, niekompletną i infantylną dokumentacją! Wstyd brać takie pieniądze i prezentować taki brak profesjonalizmu!

Komputer ten i podejscie wydawcy/dystrybutora zniechęciło mnie do amigowania jak nic do tej pory.
A twoją postawę traktowania mnie jak bachora neostrady uważam za uwłaczającą.
Problem był rozwiązany zanim jeszcze tu napisałem. Napisałem tu żeby wszyscy wedzieli o bublu jaki wciskają za ogromną kasę i braku informacji o tym a ty wyskoczyłeś z jakimiś głupimi radami mimo, że wcale o nie nie pytałem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 21 mar 2013, 00:26 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Dla potomnych:
Robiąc to nieszczęsne iso, którego nie chciało się zrobić AmigaKit bo mają gdzieś klientów trzeba jeszcze dorzucić " X1000-First-Contact-Update2" dostępne na stronie Hyperionu po rejestracji systemu. Oczywiście AmigaKit dopiero po miesiącu łaskawie dosłał numer seryjny systemu dając możliwość rejestracji i dostępu do tego uaktualnienia. Razem z update6 (gdzie też są uaktualnienia do X1000) i sterownikami Radeona, osiągnie się płytę z której jako tako można odpalić ten komputer.
Bez tego update ze strony Hyperionu nie dzaiała np. IDE na płycie X1000. Czyli mając np. dysk lub czytnik podpięty do IDE nie będzie do niego dostępu.
Podstawą do zrobienia ISO była ta przestarzała płyta First Contact dołączana do komputera, nie ta z czerwca do której dostęp ma Mufa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 mar 2013, 18:48 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Myślę że taki artykuł - jak samemu zrobić takie ISO, zawierające w sobie wszystkie Update - byłby bardzo pożyteczny. Nie tylko dla posiadaczy X1000.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 23 mar 2013, 08:22 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
adam napisał(a):
Myślę że taki artykuł - jak samemu zrobić takie ISO, zawierające w sobie wszystkie Update - byłby bardzo pożyteczny. Nie tylko dla posiadaczy X1000.


Niewatpliwie bylby pozyteczny, szkoda tylko ze Grzegorz, ktory przed rokiem sam od siebie, zniesmaczony sytuacja na wiadomym portalu, zlozyl deklaracje pomocy we wspoltworzeniu nowej proamigowej inicjatywy, ostatecznie zdecydowal sie jednak grac w jednej druzynie z facetem piszacym o bugach w glowach Friedenow. No ale coz zycie.
Ja wszakze ze swej strony dalej jestem otwarty na wspolprace z kazdym kto ma chec napisania kilku zdan o Amidze.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 23 mar 2013, 10:24 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
adam napisał(a):
Myślę że taki artykuł - jak samemu zrobić takie ISO, zawierające w sobie wszystkie Update - byłby bardzo pożyteczny. Nie tylko dla posiadaczy X1000.


Niewatpliwie bylby pozyteczny, szkoda tylko ze Grzegorz, ktory przed rokiem sam od siebie, zniesmaczony sytuacja na wiadomym portalu, zlozyl deklaracje pomocy we wspoltworzeniu nowej proamigowej inicjatywy, ostatecznie zdecydowal sie jednak grac w jednej druzynie z facetem piszacym o bugach w glowach Friedenow. No ale coz zycie.
Ja wszakze ze swej strony dalej jestem otwarty na wspolprace z kazdym kto ma chec napisania kilku zdan o Amidze.


Założę wieczorem nowy wątek i pokażę na przykładzie problemu amigafana jak dorzucić sterownik RadeonHD do płytki którą otrzymał.
Nie trzeba nawet aktualizować Kicklayout (pliku tekstowego zawierającego nazwy modułów jakie mają tworzyć nasz Kickstart w Amiga X1000).
CD zawiera już sterownik do Radeon X1xxx/HD2xxx/HD4xxxx który jest wpisany w Kicklayout, a każda nowa wersja sterownika RadeonHD jest zgodna w dół.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 23 mar 2013, 13:52 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Przydatne w celach edukacyjnych, ale raczej nikt z posiadaczy X1000 nie skorzysta z tego. Bardzo bym chciał żeby ten wątek zmierzał w kierunku skompilowania bootowalnej normalnej płyty instalacyjnej dla AmigaOne XE/500 z wszystkimi update. Wtedy skorzystałoby więcej osób.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 23 mar 2013, 15:19 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
AmigaOS4.1-BootCD update xxx dla AmigaOne, Amiga1200-4000, Pegasos, Sam są prawie identyczne pod względem struktury.
Różnice sa najczęściej zauważalne w katalogu Kickstart i w pliku Kicklayout.

Stworzenie takiej płyty sprowadza się do:

1) przekopiowania całego AmigaOS4.1-BootCD do katalogu roboczego np. "mojeiso"
2) przegrania plików z update do "mojeiso" do odpowiedniich katalogów np. devs, library, kickstart, prefs, env ... (w razie problemów wszystkie scieżki docelowe są w skrypcie installera)
3) uruchomienia AmiDVD, zaptaszkowania bootowania amigaos4
4) pozostawienia orygnalnej nazwy CD jaką posiada nasza płytka AmigaOS4.1-BootCD (niektóre programy z "extras" odwołują się do nazwy CD).
Osobiście wolę sam zainstalować DVPlayera, OWB , Yam, DOpus, AmiDVD,AmiUpdate ... gdyż bardzo szybko pojawiają się nowsze wersje niż te dołączone do "extras".
Najlepiej te dodatki pominąć i pobrać ich nowsze odpowiedniki z sieci.
5) rozpocząć wypalanie płytki

PS.
Właściwie to wszystko co potrzebne do stworzenia botowalnego cd już napisałem powyźej ;)
Przypomina to ręczne kopiowanie Workbench_3.1 na CD bez dyskietki InstallHD_3.1 :)
Bazą jest sektor rozruchowy CD (zapewnia go AmiDVD),
Update zawierają głównie nowsze wersje plików jakie już mamy zainstalowane w systemie.

PS. 2
Osobiście nie widzę potrzeby tworzenia BootCD dla AmigaONE X500 z updatami gdyż w najnowszej wersji jest wbudowane AmiUpdate.
Być może AmigaOS4.2 będzie w pierwszej wersji jako bootowalneCD a reszta przez AmiUpdate - poczekamy zobaczymy.

W przypadku amigafana problemem był brak sterownika do nowszej karty. Jednak podkreślam, ze sterownik ten był na partycji z preinstalowanym AmigaOS.
Płytka jest swego rodzaju pamiątka która była dołączana dla wszystkich kupujących X1000.

PS. 3
Kiedyś dostałem płytkę AmigaOS 4.0-pre (tłoczona z drukowaną instrukcją) i nie mam pretensji, że nie działa na SAM czy X1000.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 23 mar 2013, 16:41 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
adam napisał(a):
Przydatne w celach edukacyjnych, ale raczej nikt z posiadaczy X1000 nie skorzysta z tego. Bardzo bym chciał żeby ten wątek zmierzał w kierunku skompilowania bootowalnej normalnej płyty instalacyjnej dla AmigaOne XE/500 z wszystkimi update. Wtedy skorzystałoby więcej osób.

A dlaczego nie w nowym, odpowiednio opisanym wątku?
Za jakiś czas, jak do tego ktoś będzie chciał wrócić, to czeka go mozolne szukanie w którym temacie to było.:icon-rolleyes:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 23 mar 2013, 18:16 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Pisząc w "tym" miałem na myśli "tym nowym", brakło słowa, ale nic straconego, taki artykuł może powstać. Wbrew pozorom temat nie jest wyczerpany, bynajmniej.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 23 mar 2013, 18:48 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
amig_os napisał(a):
(...)
2) przegrania plików z update do "mojeiso" do odpowiedniich katalogów np. devs, library, kickstart, prefs, env ... (w razie problemów wszystkie scieżki docelowe są w skrypcie installera)

Chyba uproszczenie, właśnie według mnie tu jest problem, bo jeśli pojawiają się nowe katalogi i pliki to oryginalny skrypt mi ich nie skopiuje?
W sumie nie mam płytki pod ręką, ale właśnie o skrypt mi głównie chodziło.

Cytuj:
PS. 2
Osobiście nie widzę potrzeby tworzenia BootCD dla AmigaONE X500 z updatami gdyż w najnowszej wersji jest wbudowane AmiUpdate.
Być może AmigaOS4.2 będzie w pierwszej wersji jako bootowalneCD a reszta przez AmiUpdate - poczekamy zobaczymy.

A ja widzę taka potrzebę dla siebie, bo wątpię czy kupię 4.2 dla A1 XE, jeśli wogóle wyjdzie 4.2 dla tego komputera.

Cytuj:
W przypadku amigafana problemem był brak sterownika do nowszej karty. Jednak podkreślam, ze sterownik ten był na partycji z preinstalowanym AmigaOS.
Płytka jest swego rodzaju pamiątka która była dołączana dla wszystkich kupujących X1000.

Niestety nie zmienia to faktów - amigakit wyszło do klienta nie tym frontem. Dostarczenie oprócz "pamiątki" płyty z której można zainstalować system na kupionym komputerze jest dla mnie tak oczywiste że wogóle nie ma tu pola do dyskusji. Że mam sobie znaleźć plik na dysku i kompilować ISO? To sprzęt dla użytkownika końcowego czy betatestera?

Cytuj:
PS. 3
Kiedyś dostałem płytkę AmigaOS 4.0-pre (tłoczona z drukowaną instrukcją) i nie mam pretensji, że nie działa na SAM czy X1000.

A niby z jakiej racji musiałaby działać? Płyta była przeznaczona dla AmigaOne SE/XE. Tu (X1000) oczekuję, że dostarczona do tego komputera płyta pozwoli mi reinstalować system. Było się (amigakit) "wybulić" i nagrać CD-R.

Zauważyłem brak postępu w "profesjonaliźmie". Właśnie amigafan zwrócił kiedyś uwagę na płytkę do A3000 - pamiętamy o co chodziło.
Dopóki nie skończy się amatorka na tak żenującym poziomie - użytkowników AmigaOS 4.x będzie ubywać. Cały wysiłek Trevora idzie jak krew w piach, bo otacza się ludźmi niekompetentnymi, o niewielkiej wyobraźni.

Twój opis jest bardzo pomocny, bo jest dobrym planem działania. Ale w kwestii płytki do X1000 - mam takie samo zdanie jak amigafan. Przy okazji - ilu jest użytkowników/posiadaczy tego komputera w Polsce?

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 24 mar 2013, 08:11 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
adam napisał(a):
Przy okazji - ilu jest użytkowników/posiadaczy tego komputera w Polsce?


Przynajmniej pieciu, ja, Amig_OS, Zap, dodatkowo jeszcze jeden betatester z Czestochowy, ktory nie udziela sie na forach, no i teraz Amigafan. Moze jest ktos jeszcze, ale ja o nim nie wiem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 24 mar 2013, 11:38 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
adam napisał(a):
(...) To sprzęt dla użytkownika końcowego czy betatestera? (...)


1. Hardware jest dla użytkownika końcowego - NEMO Rev. 2.1. (2.0 wersja developerska).
2. Software dla NEMO Rev2.1 to AmigaOS 4.2 (wsparcie dla wszystkich układów zamontowanych na płycie głównej).

Każda osoba która zakupiła AmigaOne X1000 poproszona została o rejestracje na Forum Hyperionu i tam zgłasza swoje uwagi na temat AmigaOS4.1 i uczestniczy mimo woli w betatestingu.
Trevor/A-EON wielokrotnie informował, że AmigaOS4.1 nie jest docelowa wersją dla AmigaOne X1000.

Chętni na AmigaOne X1000 sami decydowali czy kupują w wersji "obecnej" czy czekają na AmigaOS 4.2.
Nikt nikogo do niczego nie zmuszał i lojalnie o tym A-Eon poinformował:


1)
"First Contact: AmigaOne X1000 Limited Edition:

http://www.amigakit.com/x1000/newsrelease.pdf

2)
AmigaONE X1000 Quick Start Guide - Page 5

Welcome

Thank you for purchasing the “First Contact” AmigaONE X1000 system, the most
powerful “Next Generation Amiga” computer custom designed to run AmigaOS.
The AmigaONE X1000 is not like other computers. It is a culmination of efforts by
real Amiga enthusiasts and developers to create modern desktop hardware for the
Amiga Operating System. It is the natural evolution of the Amiga’s PowerPC lineage and
is based on the P.A. Semi Dual-core PA6T-1682M CPU and includes XENA, a “Software
Defined Silicon” co-processor. Above all, it runs the latest version of the AmigaOS de -
veloped by Hyperion Entertainment which traces its roots directly back to the original
Amiga 1000 released in 1985.

Your “First Contact” AmigaONE X1000 system is supplied with AmigaOS 4.1 Update
5 and a license for AmigaOS 4.2 which can be downloaded from the Hyperion Entertain-
ment website when it is released.


We hope you get as much enjoyment from using your AmigaONE X1000 as we had
designing and developing the system. All that remains to be said is:-

Let’s “Keep this party going”


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 30 mar 2013, 13:31 
Offline
Amator
Amator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 5 lut 2012, 16:19
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawa
amigafan napisał(a):
amig_os napisał(a):
oraz do osoby, która posiada sporo amigowego sprzętu m.in. po kilka "dużych" klasyków (A3000T/A4000T) oraz AmigaOne-XE/SE, X1000, a co za tym idzie do osoby, która w dziedzinie sprzętowej dużych klasyków oraz A1-XE/SE najprawdopodobniej nie ma w tym kraju sobie równych.


Burżuj. I pewnie jeśli będziesz chciał kiedyś się pozbyć, to zażądasz horrendalnych pieniędzy. (1500zł za A4000 brzmi nie najgorzej, dopóki nie uświadomimy sobie, że niezbyt latwą do zdobycia CDTV ja zdobyłem drogą wymian za mniej niż 100zł. I nawet, choćbym się zesrał, to bym w/w a4k nie kupił, bo to więcej, niz wynosi moja pensja. Znowu spełnienie marzeń Ballmer strzelił.)

Ja mając np. kilka A3000 [ z róznych powodów], bym prędzej oddał, aby inni byli zadowoleni i żebym choć ja zrobił coś dobrego dla świata, a sprzedałbym dopiero, jeśli NAPRAWDĘ potrzebowałbym pieniędzy. NO ale niektórzy są tak zaslepieni pieniędzmi, że musza tajkie rzeczy sprzedawać, sprawiając, aby dostęp do nich był ograniczony dla tych bogatszych.

A co do X1000: Ludzie, nie wymagajcie od Hyperionu niewiadomo czego, lol:P
Ale co ja tam wiem, mnie na durnego pegasosa II nie stać :x

_________________
(-)
Ola Hughson
--


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 30 mar 2013, 16:25 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
adam napisał(a):
To sprzęt dla użytkownika końcowego czy betatestera?


Super zabawka dla hobbysty, gdzie można wybaczyć pewne wpadki.

adam napisał(a):
Zauważyłem brak postępu w "profesjonaliźmie". Właśnie amigafan zwrócił kiedyś uwagę na płytkę do A3000 - pamiętamy o co chodziło.
Dopóki nie skończy się amatorka na tak żenującym poziomie - użytkowników AmigaOS 4.x będzie ubywać. Cały wysiłek Trevora idzie jak krew w piach, bo otacza się ludźmi niekompetentnymi, o niewielkiej wyobraźni.


Co oczywiście nie zmienia faktu, że i tak są najlepsi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO