Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 15:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 10 gru 2012, 12:17 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
@Radov
Cytuj:
Zacząłem się ostatnio zastanawiać nad dołączeniem do moich (niezrealizowanych :( ) projektów kolejnego

Jestem rozczarowany. Naprawdę cały czas czekałem na artek o debugowaniu. No szkoda.
Cytuj:
: historii komputera AmigaOne X1000.

Więc było na początku napisać że podjąłeś się roli kronikarza, myślałem że jesteś typowym kornikiem ;-)
Swego czasu zbierałem informacje na temat X1000 na potrzeby swojego artykułu na bloga (który sobie tam wisi). Przy czym nie opisywałem tam kulis, bo uważałem (i uważam dalej) że nie są one istotne dla kogoś kto powraca do Amigi. Zbierałem wtedy dużo materiałow, także z wayback, i wtedy bym ci konkretnie napisał. Dziś dla mnie to odległa przeszłosć, nie zajmuje się tym, są inne rzeczy.
Liczba - nie pamiętam skąd ją wziąłem, mogła to być wypowiedź Hermansa, mogło to być z moobunny, albo z jakiegoś forum - naprawdę nie pamiętam. Nie jest to dla mnie wogóle istotne. Istotne dla mnie jest, że ogłoszono wielki "come back", karmiono ludzi nadziejami i na koniec dowalono ceną. Ale nawet wtedy gdy wielu odpuściło - twierdzę że planowana sprzedaż była od początku większa. To miało sobie "kapać" przez 2-3 lata. To że tak się nie stało - nie wynika z innych planów. Cena procesora wzrosła na tyle że zdecydowano, że druga partia bedzie ostatną i zaprojektuje się nowy tańszy komputer. Tu napisałbym coś więcej, ale obawiam się że znowu zaczniesz ;-)
Pytałeś co to znaczy "zabezpieczył". Zabezpieczył czyli kupując partię 250 miał zagwarantowaną pisemnie partię procesora na przyszłość. Czyli że nie zostanie wpuszczony w kanał - gdy zejdzie pierwsze 250 i zwróci się o kolejną dostawę nie usłyszy "nie mamy". Procesorów było na tyle dużo że (i tu znów nie mam linka, nie jestem pewny czy to mówił Ben) ale miała to być wystarczająca ilosć dla naszego środowiska.
Cytuj:
Jedyne czego się na razie doczekałem od Ciebie to kilka zarzutów. np. o nadinterpretowanie wątków

Zapomniałeś dodać ze zarzuty były poparte twoimi cytatami. Dopisywałes mi tezy które nie były moje (np. że "druga seria została wypełniona i nikt nie oczekuje na dostawy" - nigdy tak nie twierdziłem; masz tendencję do szybkiego wyciągania wniosków co samo w sobie jest zaletą, ale w przypadku gdy robisz to za kogoś... na forum hobbystycznym to nic, nie wiem jaki masz zawód w realu, ale w firmie możesz kiedyś mieć problem).
Cytuj:
Dlatego też nie potrafię zinterpretować Twojego zachowania, które traktuje jako dziwne foszenie.

Nic nie poradzę na to twoje upatrywanie się foszenia, to nie jest dla mnie argument merytoryczny takie określenie. Ja nawet nie jestem tak wymagający jak ty odnośnie linków. Przykładowo jeśli twierdzisz że płyta główna (projekt i produkcja) były opłacone przez Trevora i ludzie zgłaszający się do betatestów oraz zapisani na edycję First Contact nie partycypowali w kosztach - OK. Nie musisz dawać linków. Przykładowo stawiasz tezę że to było dla amigakit, oni składają komputery, i z tych pieniędzy kupili zapas podzespołów (obudowy, napędy, wszystko). Albo że kasa była po prostu dla nich i rozliczali się później z a-eon (kupno płyt). I ja przyjmuję taki argument, bez linków. Bo jest logiczny. To jest duża kasa dla zainwestowania i amigakit może być za biedne na takie przedsięwzięcie.
Czego oczekujesz? Nie mogę ci podać faktów nie popartych linkami, więc nie piszę dalej co mógłbym napisać. Po co otwierać kolejne bezsensowne wątki. Np. nie mam linków na to że wersja procesora PA Semi która jest w X1000 nie jest jedyną wyprodukowaną, że tylko 10 podmiotów otrzymało ten procesor (stąd dziwne dla mnie, że "wyciągnąłeś z rękawa" kolejnego dostawcę - dla mnie bardziej prawdopodobne że pierwotny dostawca to ten sam który kiedyś miał dostarczać dla ACK) itp.
Cytuj:
Mogę Ci jednak zagwarantować, że jeśli i w tej wiadomości zaczniesz odpisywać mi że "wiedziałem od początku o co Ci chodzi" (bo wciąż nie wiem) i gdzie jeszcze "nadinterpretowałem", to... na 100% skończę stosować tę "typową retorykę eXecową", czyli dowiadywać się, która wersja wydarzeń jest prawdopodobna (lub nie) i w kompendium będzie tylko ta podparta publicznie dostępnymi źródłami....

"eXecowa retoryka" nie wystąpiła w tym poście, i nie polega ona na "dowiadywaniu się która wersja wydarzeń jest prawdopodobna". Czyli w dalszym ciągiu nie wiesz o co w tym chodzi, trudno, potrafię z tym żyć ;)
To pisz to kompendium, choć nie ukrywam że chciałbym zobaczyć (na priv) to co napisałeś do tej pory (a to co dostaję nie wychodzi nigdy poza dysk mojego komputera, co kilka sób tu może to poświadczyć).
Tak przy okazji - to ma być artykuł, czy mini-wiki? Kompendium zabrzmiało "syto".

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 10 gru 2012, 13:02 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Więc dowiedzieliśmy się, że 1250 sztuk bo Ty tak mówisz. Jeszcze do tego tupniesz nóżką, że to prawda i koniec.
Liczbę wziąłeś z niczego, nie umiesz jej w jakikolwiek sposób poprzeć bądź uzasadnić. Ale jest to jedyna prawdziwa liczba bo Ty tak twierdzisz.

To ja w takim razie napiszę, że X1000 miało się sprzedać w milionie egzemplarzy i to w ciągu pierwszego roku produkcji.
Linka też nie podam bo skoro tak mówię czyli tak jest.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 10 gru 2012, 15:53 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
adam napisał(a):
Liczba - nie pamiętam skąd ją wziąłem, mogła to być wypowiedź Hermansa, mogło to być z moobunny,


No jesli wziales ja z moobunny, to sie nie dziwie temu co pisal Radov ze nikt z forumowiczow dotad nie potwierdzil tych slow, bo tez i nie sadzilem ze ktokolwiek z ludzi tutaj zapisanych (moze poza Krashanem) tam zaglada. Nie uwazasz chyba ze to zrodlo jest chocby w promilu zrodlem powaznym? Jest jeszcze mozliwosc ze ktos gdzies piszac o X1000, czy przeprowadzajac wywiad walnal literowke i przed znana wszystkim niepodwazalnie liczba 250 omylkowo dopisal jedynke. Ewentualnie mogla Ci sie kojarzyc liczba 1295 (czyli cena starej A1000, ktora czesto padala w kontekscie X1000). Bez trzech tygodni, minelo juz 3 lata od momentu pokazania pierwszego amipuzzla, czasu uplynelo sporo, zamentu informacyjnego robionego czesto przez trolli tez bylo sporo. Naprawde nie dopuszczasz mysli ze mogles cos pokrecic, tylko upierasz sie przy tym ze myla sie wszyscy dookola?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 10 gru 2012, 15:58 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 9 lut 2012, 20:00
Posty: 79
adam napisał(a):
@Radov
Jestem rozczarowany. Naprawdę cały czas czekałem na artek o debugowaniu. No szkoda.

Ale ja nie napisałem, że mi nie powstanie. Jest mi po prostu trochę głupio, bo zadeklarowałem 3 artykuły i proponuję 4ty zanim ukończę wcześniejsze. Muszę tylko mieć wreszcie chwilkę czasu, bo na jesieni dotknęła mnie plaga i mam sprzęt w rozsypce: prawie spaliłem Sam440ep: poszedł mi zasilacz i grafika. Zamówiona nowa grafika przyszła z uszkodzonym BIOSem, a próba odczytania go (żeby go jakoś zidentyfikować i znaleźć w internecie dobrą wersję) w PC spowodowała, że zupełnie rozwaliłem sobie wyprowadzenie portu szeregowego.
Tak więc wszystko będzie zrobione, muszę tylko znaleźć chwilkę czasu by wszystko ponownie złożyć w całość...

Cytuj:
Więc było na początku napisać że podjąłeś się roli kronikarza, myślałem że jesteś typowym kornikiem

No tak, ale nie chciałem jeszcze ogłaszać tego pomysłu. Noszę się z nim od jesieni, ale nie zacznę przed ukończeniem dotychczas zadeklarowanych materiałów.

Cytuj:
Tak przy okazji - to ma być artykuł, czy mini-wiki? Kompendium zabrzmiało "syto".

Coś w stylu kalendarium: data, krótki opis, typ źródła, link do źródła. Ew. jakiś backup, jakby linki miały w przyszłości wyparować...
Z naciskiem na przekopanie się przez komentarze i wątki na forach, gdzie pojawiało się najwięcej ciekawych informacji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO