Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 23:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 8 gru 2012, 15:49 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
amigafan napisał(a):
Radov napisał(a):

2) To co jest teraz na stronie AmigaKit to NIE JEST MOŻLIWOŚĆ KUPNA! Cały panel zamawiania jest nieaktywny!
W pierwszej kolejności ma być aktywny TYLKO dla osób, które zamówiły sprzęt aby (po zalogowaniu) mogły wybrać konfigurację i złożyć zamówienie poprzez system sklepu internetowego AmigaKit (łatwiej "obrabiać" i realizować zamówienia).
Dopiero potem panel będzie dostępny dla wszystkich.


Hmmm dziwne, dziwne. Mówisz nieaktywny? Ma byc dopiero aktywny? Jestes tego pewien? Wiez mi jest inaczej. :)


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 8 gru 2012, 15:52 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
amig_os napisał(a):
Jeżeli chcesz obniżyć trochę koszty to ... mogę Ci podarować do AmigaOne X1000:

1)
SAPPHIRE ULTIMATE HD 4650 512GB DDR2 PCI-E X16 HDMI/D-SUB/DVI
http://www.sapphiretech.com/presentatio ... id=1&leg=0
Karta jest cichutka (pasywne chłodzenie), nie wymaga dodatkowego zasilania.
2)
kartę muzyczną CMI8738/PCI-6CH:
http://4world.pl/categories/product/68/365/
Identyczna karta jest wykorzystywana w micro AmigaOne.


Eee czy w razie czego moge sie dopisac do listy :)
A druga powazniejsza sprawa jak rozumiem masz juz AOX1000
Czy moglbys podsumowac co z peryferiów na plycie obecnie jet juz oprogramowane? PATA, SATA PCI PCI-E
USB itp itp?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 8 gru 2012, 16:09 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
TomK napisał(a):
amig_os napisał(a):
Jeżeli chcesz obniżyć trochę koszty to ... mogę Ci podarować do AmigaOne X1000:

1)
SAPPHIRE ULTIMATE HD 4650 512GB DDR2 PCI-E X16 HDMI/D-SUB/DVI
http://www.sapphiretech.com/presentatio ... id=1&leg=0
Karta jest cichutka (pasywne chłodzenie), nie wymaga dodatkowego zasilania.
2)
kartę muzyczną CMI8738/PCI-6CH:
http://4world.pl/categories/product/68/365/
Identyczna karta jest wykorzystywana w micro AmigaOne.


Eee czy w razie czego moge sie dopisac do listy :)
A druga powazniejsza sprawa jak rozumiem masz juz AOX1000
Czy moglbys podsumowac co z peryferiów na plycie obecnie jet juz oprogramowane? PATA, SATA PCI PCI-E
USB itp itp?


amig_os - dziękuję za ofertę. Jak już pisałem, kupiłem inny komputer i X1000 nie biorę już pod uwagę niestety. Także TomK przesuwa się na górę listy :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 8 gru 2012, 16:35 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
TomK napisał(a):

Eee czy w razie czego moge sie dopisac do listy :)
A druga powazniejsza sprawa jak rozumiem masz juz AOX1000
Czy moglbys podsumowac co z peryferiów na plycie obecnie jet juz oprogramowane? PATA, SATA PCI PCI-E
USB itp itp?


Oprogramowane jest:

- P-ATA (HDD, CD-RW, DVD-RW)
- S-ATA (HDD, CD-RW, DVD-RW)
- PCI-E x16 (RadeonX1300-X1950, RadeonHD 4xxx/5xxx/6xxx/7xxx, adaptery PCI-E to PCI)
- PCI-E x1 (USB 3.0 (dev), RadeonHD 5xxx, PCI-E x1 to PCI adapter)
- PCI (LAN, Radeon, RadeonHD, kontrolery SATA, PATA, WIFI Lan (prism), adaptery PCI to PCI-E x16/x1)
- USB 1.0/2.0 (HDD, CD-RW, DVD-RW, LAN, czytniki kart, pendrive, skanery CANON LIDE (Cygnix))
- USB 3.0 (wymagana karta USB 3.0 PCI-E x1, PCI)
- XENA
- XORRO (karty w produkcji)
- SERIAL, COM
- slot CF
- ZASILACZ ATX - AmigaOS4 obsługuje funkcję PowerOFF

Trwają prace nad:
- LAN
- SOUND

W chwili obecnej developerzy zajmujący się oprogramowaniem w/w układów zajęci są pracą zawodową i sterowniki są jeszcze nieukończone.
Trevor wielokrotnie wspominał o tej sytuacji i prosił o wyrozumiałość sugerując użycie zamiennie kart PCI.
Sterowniki powinny być dostępne w AmigaOS 4.2.

Używam karty muzycznej TERRATEC AUREON 5.1 i sieciowej 3COM.
Są to odpowiedniki kart z układami zamontowanymi w micro AmigOne.

PS.
Robię świąteczne porządki więc RadeonHD, karta muzyczna, kamerka USB, WIFI PCI Prism (update firmware 1.74) są Twoje.
Wszystko działa od ręki z AmigaOne X1000.

Poproszę o kontakt gdzie mam wysłać karty.


Ostatnio edytowano sobota, 8 gru 2012, 17:07 przez amig_os, łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 8 gru 2012, 16:44 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
@Mufa

Zgadzam się w dużej mierze z Twoją wypowiedzią z jednym ale. Biorę trochę poprawkę na nasz krajowe realia i realia za granicą. Być może ludzie za granicą mogą sobie pozwolić na różne dopłaty, nawet na karty za 1000 USD, które będą w stanie wykorzystać za jakiś czas. Spoglądam na to z mojej perspektywy - i tak jak pisałem - dla mnie to nie jest takie oczywiste, płacić za coś czego i tak nie będę na razie używał (z różnych powodów) a te 100 funtów to u nas spora forsa jednak no i zostaje w mojej kieszeni. Tak na to patrzę, sam przecież też pisałeś że założyłeś sobie pułap 6000 ale i tak go przekroczyłeś. Z czystej ciekawości - czy kupiłbyś ten komputer nie mając wcześniej swojego egzemplarza - za taką kwotę, jaka widnieje na stronie AmigaKit - i dopłacił sobie jeszcze za tą kartę graficzną stówkę?
Swoją drogą, to dla mnie również jest fenomen, tych "zagraniczniaków". Weźmy np. takich Anglików. Jęczą o każde 5 funtów, wystarczy pooglądać jakiś program TV i zobaczyć jak się targują i jaką wartość ma dla nich banknot 10 funtów. Ktoś gdzieś chyba tu napisał, że te 2000 funtów to dla nich jak u nas 2000 PLN i że to część tego co zarabiają. Zapewniam, że nie jest to prawdą i że jest to duża kwota i dla nich. Z drugiej strony składają pre-ordery i płacą, również tą nieszczęsną stówę za grafikę. Jest to dla mnie jakiś fenomen społeczny a może mam po prostu inne spojrzenie na to, podyktowane również portfelem i tak jak pisałeś - granicami zdrowego rozsądku oraz tego co jeszcze mogę nazwać swoim hobby a co przeginaniem.
X1000 to fajna maszyna, ale moim zdaniem o mocno zawyżonej cenie. Co nie znaczy, że jeśli kogoś stać to niech nie zastanawia się nawet tylko zwyczajnie kupuje, póki jeszcze można.

Nie wiem dalej jaka jest ta trzecia partia w sensie ilościowym. Radov podał a+b+c jako 500, Ty 3-ą partię jako 400-500. Jeśli Twoja wersja jest trafiona to dalej się dziwię skąd raptem tylu ludzi znalazło takie pieniądze na zakup. Tak jak pisałem, przegląd forów zagranicznych nie potwierdzał takiego zainteresowania, chyba że w ostatnich dwóch latach w Lotto powygrywali :)

No i na koniec jeszcze ciekawostka - jak to z tą wypowiedzią Gatesa było to wie chyba tylko on, bo on uparcie twierdzi, że nigdy nic takiego w tym sensie nie powiedział:

https://groups.google.com/forum/?fromgroups=#!msg/alt.folklore.computers/mpjS-h4jpD8/9DW_VQVLzpkJ

Pzdr all
Emu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 8 gru 2012, 22:48 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Co do Twojego pytania czy kupilbym w tej cenie, nie umiem odpowiedziec. Zapewne rozsadek podpowiadalby ze nie, z drugiej strony jak sie na cos napale.... naprawde nie chce wyrokowac. Co do twoich wypowiedzi o Anglikach, to wbrew pozorom nie oni sa ekstrawagantcy, najbardziej szaleja ludzie na Antypodach. Nigdy tam nie bylem, ani nie znam osobiscie nikogo kto tam byl. Ale fakt ze 23 milionowa Australia + 5 milionowa Nowa Zelandia, zakupily bodaj 16 plyt betatesterskich, podczas gdy 40 milionowa Polska ledwie 4, robi wrazenie. To tam wlasnie sa ludzie ktorzy kupili sobie po dwie sztuki X1000 (na wypadek gdyby jedna sie zepsula) i tam tez kupuja sobie najdrozsze karty graficzne na rynku. Na czym polega fenomen Antypodow? Nie wiem, ale chyba dobrze sie tam zyje, skoro paru ludzi z teamu developerskiego jak i sam Dickinson tez sie tam przeprowadzilo.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 8 gru 2012, 23:26 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Mufa napisał(a):
Co do Twojego pytania czy kupilbym w tej cenie, nie umiem odpowiedziec. Zapewne rozsadek podpowiadalby ze nie, z drugiej strony jak sie na cos napale.... naprawde nie chce wyrokowac. Co do twoich wypowiedzi o Anglikach, to wbrew pozorom nie oni sa ekstrawagantcy, najbardziej szaleja ludzie na Antypodach. Nigdy tam nie bylem, ani nie znam osobiscie nikogo kto tam byl. Ale fakt ze 23 milionowa Australia + 5 milionowa Nowa Zelandia, zakupily bodaj 16 plyt betatesterskich, podczas gdy 40 milionowa Polska ledwie 4, robi wrazenie. To tam wlasnie sa ludzie ktorzy kupili sobie po dwie sztuki X1000 (na wypadek gdyby jedna sie zepsula) i tam tez kupuja sobie najdrozsze karty graficzne na rynku. Na czym polega fenomen Antypodow? Nie wiem, ale chyba dobrze sie tam zyje, skoro paru ludzi z teamu developerskiego jak i sam Dickinson tez sie tam przeprowadzilo.


Cóż mogę napisać? Bylem tam i potwierdzam w porównaniu do Anglików - żyje im się lepiej jak w Europie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 9 gru 2012, 00:04 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Mufa napisał(a):
To tam wlasnie sa ludzie ktorzy kupili sobie po dwie sztuki X1000 (na wypadek gdyby jedna sie zepsula) i tam tez kupuja sobie najdrozsze karty graficzne na rynku. Na czym polega fenomen Antypodow? Nie wiem, ale chyba dobrze sie tam zyje, skoro paru ludzi z teamu developerskiego jak i sam Dickinson tez sie tam przeprowadzilo.


Nie wiem jak Nowa Zelandia ale Australia ma teraz bardzo dobry okres min. dzieki wydobyciu wegla ale z sensownych glebokosci a nie tak jak u nas.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 9 gru 2012, 00:06 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
amig_os napisał(a):
PS.
Robię świąteczne porządki więc RadeonHD, karta muzyczna, kamerka USB, WIFI PCI Prism (update firmware 1.74) są Twoje.
Wszystko działa od ręki z AmigaOne X1000.

Poproszę o kontakt gdzie mam wysłać karty.


Ok. Dzieki reszta na priv.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 9 gru 2012, 16:24 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Dorzuciłem Ci jeszcze kartę sieciową RTL 8139D PCI i paczuszka gotowa :).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 9 gru 2012, 21:07 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Emu napisał(a):
Weźmy np. takich Anglików. Jęczą o każde 5 funtów, wystarczy pooglądać jakiś program TV i zobaczyć jak się targują i jaką wartość ma dla nich banknot 10 funtów. Ktoś gdzieś chyba tu napisał, że te 2000 funtów to dla nich jak u nas 2000 PLN i że to część tego co zarabiają. Zapewniam, że nie jest to prawdą i że jest to duża kwota i dla nich. Z drugiej strony składają pre-ordery i płacą, również tą nieszczęsną stówę za grafikę. Jest to dla mnie jakiś fenomen społeczny a może mam po prostu inne spojrzenie na to, podyktowane również portfelem i tak jak pisałeś - granicami zdrowego rozsądku oraz tego co jeszcze mogę nazwać swoim hobby a co przeginaniem.
X1000 to fajna maszyna, ale moim zdaniem o mocno zawyżonej cenie. Co nie znaczy, że jeśli kogoś stać to niech nie zastanawia się nawet tylko zwyczajnie kupuje, póki jeszcze można.

Tak jak pisałem, przegląd forów zagranicznych nie potwierdzał takiego zainteresowania, chyba że w ostatnich dwóch latach w Lotto powygrywali :)


Uważam, że tu nie chodzi o kraj a o zarobki. Niezależnie czy w Anglii, Niemczech czy w Polsce.
Ja akurat mogłem sobie pozwolić na maksymalnie rozbudowaną X1000, gdyż obecna cena nie stanowiła dla mnie obciążenia finansowego (chociaż maksymalnej karty graficznej nie brałem bo chcę tam włożyć inną, której akurat nie ma w ofercie AmigaKit).
Po prostu wiedziałem, że kupię ten komputer jak będzie możliwość - nawet gdyby kosztował 2x więcej niż obecnie.
Ale nie chodziłem i nie pisałem na forach - "tak kupię". Po prostu była możliwość to zapłaciłem. Zapewne podobnie inni nabywcy.
Na forach wypowiadają się najczęściej ludzie, którzy i tak nie są zainteresowani lub dla nich jest za drogo - więc krzyczą, że nie kupią i stąd powstaje fałszywy obraz.
To tak jak z Ferrari, którego salon jest w Warszawie w samym Centrum a każdy ze stojących tam samochodów kosztuje ponad milion PLN.
Że tragicznie drogo krzyczą tylko ci, których nie stać lub i tak by go sobie nie kupili bo potrzebują dużej lawety (kombi/vana/corssovera/SUVa itp) do wożenia żony do roboty i 3 dzieci do szkoły a nie sportowego auta.
Ten kogo stać, po prostu tam idzie, zamawia konkretny model i płaci. Po cichu, bez rozgłosu.

Dlatego zainteresowanie X1000 mnie nie dziwi - wiele osób, nawet u nas, jest gotowych zapłacić ale nie ogłasza tego na forum.

PS: Płyty betatesterskiej, pomimo tego że była tańsza, nie chciałem ponieważ nie byłem zainteresowany uczestnictwem w betatestach. Po prostu chciałem używać komputera bez żadnych zobowiązań do zgłaszania błędów. Dlatego we wcześniejszym programie zakupu nie brałem udziału aby nie odbierać tej ograniczonej ilości płyt głównych osobom, które byłyby dużo bardziej aktywne niż ja w zgłaszaniu błędów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 9 gru 2012, 21:20 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
amigafan napisał(a):
Emu napisał(a):
Weźmy np. takich Anglików. Jęczą o każde 5 funtów, wystarczy pooglądać jakiś program TV i zobaczyć jak się targują i jaką wartość ma dla nich banknot 10 funtów. Ktoś gdzieś chyba tu napisał, że te 2000 funtów to dla nich jak u nas 2000 PLN i że to część tego co zarabiają. Zapewniam, że nie jest to prawdą i że jest to duża kwota i dla nich. Z drugiej strony składają pre-ordery i płacą, również tą nieszczęsną stówę za grafikę. Jest to dla mnie jakiś fenomen społeczny a może mam po prostu inne spojrzenie na to, podyktowane również portfelem i tak jak pisałeś - granicami zdrowego rozsądku oraz tego co jeszcze mogę nazwać swoim hobby a co przeginaniem.
X1000 to fajna maszyna, ale moim zdaniem o mocno zawyżonej cenie. Co nie znaczy, że jeśli kogoś stać to niech nie zastanawia się nawet tylko zwyczajnie kupuje, póki jeszcze można.

Tak jak pisałem, przegląd forów zagranicznych nie potwierdzał takiego zainteresowania, chyba że w ostatnich dwóch latach w Lotto powygrywali :)


Uważam, że tu nie chodzi o kraj a o zarobki. Niezależnie czy w Anglii, Niemczech czy w Polsce.
Ja akurat mogłem sobie pozwolić na maksymalnie rozbudowaną X1000, gdyż obecna cena nie stanowiła dla mnie obciążenia finansowego (chociaż maksymalnej karty graficznej nie brałem bo chcę tam włożyć inną, której akurat nie ma w ofercie AmigaKit).
Po prostu wiedziałem, że kupię ten komputer jak będzie możliwość - nawet gdyby kosztował 2x więcej niż obecnie.
Ale nie chodziłem i nie pisałem na forach - "tak kupię". Po prostu była możliwość to zapłaciłem. Zapewne podobnie inni nabywcy.
Na forach wypowiadają się najczęściej ludzie, którzy i tak nie są zainteresowani lub dla nich jest za drogo - więc krzyczą, że nie kupią i stąd powstaje fałszywy obraz.
To tak jak z Ferrari, którego salon jest w Warszawie w samym Centrum a każdy ze stojących tam samochodów kosztuje ponad milion PLN.
Że tragicznie drogo krzyczą tylko ci, których nie stać lub i tak by go sobie nie kupili bo potrzebują dużej lawety (kombi/vana/corssovera/SUVa itp) do wożenia żony do roboty i 3 dzieci do szkoły a nie sportowego auta.
Ten kogo stać, po prostu tam idzie, zamawia konkretny model i płaci. Po cichu, bez rozgłosu.

Dlatego zainteresowanie X1000 mnie nie dziwi - wiele osób, nawet u nas, jest gotowych zapłacić ale nie ogłasza tego na forum.


Częściowo się zgadzam, nie chodziło mi dokładnie o kraj tylko właśnie zarobki. Może ujmę to leciutko inaczej. Jestem zdziwiony takim powodzeniem X1000 (nie u nas, Mufa pisał o 4 sztukach) bo "tam", u wrednych kapitalistów też jęczeli. Podejrzewam, że część stać i kupiła a część sobie jakoś dozbierała. Dlatego zdziwił mnie fenomen tego zjawiska. Wątpliwości mam co do tych "wielu osób" u nas w PL, to się okaże ilu kupiło. Ja bardzo chciałem tą X1000, jednakże parę rzeczy mnie zraziło a dodatkowo jako że poruszam się non-stop po świecie potrzebuję mobilności (Amiga laptop!). Zwyciężył taki połowiczny rozsądek o którym Mufa pisał - wybrałem dosyć wysoką Retinę decydując się na pozostanie z A1-500 jako desktopem.
BTW: gratuluję zakupu i życzę jak najszybszego odbioru!!! :)
Pzdr
Emu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 9 gru 2012, 21:27 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Na Polskie "wiele" trzeba patrzeć przez pryzmat użytkowników AmigaOS4 w Polsce.
To tak jak z pierwszymi AmigaOne (SE/XE/uA1) - na początku były 2-3 osoby. Potem się to rozrosło do jakichś 10 użytkowników i to już było "wiele" na przeciw 2.
Tak samo z X1000. Jeżeli ilość użytkowników się podwoi to już będzie znaczący przyrost.

Dzięki. Z tego co pisali to do końca stycznia się nie wyrobią z realizacją zamówień ale może mnie pozytywnie zaskoczą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 9 gru 2012, 21:31 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
amigafan napisał(a):
Na Polskie "wiele" trzeba patrzeć przez pryzmat użytkowników AmigaOS4 w Polsce.
To tak jak z pierwszymi AmigaOne (SE/XE/uA1) - na początku były 2-3 osoby. Potem się to rozrosło do jakichś 10 użytkowników i to już było "wiele" na przeciw 2.
Tak samo z X1000. Jeżeli ilość użytkowników się podwoi to już będzie znaczący przyrost.

Dzięki. Z tego co pisali to do końca stycznia się nie wyrobią z realizacją zamówień ale może mnie pozytywnie zaskoczą.


Oby, oby. Życzę wszystkim z tego forum żeby w końcu mieli taką maszynkę.

Pzdr
Emu

PS. Daj jakiś raport tu na forum jak już dostaniesz swoją "paczuszkę" :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 10 gru 2012, 00:53 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 9 lut 2012, 20:00
Posty: 79
@wszyscy

Wybaczcie mi przywrócenie jeszcze mojego wątku dyskusji z Adamem. Mógłbym oczywiście wysłać to już jako PW, ale ponieważ dyskusja rozpoczęła się i rozgorzała publicznie, to chciałbym przynajmniej nakreślić "motywy" mojego stanowiska. W skrócie, jakby ktoś nie chciał czytać dalszej części: myślałem ostatnio o kompendium historii X1000. Tezy Adama są dla mnie kontrowersyjne - ale jeśli prawdziwe, to powinny tam trafić. Potrzebuję jednak "czegoś konkretnego" (konkretniejszego niż zarzut, że nadinterpretuję), by je w zbiorze uzasadnić.

-----------------------------------------------

Teraz dłuższa część....

@Adam

Cytuj:
Trudno jest zrozumieć twoją zapalczywość w bronieniu tezy, że od początku miało być 250 szt, w sytuacji gdy Trevor mówił że 250 to jest na początek.

Adamie. Może napiszę trochę inaczej:
Zacząłem się ostatnio zastanawiać nad dołączeniem do moich (niezrealizowanych :( ) projektów kolejnego: historii komputera AmigaOne X1000. Zbieram i chcę skompletować oficjalne oraz publiczne wypowiedzi osób odpowiedzialnych za projekt tego komputera. Dodatkowo: umieścić je na pasku chronologicznym, tak by mogły słurzyć jako historyczne archiwum. Dlatego jeśli widzę dodatkowe źródło, jest dla mnie bardzo istotne, by je właściwie udokumentować. Szczególnie jeśli różnią się praktycznie o 180 stopni z moimi dotychczasowymi "nadinterpretowanymi" ustaleniami.
Nie przypisuję żadnych ocen tego typu informacjom:
- Jeśli rzeczywiście było coś przekazane publicznie (nie są to np. subiektywne gdybania użytkowników na temat "co można nazwać sukcesem projektu") - to powinienem ją na mojej liście umieścić.
- Jeśli nie była podawana oficjalnie (czyli to tylko luźne szacunki środowiska) - będę zmuszony ją pominąć.

Jeśli więc pominąłem coś szczególnie ważnego, to próbuję się dowiedzieć - w tym przypadku: od Ciebie. Chcę zdobyć jakiś link, kontekst, portal, osobę albo przynajmniej przybliżenie chronologicznie wystąpienia. Google na razie mi nie pomogło, nawet z wykorzystaniem zaawansowanego wyszukiwania po węższych wycinkach czasowych. Wartości "1250" w kontekście X1000 nie widzę. Jest prawdopodobne, że mogła wystąpić np. w jakimś mniej popularnym wywiadzie z Trevorem. Dlatego w dyskusji wplatam całe tło historyczne jakie pamiętam i jakim dysponuję, żeby ustalić przybliżony kontekst wystąpienia i go "wytropić".

Następuje tu swoją drogą ciekawe sprzężenie zwrotne: ja nie odpuszczam, dlatego bo DOPUSZCZAM możliwość, że możesz mieć rację. Dlatego, im bardziej przy tezie związanej z 1250 sztuk obstajesz, tym bardziej ja uważam, że mogła być prawdopodobna - i chce wydobyć uzasadnienie (inne niż "zagubiony link na dysku").

Jedyne czego się na razie doczekałem od Ciebie to kilka zarzutów. np. o nadinterpretowanie wątków. Adamie - każda informacja występuje w jakimś kontekście. To, że rozszerzam wypowiedź o ten kontekst, nie oznacza że stosuję brudne chwyty argumentacji. Staram się tylko wydobyć/uprawdopodobnić warunki pojawienia się informacji. Nie zależy mi na przekonaniu Cię, że '1250' nie istniała. Oczywiście - zaznaczam, że np. INNI użytkownicy jej nie widzieli, ale ma Ci jednoznacznie uświadomić, że w tej chwili nawet nie mam innych źródeł, gdzie mógłbym to zweryfikować. Jeśli ktoś jeszcze widział tę wartość, to myślę, że już dawno by się tu odezwał? Dlaczego milczy? Może razem udałoby się coś znaleźć? Zależy mi na wydobyciu tej informacji na światło dzienne i jej zwyczajne udokumentowanie.

Dlatego też nie potrafię zinterpretować Twojego zachowania, które traktuje jako dziwne foszenie. Próbuję się dowiedzieć czegoś więcej, pracuję żeby pokazać w jakich kontekstach historycznych ta wartość NIE występowała (by zawęzić zakres poszukiwań) - a ty zarzucasz mi jakieś "typowe retoryki eXeca", czy coś w stylu kierowania dyskusji na boczny tor.

Opisując mój tok myślenia (czyli te "nadinterpretacji") pozwolę sobie odnieść się do:
Cytuj:
Bardziej chyba nie dało się zaciemnić wypowiedzi Trevora - która była jasna "Na początek planujemy produkcję 250 sztuk". Przeczytaj jego zdanie i swoje.
[/quote]
Nic nie zaciemniam. Posługuję się tylko swoją wiedzą i próbuję jakoś połączyć z Twoja. Tu możliwości widzę dwie: albo masz rację, albo nie masz racji.
a) Jeśli masz rację - to zdanie z wywiadu, rzeczywiście sugeruje, że planowane było na początek 250 sztuk z 1250.
b) Jeśli jednak nie masz racji - to zdanie można interpretować jako: "na początek zrobimy 250 sztuk, zobaczymy jaki będzie odzew, a potem się zobaczy."

Nie wiem jednak jakie jest procentowe prawdopodobieństwo poprawności tych wersji, ale skłaniam się ku wersji b) bo tak mówią dostępne mi w tej chwili źródła oraz interpretacje innych użytkowników (jak piszę 'my' niekoniecznie musi chodzić o 3 osoby boskie...). Nie mam z kolei (jak na razie) nic na uprawdopodobnienie wersji, że A-Eon chcąc wyprodukować "na początek" 250 X1000 zabezpieczył 1250 procesorów. Teraz wyobraź sobie postronnego czytelnika, zapoznającego się z historią X1000 z mojej listy/kompendium. Jak mam mu uzasadnić zacytowanie wersji 'a)'? Adresem e-mail do Ciebie, gdzie będziesz mógł przekazać że gdzieś miałeś link, ale się zgubił? To nie będzie poważne podejście do czytelnika.

Pytanie też, co rozumiesz przez "zabezpieczył"? "Kupił"? Historia obecnej serii produkcyjnej pokazuje, że to "zabezpieczenie" było bardzo słabe, skoro cena skoczyła o 100%. Moim zdaniem zabezpieczenie dotyczyło pierwszych 250 sztuk (betatest + First Contact + niewielki zapas), a na obecną serię został znaleziony zupełnie nowy dostawca.

Podobną argumentację mam wobec wątku dyskusji dt. "opinii o programie betatesterów". Jeśli rzeczywiście tak było, że dopiero wyjawienie WYSOKIEJ ceny zakupu detalicznego spowodowało, ze ludzie ruszyli do betatestów, to tym bardziej powinno to trafić do kompendium. Mam jednak poważne problemy z umiejscowieniem chronologicznym takiego wydarzenia, bo:
- albo wpadam w daty początkowe, start programu betatest i kwotę "North 1500"
- albo wpadam w datę końcową - rozpoczęcie zapisów na X1000 i cenę "1699 funtów"
Inne ceny - podawane "przed" rozpoczęciem, albo "po" zakończeniu programu betatestów są z punktu widzenia zwiększenia zainteresowania nieistotne.
Oczywiście, na 100% nie mam wszystkich linków. Kto wie, może w trakcie trwania programu rzeczywiście padła jakaś inna kwota, która wystraszyła chętnych i spowodowała masowy zapis. Ale nie mam tej kwoty, chciałbym przeczytać, albo przynajmniej dostać zarys kontekstu, żeby wykryć zakres dat gdzie mogła się pojawić.

Podsumowując: Cel mam jeden i konkretny: dowiedzieć się czegoś więcej. Dlatego właśnie bulwersuję się, kiedy w procesie "dowiadywania się" wyskakujesz w moją stronę z "execową retoryką", albo narzucasz jedną, konkretną i "odważną" interpretację materiałów, które nabierają różne znaczenia, zależnie od kontekstu w jakim zostaną umieszczone.

Mogę Ci jednak zagwarantować, że jeśli i w tej wiadomości zaczniesz odpisywać mi że "wiedziałem od początku o co Ci chodzi" (bo wciąż nie wiem) i gdzie jeszcze "nadinterpretowałem", to... na 100% skończę stosować tę "typową retorykę eXecową", czyli dowiadywać się, która wersja wydarzeń jest prawdopodobna (lub nie) i w kompendium będzie tylko ta podparta publicznie dostępnymi źródłami....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO