Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 26 kwi 2024, 00:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 11 sty 2016, 05:22 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
A u mnie na OWB z 2013 działa.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 sty 2016, 11:57 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
radzik napisał(a):
Nie mogę dopytać, bo nie mogę w dziale X1000 pisać postów. Ciekawe...
Możesz Ty to zrobić? Może od razu naświetlając sytuacje problemów z WebKit?


No rzeczywiście ciekawe i chyba nie do końca zrozumiałe ograniczenia Solie wprowadza na forum. Dodam że ja też nie mam dostępu do wszystkich działów np. do ukrytego działu dla użytkowników X5000.

Próbowałem dzisiaj instalacji linuksa Ubuntu Mate 16.04, lecz niestety już na starcie zobaczyłem czarny ekran. Znaczy że Radeony Southern Islands nie są jeszcze obsługiwane.

Sam więc sprawdzić przeglądarek linuksowych nie mogę. No ale oczywiście zadałem pytanie na forum.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 sty 2016, 07:05 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
Wystosowałem zapytanie do developerów WebKit i nie są w stanie nam pomóc, gdyż architektura PPC jest porzucona przez nich.

Tak więc albo zrobimy to w środowisku, czyli nie zrobimy tego z tego co widzę, albo przeskoczymy na inny silnik, co wydaje się być lepszym rozwiązaniem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 sty 2016, 09:38 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
No tak pewnie najlepszym rozwiązaniem byłby powrót do koncepcji z Gecko, zwłaszcza w kontekście tego że na Linuksie PPC Firefox wciąż ma się dobrze.

Tak na marginesie to za 1.5 miesiąca minie 10 lat odkąd oficjalnie zaprzestano produkcji Maca Mini PPC, ostatniego w miarę popularnego komputera domowego opartego na tej linii procesorów. Obawiam się że to może być symboliczna data, po której nawet ci co jeszcze wspierali tą architekturę, moga uznać że właśnie nadszedł już czas by dać sobie spokój. Z drugiej strony, dopóki IBM rządzi ze swoimi serwerami, dopóki jest rozwijany Debian PPC i jego pochodne typu Ubuntu zawsze jest jakaś nisza w której technologie, również w wersji PPC mogą dalej żyć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 sty 2016, 15:08 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
Nie jako desktopy. PPC jest martwe i tak już zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 sty 2016, 15:46 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 9 kwi 2013, 14:06
Posty: 137
radzik napisał(a):
Duża zasługa Deadwood, który w tym tygodniu rzucił tematem na forach by ruszyć developerów.


Hmmm...Czyli co? Trzeba się pogodzić z tym, że przeglądanie internetu pod AmigaOS4.x będzie już tylko coraz gorsze, coraz mniej wygodne, bez perspektyw na rozwój.
Smutne bo to może całkowicie podciąć skrzydła amigowym platformom na PPC. O ile jeszcze do niedawna jakoś dało się korzystać z tych systemów i, jak ktoś miał kolosalne pokłady samozaparcia, mógł coś tam na nich zrobić, to teraz te systemy/maszyny będą się tylko cofać.
Czy wg Was, będą, powiedzmy za rok-dwa jakoś użyteczne, czy to już będzie całkowicie zabawowe hobby, nie różniące się specjalnie od tego z czym mamy do czynienia na klasyku?
W sumie, jeśli Amigi z PPC staną ze swym rozwojem, to de facto, będą dużo gorsze niż klasyki bo w nich nie ma grama legendy, nostalgii, wspaniałości, które towarzyszą Amigom by C=. No i soft, to w sumie praktycznie tylko, mniej lub bardziej, udane konwersje z linuxa...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 sty 2016, 18:01 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
radzik napisał(a):
Nie jako desktopy. PPC jest martwe i tak już zostanie.


Nic to nie zmienia.
Amiga OS na pc to powinno być amigowe grafika i gui na solidnej podstawie,najlepiej na unixie.
Nie ma czegoś takiego jak Amiga Os X i jak długo nie będzie to tego typu uwagi są bez sensu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 sty 2016, 18:06 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
Myślę, że na szybko można połatać WebKit. Potem trzeba znaleść alternatywę, być może jedyną opcja jest Geko. Ale aby rozwinąć Friefox musi to zrobić team programistów, a nie jak tak z doskoku.

I fakt, jeśli nie będzie nowoczesnej przeglądarki pod NG, nie ważne jakie systemy te stoczą się w otchłań.
Prędzej czy później czeka nas zmiana procka, tak jak Adam mówił doszliśmy do ściany.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 sty 2016, 18:06 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
amigowiec napisał(a):
Czy wg Was, będą, powiedzmy za rok-dwa jakoś użyteczne, czy to już będzie całkowicie zabawowe hobby, nie różniące się specjalnie od tego z czym mamy do czynienia na klasyku?
W sumie, jeśli Amigi z PPC staną ze swym rozwojem, to de facto, będą dużo gorsze niż klasyki bo w nich nie ma grama legendy, nostalgii, wspaniałości, które towarzyszą Amigom by C=.


Amiga jest interesująca bo jest na nią wiele fajnego softu głównie do grafiki.
Którego nie ma innych platformach.
Niestety ten soft nie działa dobrze na AGA bo AGA jest za wolna.
A jak się nie używa AGA to co za różnica klasyk czy nie klasyk.
Szybsze amigi zawsze będą fajniejsze od klasyka bo są szybsze.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 sty 2016, 18:27 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
radzik napisał(a):
Prędzej czy później czeka nas zmiana procka, tak jak Adam mówił doszliśmy do ściany.


Przekładając to na język zwykłych ludzi:

Baco musicie się wynieść krzywa ta wasza chałupa.

Ale jak się mchem pooptyka to nie cieknie. A gdzie się mam wynieść?

A do bloków.

Ale ja tu żadnych bloków nie widzę.

No na razie mamy z piasku usypane gdzie ma być dziura w ziemi.

To kiedy te bloki będą?

A no nie wiadomo, ale przez ostatnie dwadzieścia lat żeśmy ładnie z piasku usypali gdzie ma być ta dziura w ziemi.

A to ja was p...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 sty 2016, 20:04 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
No od klasyka to jednak dzielą nas epoki. Ostatnio czytałem że już nawet PPA nie da się na klasyku normalnie wyświetlać.

Czy na nextgenach da się normalnie pracować? Dla mnie X1000 to jednak wciąż podstawowy komputer. Jak sobie pomyślę choćby o dniu dzisiejszym. Parając się serwisowaniem komputerów, zamówiłem jeden z komponentów do laptopa z poziomu Amigi One, zapłaciłem za niego przelewem z poziomu A1. Można więc powiedzieć że nextgen w jakimś tam stopniu może być przydatny w pracy zarobkowej (w sumie książki serwisowe też można przeglądać z A1). W przypadku klasyka nawet do tak podstawowych rzeczy raczej już musiałbym posiłkować się PC.

A jak będzie za dwa lata to trudno prowokować, ale nadal będzie wygodniej niż na Amigach od Commodore.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 14 sty 2016, 00:54 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Tak jeszcze o forum i Solie. Według mnie ograniczenia są po to by ludzie nie mędrkowali odnośnie sprzętu który nie posiadają. Trzeba w takich przypadkach zakładać temat tam gdzie można, sam przeniesie a wtedy da i dostęp.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 19 sty 2016, 10:27 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
radzik napisał(a):
Żeby nie było AROS ma już Odyssey z działającymi usługami Google. Czyli się da, tylko z tego co słyszałem tam jest łatwiej bo to jest Intel. Czy na naszym podwórku da się coś zrobić?


Dzisiejszy siódmy fix umożliwia logowanie do Bloggera (co jak mniemam Cię ucieszy) jak i YT oraz innych problematycznych serwisów. Nie wiem czy wśród nich są także dokumenty Google. No ale warto to sprawdzić (ja aktualnie jestem w pracy i nie mam dostępu do Amigi).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 20 sty 2016, 19:20 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
Sprawdziłem, blogger działa! Reszta serwisów Google różnie, na ogół działa (niekiedy trzeba przesatwić rozpoznawanie na Chrome), lub działa tak jak Inbox, który to niestety nie wczytuje mail.
Progres jest, ale z WebKitem łatwo nie będzie. Nawiązałem kontakt z gościem od tego cuda dla MacOS X PPC. Z tego co pisze to stracił motywację do poprawek, bo po porstu to mija się z celem. Aczkolwiek nie powiedział ostatecznie nie. Jednak najpewniej trzeba to w naszym amiśrodowisku poprawić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 9 lut 2016, 11:13 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Przemek napisał(a):
Było zaproponowane bounty przez developerów Arosa ale odzew na czerwonych i niebieskich portalach był znikomy. Pomysł upadł więc...


No i wychodzi na to że zbiórka jednak ruszyła, przy czym kto się za to weźmie, ile pieniędzy ma być ostatecznie uzbierane i co z tego wszystkiego wyniknie, nie wiadomo.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO