Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest niedziela, 21 paź 2018, 18:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 26 wrz 2018, 10:52 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

W smartfonie mam program Shazam i on potrafi ze słuchu rozpoznawać piosenki. Nasłuch, wysłanie próbki dźwięku, sprawdzenie, odesłanie wyniku do mnie z okładką i linkiem do wideo na YouTube odbywa się automatycznie; to jest naście sekund góra pół minuty. To są wąsko specjalizowane rozwiązania. Widocznie TuneNet nie potrafi wyróżnić ze strumienia danych oddzielnego utworu.
Jest w AmigaOS 4 program do płyt audio, i on bezbłędnie rozpoznaje, podaje nawet kilka propozycji (bo były różne edycje albumu).
Być może to w TuneNet da się to poprawić, kwestia połączenia z dobrą bazą danych. Na dzisiaj - z tego co widzę u siebie i co sam potwierdziłeś - przydatność tej funkcji jest niewielka.

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: środa, 26 wrz 2018, 12:54 
Administrator
Administrator

Sprawdź te dwa pliki mp3, które Ci podesłałem one na pewno dobrze wyświetlają u mnie okładki.

Ogólnie zainteresowałeś mnie trochę tematem, do którego wcześniej nie przywiązywałem uwagi bo choć oczywiście znam płyty, które bardziej przeszły do historii ze względu na okładkę niż zawartość, to jednak mnie zawsze bardziej interesowała muzyka niż opakowanie.

Przeprowadziłem krótkie śledztowo.

Po pierwsze TuneNet obsługuje okładki dokładnie w tym samym stopniu co AmigaAmp.

Po drugie, jakiekolwiek dogrywanie do SOBjs bibliotek znalezionych na Depocie, które mają coś wspólnego z ID3 niczego nie zmieniło, co sugeruje że oba programy mają ten mechanizm wbudowany wewnętrznie.

Po trzecie sprawdziłem jeden z edytorów ID3, konkretnie QTagger działający pod kontrolą QT. Dla płyt, które są rozpoznawane przez TuneNet prawidłowo wczytał tag, natomiast dla tej płyty, o której wspomniałem wczoraj, gdzie TuneNet poległ, a VLC okładkę złapał, ten edytor tagu nie znalazł.

Wniosek, prawdopodobnie utwory z tej płyty nie miały załączonego tagu ID3.

Konkluzja
Zarówno TuneNet jak i AmigaAmp, prawdopodobnie bezproblemowo rozpoznają tag ID3, aczkolwiek są całkowicie bezradne w przypadku gdy tego tagu zabraknie, natomiast konkurencja taka jak VLC czy ten program z Twojego smartfona, potrafi sobie w takich sytuacjach radzić używając innych mechanizmów pozwalających dociągnąć z netu dodatkowe informacje.

To oczywiście tylko moja teoria na podstawie krótkich testów, która nie musi być prawdziwa choć wydaje się mocno prawdopodobna.

PostNapisane: środa, 26 wrz 2018, 23:56 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Te dwa pliki od ciebie mają okładkę. Przy okazji zauważyłem że w Windows działa to tak samo - to znaczy otagowane pliki mp3 po wybraniu dają podgląd okładki.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]