Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest środa, 24 kwi 2024, 23:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 5 wrz 2013, 12:20 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): czwartek, 5 wrz 2013, 08:31
Posty: 33
Witam Wszystkich Forumowiczów.

Chciałbym zaprezentować beta wersję programu FUPPES i zaprosić do betatestów. FUPPES jest serwerem multimediów zgodnym z UPnP/DLNA. Testowany był na konfigu SAM440ep z AmigaOS 4.1 Update 6, z kilkoma urządzeniami wymienionymi w pliku "przeczytaj_to!". Port bazuje na źródłach programu FUPPES SVN-578 dostępnych na sourceforge. Odważnych zachęcam do testowania, zgłaszania błędów i podawania konfigów na których działa/nie-działa FUPPES.

OGRANICZENIA (które nie są wymienione w "przeczytaj_to!")
Program musi być uruchomiony min. 1 minutę, żeby można było z niego bezpiecznie wyjść komendą 'q'. Ctrl-C nie działa jeszcze prawidłowo. Podczas trwającego strumieniowania nie wolno używać komend 'r' i 'v' - użycie ich powoduje "pad" programu.

A poniżej link do archiwum:
https://www.dropbox.com/s/wzzfi46imoe87nt/fuppes-aos4-r42-beta.lha

_________________
SAM440ep AmigaOS 4.1 Update 6


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 5 wrz 2013, 21:26 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
SOVA napisał(a):
Witam Wszystkich Forumowiczów.


Witam na forum.

Cytuj:
Chciałbym zaprezentować beta wersję programu FUPPES i zaprosić do betatestów. FUPPES jest serwerem multimediów zgodnym z UPnP/DLNA. Testowany był na konfigu SAM440ep z AmigaOS 4.1 Update 6, z kilkoma urządzeniami wymienionymi w pliku "przeczytaj_to!". Port bazuje na źródłach programu FUPPES SVN-578 dostępnych na sourceforge. Odważnych zachęcam do testowania, zgłaszania błędów i podawania konfigów na których działa/nie-działa FUPPES.


Nie mam ani telewizora Samsung, ani też smartfona tej firmy. Mam natomiast tablet Galaxy Tab 2. Czy ten serwer powinien zadziałać z tym urządzeniem? I czy trzeba w tym celu instalowac jakieś dodatkowe oprogramowanie, czy też Android 4.0 ma już wsparcie dla Fuppes sam w sobie?
Sorry za być może banalne pytania, ale jedyny media serwer z jakim działałem to PS3Media Server dla Javy, z innymi doświadczeń nie mam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 5 wrz 2013, 21:37 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): czwartek, 5 wrz 2013, 08:31
Posty: 33
Wydaje mi sie, ze tablet powinien miec wsparcie dla dlna, szukalbym tego pod nazwa AllShare. Poza tym na Androida jest jeszcze kilka innych aplikacji mogacych wspolpracowac z serwerem UPNP/DLNA. (przepraszam za brak ogonkow TW).

_________________
SAM440ep AmigaOS 4.1 Update 6


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 6 wrz 2013, 14:18 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Fragment dokumentacji dołączonej do programu:

Po lewej stronie ekranu jest Menu z następującymi pozycjami:

Start - informacje o serwerze UPNP system/remote devices
Options - opcje bazy danych.
Status - status bazy danych i informacje o kompilacji.
Configuration - Ustawienie ścieżek dostępu do plików multimedialnych,
ustawienie lokalnego zestawu znaków (ISO-8859-2).
ustawienia sieciowe.


No więc u mnie żadnegu GUI czy menu nie ma. Uruchamia się tylko okienko shella a w nim:


FUPPES - SVN-r578
the Free UPnP Entertainment Service
http://fuppes.ulrich-voelkel.de

webinterface: http://192.168.1.5:1042

r = rebuild database
i = print system info
h = print help

press "ctrl-c" or "q" to quit


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 6 wrz 2013, 16:26 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): czwartek, 5 wrz 2013, 08:31
Posty: 33
Fragment dokumentacji:

"W celu skonfigurowania serwera nalezy w przegladarce otworzyc adres tzw.
webinterface w postaci http://192.168.x.x: portu> (losowy). Jest to adres
komputera hosta na którym uruchomilismy program FUPPES."

Czyli, uruchamiamy OWB, MUIOWB czy tez Timberwolfa i w pasku adresu wpisujemy

http://192.168.1.5:1042

Naszym oczom powinien ukazac sie interfejs webowy (webinterface)
i wymienione wczesniej menu.

_________________
SAM440ep AmigaOS 4.1 Update 6


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 6 wrz 2013, 18:54 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
W okienku wpisujesz i i naciskasz enter. Wyświetlają się informacje na temat systemu i jest linijka z webinterface z adresem i numerem portu. Adres i numer portu przepisujesz do przeglądarki i tam już jest to menu :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 7 wrz 2013, 09:50 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 29 lis 2012, 14:34
Posty: 73
Gratuluję inicjatywy!
Szkoda, że obecnie nie mam w domu sprawnego sprzętu z AmigaOS4.1 bo posiadam telewizor z DLNA i z chęcią pokatowałbym to rozwiązanie.
Zastanawiam się, czy nie warto rzucić wątkiem na www.amigans.net, żeby ludzie z różnych zakątków świata mięli możliwość potestowania tego softu i co najważniejsze zgłosić wszelkie błędy?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 7 wrz 2013, 18:23 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): czwartek, 5 wrz 2013, 08:31
Posty: 33
Dziekuje!

Najpierw chcialbym wyeliminowac bledy, ktore znam. Pozniej ewentualnie te, ktore wychwyca forumowicze, wtedy pomysle o wrzuceniu watku na amigans.net.

_________________
SAM440ep AmigaOS 4.1 Update 6


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 8 wrz 2013, 07:57 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
SOVA napisał(a):

Czyli, uruchamiamy OWB, MUIOWB czy tez Timberwolfa i w pasku adresu wpisujemy

http://192.168.1.5:1042



Blad jaki wychwycilem, chociaz to byc moze nie blad tylko przestarzala przegladarka. To fakt ze Fuppes cos nie bardzo lubi sie z OWB (przynajmniej tym starym, bo OWBMUI jeszcze nie sprawdzalem). Nie moglem nic wpisac w pole gdzie podaje sie sciezki do katalogow. Pod TimberWolfem nie ma z tym na szczescie problemu. Pora uruchomic tablet.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 8 wrz 2013, 08:48 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
SOVA napisał(a):
Wydaje mi sie, ze tablet powinien miec wsparcie dla dlna, szukalbym tego pod nazwa AllShare. Poza tym na Androida jest jeszcze kilka innych aplikacji mogacych wspolpracowac z serwerem UPNP/DLNA.


Znalazłem taki program jak MediaHouse, który z tego co doczytalem powinien współpracować z UPNP/DLNA. Po stronie Amigi z poziomu przeglądarki wpisałem katalog Ram:T, wrzuciłem tam dwa pliki mp3 i 4 jpeg. Niestety MediaHouse w Samsungu nie wykrył żadnego urządzenia ;( Po stronie Amigi też nie zauważyłem jakiegokolwiek komunikatu czy informacji że w sieci pojawił się Samsung. To by było chwilowo tyle, stosownego loga zrobiłem i wyślę na maila.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 8 wrz 2013, 16:30 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
Uruchomiłem program, skonfigurowałem i działał z telewizorem Samsung LED serii 7000.
Jest jednak feler: po wejściu w menu odtwarzacza w tv nie są od razu widoczne pliki, trzeba wejść niejako jeden poziom głębiej a później się wycofać i wyświetlane są dopiero wtedy dostępne pliki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 10 wrz 2013, 13:51 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): czwartek, 5 wrz 2013, 08:31
Posty: 33
Jesli chodzi o program na Androida, ktory dobrze wspolpracuje z FUPPES to jest nim XBMC do pobrania z http://www.xbmc.org/download. (Dobrze by bylo, miec taki program na AmigaOS) Sprawdzalem tez jak dziala FUPPES z SAMSUNG Galaxy Note 10.1 z wbudowanych aplikacji bez problemu wspolpracuje Galeria i Odtwarzacz muzyczny, nie sa natomiast widoczne filmy - do tego trzeba juz XBMC.

Co do wspolpracy z TV serii 7000 - rozwiazaniem moze byc eksperymentalny plik konfiguracyjny folderow wirtualnych (vfolder.cfg) po podmianie plikow, uruchamiamy FUPPES i naciskamy v + enter. Co prawda wtedy wszystkie pliki sa pogrupowane jako Video, Music, Pictures czyli np. wszystkie filmy sa wrzucone do jednego worka.

Do posta zalaczam plik vfolder.lha
Nie moge cos dodac tego pliku - wrzuce na dropboxa

_________________
SAM440ep AmigaOS 4.1 Update 6


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 11 wrz 2013, 17:19 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): czwartek, 5 wrz 2013, 08:31
Posty: 33
Link do vfolder.lha
https://www.dropbox.com/s/7qqo4zcl76rwurg/vfolder.lha

_________________
SAM440ep AmigaOS 4.1 Update 6


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 11 wrz 2013, 19:12 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
SOVA napisał(a):
Jesli chodzi o program na Androida, ktory dobrze wspolpracuje z FUPPES to jest nim XBMC do pobrania z http://www.xbmc.org/download. (Dobrze by bylo, miec taki program na AmigaOS) Sprawdzalem tez jak dziala FUPPES z SAMSUNG Galaxy Note 10.1 z wbudowanych aplikacji bez problemu wspolpracuje Galeria i Odtwarzacz muzyczny, nie sa natomiast widoczne filmy - do tego trzeba juz XBMC.

Co do wspolpracy z TV serii 7000 - rozwiazaniem moze byc eksperymentalny plik konfiguracyjny folderow wirtualnych (vfolder.cfg) po podmianie plikow, uruchamiamy FUPPES i naciskamy v + enter. Co prawda wtedy wszystkie pliki sa pogrupowane jako Video, Music, Pictures czyli np. wszystkie filmy sa wrzucone do jednego worka.


Na dniach potestuję i dam znać co i jak.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 24 gru 2013, 15:16 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): czwartek, 5 wrz 2013, 08:31
Posty: 33
Zyczac zdrowych i pogodnych Swiat Bozego Narodzenia, podsylam gwiazdkowy prezent w postaci linka do binarki fuppes.

https://www.dropbox.com/s/b3maf8f11evro ... ta-bin.lha

Poprawione zostaly bledy ujawniajace sie w postaci DSI (przy wspolpracy z niektorymi urzadzeniami). Ta wersja powinna dzialac lepiej, chociaz nie byla zbyt dlugo testowana (kompilacja z wczoraj). ;)

_________________
SAM440ep AmigaOS 4.1 Update 6


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO