Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 20 kwi 2024, 08:45

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 26 gru 2013, 10:25 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Dzięki, potestuję w weekend, może ta wersja zadziala z tabletem.

P.S.
Sorry że Twój post czekał aż dwa dni - święta są, mało człowiek przy kompie siedzi, nie zagląda do panelu moderatora :oops:


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 gru 2014, 19:07 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): czwartek, 5 wrz 2013, 08:31
Posty: 33
Witam i zapraszam do testowania nowej BETY programu FUPPES rewizja 44 wnosi nowe funkcjonalności i poprawki błędów. Pewnie pojawią się też nowe błędy ;) poniżej link do archiwum.
https://www.dropbox.com/s/4480fsq0x7dzm ... a.lha?dl=0

@Mufa
Może wreszcie zadziała z Twoim tabletem ;)

Binarka troszkę spuchła, szczegóły w przeczytaj_to!

_________________
SAM440ep AmigaOS 4.1 Update 6


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 gru 2014, 19:52 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
SOVA napisał(a):

@Mufa
Może wreszcie zadziała z Twoim tabletem ;)


Oby było jak piszesz. Dwa dni temu zrobiłem sobie prezent gwaizdkowy i zmieniłem telewizor, co prawda nie na Samsunga, tylko LG, ale też wyposażonego w Smart TV, Wi-Fi i inne bejery. Jutro postaram się wykonać testy i dam znać jak poszło z tabletem Samsunga i tv LG.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 gru 2014, 20:13 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Super, a niedawno pomyślałem sobe że to kolejny projekt który umarł. Wogóle to program pojawił się w momencie kiedy miałem do testowania TV Toschiba z taką funkcją. Także Ty normalnie czytasz mi w myślach ;)
Nie pamiętam czy testowałem z telewizorem ale na pewno testowałem program z OVERMAX DUAL DRIVE na tablecie był program Skifta o ile mnie pamięć nie myli. Mp3 z Amigi słuchałem na tablecie bez problemu film zmulił mi kompa i chyba się wszystko zawiesiło i kicha. Napiszę jak potestuję nową wersję.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 gru 2014, 20:28 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): czwartek, 5 wrz 2013, 08:31
Posty: 33
Świetnie, w takim razie czekam na feedback. W tym roku zmieniłem pracę i z tego względu musiałem na jakiś czas zawiesić rozwijanie portu. Ta wersja jest słabo przetestowana na telewizorach szczególnie jeśli chodzi o odtwarzanie filmów. Po prostu z TV mogę testować krótki czas a film - jak wiadomo trwa ok 1,5 godziny. W tej chwili testy dla mp3 trwaja juz z malymi przerwmi z 10 godzin (Samsung Wave i sam440ep).

_________________
SAM440ep AmigaOS 4.1 Update 6


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 15 gru 2014, 15:28 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
SOVA napisał(a):
Świetnie, w takim razie czekam na feedback. W tym roku zmieniłem pracę i z tego względu musiałem na jakiś czas zawiesić rozwijanie portu. Ta wersja jest słabo przetestowana na telewizorach szczególnie jeśli chodzi o odtwarzanie filmów. Po prostu z TV mogę testować krótki czas a film - jak wiadomo trwa ok 1,5 godziny. W tej chwili testy dla mp3 trwaja juz z malymi przerwmi z 10 godzin (Samsung Wave i sam440ep).


Walczę z tabletem i telewizorem, ale na razie z miernym rezultatem. Może poza tym że Fuppes widzi mój telewizor, o czym informuje komunikatem w konsoli, jednak w drugą stronę nic. Być może wynika to z faktu że na pliki wybrałem katalog na partycji SFS2, a widzę że w dokumentacji nie wymieniasz tego typu partycji jako kompatybilnej. Za jakiś czas dam znać o efektach dalszej walki z innymi partycjami.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 15 gru 2014, 18:53 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): czwartek, 5 wrz 2013, 08:31
Posty: 33
@Mufa
Nie testowałem na SFS2 u mnie pliki do odtwarzania są na partycji (SFS\00) a sam program na JXFS. Nie wiem jak jest z LG ale na przykład SONY "lubi" się tylko z urządzeniami tej samej marki. (Testowalem na KDL-40EX500) TV nie widział serwera ale również nie widział telefonu Samsung. Pytanie, czy po zbudowaniu bazy danych aktualizujesz folder wirtualny opcją 'v'?. Zastanawiam się też czy TV i tablet ma pełny dostęp do serwera:

Kod:
  <network>
    <!--empty = automatic detection-->
    <interface>192.168.1.2</interface>
    <!--empty or 0 = random port-->
    <http_port>0</http_port>
    <!--list of ip addresses allowed to access fuppes. if empty all ips are allowed-->
    <allowed_ips>
      <!--<ip>192.168.0.1</ip>-->
            <ip>192.168.1.3</ip>
             <ip>192.168.1.8</ip>
    </allowed_ips>
  </network>


Powyżej zamieściłem fragment pliku fuppes.cfg - w tym przypadku dostęp mają tylko 2 urządzenia.

_________________
SAM440ep AmigaOS 4.1 Update 6


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 15 gru 2014, 20:01 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Niestety musiałem dzisiaj wybyć na kilka godzin z domu (eh ta przedświąteczna gorączka zakupów), a teraz już się nie dam rady dopchać do tv. Jutro mam nadzieję, jeszcze pomęczyć Twój program, z różnymi ustawieniami.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 16 gru 2014, 02:15 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
No to moje testy.
W trakcie dodawania folderów w przeglądarce Oddysey miałem pozdrowienia od Grima. W trakcie budowania bazy i potem przy wirtualnych serwerach miałem okienko system nadrzędny "próbuje zamknąć proces" czy jakoś tak. I niestety Tablet nie widział amigi. Gdy dałem "q" fuppes zamroziło mi system i niestety reset. Stąd nie mam żadnych logów bo nie pomyślałem aby coś stworzyć :oops:

Ale ..... po restarcie amigi wszystko OK Tablet widzi audio i video i obrazki i odtwarza testowane godzinę. Potem wyjście z programu na Tablecie i "q" w fuppes i wszystko ok do teraz.

Sprzęt: Tablet Overmax Dual Drive 2 Max, andek 4.2 program MediaHouse
Amiga System 4.1 Upd 6 i wszystkie dodatki do dzisiaj partycja w FFS kilkadziesiąt mptrójek kilkadzisiąt filmów i zdjęć.
A do Mufy: no wprawdzie zawsze nie lubiłem tej firmy na S Szajsung czy jakoś tak ;) Ale Ty chyba coś źle robisz że to ci nie działa. Albo spróbuj z MediaHouse z GooglePlay może to co daje Szajsung to tylko z Szajsungiem działa?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 16 gru 2014, 16:47 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Kod:
<network>
    <!--empty = automatic detection-->
    <interface>192.168.1.2</interface>
    <!--empty or 0 = random port-->
    <http_port>0</http_port>
    <!--list of ip addresses allowed to access fuppes. if empty all ips are allowed-->
    <allowed_ips>
      <!--<ip>192.168.0.1</ip>-->
    </allowed_ips>
  </network>

U mnie jest coś takiego jak powyżej. Nie wiem co mogę rozbię źle (może trzeba coś jeszcze skonfigurować w routerze). Włączam Fuppes, kopiuje adres IP do przeglądarki, tworzę tam folder, klikam na rebulid database. Teraz jeszcze dodatkowo wcisnąłem v w konsoli fuppes, wyszło mi "[VirtualContainer] virtual container layout created at Tue Dec 16 16:36:50 2014". Mediahouse na tablecie niczego mi nie znajduje. Próbowałem też programu "ImediShare", po kliknięciu na przycisk local network, pokazuje "No media servers Found" :(


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 16 gru 2014, 19:36 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): czwartek, 5 wrz 2013, 08:31
Posty: 33
Powinno banglać z tymi ustawieniami w pliku fuppes.cfg. Może coś nie tak z konfiguracją samej sieci lokalnej. Jest taki program XBMC zarówno na win jak i na andka jest najbardziej "liberalny" ze wszystkich i bardzo dobrze współpracował z fuppes. Drugim testowanym przeze mnie z powodzeniem programem na andka jest BubbleUPnP. MediaHouse nie testowalem. Na windowsie problem sprawiają wszelkiego rodzaju firewall'e ale pod AmigaOS nie jest nic defaultowo blokowane. Chyba, że masz jakieś rule podefiniowane przez IP-Filter(ipf) lub granite (tak chyba nazywał sie firewall pod OS4). Jak byś miał czas i zwykłego PC-ta z win moglibyśmy spróbować "wywęszyć" pakiety - może by się coś rozjaśniło. Same logi z fuppes mogą być niewystarczające.

_________________
SAM440ep AmigaOS 4.1 Update 6


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 17 gru 2014, 01:18 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
A to dalej czytamy sobie w myslach ;) BubbleUPnP też zainstalowałem ale jak nie mogłem się połaczyć przed opisywanym resetem Amigi to zainstalowałem ten MediaHouse i dopiero jak on też nie widział to postanowiłem spróbować wszystko od początku.

A do Mufy ja bym najpierw spróbował połaczyć ze sobą dwa urządzenia na Andku. A dopiero potem w zależności od wyniku testu kombinował z Routerem i Amigą.
Ja mam wyłaczony Firewall w routerze a na Amidze też nic nie używam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 31 gru 2014, 09:08 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Postanowiłem jeszcze w starym roku powalczyć na froncie, no i jest mautki sukces. Fuppes został zauważony przez Kodi, czyli program będący kontynuacją XMBC. Udało mi się to na laptopie z Windows 7. Niestety poza widocznością serwera, wciąż nie mam dostępu do plików (próbowałem na SFS 1 i SFS 2). W czasie operacji rebulid database i rebulid container, system wywala mi jakiś błąd związany z pthreads, coś w stylu że program chciał nadpisać dane w czasie gdy poprzedni proces nie skończył działania. Niemniej na koniec Fuppes informuje mnie że operacja zakończyła się powodzeniem.

Dodatkowo, co już wpomniałem wcześniej Fuppes widzi mój telewizor (załącznik nr 1), niestety w drugą stronę widoczności brak.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 31 gru 2014, 10:51 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): czwartek, 5 wrz 2013, 08:31
Posty: 33
Jeśli chodzi o błąd podczas przebudowywania bazy danych to u mnie on nie występuje. Zauważyłem jednak że serwer jest widoczny pod nazwą localhost, nie wiem czy jest to dobry trop ale ustaliłbym nazwę węzła w preferencjach TCP/IP podobnie jak na załączonym obrazku. Więcej pomysłów nie mam, na pewno jest jeszcze do poprawy sam program ale to już za rok :).


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
SAM440ep AmigaOS 4.1 Update 6


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 31 gru 2014, 12:43 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Pokazuje się błąd jak w załączniku, ale tylko gdy działam z bazą z poziomu przeglądarki, gdy wcisnę "r" w konsoli błędu nie ma. No ale nic to, dodałem węzeł 192.168.1.2 jak w Twoim załączniku (tyle że z nazwą X1000) i poszło :ok: Właśnie słucham sobie na pececie mp3 z Amigi. Jak się dopcham do tableta, którego aktualnie okupuje mój syn, to jeszcze popróbuję tam powalczyć.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO