Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 25 kwi 2024, 22:02

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 17 gru 2019, 19:43 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
No więc sprawdziłem. Jeśli otworzysz z poziomu WB program ikoną ClawsMail_Standalone, to rzecz jasna otwiera się w okienku, lecz standardowo mamy podwójne okienkowanie. Natomiast sam program pocztowy możesz ustawic w trybie pełnoekranowym np. klawiszem F11 i wtedy rzecz jasna jego ramka znika. Całość działa więc prawie jak normalny program Workbencha, bo np. po wyborze opcji wyjścia z ClawsMail nie wyświetla się żaden pulpit Cygnixa, tylko całość się zamyka i wraca do WB. Aczkolwiek o tym że jest to jednak małe oszustwo świadczy napis na belce w oknie WB, gdzie powinno być ClawsMail, a jest zamiast tego AmiCygnix Window, co widać na grabie w załączniku. No ale o ile dobrze wujek Google mi przetłumaczył z niemieckiego, to zdaje się że Edgar wspomiał coś że w kolejnej wersji AmiCygnixa problem podwójnego ramkowania będzie jakoś lepiej rozwiązany.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 18 gru 2019, 10:18 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
OK, dzięki. Miałem nadzieję, że to jakieś globalne ustawienia a tu trzeba każdy program z osobna. Taki XSane otwiera kilka okien i wtedy to nie jest możliwe a z kolei po zaznaczeniu tej opcji w AbiWord znika toolbar i też jest to mało użyteczne...zobaczymy co Edgar poprawi.
Ogólnie, żeby nie używać brzydkiego, osobnego ekranu, trzeba pracować w okienku w WB a to z kolei jest bardzo wolne na SAM440.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 mar 2020, 23:01 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Przemek napisał(a):
...zobaczymy co Edgar poprawi


Od jakiegoś czasu miałem możliwość testować AmiCygnixa1.5 a dziś pojawił się w Depot. Świetny, nowy window manager umożliwiający, w jednookienkowych programach, pozbyć się dodatkowych ramek (o czym rozmawiałem z Rafałem powyże). Taki AbiWord dobrze skonfigurowany wygląda znacznie bardziej amigowo :ok:
Mnóstwo innych zmian...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 mar 2020, 23:57 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Co za dzień, nowy arkusz kalkulacyjny przeglądarka, a teraz jeszcze AmiCygnix :ok: Dziś tylko pobiorę i rzucę szybko okiem, bo na poważniejsze testy braknie czasu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: AmiCygnix
PostNapisane: wtorek, 28 lip 2020, 22:51 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
No i mamy wersję 1.6!


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 16 sie 2020, 13:00 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Przemek napisał(a):

Od jakiegoś czasu miałem możliwość testować AmiCygnixa1.5 a dziś pojawił się w Depot. Świetny, nowy window manager umożliwiający, w jednookienkowych programach, pozbyć się dodatkowych ramek (o czym rozmawiałem z Rafałem powyże).


Przemek czy testujesz jeszcze Cygnixa? W nowym menadżerze okien jest błąd, o ktorym pisałem anonsując nową wersję programu ClawsMail. Nie sposób wpisać litery "Ł". Jeśli nadal jesteś testerem tego środowiska i masz to samo u siebie, proszę byś zgłosił to Edgarowi, jeśli już nie uczestniczysz w projekcie, zrobię to sam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: AmiCygnix
PostNapisane: niedziela, 16 sie 2020, 13:09 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Zresztą, napisałem już o problemie pod newsem na Amigans, może Edgar przeczyta.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: AmiCygnix
PostNapisane: piątek, 11 mar 2022, 14:57 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Mufa napisał(a):
No i mamy wersję 1.6!


Tymczasem autor zapowiada rychłe pojawienie się odsłony 1.7.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: AmiCygnix
PostNapisane: czwartek, 5 sty 2023, 14:57 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Mufa napisał(a):
Mufa napisał(a):
No i mamy wersję 1.6!


Tymczasem autor zapowiada rychłe pojawienie się odsłony 1.7.


Rychłe jak rychłe ale jest w Depocie ;) Na szybko czytam, ze poprawiono błąd w GTK+ 3. A to chyba oznacza możliwość portowania nowszych programów....

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: AmiCygnix
PostNapisane: czwartek, 5 sty 2023, 20:06 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Przemek napisał(a):

Rychłe jak rychłe ale jest w Depocie ;) Na szybko czytam, ze poprawiono błąd w GTK+ 3. A to chyba oznacza możliwość portowania nowszych programów....


No właśnie ściągam. Mam nadzieje że będzie nowy Gimp, przynajmniej w ostatniej stabilnej wersji, bo ostatnia wersja testowa chyba wymaga jakiś bibliotek GL, ktorych raczej AmiCygnix nie obsługuje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: AmiCygnix
PostNapisane: piątek, 6 sty 2023, 15:09 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
Trzeba czekać na poprawkę w instalatorze:

(...)

At: 06 Jan 2023, 13:20
File version: 1.7

After 40% a Unix script is called to add some settings. Maybe you can try to launch it in an Amiga shell and see, if it shows an error message:
Cygnix:CygnixPPC/bin/acxsh /Cygnix/CygnixPPC/bin/xdg-mime default browser.desktop text/html
For myself I tried to disable my AmiCygnix, disabled the SDK and deleted "ENVARC:Cygnix". And still the installation worked without problems - very strange.
Important: It is not a good idea to install AmiCygnix by hand! It will never be initialised correctly.

I've found a problem in the Install script though.

(...)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: AmiCygnix
PostNapisane: piątek, 6 sty 2023, 15:22 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
No u mnie poszła instalacja bez problemów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO