Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 20:46

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 10 lut 2013, 15:40 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Fajnie jest czasami cos zrobic oprocz gledzenia ;) Pod AOS jest coraz wiecej przydatnego oprogramowania tylko czasami takie niedorobki dyskwalifikuja je i psuja caly efekt. Przydaloby sie dostac nowy system drukowania bo to co jest to niestety porazka. Z lekka zazdroscia patrze na konkurencje bo i w AROSsie i podd MOSem cos sie w tym temacie dzieje....
A co do TW to troszke jestem rozczarowany tempem prac. JS niestety nie mial racji piszac, ze szybciej bedzie przeportowac cos (np. FF) niz rozbudowywac OWB...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lut 2013, 16:13 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Przemek napisał(a):
Fajnie jest czasami cos zrobic oprocz gledzenia ;) Pod AOS jest coraz wiecej przydatnego oprogramowania tylko czasami takie niedorobki dyskwalifikuja je i psuja caly efekt. Przydaloby sie dostac nowy system drukowania bo to co jest to niestety porazka. Z lekka zazdroscia patrze na konkurencje bo i w AROSsie i podd MOSem cos sie w tym temacie dzieje....


Akurat temat drukowania jest modelowym przykladem szkod wyrzadzonych przez konkurencje. IrseeSoft, podobnie zreszta jak kilka innych firm (Titan, Rune) w momencie przelomu stanal po niewlasciwej stronie, dajac sie nabrac na bajeczki Genesi o swietlanej przyszlosci. Gdy Genesi zwinelo zabawki rozczarowane firmy obrazily sie na Amige. W efekcie dzisiaj mozemy cieszyc sie nowymi wersjami TurboPrinta, ale ... pod linuksem. Oczywiscie nie wiadmo co by bylo gdyby 10 lat temu staneli po stronie Amigi zamiast MOSa, ale fakt jest taki ze developerzy ktorzy wowczas wybrali droge AmigaOS 4, jak dotad nie zdezerterowali. Mozliwe wiec ze gdyby IrseeSoft wybral inaczej, dzis problem drukowania na Amidze by nie istnial (co najwyzej nie bylby darmowy).

Cytuj:
A co do TW to troszke jestem rozczarowany tempem prac. JS niestety nie mial racji piszac, ze szybciej bedzie przeportowac cos (np. FF) niz rozbudowywac OWB...


No coz kazdy ma prawo do wlasnej oceny sytuacji. Ja jednak popieram tutaj Strohmayera. OWB od pierwszej wersji na Gwiazdke 2007 do ostatniej z kwietnia 2011 roku szalowego postepu nie zrobil. Widzac chociazby ten nieszczesny brak menadzera pobran mam spore watpliwosci czy przez te 2 lata od momentu zatrzymania prac udaloby sie osiagnac takie funkcjonalnosci, jakie juz dzis ma TimberWolf.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lut 2013, 16:59 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Cytuj:
Akurat temat drukowania jest modelowym przykladem szkod wyrzadzonych przez konkurencje.


Rozumiem ale mam na mysli obecne starania konkurencji.

Cytuj:
No coz kazdy ma prawo do wlasnej oceny sytuacji.


No jesli JS mial na mysli siebie i swoj brak czasu to pewnie tak, mial racje. Ale chcialem raczej powiedziec, ze sie dalo...moze ktos inny bylby bardziej efektywny. OK, niewielu jest pewnie wystarczajaco wykwalifikowwnych developerow, ktorzy jeszcze do tego maja czas. No dobrze, gdy TW osiagnie wreszcie odpowiedni poziom (oby) to bedzie wielkie cos.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lut 2013, 17:44 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Mufa napisał(a):
No coz kazdy ma prawo do wlasnej oceny sytuacji. Ja jednak popieram tutaj Strohmayera. OWB od pierwszej wersji na Gwiazdke 2007 do ostatniej z kwietnia 2011 roku szalowego postepu nie zrobil. Widzac chociazby ten nieszczesny brak menadzera pobran mam spore watpliwosci czy przez te 2 lata od momentu zatrzymania prac udaloby sie osiagnac takie funkcjonalnosci, jakie juz dzis ma TimberWolf.


Funkcjonalności?? Tak w zawieszaniu systemu i wywoływaniu pięknych grimów, tak w tym TW teraz przoduje. :D Niestety po ostatnich aktualizacjach TW totalnie nie nadaje sie do użytku ja już z niego zrezygnowałem. Koniec nerwów. Przyznać się szczerze Wam naprawdę TW działa?? Swoją drogą to musiał być niezły hak na system że jakakolwiek aktualizacja systemu tak go rozwala.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 lut 2013, 18:11 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
U mnie jest najstabilniejsza przegladarka, serio. Tylko powolna i bez PL literek...
Od jakiegos czasu MUI OWB zaczelo mi wieszac caly system, i to tak bez grima. Nawet nie jestem pewien czy to nie jakas biblioteka z systemu. Moge sie bawic systemem godzinami ale wejscie na youtuba np., na 100% spowoduje zwis. Natychmiast albo za pare sekund....Teraz uzywam pol na pol, NetSurfa i MuiOwb, bo TW jest zbyt wolny.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 lut 2013, 12:33 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Przemek napisał(a):
No i są literki PL :-D Sprawdziłem i działa! Leafpad z AmiCygnixa może posłużyć do sprawdzenia. Teraz czekamy na nowe kompilacje...
EDIT: A to napisałem z użyciem NetSurfa spod AmiCygnixa->ĘęÓ󥹌śŁłŻżŹźĆćŃń :-D

Panowie, a mozecie napisac jak zrobic aby AmiCygnic pisal po Polsku?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 lut 2013, 12:42 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Masz zainstalowana wersje 1.3, a do tego pakiet Tools, tez 1.3? Jesli tak to w tym pakiecie jest Leafpad i on "pisze" po polsku.

Przeczytaj kilka wczesniejszych wypowiedzi ;)

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 lut 2013, 13:12 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Przemek napisał(a):
Masz zainstalowana wersje 1.3, a do tego pakiet Tools, tez 1.3? Jesli tak to w tym pakiecie jest Leafpad i on "pisze" po polsku.

Przeczytaj kilka wczesniejszych wypowiedzi ;)

No wlasnie mam zainstalowana wersje 1.3 Tools i w programie Leafpad mam krzaczki a nie polskie litery. Dlatego sie pytam, gdyz pomyslalem, ze trzeba cos jeszcze ustawic (przy instalacji wybralem pl i odpowiednie kodowanie).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 lut 2013, 13:31 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Hmm, nic nie musialem zmieniac...jak masz czas to wywal calego Cygnixa i zainst. wszystko od nowa. I tak trzeba bedzie zainstalowac wszystkie nowe kompilacje (gdy sie pojawia) Gimpa, Abiworda, itd. Potem moge jeszcze posprawdzac...

PS. Tak dla porzadku, masz i AmiCygnix-Base i AmiCygnix-Tools w wer. 1.3?

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 lut 2013, 17:43 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
AS napisał(a):
No wlasnie mam zainstalowana wersje 1.3 Tools i w programie Leafpad mam krzaczki a nie polskie litery. Dlatego sie pytam, gdyz pomyslalem, ze trzeba cos jeszcze ustawic (przy instalacji wybralem pl i odpowiednie kodowanie).


Byc moze chodzi tutaj o ALT workaround? Powinienes miec cos takiego jak myX11Setup, sprawdz czy masz te opcje aktywna. ja mam i mi litery PL dzialaja.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 lut 2013, 17:51 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Ups, zapomniałem o tej opcji. Gdybyś miał, nie wiedzieć czemu (tak jak ja) myX11Setup po niemiecku to nazywa się to "Workaround Alt-Taste: aktivieren" ;-)

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 lut 2013, 18:00 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
TomK napisał(a):

Funkcjonalności??

Tak na szybko z tego co nie ma OWB. Obsluga mime, menadzer pobran, przydatne wtyczki np. pobieranie filmow z YT jednym kliknieciem, bez potrzeby korzystania z Clipdowna, czy regularnie gubiacego aktualnosc GetVideo, translator z jednego przycisku dla calej strony, lub zaznaczonego fragmentu itp.Sprawdzanie pisowni (kulawe jak diabli, ale czasami w przypadku gdy mamy watpliwosci do jakiegos wyrazu moze sie przydac), lepszy menadzer hasel, lepszy (szczegolnie w porownaniu do RA OWB) menadzer bookmarkow i wiele innych rzeczy.

Cytuj:
Tak w zawieszaniu systemu i wywoływaniu pięknych grimów, tak w tym TW teraz przoduje. :D Niestety po ostatnich aktualizacjach TW totalnie nie nadaje sie do użytku ja już z niego zrezygnowałem. Koniec nerwów. Przyznać się szczerze Wam naprawdę TW działa?? Swoją drogą to musiał być niezły hak na system że jakakolwiek aktualizacja systemu tak go rozwala.


Oczywiscie ze dziala. Potwierdzam tutaj slowa Przemka, generalnie wydaje mi sie ze jest to najstabilniejsza przegladarka. Co prawda czasami zagrimmuje przy zakonczeniu pracy, no ale w sumie jest to nie takie grozne jak gdyby miala wywalac sie w trakcie pracy. Nie mam za bardzo proporcjonalnego porownania do OWB, bo u mnie czestotliwosc uzytkowania browserow przedstawia sie mniej wiecej tak: 85% TimberWolf, 10% OWB, 5% MUI-OWB, a mimo takich proporcji i tak mam wrazenie ze czesciej zaliczam zwiechy z OWB niz z TW. Wiem ze TimberWolf potrafi mulic, bo widzialem jak dziala na SAM460, wiec pewnie na A1 XE, nie jest jakos duzo lepiej, ale na X1000 smiga az milo. Oczywiscie dobra konfiguracja (np. wylaczenie historii przegladania) to podstawa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 lut 2013, 22:38 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Przemek napisał(a):
Ups, zapomniałem o tej opcji. Gdybyś miał, nie wiedzieć czemu (tak jak ja) myX11Setup po niemiecku to nazywa się to "Workaround Alt-Taste: aktivieren" ;-)

Dziękuję, pomogło. Co prawda miałem ustawione aktivieren ;) (u mnie też jest nie wiedzieć czemu myX11Setup po niemiecku) ale zainstalowałem jeszcze raz i teraz są polskie literki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 lut 2013, 23:26 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Jako że to nie ten wątek to tylko ogólnie. Ty masz chyba dostęp do wersji Beta systemu? Może dlatego TW działa Ci stabilnie? A przypomniałem sobie że użytkownicy Samant wieszali na wersji TW RC 2 psy że niestabilna a na Pegasosie była to właśnie najlepsza wersja. Jednak dalej uważam żę portowanie FF to takie błądzenie "po omacku" Raz działa lepiej na tym raz lepiej na tamtym a przypominam że to już były wersje RC. No nic u mnie w tej chwili TW wiesza się nagminnie i w przeróżnych możliwych momentach.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 lut 2013, 23:28 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
AS napisał(a):
Przemek napisał(a):
Ups, zapomniałem o tej opcji. Gdybyś miał, nie wiedzieć czemu (tak jak ja) myX11Setup po niemiecku to nazywa się to "Workaround Alt-Taste: aktivieren" ;-)

Dziękuję, pomogło. Co prawda miałem ustawione aktivieren ;) (u mnie też jest nie wiedzieć czemu myX11Setup po niemiecku) ale zainstalowałem jeszcze raz i teraz są polskie literki.


A czy macie w Locale w "preferowane języki" jako drugi język po polskim ustawiony angielski?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO