Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 19 kwi 2024, 14:47

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: M.A.C.E
PostNapisane: wtorek, 30 lip 2013, 20:18 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
To że dzisiaj prawie nie ma dedykowanego komercyjnego softu na Amigę, nie znaczy wcale że można na niej mniej zdziałać niż powiedzmy w roku 2001 (ostatnim w którym był jeszcze jakiś ruch na rynku komercyjnym), wręcz przeciwnie.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: M.A.C.E
PostNapisane: wtorek, 30 lip 2013, 20:26 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Wracajac do tematu, to jesli dobrze przetluaczylo mi google te wypowiedz z niemieckiego to wersja do pobrania powinna byc dostepna (roznica w cenie 10 euro). Nie wykluczone ze jesli gra sprzeda sie dobrze to w pozniejszym okresie zostanie udostepniona za darmo (no ale to moze niech potwierdzi ktos kto lepiej zna niemiecki).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: M.A.C.E
PostNapisane: piątek, 2 sie 2013, 16:51 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
Mufa napisał(a):
Wracajac do tematu, to jesli dobrze przetluaczylo mi google te wypowiedz z niemieckiego to wersja do pobrania powinna byc dostepna (roznica w cenie 10 euro). Nie wykluczone ze jesli gra sprzeda sie dobrze to w pozniejszym okresie zostanie udostepniona za darmo (no ale to moze niech potwierdzi ktos kto lepiej zna niemiecki).


Wersja do pobrania z sieci:
http://www.amiboing.de/gameDetail.php?id=17

Obrazek

price:
15 € inkl. 19% MwSt.
Release Date:
02.08.2013
Version:
1.0


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: M.A.C.E
PostNapisane: sobota, 3 sie 2013, 11:23 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
pizzadriver napisał(a):

Wersja do pobrania z sieci:
http://www.amiboing.de/gameDetail.php?id=17

Obrazek

price:
15 € inkl. 19% MwSt.
Release Date:
02.08.2013
Version:
1.0


66zł po dzisiejszym kursie na PayPal, żaden majątek, warto kupić, ja już zasysam pełną wersję :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: M.A.C.E
PostNapisane: sobota, 3 sie 2013, 12:10 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
Mufa napisał(a):
66zł po dzisiejszym kursie na PayPal, żaden majątek, warto kupić, ja już zasysam pełną wersję :D

:think: , no to będzie nowy tekścik/recenzja na blogu: M jak MACE :geek: ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: M.A.C.E
PostNapisane: sobota, 3 sie 2013, 14:50 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Dobra wiadomosc rowniez dla wlascicieli wersji pudelkowej - wystarczy podac nr seryjny na stronie amiboing.de i juz mozna pobrac wersje elektroniczna oraz pograc online :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: M.A.C.E
PostNapisane: poniedziałek, 5 sie 2013, 08:41 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
pizzadriver napisał(a):
:think: , no to będzie nowy tekścik/recenzja na blogu: M jak MACE :geek: ;)


No zobaczymy, co do alfabetu to z całą pewnością pod literką "M" będzie inne hasło, poza tym dopiero wczoraj zaczęłem bardzo nieśmiałe prace nad pisaniem scenariusza dla litery "E". Co do M.A.C.E. to jeszcze nie zdecydowałem czy poświęcę tej grze osobną recenzję, czy też opiszę ją razem z tą mikołajkową strzelaniną w formie aktualizacji, bądź drugiej części do tego artykułu. Ogólnie dzieje się dużo nie tylko w przypadku gier, mamy ostatnio cały wysyp aplikacji pod QT. Myślałem by zabrać się za tekst opisujący czym jest QT, jakie może przynieść korzyści oraz przedstawić w nim kilka najciekawszych przykłądów rzeczy już dostępnych na amigowym podwórku.

No myślałem jeszcze o kilu innych tekstach, ale nie będę na razie odkrywał planów, z których nic może nie wyjść...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: M.A.C.E
PostNapisane: poniedziałek, 5 sie 2013, 09:24 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Fajnie byloby przeczytac recenzje M.A.C.E ale jeszcze fajniej, przy obecnym wysypie aplikacji Qt, jakies male zestawienie powyzszych by nie zaszkodzilo a i materialu na artykul jest sporo :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: M.A.C.E
PostNapisane: poniedziałek, 5 sie 2013, 16:51 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
Mufa napisał(a):
...Myślałem by zabrać się za tekst opisujący czym jest QT, jakie może przynieść korzyści oraz przedstawić w nim kilka najciekawszych przykłądów rzeczy już dostępnych na amigowym podwórku....
:thumbup:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: M.A.C.E
PostNapisane: czwartek, 8 sie 2013, 13:30 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Recenzja M.A.C.E. jest juz do przeczytania na blogu. Co do artka o QT praca w toku, ale juz mocno zaawansowana. Jesli mi nic nieoczekiwanego nie wyskoczy, publikacja bedzie kwestia kilku dni.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: M.A.C.E
PostNapisane: czwartek, 8 sie 2013, 21:11 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Zachęcająca gra i recenzja. Przy okazji wtrącę swoje trzy grosze.
Nie wiem jak ma się sytuacja z innymi grami ze stajni Amiboinga, ale pomysł
wspólnej tabeli wyników dla MACE to strzał w "dziewiątkę". Dlaczego nie dziesiątkę
to zaraz wyłuszczę. Dzięki temu zagraniu przedłużyli życie tej grze bo jest pośrednia
możliwość konkurowania z innymi graczami.
Nie wiem co oni tam kombinują i może wspólna tabela to dopiero pierwszy krok w dobrym
kierunku, ale gdyby zrobili coś na wzór gamecentre, gdzie były by wszystkie wyniki i osiągnięcia
z gier (ich i nie tylko) to dało by to początek i przykład ewentualnym twórcom innych
gier. Ponad to , jako że są pierwsi, mogli by wyznaczyć kierunek i standardy potrzebne
do ujednolicenia systemu zamieszczania takich danych. Oczywiście ideałem była by gra
umożliwiająca bezpośrednią rywalizację czy współpracę w grach. Bo jak wiadomo
nie ma to jak przywalić żywemu przeciwnikowi na "drugim końcu druta".

Wyobraźcie sobie Hired Guns z kumplami przez sieć, albo jakiś deatmatch na arenie.
Czy może Dune2 - prawie jak starcraft ;p. W tej chwili nie jest rzeczą najważniejszą
oprawa czy sam sens gry, najbardziej kręci ludzi granie z innymi ludźmi albo przeciwko nim.
Poza tym można by w takim wypadku stworzyć coś dla wszystkich platform amigowych,
to w dużym stopniu poprawiło by kontakt i jakąkolwiek chęć współpracy międzyodłamowej.
Ponadto zarobek dla twórców gry będzie większy, szczególnie gdy wezmą pod uwagę klasyka.
Wiem, wiem, rozmarzyłem się po prostu :mrgreen:.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: M.A.C.E
PostNapisane: piątek, 9 sie 2013, 09:27 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 915
Gra jest warta kupienia.
A ci co by chcieli kupić, ale marudzą, że za drogo, to przypominam że można odpuścić sobie te kilka/kilkanaście piw (ci co piją), kilka/kilkanaście paczek papierosów (ci co palą), kilka/kilkanaście piw i paczek papierosów (ci co piją i palą).
Warto docenić to, że się tak zaangażowali. Tym bardziej, że gra jest na wysokim poziomie.

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: M.A.C.E
PostNapisane: piątek, 9 sie 2013, 14:39 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Radek Cz napisał(a):
Zachęcająca gra i recenzja. Przy okazji wtrącę swoje trzy grosze.
Nie wiem jak ma się sytuacja z innymi grami ze stajni Amiboinga, ale pomysł
wspólnej tabeli wyników dla MACE to strzał w "dziewiątkę". Dlaczego nie dziesiątkę
to zaraz wyłuszczę. Dzięki temu zagraniu przedłużyli życie tej grze bo jest pośrednia
możliwość konkurowania z innymi graczami.


Odpowiedź na to pytanie masz w recenzji, gdzie napisałem wyraźnie że M.A.C.E. zachowuje cechy wszystkich innych gier z tej stajni (do których należy serwer rekordów online), które opisałem szerzej w ubiegłym roku, do którego to artka zresztą dałem w tej recenzji linka.
Oczywiście zgadzam się że taki pomysł przedłuża życie gier, co też zresztą jest napisane w ubiegłorocznym artku.

Cytuj:
Nie wiem co oni tam kombinują i może wspólna tabela to dopiero pierwszy krok w dobrym
kierunku, ale gdyby zrobili coś na wzór gamecentre, gdzie były by wszystkie wyniki i osiągnięcia
z gier (ich i nie tylko) to dało by to początek i przykład ewentualnym twórcom innych
gier. Ponad to , jako że są pierwsi, mogli by wyznaczyć kierunek i standardy potrzebne
do ujednolicenia systemu zamieszczania takich danych. Oczywiście ideałem była by gra
umożliwiająca bezpośrednią rywalizację czy współpracę w grach. Bo jak wiadomo
nie ma to jak przywalić żywemu przeciwnikowi na "drugim końcu druta".


Z poziomu samej gry widzisz tylko top 10 plus swój wynik i miejsce (jeśli jest poza top 10) no ale jak wspomniałem w recenzji jest jeszcze portal gdzie możesz bardziej szczegółowo śledzić ostatnie wydarzenia. Środowisko amigowe jest małe, dużo ludzi zna sięz tych czy innych portali, więc to wzmaga nieco konkurencję bo nie toczysz boju z milionami anonimowych ludzi (tak jak np. w przypadku gier na PS3) tylko ze znajomymi. Dzięki portalowi wiem np. że dzisiaj Kas1e osiągnął wynik dający mu 11 miejsce w rankingu, a najnowszym użytkownikiem na portalu jest RAL, co prawdopodobnie oznacza że kolejny Polak zakupił M.A.C.E.
Co do gry po sieci, to takiej możliwości jeszcze nie ma, co akurat osobiście mi nie przeszkadza, gdyż ja w ogóle nie gram po sieci.

Cytuj:
Wyobraźcie sobie Hired Guns z kumplami przez sieć, albo jakiś deatmatch na arenie.
Czy może Dune2 - prawie jak starcraft ;p. W tej chwili nie jest rzeczą najważniejszą
oprawa czy sam sens gry, najbardziej kręci ludzi granie z innymi ludźmi albo przeciwko nim.
Poza tym można by w takim wypadku stworzyć coś dla wszystkich platform amigowych,
to w dużym stopniu poprawiło by kontakt i jakąkolwiek chęć współpracy międzyodłamowej.
Ponadto zarobek dla twórców gry będzie większy, szczególnie gdy wezmą pod uwagę klasyka.
Wiem, wiem, rozmarzyłem się po prostu :mrgreen:.


No tak rozmarzyłeś się :violin:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: M.A.C.E
PostNapisane: piątek, 9 sie 2013, 19:11 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
Mufa napisał(a):
(...), a najnowszym użytkownikiem na portalu jest RAL, co prawdopodobnie oznacza że kolejny Polak zakupił M.A.C.E.

:


No właśnie gra się ściąga na mojego twardziela :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: M.A.C.E
PostNapisane: sobota, 10 sie 2013, 07:00 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
Właśnie Amiga Kit potwierdził moją wpłatę i ... czekam na DVD Box:

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO