Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest środa, 24 kwi 2024, 23:42

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 4 gru 2013, 14:44 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Emu napisał(a):

Tak, ja też dziś dostałem takie info. Ciekaw jestem ile tych płytek pójdzie, bo z tego co Philippe mi napisał wcześniej, to opóźnienie wynika właśnie z ilości zamówień składanych w tym samym czasie.

No cóż, wychodzi na to, że będę musiał odszczekać swoją opinię o tej płytce :D


Jak duża ilość by to nie była, to na pewno nie może równać się z tysiącami sztuk AmigaOS 4.1, którego wszak ACube był oficjalnym dystrybutorem. Wówczas jakoś swoją płytkę z systemem, mimo że zamawianą jeszcze przez pośrednika, czyli AmigaKit bądź Alinea (nie pamiętam już dokładnie w której z tych firm zamawiałem), dostałem w przeciągu 10 dni.

Nie wiem, może w tym wypadku oni płytek nie tłoczą, tylko sami wypalają i zadrukowują okładki? Niedługo się dowiemy.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 6 gru 2013, 04:47 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
@Mufa

A spodziewasz się tłoczonej? Bo ja nie. Popatrz na kolory płytek jakie zamawiałeś ostatnio. OS4 był tłoczony. OS4.1 - już nie. Do mojej A1 była dołączona płytka - pod spodem, a jakże, zielona. MACE i inne gry też nie są już tłoczone. Więc i ta na pewno nie jest srebrna pod spodem (płytka). Pewno stąd to opóźnienie - trzeba nadrukować, wypalić i okładkę też puścić "do druku".

Wracając do OS4 - te płytki, jak dystrybuowało je AC były tłoczone. Wersja 4.1 nigdy nie była tłoczona, pudełko było tylko drukowane. Miałem wszystkie te wersje, ostatnia jaką kupiłem to była wersja OS 4.1 Classic - również "zielony spód". Może się mylę, ale z płytami mam do czynienia od dawna i mam setki płyt tłoczonych. Są hmm, nazwijmy to "srebrne". Inne kolorki to płytki do nagrywania, stąd inny kolor - dla lasera, było kiedyś o tym głośno.

Więc, podsumowując, nie łudźmy się, że to będą płyty tłoczone. W przypadku MACE też nie są. Może taniej (pewnie tak) to wychodzi, bo płytkę można nagrać dla chętnego, inaczej trzeba zamówić w "tłoczni" jakąś ilość, która nie wiadomo czy się sprzeda. Ponieważ mają teraz mnóstwo chętnych to i nie wyrabiają nagrywarki.

I ciekawostka - AC drukuje chociaż na płytkach lakierowanych, znam inne firmy, które drukują w macie.

I druga ciekawostka - pisałem kiedyś gdzieś o tym na forach - jak się kupuje nowiutkie Shogo - to się dostaje... tak... skan cz-b instrukcji - krzywo wycięty - plus okładkę - cz-b - krzywo wyciętą - plus płytkę - a jakże - nagrywaną (z nadrukiem lightscribe - AC lepiej tu chyba się postara). Na moje uwagi odpowiedź była - ot, zdarza się. Opowieści o tym, że poprawiono stabilność i jakieś tam levele akurat mnie nie przekonują.

Chętnemu mogę tę grę wysłać za friko pod warunkiem że opisze swoje wrażenia (z jakości wydania) na forum. Gra oczywiście posiada kod i można ją zarejestrować na stronie Hyperionu :)

Pzdr
Emu


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 6 gru 2013, 12:25 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Emu napisał(a):
(...)OS4 był tłoczony. OS4.1 - już nie. Do mojej A1 była dołączona płytka - pod spodem, a jakże, zielona. MACE i inne gry też nie są już tłoczone. Więc i ta na pewno nie jest srebrna pod spodem (płytka). Pewno stąd to opóźnienie - trzeba nadrukować, wypalić i okładkę też puścić "do druku". (...)

Wszystko prawda (i dalsza niezacytowana część postu też - zdjęcia mówią za siebie) z wyjątkiem jednego - płytka OS 4.1 jest tłoczona, przynajmniej moja.

Na rewersie jest link do strony tłoczni, zapodaję do cennika odnośnik: http://hofa-media.de/pages/de/spezialan ... tionen.php

Shogo grałem kiedyś na PC, dla mnie było super. Nie wiem na ile wersja amigowa jest blisko pierwowzorowi, ale akcja non stop. To co się rzucało w oczy to szybkość tej gry (bardzo płynnie) na słabych konfiguracjach.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 6 gru 2013, 15:23 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Emu napisał(a):
Wracając do OS4 - te płytki, jak dystrybuowało je AC były tłoczone. Wersja 4.1 nigdy nie była tłoczona, pudełko było tylko drukowane. Miałem wszystkie te wersje, ostatnia jaką kupiłem to była wersja OS 4.1 Classic - również "zielony spód". Może się mylę, ale z płytami mam do czynienia od dawna i mam setki płyt tłoczonych. Są hmm, nazwijmy to "srebrne". Inne kolorki to płytki do nagrywania, stąd inny kolor - dla lasera, było kiedyś o tym głośno.


Ja co prawda nie mam juz plytki AmigaOS 4.1 (poszla razem z A1 XE), ale moja z pewnoscia byla tloczona, miala ladne pudelko, oraz instrukcje na bardzo dobrej jakosci papierze. Jedyna nagrywana plytka z nadrukiem jaka mialem, to betatesterska plytka do X1000, no ale to zrozumiale, skoro wyszlo tylko 100 egzemplarzy.


Cytuj:
I druga ciekawostka - pisałem kiedyś gdzieś o tym na forach - jak się kupuje nowiutkie Shogo - to się dostaje... tak... skan cz-b instrukcji - krzywo wycięty - plus okładkę - cz-b - krzywo wyciętą - plus płytkę - a jakże - nagrywaną (z nadrukiem lightscribe - AC lepiej tu chyba się postara). Na moje uwagi odpowiedź była - ot, zdarza się. Opowieści o tym, że poprawiono stabilność i jakieś tam levele akurat mnie nie przekonują.


W zalaczniku leci skan ze spodu mojej wersji Shogo. Skaner co prawda na blyszczacym troche przeklamuje kolory, ale mam nadzieje ze widac wystarczajaco dobrze ze spod nie jest ani zielony, ani niebieski czy zolty, tylko charakterystyczne dla tloczonych plyt sreberko.

Cytuj:
Więc, podsumowując, nie łudźmy się, że to będą płyty tłoczone. W przypadku MACE też nie są. Może taniej (pewnie tak) to wychodzi, bo płytkę można nagrać dla chętnego, inaczej trzeba zamówić w "tłoczni" jakąś ilość, która nie wiadomo czy się sprzeda.


Nie wiem od jakiej ilosci oplaca sie tloczyc, wiem tylko ze tloczone plytki w swiecie AmigaOS nie koniecznie musza byc zludzeniami, co obrazuja przyklady Shogo czy AmigaOS 4.1, z jakimi do czynienia mialem ja. Natomiast Twoje doswiadczenia nie pokazuja ze nie oplaca sie tloczyc wcale, raczej wedlug mnie pokazuja ze oplaca sie wytloczyc konkretna ilosc na pierwszy rzut. Potem gdy po pierwszej wielkiej fali zainteresowania naklad sie sprzeda firmy amigowe rzeczywiscie nie ryzykuja juz kolejnego tloczenia tylko dla spoznialskich przygotowuja 'rekodzielo".


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 6 gru 2013, 19:47 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Na marginesie, sprawdzilem przed chwila, niszowa BOH, tez byla tloczona.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 6 gru 2013, 21:44 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
Niestety wersje kartonowe BOX z tłoczonymi płytkami HERETIC II i SHOGO szybko się rozeszły. Hyperion nie przewidywał dodruku więc dystrybutorzy otrzymali pozwolenie na wypalanie płytek we własnym zakresie oraz na dołączanie ORYGINALNEGO NUMERU SERYJNEGO który pozwalał zarejestrować grę na stronie Hyperionu co umożliwiało również pobranie stosownych Update do gry.
Tak naprawdę płacimy za NUMER SERYJNY a nośnik jest sprawą drugorzędną - chyba że ktoś kolekcjonuje gry w wersji CD. Pozostaje wtedy polowanie na allegro lub ebay ;)

Posiadam Heretic II i SHOGO w wersji kartonowej BOX z oryginalna drukowaną książeczką i tłoczonymi płytkami (srebrnymi).
Wydawca Titan Computer, Amiga Version Hyperion.

Płytki wyglądają tak jak skany umieszczone bazie HofL:

Obrazek
Obrazek


PS. 1
Jako ciekawostkę mogę napisać, że Mandi dokonał pełnego spolszczenia SHOGO, być może Hyperion po wydaniu AmigaOS4.2 będzie miał chwilkę czasu na wznowienie swoich gier i ujrzymy polskie Shogo.

PS. 2
Chętnie przyjmę tą wersję SHOGO i mogę porównać ją z moim oryginałem. Opis mogę zamieścić na forum.

PS. 3
Szukam tłoczonego Earth 2014 gdyż wersja Matay wypalana na czarnej płytce znanej z Playstation 1 przestała mi działać :(
Matay już nie istnieje więc nie mam gdzie składać reklamacji :(
Wiem że wersja angielska była tłoczona, czy polska też ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 6 gru 2013, 23:09 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
To ja się wtrącę że moja najnowsza wersja Systemu 4.1 ma nadruk strony www.duo.it ale cholera to po włosku więc nie wiem czy oni tłoczą czy wypalają. Ale nie wykluczam że może być tak że te firmy są uniwersalne i jak nakład jest duży to tłoczą a jak mały to wypalają na profesjonalnym szprzęcie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 7 gru 2013, 04:44 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
@all

Ależ zgadzam się z Wami wszystkimi. Ja również miałem tłoczoną wersję Shogo, taką jak ma np. Mufa. Nie neguję, że nie ma płyt tłoczonych dla Amigi, są jak najbardziej. Jako że wiele lat kolekcjonowałem płytki dla Amigi to mam jakie takie rozeznanie jak to wygląda.
Moja wersja AOS 4.1 jest również w pudełku, z manualami itp. Tyle, że pod spodem jest zielona warstwa co sugeruje, że płyta jest palona a nie tłoczona.
Nie wiem jak to jest z tą tłocznią do której linki podaliście, mogę się domyślać, że mogą palić większą ilość płyt na zamówienie (może mają jakieś seryjne nagrywarki, nie mam pojęcia?). Pewno mogą też tłoczyć za odpowiednio większą opłatą.
Zresztą nie ma to wielkiego znaczenia, czy ta kompilacja będzie nagrywana z nadrukiem czy tłoczona. Obstawiam po prostu, że będzie to wytwór bardziej chałupniczy - wystarczy popatrzeć na design okładki i płyty. Również to co Philippe mi napisał, że nie wyrabiają się, sugeruje że palą płytki na bieżąco.
Ale, jak pisałem, nie ma to żadnego znaczenia, ważne by płytki szybko dotarły do nabywców :)

@amig_os

Płytka poleci do Ciebie - zgodnie z życzeniem. Myślę, że fajnie będzie poczytać porównanie obu wydań. Ja je znam ale może chętni na Shogo nie wiedzą co kupią, tym bardziej, że pokazują w sklepach wersję pudełkową z bodajże 2001 r. a sprzedają taką jak pokazałem na zdjęciu.
Daj mi tylko do jutra adres na PW bo gdzieś ten co miałem "zgubiłem" :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 8 gru 2013, 14:00 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
Emu napisał(a):
Daj mi tylko do jutra adres na PW bo gdzieś ten co miałem "zgubiłem" :D


Wysłałem Ci majla z danymi.

Dziekuję :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 11 gru 2013, 12:13 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Przesylka przed chwila dotarla. Plyta jak mozna sie bylo domyslac, wypalana, ale zrobiona dosc dobrze, podobnie jak okladka. Niestety jakiejkolwiek instrukcji czy innej wkladki brak. Szersza recenzja wkrotce.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 11 gru 2013, 15:44 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Emu napisał(a):
- Pingus - jak dla mnie najlepszy moment płytki. Ładny i fajny, Lemmingi po nowemu. Minus - tylko po francusku.


No nie tylko po francusku. Wystarczy ikone Pingusa przeniesc do Notepada i zmienic parametr language fr a gra bedzie po angielsku. Analiza katalogu data/po dowodzi ze niestety nie ma polskiego tlumaczenia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 12 gru 2013, 10:18 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Mufa napisał(a):
Przesylka przed chwila dotarla. Plyta jak mozna sie bylo domyslac, wypalana, ale zrobiona dosc dobrze, podobnie jak okladka. Niestety jakiejkolwiek instrukcji czy innej wkladki brak. Szersza recenzja wkrotce.


Pozostaje mi powiedzieć - "A nie mówiłem?"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 12 gru 2013, 10:20 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Mufa napisał(a):
Emu napisał(a):
- Pingus - jak dla mnie najlepszy moment płytki. Ładny i fajny, Lemmingi po nowemu. Minus - tylko po francusku.


No nie tylko po francusku. Wystarczy ikone Pingusa przeniesc do Notepada i zmienic parametr language fr a gra bedzie po angielsku. Analiza katalogu data/po dowodzi ze niestety nie ma polskiego tlumaczenia.


Dzięki za info, myślę że zainteresowanym się przyda. Szkoda tylko że nikt o tym nie mówi...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO