Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 25 kwi 2024, 22:18

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 19:58 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kurcze, szkoda :( W porównaniu do SB Live którego używam w A1 XE pewnie będzie kicha :(
Zobaczymy jak złożę zestaw do kupy - od razu dam Ci znać jak to gra :)

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 20:05 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Jezeli tym nowym elementem systemu jest MUI4 to srednia ta tajemnica byla bo jakis czas temu na forum Hyperionu kas1e wspominal, ze wraz z OS4.2 nastapi aktualizacja MUI do stanu jaki obowiazuje w MOSie (kazdy, nawet drobny ficzer). Wyglada na to, ze slynne MUI4 nie jest az tak zaawansowane skoro w dosc krotkim czasie udalo sie doprowadzic MUI3.9 do identycznego stanu (przez jedna osobe?). No, chyba ze sa tam inne, zakulisowe porozumienia. ;-)

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 20:14 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
biax13 napisał(a):
Kurcze, szkoda :( W porównaniu do SB Live którego używam w A1 XE pewnie będzie kicha :(
Zobaczymy jak złożę zestaw do kupy - od razu dam Ci znać jak to gra :)


Jeżeli nie zależy Ci na karcie SATA i wystarczy Ci napęd DVD na USB oraz złącze SATA wbudowane na płycie, to możesz zwolnić slot PCI i dać tam np. tego SB :) Chociaż lepiej chyba poczekać na sterowniki.

Również obstawiam MUI 4, ktoś wie co to nam dokładnie da? :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 20:14 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
biax13 napisał(a):
...od razu dam Ci znać jak to gra :)


Nie oczekuj zbyt wiele. Czesc osob pisze o slabej jakosci dzwieku onboard. Do tego autor kilka miesiecy temu napisal, ze z powodu sesji/egzaminow ;-) nie bedzie pracowal przez jakis czas nad sterownikiem. Mozna bylo przeczytac, ze z racji specyfiki ukladu SM502 (dzwiek i video w jednym) jest to wyjatkowo trudne zadanie. Autor wielu dotychczasowych sterownikow ( Davy Wentzler) stwierdzil nawet, ze nie podjal by sie tego zadania.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 20:16 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Emu napisał(a):

Również obstawiam MUI 4, ktoś wie co to nam dokładnie da? :)


Zgodnosc z MUI z MOSa - latwiejsze portowanie. Na te elementy czekaja np. autorzy MUI-OWB...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 20:19 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
Ale mnie pocieszyłeś :( Jak rzeczywiście jest taka kupa z używaniem karty SFX on-board to chyba rozważę zwolnienie slotu PCI po instalacji na rzecz lepszej karty dźwiękowej :( Eh, czy zawsze jesteśmy skazani na niedoróbki ? :evil:

MUI 4 to pewniak, wierzcie mi .....

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 20:26 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Przemek napisał(a):
biax13 napisał(a):
...od razu dam Ci znać jak to gra :)


Nie oczekuj zbyt wiele. Czesc osob pisze o slabej jakosci dzwieku onboard. Do tego autor kilka miesiecy temu napisal, ze z powodu sesji/egzaminow ;-) nie bedzie pracowal przez jakis czas nad sterownikiem. Mozna bylo przeczytac, ze z racji specyfiki ukladu SM502 (dzwiek i video w jednym) jest to wyjatkowo trudne zadanie. Autor wielu dotychczasowych sterownikow ( Davy Wentzler) stwierdzil nawet, ze nie podjal by sie tego zadania.


W obecnie dostępnej wersji 6.1 autor wyeliminował problem zależności od video, zostało więc chyba tylko doszlifować sterownik?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 20:28 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Przemek napisał(a):
Emu napisał(a):

Również obstawiam MUI 4, ktoś wie co to nam dokładnie da? :)


Zgodnosc z MUI z MOSa - latwiejsze portowanie. Na te elementy czekaja np. autorzy MUI-OWB...


To raczej watpliwy ficzer - co takiego jest ciekawego do portowania z MOS-a? Pytam z ciekawości i bez podtekstów :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 20:33 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Wyglada na to, ze slynne MUI4 nie jest az tak zaawansowane skoro w dosc krotkim czasie udalo sie doprowadzic MUI3.9 do identycznego stanu (przez jedna osobe?). No, chyba ze są tam inne, zakulisowe porozumienia.
Może po prostu programista jest zdolny.
Zgodnosc z MUI z MOSa - latwiejsze portowanie.
O tak, bardzo mnie to cieszy. MUI nie jest złe (abstrahując od MorphOS-a i portów).

Co jeszcze może być ciekawego w AmigaOS 4.2?

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 20:35 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
biax13 napisał(a):
Ale mnie pocieszyłeś :( Jak rzeczywiście jest taka kupa z używaniem karty SFX on-board to chyba rozważę zwolnienie slotu PCI po instalacji na rzecz lepszej karty dźwiękowej :( Eh, czy zawsze jesteśmy skazani na niedoróbki ? :evil:

MUI 4 to pewniak, wierzcie mi .....


No niestety, niedoróbek nie brakuje.... Kolejną niedoróbką, po tym jak wsadzisz w PCI dźwiękówkę, będzie wolniejszy transfer SATA z wbudowanego w MB portu, walający się po stole zewnętrzny napęd DVD pewnie da się przeżyć. O złączu PCI-e 1x nie wspomnę, bo nie rozumiem celowości jego umieszczania na płycie, skoro nie ma pod oesem żadnych urządzeń i sterowników dla tego slotu.
Zapomniałbym o slocie SD, którego nie wykorzystuję, bo nie chce mi się rozkręcać ciągle obudowy :D

Ale i tak da się żyć :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 20:59 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Emu napisał(a):

To raczej watpliwy ficzer - co takiego jest ciekawego do portowania z MOS-a? Pytam z ciekawości i bez podtekstów :)


Hmmm, ja za MUI nie przepadam ale ze wzgledow estetycznych. Natomiast wielu programistow bardzo go chwali i wola pisac pod MUI, inni z kolei nie maja czasu skrobac swojich programow pod rozne GUI. Ale co by nie mowic to juz dla obecnych wersji Mplayera i MUI OWB warto bylo podciagnac MUI3.9 do stanu "prawie MUI4". Brakuje jeszcze paru elementow (patrz wyglad zakladek w MUI OWB) aby zgodnosc byla 100%.No i wyglada na to, ze to szybsze/latwiejsze niz ulepszanie Reaction.

@adam

Nowy shell.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 21:04 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Emu napisał(a):
.... Kolejną niedoróbką, po tym jak wsadzisz w PCI dźwiękówkę, będzie wolniejszy transfer SATA z wbudowanego w MB portu, walający się po stole zewnętrzny napęd DVD pewnie da się przeżyć. O złączu PCI-e 1x nie wspomnę, bo nie rozumiem celowości jego umieszczania na płycie, skoro nie ma pod oesem żadnych urządzeń i sterowników dla tego slotu.
Zapomniałbym o slocie SD, którego nie wykorzystuję, bo nie chce mi się rozkręcać ciągle obudowy :D

Ale i tak da się żyć :)


O wolniejszym transferze nie wiedzialem. Podobno sterowniki do PCIe 1x "sa w robocie".

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 21:30 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Tak, transfer jest wolniejszy z wbudowanego w płytę SATA niż z tego na dodatkowej karcie - obsługuje tylko tryby PIO i (podobno, tego nie sprawdzałem) nie da się zainstalować na tak podpięty dysk systemu. Polecam dokumentację zawartą na płycie dla Sam460, można dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy :)

Co do sterowników dla PCI-e 1x - to "podobno" to chyba raczej pewne, kontaktowałem się w tej sprawie z ACube i oni twierdzą, że "robią się". Pozostaje mi mieć nadzieję, że powstanie taki driver i że ACube będzie oferować w swoim sklepie odpowiednie karty.

Co do MUI - jeśli ma to ułatwić portowanie czegokolwiek na cokolwiek to niech sobie będzie. Najważniejsze, że skoro tyle pary idzie w takie przedsięwzięcia to niech chociaż efekt finalny dla użytkownika - w postaci nowego softu - będzie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 21:49 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Emu napisał(a):
Tak, transfer jest wolniejszy z wbudowanego w płytę SATA niż z tego na dodatkowej karcie - obsługuje tylko tryby PIO i (podobno, tego nie sprawdzałem) nie da się zainstalować na tak podpięty dysk systemu. Polecam dokumentację zawartą na płycie dla Sam460, można dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy :)



Tosmy sie chyba nie dogadali. Napisales, ze po wpieciu karty w PCI, transfer z SATA jest wolniejszy. To chyba taki skrot myslowy ;)
Miales na mysli CHYBA to, ze trzeba odpiac zewn. karte SATA a wtedy pozostaje wbudowana, ktora jak na razie obsl. tylko tryby PIO.

Bo ja zrozumialem, ze spada transfer we wbudowanym SATA gdy cos wepniesz w PCI :lol:

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 22:00 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Przemek napisał(a):
Emu napisał(a):
Tak, transfer jest wolniejszy z wbudowanego w płytę SATA niż z tego na dodatkowej karcie - obsługuje tylko tryby PIO i (podobno, tego nie sprawdzałem) nie da się zainstalować na tak podpięty dysk systemu. Polecam dokumentację zawartą na płycie dla Sam460, można dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy :)



Tosmy sie chyba nie dogadali. Napisales, ze po wpieciu karty w PCI, transfer z SATA jest wolniejszy. To chyba taki skrot myslowy ;)
Miales na mysli CHYBA to, ze trzeba odpiac zewn. karte SATA a wtedy pozostaje wbudowana, ktora jak na razie obsl. tylko tryby PIO.

Bo ja zrozumialem, ze spada transfer we wbudowanym SATA gdy cos wepniesz w PCI :lol:


No przecież trudno, żeby wpięcie karty dźwiękowej obniżało transfer? :P

Skróciłem. Chodziło o to, że obsadzenie PCI inną kartą niż SATA skazuje nas na używanie jedynego dostępnego portu o niskim transferze. Czyli niedoróbka :P

Teraz dobrze? :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO