Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 27 kwi 2024, 00:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 13 paź 2019, 19:09 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
Fotki:

https://kato.kuvat.fi/kuvat/Amiga34/


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 13 paź 2019, 19:37 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
Na jednym z banerów:

https://kato.kuvat.fi/kuvat/Amiga34/DSC06862.JPG

zauważyłem zapowiedź trzeciej części gry z serii Reshoot:

Reshoot
Reshoot-R
Reshot: Proxima - (C) 2020

PS.
Na okładce widać statek kosmiczny podobny do zapowiedzi gry "Proxima 3" - którego autorem jest Kevin Sanders.

https://2.bp.blogspot.com/--_3dguRyJ_Y/ ... _Title.png


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 13 paź 2019, 23:25 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1197
Jakoś tak strasznie powierzchowne te informacje. Brak nagrań video, żeby dooglądać sobie, brak jakiejkolwiek relacji z wystąpienia Hyperionu...
Niby pozytywnie dla AOS4 ale marketingowo słabo. MOS (marketingowo) znacznie lepiej.

PS. Na amiga-news.de ktoś zapodał, że sprawa Cloanto vs Hyperion została odroczona na wniosek OBU stron ze względu na to, że obie strony postanowiły spróbować ugody.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 14 paź 2019, 04:21 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Spokojnie. Po pierwszych filmach i fotkach, które jednak się już pojawiły, widać że jednak dokumentujących tę imprezę osób trochę było i to niekoniecznie na smartfonach, gdzie można szybko coś wrzucić do social media. Tak więc poczekajmy chwilę, impreza skończyła się o 18:00, ludzie musieli dojechać do domu, odpocząć. Przyjdzie jeszcze czas na to by spokojnie usiąść, przesiać zdjęcia, pomontować wideo. Tak więc myślę że dziś, jutro pojutrze pojawią się nowe materiały, oraz jakieś relacje czy podsumowania.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 14 paź 2019, 08:27 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
Na ppc znaleźli że płyta do MOS AMD64 już nie jest produkowana.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 14 paź 2019, 17:23 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
newhousik napisał(a):
Co do a1222, to ja czekam na info kiedy wysyłka ;). Już nawet nie obchodzi mnie co tam, działa a co nie.


Podobno działa już wszystko, tak przynajmniej pisze amiganews.de, powołując się na informacje od człowieka, ktory słuchał wystąpienia Trevora. Natomiast nie wiem czy ta pierwsza limitowana seria EA Edition, będzie do łyknięcia dla naszej polskiej listy chętnych na zakup zbiorowy. Pamiętam że planowano iż ten zakup miał być realizowany via RetroAmi, tymczasem niemieccy amigowcy, którzy byli na imprezie, twierdzą że pierwszy rzut nie będzie dostępny u lokalnych dystrybutorów i będzie realizowany wyłącznie przez AmigaKit.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 14 paź 2019, 17:32 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Przemek napisał(a):

PS. Na amiga-news.de ktoś zapodał, że sprawa Cloanto vs Hyperion została odroczona na wniosek OBU stron ze względu na to, że obie strony postanowiły spróbować ugody.


No tak, widzę tego newsa, ale on jest jeszcze z 9 października, a więc sprzed imprezy. Oczywiście możliwe że gdy spotkali się twarzą w twarz, sprawy ugodowe potoczyły się do przodu. Niestety nikt nie skomentował tego co na scenie mówił Hyperion ani Cloanto, a wchodzili zaraz po sobie.

Na marginesie, ktoś trafnie zauważył że dla Wampira, ten arosowy kickstart jest tylko listkiem figowym, tak żeby nikt się nie czepiał, a w rzeczywistości każdy używa go na pirackim sofcie i było to ponoć jawnie praktykowane również na Amiga 34 Germany. Były tam obecne obie firmy które biorą się za łby walczać o prawa do systemu operacyjnego, a żadnej z nich ten proceder nie przeszkadzał, a przynajmniej nikt na to nie zareagował.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 14 paź 2019, 18:27 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
A tak wyglądały stoiska firm sympatyzujących z AmigaOS 4. Niestety sklep Alinea nie miał w zasdzie nic do zaoferowania sympatykom NG, Same gadżety związane z Amigą klasyczną, a nawet Commodore 64.

Zaskakująco staromodnie było też na stoisku Hyperionu. Tylko dwa kompy i to leciwe w postaci Amigi 1200, na której podobno prezentowana była wczesna beta AmigaOS 3.2 oraz Pegasos z Libre Office.

Do tego trochę plakatów do rozdania i to wszystko. Nigdzie nie widać dyskietek z AmigaOS 3.1.4 choć podobno (przepraszam że uzywam zbyt często trybu przypuszczającego, ale jeszcze nigdzie nie pojawił się rzeczowy raport, więc zbieram strzępki informacji porozrzucanych w różnych miejscach na sieci), Hyperion sprzedawał go z 20% promocyjną zniżką.

Stoisko AmigaKit również obfitowało w różnego rodzaju kabelki i akcesoria dla klasyka, aczkolwiek na zdjęciu widać też ekran komputera AmigaOne. Prawdopodobnie można było tam taką maszynę kupić, a przynajmniej jeden z uczestników imprezy pochwalił się że wrócił z Amiga 34 Germany bogatszy o sprzęt dla AmigaOS 4.

Najlepiej prezentowało się stoisko A-EON pokazano wszystkie komputery tej firmy, a więc X1000, X5020, X5040 i A1222. No i monitory w proporcjach zdecydowanie bardziej pasujących do drugiej dekady XXI wieku.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 14 paź 2019, 18:37 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
W sumie to mi jedno, który w kolejności dostanę Tabora, oby tylko dla mnie starczyło. Kasę na niego zbierałem ze 4 razy i wszystko wydałem ;). Wolę miesiąc poczekać, to dozbieram ponownie gotówkę ;)

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 15 paź 2019, 00:03 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
Podziękowanie ...

https://scontent.fktw1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5E2F5519


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 15 paź 2019, 14:30 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 917
Podały informacje odnośnie daty sprzedaży Amigi 1222?

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 15 paź 2019, 19:41 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Jest wreszcie raport z imprezy. Niestety nie tak kompleksowy jak z poprzednich edycji. W zasadzie jeśli chodzi o Hyperion potwierdzono tylko, to co pisałem wcześniej że prezentowano AmigaOS 3.2 (jest na zdjęciu), niestety nic na temat Q&A. Ugoda z Cloanto, chyba nie posunęła się jakoś do przodu (tak można wyczytać między wierszami). O wystąpieniu Trevora, nie stety nic, jedynie wzmianka na końcu że być może zobaczymy go na półkach sklepowych w tym roku.

Szkoda że w przeciwieństwie do AmiWest, przynajmniej jak dotąd wygląda tak, jak by nikt nie nagrywał wystąpień na scenie. Nikt ich też szerzej nie komentuje na forach. Nie byłem nigdy w Niemczech, ale chyba wypada się zgodzić z tym co mówił ongiś Radzik iż wśród tego społeczeństwa występuje zadziwiająco niski procent osób posługujących się językiem angielskim.

Chyba przyjdzie nam poczekać do 25 października by poznać więcej konkretów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 15 paź 2019, 19:52 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
parallax napisał(a):
Podały informacje odnośnie daty sprzedaży Amigi 1222?


Jeśli nawet padały, to nikt nie podał nic więcej poza zdjęciem tego slajdu. Jak pisałem w poprzedniej wypowiedzi, za niespełna dwa tygodnie Amiwest. Myślę że będzie tam więcej konkretów, bo widzę determinację u Trevora by jednak trafiło to do ludzi jeszcze w tym roku.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 15 paź 2019, 21:00 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1197
No i okazuje się po raz kolejny, że "profesjonalne" Hyperion i AEon nie potrafią przygotować żadnego oświadczenia dla mediów. Niby coś zrobiono, coś pokazano ale nikt się nie pofatygował żeby to jakoś przedstawić w formie uporządkowanej i ogólnie dostępnej. Było spotkanie w USA i nic. Wyszło AmigaFuture, nic. Spotkanie w Niemczech, też niewiele. Teraz czekamy na AmiWest. Jeżeli znowu nic to potem są święta, wiosna, Amiga 35, AmiWest 2020 ;)
Rafał, to naprawdę nie jest wina Niemców, że nie znają angielskiego. Tylko wina firm, że nie potrafią się prezentować.

PS. Przeczytałem relację. Na tematy powiązane z AOS4 w zasadzie nic. Jeżeli ww.firmy nie mają nic do powiedzenia to nie wymagajmy od widzów, że będą sami ganiać , wypytywać i relacjonować.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 16 paź 2019, 03:51 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Ja uważam że nie byłoby poważne, gdyby każdy kto wychodził na scenę wołal, "chwileczkę, proszę jeszcze moment poczekajcie, musze tylko ustawić statyw i wcisnąć przycisk Rec". Jeśli Amiga 34 Germany jest poważną retroimprezą np. porównywalną z Pixel Heaven (edycja Amiga 34 raczej taką nie była, aczkolwiek czytając relację z Amiga 30, odniosłem, być może mylne wrażenie że było to coś rownie dużego), to chcialbym powiedzieć że na Pixelu to nie zaproszeni goście dbają o zmaterializowanie swojego przekazu, tylko robi to organizator.

Byłem kilkukrotnie na Retrokompie, tam rownież wszystkie wydarzenia były profesjonalnie nagrywane przez jedną osobę. To był chyba jeden z współorganizatorów, a jeśli nawet nie to była to w każdym bądź razie poważna osoba, na którą organizatorzy mogli liczyć. Jak ja robiłem korzystając z uprzejmości ASa z Radovem Amiga X Party w Warszawie, to również dogadałem się wcześniej z profesjonalistą w zakresie rejestracji tego typu wystąpień w formie wideo. Cokolwiek by nie mówić o AmiWest, to tam jednak rownież co roku jest człowiek który wszystko nagrywa i zazwyczaj w ciągu kilku dni, amigowcy zostają zasypani przynajmniej kilkunastoma długimi materiałami, dokumentującymi co tam się wydarzyło i co kto miał do powiedzenia. Ogólnie to przynajmniej jakiś stream, powinien być w takich przypadkach standardem.

Tak więc ja bym jednak naszych firm tutaj nie obwiniał, bo zakładam że Trevor nie włączył po prostu slajdu i nie zszedł bez słowa ze sceny. On coś mówił i nawet zakłądając że mówił bez ładu i składu, to fajnie byłoby mieć możliwość obejrzenia filmu i własnej oceny czy tak rzeczywiście było. A o języku wspomniałem dlatego, że jednak po imprezach odbywających się tam gdzie angielski jest językiem natywnym, czyli w USA, Irlandii czy np. Angli bądź Kanadzie mógłbym liczyć na zacytowanie choćby jednego czy dwóch zdań na forum z tej czy innej wypowiedzi. Tutaj tego nie było, nie tylko w kontekście naszych firm od AOS 4, ale chyba w ogóle nie opisano żadnego wystąpienia spośród kilkunastu gości na scenie. Trudno to jakoś racjonalnie wytłumaczyć, dlatego napomknąłem o zdaniu Radzika z jednego z podcastów, nomen omen chyba poświęconego jednej z poprzednich edycji Amiga Germany, gdzie powiedział coś w stylu (cytuję z pamięci) "W Holandii to byle żul rozmawia po angielsku, a w Niemczech prawie nikt".

Oczywiście niezależnie od tego że organizatorzy Amiga 34 Germany się nie popisali, to masz rację że mgółby pojść jakiś przekaz, oświadczenie prasowe jak to kiedyś A-EON miał w zwyczaju robić na swojej stronie. No ale to nie nowość że przestał to robić. Oczywiście nie wykluczam że Trevor może coś tam przekazać na swoim blogu, nie będzie to może profesjonalne oświadczenie, ale przynajmniej mogłoby rzucić więcej szczegółów i konkretów choćby na sprawę tego slajdu. Na razie pisał nam jednak że przez ten wyjazd do Niemiec i natłok zajęć sypiał w ostatnich dniach po dwie trzy godziny na dobę, więc nie wiem czy można liczyć na jakiś wpis przed 25 października. Dlatego też wspomniałem by poczekać na AmiWest, w końcu do tego wydarzenia pozostało już kilka dni, a tam przynajmniej będzie można liczyć na materiały z przemówień i relacje z najważniejszych wypowiedzi na amiforach. Ten zaznaczony na czerwono napis "Limited Edition Run" jednak daje sporą nadzieję iż nadchodzący AmiWest dla chętnych na Tabora może być inny od poprzednich i że na Amiwest 2020 nie trzeba będzie czekać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO