Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 16:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 13 paź 2019, 10:23 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
adam napisał(a):
Image FX w pudełku - coś wiadomo na temat ceny i dostępności? Bo wnioskuję, że obecnie jest jako dodatek do X5000/40?


Informacji brak ... czekamy.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 13 paź 2019, 10:48 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
amig_os napisał(a):
MorphOS staje się kolejnym Amithlonem ?!?

No jakby to działało natywnie na Ryzenie i obsługiwało dźwięk, lan, usb z płyty to będzie interesujące.
Bo na tą chwilę chyba nie ma żadnego emulatora, który da się odpalić na nowym sprzęcie bez pomocy innego systemu (windows, linux),z Arosem jakoś nie dałem sobie rady.
Platforma AMD z Ryzenem jest rozsądna, tam do wszystkich chipsetów są chyba te same sterowniki

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 13 paź 2019, 11:10 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
W załączniku slajd z wystąpienia Trevora. Cena limitowana Tabora II to 400 euro, w tym cena systemu operacyjnego. Edycja limitowana "Run". Nie wiem czy oznacza to wreszcie długo wyczekiwaną premierę tej maszyny, no ale pewnie wkrótce się dowiemy.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 13 paź 2019, 11:17 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
amig_os napisał(a):
MorphOS staje się kolejnym Amithlonem ?!?

BigFoot:
https://morph.zone/modules/newbb_plus/v ... wonepost=1

https://pbs.twimg.com/media/EGrhZnLWsAADAVb.jpg

Kronos:
https://morph.zone/modules/newbb_plus/v ... owonepost=
(...) AMD64 code can access the ABox API, but must do so in bigendian.
So it is indeed in alot of way like Amithlon only that instead of using a Linux kernel it build on top of a ported Quark.(...)


Wnętrze Amithlon-MorphOS:

https://pbs.twimg.com/media/EGv51o_X4AAgKFa.jpg


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 13 paź 2019, 11:26 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Nie wiem czy to coś znaczy, ale Tabor został jednak zaprezentowany w obudowie Fractal Design. Ponadto z ważnych rzeczy, po raz pierwszy zaprezentowano publicznie w działaniu Libre Office.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 13 paź 2019, 11:46 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
No, te AMD to MSi na b450, w swoim pc mam b350
Co do a1222, to ja czekam na info kiedy wysyłka ;). Już nawet nie obchodzi mnie co tam, działa a co nie.
MorphOS na AMD to fajny pomysł, ale według mnie nie wyjdzie po za to co reprezentuje AROS, u mnie co najwyżej zastąpi winuae które i tak się przydaje.
Tabor będzie nową zabawką ;)

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 13 paź 2019, 12:18 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
newhousik napisał(a):
No, te AMD to MSi na b450, w swoim pc mam b350
Co do a1222, to ja czekam na info kiedy wysyłka ;). Już nawet nie obchodzi mnie co tam, działa a co nie.
MorphOS na AMD to fajny pomysł, ale według mnie nie wyjdzie po za to co reprezentuje AROS, u mnie co najwyżej zastąpi winuae które i tak się przydaje.
Tabor będzie nową zabawką ;)


Myślę że zabawką przy Taborze będzie ten MOS na AMD. Zakładam że nie mają jakiegoś magicznego emulatora, tylko będą używać QEmu. Jak to działa, to każdy wie, kto używa UAE, czyli w granicach prędkości Amigi 1200 z Blizzardem PPC. Przypuszczam że gdy to kiedyś wyjdzie publicznie, to jedynie sam system będzie działać natywnie, i to zapewne nie cały, bo część elementów będzie na PPC. Uwzględniając że przez 20 lat istnienia MOSa, powstało na ten system około 800, najczęściej drobnych programów, należy przyjąć że przynajmniej na początku cały soft będzie emulowany, a wiec będzie chodził znacznie wolniej niż na Taborze czy starym Macu. Czy z czasem sytuacja ulegnie jakiejś dramatycznej poprawie? Cóż Libre Office czy FireFox istnieją w nowych wersjach na Linuksie PPC, ale nie zostały sportowane na MOSa, czy po zmianie architektury zostaną? Przykład AROSa pokazuje że szanse na to są znikome.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 13 paź 2019, 12:43 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Jakieś Amiga Os X lub MOS X czyli Amigowe gui i grafika na unix'ie miałoby szansę.
Amigowe rozwiązania na x86 nie mogą za bardzo w dół odbiegać od win/lnx/osx.
Takie coś jak ten MOS na x86 to prędzej czy później win/lnx/osx wygryzie.
Nikt se nie będzie wmawiał, nie to wcale nie jest pc, nie mogę na tym odpalić win/lnx/osx i zrobić wszystko sto razy szybciej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 13 paź 2019, 13:56 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Jak twierdzi Rzookol to nie będzie jednak QEmu. Pytanie co to będzie, zakładając że jeden człowiek jest w stanie napisać równie szybki emulator jak stado inżynierów Apple, opłacanych grubą kasą, którzy napisali Rosettę, to jest szansa że na szybkim procesorze może być szybciej niż na starych Maćkach czy Taborze. Rosetta działała na Macach X86, 2.66GHz, tak z trzy cztery razy wolniej niż Mac G5. Możliwe więc że na procku AMD w granicach 4GHz uda się pokonać przynajmniej G4. No ale pytanie na ile wydajny będzie to emulator, czy bliżej mu będzie do QEmu czy do Rosetty.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 13 paź 2019, 14:14 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
System będzie działał natywnie na procesorze, wiec będzie szybciej niż G5. Emulacja m68k ze względu na większą moc procesora także będzie szybsza. Problematyczna staje się obsługa programów PPC, ale sam pisałeś że to drobnica. Jeśli jest Ambient, to jest i MUI, i kluczowe programy jak klient poczty Iris pewnie też będą natywnie. Według mnie będzie to co w początkach AmigaOS 4 - pierwsze lata słabe, potem już dobrze.
Problematyczna bardziej jest kwestia akceptacji tego rozwiązania, może dojść do rozłamu wśród motyli. Poza tym nie spodziewam się dostępności tego w najbliższym czasie - myślę, że z 2 lata jeszcze priorytetem będzie G5. Taka prezentacja raczej dla podniesienia morale, pokazaniu przyszłości.
Przypomnę precedens historyczny - Michał Schulz stworzył AROS-a 64 bit w 2007 oku, a pierwsza dystrybucja (robi ją Paolo Besser) powstaje dopiero w tym roku, po 12 latach.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 13 paź 2019, 14:22 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
adam napisał(a):
Przypomnę precedens historyczny - Michał Schulz stworzył AROS-a 64 bit w 2007 oku, a pierwsza dystrybucja (robi ją Paolo Besser) powstaje dopiero w tym roku, po 12 latach.


Bigfoot napisał że to raczej ciekawostka, demo ... a nie port systemu.
To tak samo jak MorphOS na X5000 ... brak wsparcia kart graficznych zabił ten port.
Zresztą Aros jest tego przykładem - lata lecą a oprogramowania brak.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 13 paź 2019, 14:33 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Jak długo MOS na x86 nie będzie na tyle dobry żeby zrezygnować z win/lnx/osx, albo przynajmniej na tyle dobry żeby używać win/lnx/osx nie częściej niż raz na tydzień, to wszystko jest bez znaczenia.
Skończy tak jak AROS na x86, jako gorsze uae.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 13 paź 2019, 15:03 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
adam napisał(a):
System będzie działał natywnie na procesorze, wiec będzie szybciej niż G5. Emulacja m68k ze względu na większą moc procesora także będzie szybsza. Problematyczna staje się obsługa programów PPC, ale sam pisałeś że to drobnica. Jeśli jest Ambient, to jest i MUI, i kluczowe programy jak klient poczty Iris pewnie też będą natywnie. Według mnie będzie to co w początkach AmigaOS 4 - pierwsze lata słabe, potem już dobrze.
Problematyczna bardziej jest kwestia akceptacji tego rozwiązania, może dojść do rozłamu wśród motyli. Poza tym nie spodziewam się dostępności tego w najbliższym czasie - myślę, że z 2 lata jeszcze priorytetem będzie G5. Taka prezentacja raczej dla podniesienia morale, pokazaniu przyszłości.
Przypomnę precedens historyczny - Michał Schulz stworzył AROS-a 64 bit w 2007 oku, a pierwsza dystrybucja (robi ją Paolo Besser) powstaje dopiero w tym roku, po 12 latach.


Rozłamu się nie spodziewam, bo dla kogo ma znaczenie nazwijmy to "amigowość", to siedzi w obozie AmigaOS 4. Oni już momencie porzucenia Blizzardów PPC na rzecz Pegasosów czy Efifki, niejako przyjeli do wiadomości że nie mają oryginalnej Amigi. Dalej były produkty od Apple, który również przecież z Amigą nie miał nic wspólnego, więc nie sądzę by kogoś bolała zmiana Maca na peceta. Według ich pokręconej logiki to dalej będzie Amiga.

Natomiast z oryginalnego składu MOSTeamu już wcześniej odeszła połowa ludzi, a tam jest taka polityka że autor danego elementu systemu jest jednocześnie właścicielem kodu. Dlatego nie zgodzę się z Tobą że cały system będzie działał natywnie, jestem praktycznie pewien że część bibliotek i innych elementów, nie wiem może np. filesystemy itp, będą musiały działać w trybie emulacji. Kernel i MUI to nie wszystko.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 13 paź 2019, 17:23 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 143
Mufa napisał(a):
W załączniku slajd z wystąpienia Trevora. Cena limitowana Tabora II to 400 euro, w tym cena systemu operacyjnego. Edycja limitowana "Run". Nie wiem czy oznacza to wreszcie długo wyczekiwaną premierę tej maszyny, no ale pewnie wkrótce się dowiemy.


Witam :)

Nareszcie powiało optymizmem w sprawie Tabora. Cena 400 euro jest jak najbardziej OK. Mam nadzieje że na AmiWest będzie więcej konkretów, liczę że pojawi się data rozpoczęcia sprzedaży.

Ciekawe co z obudową ? Czy będzie jakaś dedykowana ?

Może Checkmate ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 13 paź 2019, 17:40 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 28 wrz 2018, 17:32
Posty: 87
Czy już wiadomo coś o wystąpieniu Hyperionu? A-eon SUPER :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO