Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 26 kwi 2024, 21:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 9 sie 2015, 08:18 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
A właściwie to dlaczego nie da się rozwijać przeglądarki w ramach Mozilla Foundation? Tam są pieniądze, i ludzi zaangażowanych w programowanie całkiem sporo.
Dla mnie projekty "jednoosobowe" to są półśrodki, coś co może zniknąć "z dnia na dzień". Tego typu wspieranie nie daje gwarancji stałego rozwoju. Na pewno przeglądarka jest ważna ale może zamiast gonić najnowsze standardy lepiej pomyśleć o bounty na jakiś duży ciekawy program typu Hollywood? Coś po co chciało by się odpalić Ami, bo przeglądarkę to w smartfonie nawet zawsze bodziemy mieć lepszą.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 9 sie 2015, 10:29 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
radzik napisał(a):
Obecnie wydanie OS4 na nowy sprzęt jest prio 1, bo trzeba zyskać użytkowników. Inna kwestia, że na pewno cena X5000 będzie kosmiczna. Sam za to jest wolny, więc port systemu na coś pośredniego to jest must have. Pytanie czy te dwa nowe sprzęty A-EON spełnia te warunki. Drugie pytanie jest jak duży to jest rynek, ile jeszcze nowego sprzętu można sprzedać?


Znam odpowiedź na to pytanie ale muszę się zasłonić NDA. Jedno co mogę przyznać to to że bez wątpienia podzielam Twoją diagnozę co do najbardziej potrzebnego sprzętu. Do tego mocniejszego, taniego następcy SAMów, którego zarysowałeś dodałbym jeszcze drugą potrzebę, czyli laptop bądź inny sprzęt mobilny. Czy pokrywa się to w całości, częściowo, bądź też w ogóle z planami A-EONu, to już zobaczycie jak zdecydują się na publiczne podanie specyfikacji ;)

Cytuj:
Zaczynam się zastanawiać czy jakikolwiek amisystem jest w stanie wyjsć ze stagnacji i faktycznie przeskoczyć na dwa rdzenie i większośc ilość pamięci. Jak się pogada z developerami to jest to mega hardcore by tego dokonać.


Jedyny który może tego dokonać to AmigaOS 4, pozostałe tzw. "amisystemy" chyba nawet nie mają tego w swoim roadmap. Pewnie że będzie to trudne i czasochłonne. Niemniej nie można mówić że to tylko czcza gadanina, w końcu mam fizycznie na dysku i mogę testować coś takiego jak X-kernel czy też np. oferujący dużo większe możliwości ram-handler. Coś tam więc jest robione, a że jeszcze długa droga do tego by nowe technologie działały tak dobrze jak na "wiodących proszkach" to inna sprawa.

Cytuj:
Co do softu, brak współpracy między systemami. Jeśli wyjdzie nowe OWB, to rączej na pewno tylko na MOS. W tym momencie co? Może warto wspomóc autora NetSurf jako alternatywę na OS4, AROS, MOS?


Jak wyjdzie tylko dla MOSa to niestety sprawdzą się moje obawy, które kiedyś wyrażałem na forum w wątku "dlaczego nie wesprę bonty MUI-OWB". Często użytkownicy motyla opowiadają na forach jak to Hyperion czy A-EON "golą owce". Tymczasem wydaje się że największego "strzyżenia owiec" dokonał na "czerwonych" niebieski Fab. Jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności zaraz po zebraniu tych ponad 7,5 tys. euro rozwój przeglądarki ustał. Tylko że ja jestem za stary by wierzyć w dziwne zbiegi okoliczności.
Czy aby nie było tak że gościu otwierając bounty wiedział już że nie będzie miał czasu na dalszy rozwój przeglądarki, a cała ta gadanina o udostępnianiu w przyszłości żródeł do kolejnych wersji i innej pomocy nie była obliczona na skuteczne odcinanie kuponów od właśnie zarzuconego projektu :?:

Cóż szkoda że efektem tej akcji było zniechęcenie się Strohmayera. Wiem że jego OWB rozwijało się bardzo drobnymi kroczkami, ale jednak przynajmniej raz na miesiąc jakaś aktualizacja była. Zwaszywszy na fakt że Odyssey od 2 lat stoi to nie wiadomo czy OWB w Reaction nie było by dzisiaj dużo dalej.

W Netsurfa nie wierzę. Raczej trzeba liczyć że coś się ruszy w temacie FireFoxa, być może pomysł Adama by np. A-EON przy udziale środowiska wsparł fundację Mozilla, a Hyperion przekazał źródła tego co już sam zrobił to potencjalnie najlepsze wyjście. Ewentualnie można liczyć że ani Twój, ani mój scenariusz się nie sprawdzi i potencjalnie jakaś nowa wersja Odyssey, na AOS4 też się pojawi.

Cytuj:
Według mnie cała reszta softu to mniejszy priorytet jest. Bez przeglądarki system będzie martwy.


Nic dodać nic ująć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 9 sie 2015, 10:29 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 917
Chyba już ktoś się zwracał do tej fundacji w sprawie FF dla AmigaOS 4.x? :) To by była jedyna szansa na to żeby przeglądarka dla Amigi nie była w tyle :)

"zamiast gonić najnowsze standardy lepiej pomyśleć o bounty na jakiś duży ciekawy program typu Hollywood?" Dla AmigaOS
:thumbup:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 9 sie 2015, 20:36 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 511
Czekamy więc na wieści z A-EON, mam nadzieje, że bedzie to coś ciekawego. Zreszta niedługo sprzedaż X5000, podejrzewam, że od tego też dużo zależy. Firma musi na tym sprzęcie coś zarobić. Wydaje mi się, że co by nie mowić Trevor jakiś tam plan ma. Choć brakuje mocy przerobowych, tak jak to Strim w podcast mówił. Tu nie chodzi już tyle o kasę, ale o czas. Co ewidentne obrazuje Odyssey. Mam nadzieje, że z program ten dalej będzie się rozwijał, również na OS4. Choć ze strony MOS pada stwierdzenie, że Fab nie ma z kim współpracować i wszystko musiał zrobić sam. Ile w tym prawdy nie wiem, gdyż nie odpisał na mojego maila w sprawie wywiadu. Tak czy siak dwa lata bez update to jest przesada.
NetSurf próbuje używać, ale jak na razie wychodzi, że to jest bardziej ciekawostka niż funkcjonalny program. Firefox, nawet jakby przekazać źrodła, jest już tak przestarzały, że i tak trzeba zacząć od nowa. Coś w temacie przeglądarek musi być poczynione, bo jest źle. A czy autor OWB nie zechciałby powrócić do swojego dzieła?
Są też inne problemy jakie widzę. QT mamy w wersji 4, a jest już wersja 5. Tu nawet można by przeportować przeglądarkę, ale musimy mieć nowe QT.
Widać, że u nas plan jest, sportujmy coś, ale update to już nie. Kiepsko. :(
Oczywiscie potrzebujemy więcej aplikacji takich jak Hollywood. Posunięcia A-EON ze skupowanie, klasyki jak ImageFX są dobre. Ale kiedy coś zobaczymy?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO