Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 19 kwi 2024, 16:32

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 3 lis 2019, 07:41 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
W sumie i tak rzadko korzystam z dźwięku, ale grunt że coś robią ;)

_________________
Niepoprawny Optymista


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 6 lis 2019, 09:27 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Mufa napisał(a):
Autor sterownika audio do X1000, który pracował też nad dźwiękiem HDMI, przyznał że w tej chwili nad tym już nie pracuje. Zatem raczej nie będzie dźwięku w Radeonach (chyba że ktoś inny zajął się rozwijaniem tego kodu). Natomiast ogólnie potwierdził że dalej pracuje nad sterownikami. Ponieważ skądinąd wiem że człowiek ten równoczesnie obok HDMI imał się opracowania sterownika dla Tabora...


Umknęła mi Twoja wypowiedź. Czyli jednak Lyle pracuje nad dźwiękiem dla Tabora ;) Nie chciałeś kiedyś przyznać, a teraz gdy odpowiedział mi na AW.net to sam się domyśliłem. Jak sam napisał, życie go przycisnęło. Stąd pewnie ta niekończąca się walka z audio dla Tabora.

Na blogu, Trevor napisał, że po jego powrocie do NZ zostaną ogłoszone szczegóły na temat programu Early Adopters.
Może wreszcie jakieś konkrety :| Tylko to słowo "po" mnie niepokoi ;)

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 6 lis 2019, 16:38 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Przemek napisał(a):

Umknęła mi Twoja wypowiedź. Czyli jednak Lyle pracuje nad dźwiękiem dla Tabora ;) Nie chciałeś kiedyś przyznać, a teraz gdy odpowiedział mi na AW.net to sam się domyśliłem.


Ja nie chciałem przyznać że robi sterownik dla A-EONu, bo gdy kiedyś był o to zapytany wprost, to odpowiedział coś w stylu że woli status niezależnego wolnego strzelca. To też swego czasu przebąkiwałem że nie zdziwiłbym się gdyby powtórzyła się sytuacja z sieciówką dla Tabora, kiedy długo długo nie było nic, a potem nagle wyskoczyły dwa niezależne drivery. Teoretycznie mogłoby do tego dojść, gdyby Lyle i inny programista, osiągneli zwieńczenie prac w podobnym czasie.

Oczywiście tego typu wieści dochodziły mnie latem, a teraz mamy późną jesień. Może być tak że gość, ktory robił stery dla A-EONu już się poddał, może być tak że zakontraktowali teraz Lyle, a najprawdopodobniej jest tak że on nadal jest wolnym strzelcem, tylko zapewne jeśli osiągnie efekt, to A-EON ten sterownik od niego kupi (no chyba że ta druga osoba wciąż działa i osiągnie efekt prędzej),


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 6 lis 2019, 16:58 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
@Przemek
W materiałach wideo z AmiWest jest uchwycona chwila "dyskusji biznesowej" pomiędzy Leamanem a Smithem, a w ostatnim wpisie Dickinsona jest wspomniane o rozmowach biznesowych Leamana z Alineą. Poza tym mam wrażenie, że Dickinson w wystąpieniu owszem wspomniał dwukrotnie o Polakach, ale dla mnie to zabrzmiało w stylu "długo się o to starają, jest moją intencją żeby dostali, ale zależy to od Leamana". Dlatego napisze dopiero drugi wpis jak już wszystko będzie jasne, będzie w domku, "na spokojnie".
Praktycznie przy tej skali obsuwy udział zamówienia zbiorowego Polaków ma znaczenie jedynie dla środowiska OS 4 w Polsce przez niższą cenę. Jeśli okaże się, że zbiorowe zamówienie nie będzie w całości zaspokojone, a kolejne partie będą droższe - będzie to istotny uszczerbek dla wzrostu społeczności sympatyków Amiga OS 4 w Polsce. Niestety ani przez chwilę nie łudzę się, że Leaman patrzy na to w ten sposób.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 6 lis 2019, 23:26 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
@Adam

Moim zdaniem to było w stylu "Tabor cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Np. grupa 80 polskich amigowców dręczy mnie już od dawna w sprawie zakupu". W najlepszym razie na Polskę przypadnie góra 10 sztuk i tyle. Bardziej interesuje mnie o ile wzrośnie cena po pierwszej partii. 50 euro będzie do przełknięcia. 100 to już sporo. A może zakup grupowy po prostu zniweluje wzrost ceny? Jakoś mnie to specjalnie jednak nie nurtuje bo i tak mi się nie spieszy. Musi najpierw pojawić się jakieś oprogramowanie, np. LO, Blender, przeglądarka (nierealne), UVD. Bo PCIe daje jak na razie bardzo mało.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 7 lis 2019, 15:55 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Przemek napisał(a):
@Adam

W najlepszym razie na Polskę przypadnie góra 10 sztuk i tyle.


Ja nie sądzę aby tak mała liczba przypadła, nie tylko w najlepszym razie, ale i nawet w najgorszym razie. Pierwsza rzecz, to zobaczymy ile rzeczywiście jest chętnych, bo łatwo dawać deklaracje, które nic nie kosztują. Jak przyjdzie do dokonywania wpłat, to pewnie się okaże, że ten czy ów nie chciał już tyle czekać, wydał kasę na coś innego, w tym momencie nie może sobie pozwolić na taki wydatek, myślał że będzie jednak taniej itp. itd. Stawiam że liczba osób, które rzeczywiście dokonają przedpłat będzie bliższa 50 niż 80.

Druga rzecz, to zobaczymy czy rzeczywiście będzie to tylko 100 sztuk. Ja przypuszczam że te 100 sztuk to takie minimum, poniżej którego nie za bardzo opłaca się produkować i trzeba do Varisysu więcej płacić. Mniemam po tym że poprzednie maszyny, typu X1000 też były zawsze produkowane w seriach między 100 a 200 sztuk.

Teraz pytanie biznesowe, czy lepiej sprzedać coś szybko, czy lepiej poczekać i potem sprzedać drożej. Historia pokazuje że w przypadku A-EONu i promocji przedpłacanych oni woleli sprzedać więcej za mniej lecz szybciej. AmigiOne X1000 miało być według deklaracji 100 sztuk, otrzymali więcej przedpłat zaliczkowych i ostatecznie w promocyjnej cenie betatesterskiej poszło 120 sztuk. X5040 nie powiem ile planowano sztuk bo NDA, ale powiem że ostatecznie wyprodukowano ponad dwa razy więcej płyt niż deklarowano w początkowej zapowiedzi. Po prostu policzyli że tyle i tyle ludzi wpłaciło zaliczkki, nie chcieli nikogo eliminować, tudzież uznali że trzeba kuć żelazo póki gorące i skoro są chętni na ten towar, to trzeba go zbyć i tyle.

Tak więc zaczekajmy do momentu aż konkretnie ruszy akcja zbierania przedpłat, zobaczymy jakie będzie globalne zainteresowanie i jak na to zareaguje A-EON. Może być tak że nagle pojawi się komunikat iż ze względu na duże zainteresowanie program EA zostaje rozszerzony np. do 150 sztuk i załapią się wszyscy Polacy z listy Kokosa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 7 lis 2019, 19:25 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 20:09
Posty: 224
Lokalizacja: Katowice
Myśląc logicznie, jak braknie dla Polaków to będzie to nie logiczne. Znaleźć kasę w biznesie to banał, zrobią tyle płyt ile mają części bo pewnie więcej już nie kupią.
Jak nie starczy dla nas płyt, to znaczy, że trzeba pozbyć się tych dziadków, bo urośnie to do rangi domowego przedszkola.
Jak tak dalej pójdzie to domowe projekty na klasyka będą miały lepszą sprzedaż, bo tym ludziom bardziej zależy :)

_________________
Niepoprawny Optymista


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 7 lis 2019, 19:36 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Spoko, skoro mają 1000 kupionych procesorów, to przecież tych 900 nie wyrzucą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 7 lis 2019, 20:03 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
...Ale części mają na pierwszą partię, prawdopodobnie 100 szt. Zapotrzebowanie jest spore i jeśli w Polsce jest ok. 80 chętnych to w Niemczech będzie ze 200, w Anglii też, itd. Nie na darmo kupiono 1000 procesorów. Jeżeli teraz pierwsza partia to 10% ogólnego zapotrzebowania to łatwo wyliczyć, że jeśli będą chcieli zrobić to jakoś sprawiedliwie to nasze zapotrzebowanie też zostanie okrojone. O ile? No raczej też o 90% ;) Oczywiście te 1000 szt. to z zapasem, na jakiś rok, dwa. IMO, po przeróbkach, walkach ze sterownikami, Tabor wyszedł im drożej dlatego dla zachowania twarzy zdecydowali się na ten listek figowy w postaci 100 szt. w obiecanej cenie 400 euro. Ostatnio sprawdzałem ceny CPU i ze zdziwieniem stwierdziłem, że nieco lepsze procesory PPC, o podobnym taktowaniu 1.2GHz, to 150 euro netto. I to przy ilościach kilkuset sztuk :o Przy 1000 sztukach cena spadała o 7 euro. Do tego reszta bebechow, sterowniki, system, marża, VAT... Nie ma szans na tani sprzęt.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 7 lis 2019, 20:47 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 915
Nie smuć się, będzie dobrze. Czekamy już tyle, to wytrzymamy jeszcze tę chwilę :thumbup:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 lis 2019, 10:12 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
Plany Soliego ... REAL WORLD:

- Web browser (TenFourFox)
- Office (LibreOffice)
- Streaming (Plex)




Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 lis 2019, 22:48 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
No cóż, ciekawe wystąpienie ale to tylko gadanie.
Z pozytywów:
Nie chcą kisić poprawek i uaktualnień.
Dostrzegają czynnik, który każe nam powracać do Amigi i definiują co utrudnia jej codzienne użytkowanie. Mowa o potrzebach społeczności a nie pojedynczych osobach. Wniosek jest taki, że dla większości najważniejsze są : przeglądarka :-P, pakiet biurowy, streaming. Dokładnie w tej kolejności. A konkretnie TenFourFox, LibreOffice (już robiony) i Plex (osobisty faworyt Stevena). Ww. wymienione programy muszą być stale "utrzymywane". Steven twierdzi, ze bez pomocy innych społeczności (np. społeczność TenFourFox) nie będzie to możliwe. Ponieważ jednak zdecydowana większość developerów pracuje na Visual Studio postanowili w oparciu o Dockera stworzyc takie gotowe srodowisko do pracy z VS, kroskompilacją i testowaniem (QEMU).
Podobno artykuł o używaniu VS na Amigans.net miał aż 10 tys. wejść. Jest tez pomysł tworzenia GUI w Qt i "konwertowaniu" do Reaction, pisaniu systemu w C++ 14, wtyczce do VS i innych szczytnych celach ale jak pisałem, na razie to tylko gadanie. Oczywiście tworzenie na Amidze dalej aktualne ale przyciągnąć kogos z zewnątrz można tylko bardzo ułatwiając mu pracę.
A z negatywów? Nic jeszcze nie zrobiono :lol: Steven jednak twierdzi, że wiele rzeczy już jest gotowych wystarczy je tylko poskładać w całość.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO