Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest wtorek, 23 kwi 2024, 18:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2015, 02:47 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
Lime Book Z9 i AmigaOS4:

https://c1.staticflickr.com/1/587/22078547175_92890bd97b_b.jpg


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2015, 03:36 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
Hyperion, AmigaOS4, A-Cube, Wings Remastered Edition, Gallium3D - [6:23] Hans Frieden:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0VPEEpjdBZ8&app=desktop[/youtube]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2015, 03:57 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
A new PPC-Motherboard A1222 "Tabor" by Acube/A-eon with two cores, 8 GB RAM, miniITX and between 700 - 1000 EUR.

http://www.amiga-news.de/pics/tabor/tabor_01.jpg

http://www.amiga-news.de/pics/tabor/tabor_02.jpg

amiga.ikirsector.it:
http://amiga.ikirsector.it/forum/viewtopic.php?f=37&t=18761&start=17


Ostatnio edytowano niedziela, 11 paź 2015, 04:12 przez amig_os, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2015, 04:01 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
amig_os napisał(a):


https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/12072819_10153668243136726_5661285366840814126_n.jpg?oh=de8e79c30d3f583d7c4ae344c1960f90&oe=56906CE4

https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/12088322_10153668243166726_1562860969130750151_n.jpg?oh=33263ba98ee727f12552341db5589637&oe=5688924E


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2015, 07:30 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
A jakie wieści odnośnie X5000? Kiedy w sprzedaży? Coś wiadomo?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2015, 08:12 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
No to wyszło jak przypuszczałem, ten event mógł być najważniejszy w tym roku. W sumie jednak nie liczyłem że pokażą aż tyle. Spodziewałem się jedynie Tabora i ewentualnie Libre Office (którego jednak chyba nie było), tymczasem pokazali też laptopa, Gallium i Wing Remastered. Brawo duet A-EOn Hyperion, a w zasadzie trio z ACube. Jak widać współpraca Włochów z Anglikami przyniosła znacznie większe owoce niż tylko Rnghio. Warto zatem im pozytywnie kibicować, a nie warto na zapas wątpić i wypisywać głupot po forach (jak to od dłuższego czasu czyni jeden gość, który chyba tylko z czystej złośliwości obrał sobię ksywę sugerującą iż on to fan Amigi) niczym niebiescy bojownicy, bo jak widać w świecie AmigaOS wszystko, być może pomału ale jednak kula się do przodu.

P.S.
O ile się orientuję, to zgodnie z zapowiedzią Alinea dotrzymała słowa w sprawie targowej premiery gry. Radzik udało Ci się nabyć dla nas Gorky 17?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2015, 09:59 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Posumowanie imprezy (za amiganews.de):

Cinemaware
"Wings Remastered" dla AmigaOS 4 w lutym 2016 roku, konieczne są zamówienie w przedsprzedarzy gdyż gra będzie wydana w wersji big-box, prawdopodobnie tylko w jednej serii produkcyjnej. Od sukcesu sprzedaży będzie zależało wydawanie kolejnych gier Cinemaware.

A-EON
Nowa płyta główna opracowana wspólnie z Acube Tabor A1222
Kod:
                 Freescale QorIQ P1022, 1.2GHz, 32-bit, e500V2, dual-core
x4 PCIe , x16 PCIe
                               
1x CPU fan + heatsink                 
2x fan ports                                                     
Support up to 8GB RAM
                                     
2x SATA 2.6
2x External & 2x Internal USB 
Micro SD card


Hyperion Entertainment

LimeBooks z AmigaOS 4 - według Trevora Dickinsona, projekt wcześniej został zawieszony ze względu na koszty, jednak ostatnio udało się pozystywnie zakończyć negocjacje z producentem.

X5000 - trwają ostatnie prace nad wyeliminowaniem błędów i dostosowaniem AmigaOS 4.1 FE do tego komputera.

SMP - cały czas jest w stadium eksperymentalnym.

Libre Office - nadal nie działa funkcja wyprowadzenia tekstu. Ponieważ jest to projekt "po godzinach" pracę nad nim są prowadzone jedynie przez 4 - 5 dni w miesiącu, w związku z tym trudno ocenić kiedy ostatecznie pakiet zostanie opublikowany.

Gallium3d - działają podstawowe mechanizmy takie jak rendering programowy, pozostaje dokończenie prac od strony sprzętowej.

USB3 - niestety rozwój jest nadal na takim poziomie, kiedy był prezentowany prototyp. Jednak zapowiadane jest przyspieszenie prac w późniejszym momencie (zapewne po ukończeniu priorytetowych projektów).

[*]Nie znam niemieckiego, więc posługiwałem się tłumaczem google. Jeśli zrobiłem jakieś istotne błędy, prosiłbym czytelników posługujących się językiem Goethego o wuagi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2015, 11:43 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 915
Nadal cisza odnośnie Amiga OS 4.2, czyli raczej w przyszłym roku wyjdzie :think:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2015, 11:46 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Fajnie, że Wings zostanie wydany. To nadaje smaczku temu hobby. Co by nie mówić to takie pudełkowe wydania (jak Gorky) są super. Nowa płyta jednak, to zagadka. Konieczność emulacji FPU ( to wbudowane jest niekompatybilne), niewielki wzrost taktowania wzg. SAM460, brak Altivec...Plusy to niewielki rozmiar i drugie SATA. Cena znośna.
Reszta informacji raczej nie napawa optymizmem. Programowe Gallium było podobno już dwa lata temu, brak Libre, brak SMP. LimeBook? A po co to komu...kilka lat temu to jeszcze miało sens. Przynajmniej zadano kłam teoriom, że nigdy nie było netbooka w planach a chciano tylko odwrócić uwagę od MOSa na lapkach. USB3 może poczekać...Słowem niewiele dobrego...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2015, 11:55 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
Gorky kupiłem. Muszę to tylko jakoś sensownie spakować i wam wysłać.

Impreza była bardzo fajna, z mniejszym feelingiem niż Amsterdam. Za to, że już nasi celebryci byli znani, można było sobie bardziej na luzie pogadać. Zrobiłem parę szybkich nagrań, które myślę, że dziś wypuszczę jako AMIcast. Zebrałem też sporo kontaktów, więc mam nadzieje, że kolejne wydania podcastu bedą ciekawe.

Sprzetowo było bardzo fajnie, szczególnie ta nowa malutka płyta w przystępnej cenie może być taka Amiga 500 naszych czasów. Laptop właściwie chyba pierwszy raz pokazany był sporo ciekawostka. Szkoda, że z tego nic nie wyszło, ale jak widać chęci były duże.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2015, 12:48 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Mufa napisał(a):
Posumowanie imprezy (za amiganews.de):

Cinemaware
"Wings Remastered" dla AmigaOS 4 w lutym 2016 roku, konieczne są zamówienie w przedsprzedarzy gdyż gra będzie wydana w wersji big-box, prawdopodobnie tylko w jednej serii produkcyjnej. Od sukcesu sprzedaży będzie zależało wydawanie kolejnych gier Cinemaware.

A-EON
Nowa płyta główna opracowana wspólnie z Acube Tabor A1222
Kod:
                 Freescale QorIQ
P1022, 1.2GHz, 32-bit, e500V2, dual- x4 PCIe gen 1 link allows data
core                                 rates of 2.5Gb/s per lane
1x CPU fan + heatsink                x16 PCIe connector to support
2x fan ports                         graphics cards
64 bit interface                     Audio CODEC generating stereo
400Mhz                               audio out from I2S digital audio
Support up to 8GB RAM
                                     24 bit colour depth
1x RS232 including flow control      Support for resolution up to
Level shifting from TTL UART         1280x1024
serial levels to RS232 levels        HDMI 1.3 support
Maximum baud rate of 230,400
                                     Support for user GPIOs
2x SATA 2.6 compliant controllers GPIO JTAG
2x External & 2x Internal USB        Micro SD card for boot -
port                                 possibility of running the whole
                                     system from the microSD card


Hyperion Entertainment

LimeBooks z AmigaOS 4 - według Trevora Dickinsona, projekt wcześniej został zawieszony ze względu na koszty podawane przez producenta.

X5000 - trwają ostatnie prace nad wyeliminowaniem błędów i dostosowaniem AmigaOS 4.1 FE do tego komputera.

SMP - cały czas jest w stadium eksperymentalnym.

Libre Office - nadal nie działa funkcja wyprowadzenia tekstu. Ponieważ jest to projekt "po godzinach" pracę nad nim są prowadzone jedynie przez 4 - 5 dni w miesiącu, w związku z tym trudno ocenić kiedy ostatecznie pakiet zostanie opublikowany.

Gallium3d - działają podstawowe mechanizmy takie jak rendering programowy, pozostaje dokończenie prac od strony sprzętowej.

USB3 - niestety rozwój jest nadal na takim poziomie, kiedy był prezentowany prototyp. Jednak zapowiadane jest przyspieszenie prac w późniejszym momencie (zapewne po ukończeniu priorytetowych projektów).

[*]Nie znam niemieckiego, więc posługiwałem się tłumaczem google. Jeśli zrobiłem jakieś istotne błędy, prosiłbym czytelników posługujących się językiem Goethego o wuagi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2015, 13:12 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Tabor mnie kusił, szczególnie że cena beta testerska jest całkiem... hmmm kusząca.
Powiem tylko, że stosunek ceny beta testerskiej Tabora do tej ogłoszonej na imprezie,
jest znacznie lepszy niż X5000-beta do niebeta. Niestety tak się wyprułem z kasy, że
nie ma szans.

Co do nowych wieści, to biorąc pod uwagę ograniczenia amigowego świata, poślizg
w programowaniu spowodowany brakiem procków do X1000 i konieczność wprowadzenia
nowego sprzętu (mam nadzieję że wyciągnęli naukę), nie są takie złe. Mam szczerą nadzieję
że to wszystko zacznie wkrótce ruszać w dobrym kierunku i z większą prędkością.

Specyfikacja Tabora na pierwszy rzut oka nie powala, ale procek jednak lepszy no i z dwoma rdzeniami,
które wcześniej lub później mają być wykorzystywane (o ile się orientuję w SAMach są jedno rdzeniowe?).
Wiem że to nie na teraz, ale jednak zawsze możliwość istnieje. Ponadto x16 PCIe - w Samantach było tylko x4.

Ciekawi mnie jedynie czy cena którą podali, 300 jurków to rozpiętość dość znaczna, obejmuje gołą płytę
aż do pełnego systemu w wieży? A, no i ta wieża od X1000 na imprezę chyba tylko była, bo to trochę taki overkill.
Fajnie gdyby zrobili coś małego stosownego do rozmiaru płyty.

Lime Book Z9 - ja bardzo bym chciał przenośną Amigę, pal licho jewtuba, ale coś do prostych rzeczy,
mail, przegrać zdjęcia z aparatu i popatrzeć czy nadają się do czegokolwiek, gdy się jest na wakacjach
taki mały sprzęt byłby bardzo przydatny. Szkoda że zdjęcia nie pokazują specyfikacji i ceny :mrgreen:.

Poza tym, zupełnie bez związku z imprezą, uderza mnie brak spójności w znakach firmowych i logach.
Weżmy choćby czcionkę jaką jest zrobiony napis AmigaOS4.1 na blacie WB, w zależności od kompa jest inna.
Nie wiem czy tu chodzi o to, że trzy różne firmy zajmują się produkcją sprzętu i oprogramowania amigowego,
w związku z tym galimatias prawny jest zbyt duży i nie jest to warte zachodu, czy najnormalniej w świecie
nikt nie zadbał o jednolity wizerunek marki? To dość ważne, szczególnie jeśli mają zamiar na pozyskanie
nowych klientów i może kiedyś w odległej przyszłości jakąkolwiek reklamę (nie chcę używać zwrotu
kampania reklamowa).

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2015, 13:27 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
radzik napisał(a):
Gorky kupiłem. Muszę to tylko jakoś sensownie spakować i wam wysłać.

Impreza była bardzo fajna, z mniejszym feelingiem niż Amsterdam. Za to, że już nasi celebryci byli znani, można było sobie bardziej na luzie pogadać. Zrobiłem parę szybkich nagrań, które myślę, że dziś wypuszczę jako AMIcast. Zebrałem też sporo kontaktów, więc mam nadzieje, że kolejne wydania podcastu bedą ciekawe.

Sprzetowo było bardzo fajnie, szczególnie ta nowa malutka płyta w przystępnej cenie może być taka Amiga 500 naszych czasów. Laptop właściwie chyba pierwszy raz pokazany był sporo ciekawostka. Szkoda, że z tego nic nie wyszło, ale jak widać chęci były duże.



Wyślij obie kopie do Rafała jako jedną przesyłkę.
A ja się z Rafałem rozliczę co do ostatecznych kosztów poniesionych za przesyłkę.

Dziekuję :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2015, 20:21 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Mufa napisał(a):
nie warto na zapas wątpić i wypisywać głupot po forach (jak to od dłuższego czasu czyni jeden gość, który chyba tylko z czystej złośliwości obrał sobię ksywę sugerującą iż on to fan Amigi) niczym niebiescy bojownicy, bo jak widać w świecie AmigaOS wszystko, być może pomału ale jednak kula się do przodu.

Jeżeli do mnie pijesz to lata stagnacji w dziedzinie AmigaOS i ostateczne rozczarowanie X1000 skutecznie wyleczyło mnie z hura-optymizmu i przeinaczania rzeczywistości.
Co się niby dzieje? Że wydali płatne uaktualnienie pod nazwą FE i rzeczy które wcześniej był darmowe teraz są płatne (AmiStore)?
Do tego okazało się, że nawet nie czytają zgłaszanych na swoim forum błędów, okłamują ludzi pisząc "naprawione" i nawet nie testują produktu! A potem wydają badziewie, którego nie da się nawet zainstalować na A3000 w normalny sposób.
Przecież oni nawet przez 3 lata nie potrafią oprogramować wbudowanej w płytę główną karty sieciowej w swojej własnej płycie głównej więc o jakim "kulaniu do przodu" piszesz :!:

Do tego Solie okazał się najgorszym sortem ludzi - wykasowuje z forum niewygodne pytania. Wprowadza komunistyczne standardy rodem z PRL.
Jak tak mają traktować klientów dzięki którym żyją to daleko nie zajadą.
Mufa napisał(a):
W sumie jednak nie liczyłem że pokażą aż tyle.

Rozumiem, że jest to prześmiewczy komentarz. Bo nie wierzę, że piszesz to na poważnie. Właściwie impreza 3-4 lata temu a dziś to żadna różnica. Dalej są te same ZAPOWIEDZI i nic nie dochodzi do skutku.
LimeBook z OS4 - zapowiedź z AmiWest 2011. 4 lata minęło i dalej tylko zapowiedź bo sprzętu nie można kupić.
LibreOffice - zapowiedź z AmiWest 2012. Po 3 latach prac jest problem z... wyświetlaniem tekstu. W pakiecie biurowym nie można wyświetlać tekstu :laughing-rolling: To co można?
Gallium3D "działają podstawowe mechanizmy takie jak rendering programowy" - zobaczmy podsumowanie AmiWest 2013 "w temacie Gallium3D ukończona została akceleracja programowa" 2 lata i żadnego postępu. Czy oni naprawdę uważają, że odbiorcy to starzy sklerotycy i nie będą pamiętać, że kilka lat wcześniej zaprezentowali dokładnie to samo?!
SMP "cały czas jest w stadium eksperymentalnym" - AmiWest 2013 "prace na kernelem obsługującym wiele rdzeni procesorów postępują" Znów 2 lata i kompletnie nic.
USB3.0 "niestety rozwój jest nadal na takim poziomie, kiedy był prezentowany prototyp" - czyli przez 3 lata od czasów Pianeta Amiga 2012 NIC się nie zmieniło.

I Ty piszesz, że dużo pokazali :?: Żartujesz :!: A, no tak, pokazali jakąś płytę główną od czapy za 1000euro, którą znów będą oprogramowywać 5 lat jak nie dłużej. Do tego z niekompatybilnym procesorem bo nie da się użyć FPU. Czyli wracamy niemalże do czasów 68030 bez FPU. I dla kogo właściwie jest ta płyta? Jaki ma być tego target? Ani to szybkie, ani tanie, ani nie ma możliwości rozbudowy.

Jedyna rzecz warta uwagi to Wings ale to Cinemaware nie związany zupełnie z Amigą.
Cała reszta to po prostu śmiech na sali - od 3-4 lat przyjeżdżają na pokazy z tymi samymi ZAPOWIEDZIAMI. Nigdy nie było tak, że przyjechali z gotowym produktem, zrobili jakąś premierę czy coś pokazali na zasadzie "już jest, działa, od jutra będzie dostępne". Po raz kolejny, na kolejnej imprezie nie mieli NIC do zaoferowania. Nie no - nielegalnie sprzedawali grę, którą kisili 13 lat aż im prawa wygasły i teraz nawet nie bardzo mogą ją wydać. A konwersję skopali tak, że amigowa wersja ma 2x większe wymagania niż oryginał.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 11 paź 2015, 20:59 
Offline
Amator
Amator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 14 lip 2013, 16:29
Posty: 16
amigafan napisał(a):
Do tego Solie okazał się najgorszym sortem ludzi - wykasowuje z forum niewygodne pytania. Wprowadza komunistyczne standardy rodem z PRL.

Jak tak mają traktować klientów dzięki którym żyją to daleko nie zajadą.


Jeżeli chodzi Ci o Twój post o Gorky 17 to nikt go nie skasował. Został przeniesiony do nowego działu:

http://forum.hyperion-entertainment.biz ... =55&t=3198

Skasowany został tylko drugi post, w którym narzekałeś na skasowanie pierwszego.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO