Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 13:11

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 8 gru 2012, 22:49 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
Przemek napisał(a):
Cytuj:
Hextreme kup sobie dopalkę ppc


Tylko wtedy cena takiego zestawu przekroczy cene zestawu SAM460 i teoria "drogiej" nowej amigi upadnie z hukiem ;)

Raz że cena, drugie że ta nowa Amiga ma służyć mi do dwóch rzeczy: zastąpić A1200 w wieży Infinitiv i służyć mi długo jako klasyczna Amiga. Jej "mocarna" konstrukcja została zauważona przez NASA - Amigi 4000 pracowały w tej instytucji przez jakiś czas! Zatem Amiga 4000 to komputer stabilny i ma dobry, niezawodny system ;).

Prócz tego Amiga ma mi służyć do odpalenia dem i gier z WHDLoad - jej procesor M68030 jest dosyć dobrze kompatybilny ze starszymi grami i demami niż M68060 w mojej A1200. Już sprawdziłem np. Jesterday, działa poprawnie. Zagrałem sobie też w Cannon Foddera (pirackiego). Dopiero później pomyślę o rozbudowie o kartę graficzną - póki co powodem jest brak funduszy.

A propos Sam - mam jeszcze pożyczonego Sama 440ep z fundacji AmigaBounty, odpalam go od czasu do czasu, jednakże Cannon Foddera na nim nie uruchomię (pomijam E-UAE) ;)

Jestem fanem klasyka, bardzo dobrze wspominam czasy Magazynu Amiga i Amiga Computer Studio, żyję tymi czasami obecnie (czyli wspomnieniami). Nie ciągną mnie nowinki techniczne, nadal pragnę pisać na Amigę, dlatego taki a nie inny wybór komputera! Mam nadzieję, że wytłumaczyłem w czym jest rzecz osobom, które zastanawiały się czemu wybór padł na A4000.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 8 gru 2012, 23:22 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
@Hextreme

Aha aha :) I co i co, ten Cannon Fodder pod UAE różni się czymś od CF uruchomionego na A500?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 9 gru 2012, 04:13 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
Przemek napisał(a):
Cytuj:
Hextreme kup sobie dopalkę ppc


Tylko wtedy cena takiego zestawu przekroczy cene zestawu SAM460 i teoria "drogiej" nowej amigi upadnie z hukiem ;)


Trzeba zadać sobie zasadnicze pytanie .... czy inwestujemy w sprzęt klasyczny, czy też bawimy się w nową Amigę ...
Dla mnie obie drogi krzyżują się gdzieś pośrodku, czyli klasyk i nowe egzystują wspólnie :)
To jest to co tygryski lubią najbardziej :)

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 9 gru 2012, 11:05 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
biax13 napisał(a):
AGA jak na swoje czasy była rewolucyjnym rozwiązaniem, niestety nie rozwijana zamknęła się w swoich jak na dzisiejsze czasy mizernych parametrach.


AGA była beznadziejnym dziadostwem które miało kiepskie parametry i nawet w czasach kiedy ją wprowadzano było daleko w tyle za tym co oferowało PC,Mac i nawet Atari.

biax13 napisał(a):
Sam planuję powrót do Amigi 4000 jako bardzo udanego modelu ze stajni Commodore - dlatego jeszcze raz gratuluję Hextreme zakupu, oby Ci długo służyła i przysporzyła wielu niezapomnianych chwil w świecie klasycznego high-endu :thumbup:


Szkoda Hextreme twojej kasy na ten szajs.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 9 gru 2012, 11:19 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Hextreme napisał(a):
Raz że cena, drugie że ta nowa Amiga ma służyć mi do dwóch rzeczy: zastąpić A1200 w wieży Infinitiv i służyć mi długo jako klasyczna Amiga. Jej "mocarna" konstrukcja została zauważona przez NASA - Amigi 4000 pracowały w tej instytucji przez jakiś czas! Zatem Amiga 4000 to komputer stabilny i ma dobry, niezawodny system ;).


A myślałeś o kupnie jakiejś porządnej obudowy od PC i zapakowaniu Amigi do środka?
Wyszło by cię taniej i może na Mediatora by starczyło.

Hextreme napisał(a):
Prócz tego Amiga ma mi służyć do odpalenia dem i gier z WHDLoad - jej procesor M68030 jest dosyć dobrze kompatybilny ze starszymi grami i demami niż M68060 w mojej A1200. Już sprawdziłem np. Jesterday, działa poprawnie. Zagrałem sobie też w Cannon Foddera (pirackiego). Dopiero później pomyślę o rozbudowie o kartę graficzną - póki co powodem jest brak funduszy.


Amiga bez karty graficznej - fuj.

Takiego czegoś w życiu bym już nie dotknął.

Amiga musi mieć kartę graficzną, bez karty graficznej wszystko tak się ślamazarzy że cała przyjemność z używania systemu gdzieś niknie.

To już lepszy PC z WinUAE.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 10 gru 2012, 17:08 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
swinkamor12 napisał(a):
biax13 napisał(a):
AGA jak na swoje czasy była rewolucyjnym rozwiązaniem, niestety nie rozwijana zamknęła się w swoich jak na dzisiejsze czasy mizernych parametrach.


AGA była beznadziejnym dziadostwem które miało kiepskie parametry i nawet w czasach kiedy ją wprowadzano było daleko w tyle za tym co oferowało PC,Mac i nawet Atari.

Oj Ty to jesteś niereformowalny :) W A4k w każdej chwili możesz użyć conajmniej kilka kart graficznych (czy to w standardzie Zorro III czy poprzez Mediatora - PCI).
Wtedy "dziadowska" AGA nie kole już w oczy ...

biax13 napisał(a):
Sam planuję powrót do Amigi 4000 jako bardzo udanego modelu ze stajni Commodore - dlatego jeszcze raz gratuluję Hextreme zakupu, oby Ci długo służyła i przysporzyła wielu niezapomnianych chwil w świecie klasycznego high-endu :thumbup:


Szkoda Hextreme twojej kasy na ten szajs.


Nie ma sensu prowadzić dalej tej dyskusji :hand:

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO