Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 20 kwi 2024, 14:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 1 paź 2013, 15:36 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 915
swinkamor12 napisał(a):
Pamiętam jak człowiek zaczynał studia - na wszystkich 386 DOOM leciał, to było to.
Proste, nie?


Przyznam się, że Doom mi się nie podobał, zdecydowanie wolałem AB3D2 TKG.
Pamiętam jak w roku 1994 i poźniejszych latach kumple do mnie przychodzili grać na Amidze, bo na swoich IBMach nie mieli nic ciekawego :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cETl8PhUy_E[/youtube]

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 5 paź 2013, 09:33 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 935
Mufa napisał(a):
Ja bym jednak tutaj polemizowal. Wedlug ankiet zamieszczonych w czasopismach o grach, Amiga byla w Polsce najpopularniejszym komputerem az do 1995r.

Raczej z rozpędu. W roku 1995 Amiga była wśród graczy którzy mieli jak gierki ściągnąć, traktowana z politowaniem.
Cytuj:
Abstrahujac juz od tego w co i na czym sie gralo 20 lat temu. To trzeba sobie zadac pytanie, czy rzeczy spod znaku MS, ktory w ostatnim cwiercwieczu, wlazil do swiadomosci mas drzwiami i oknami, naprawde wymagaja promocji?

Oczywiście. Powinno się otwierać młodzieży oczy i przekonywać że gierki 2D to nie tylko C64,Amiga,Atari ale również MS-DOS.
Będzie to z pożytkiem dla wszystkich.

Mufa napisał(a):
A wsrod dzisiejszych, nawet nastolatkow znajomosc takiego Dooma jest nieporownywalnie wieksza
niz np. Alien Breeda. Co bedzie dla nich ciekawsze, zobaczenie rzeczy nieznanych, czy oklepanych?

A ja uważam że większość na oczy nie widziała pierwszego DOOMa z 1993.
Innych gierek również, moim zdaniem pewno by je z chęcią zobaczyli.
I właśnie organizatorzy takich imprez jak Retrokomp powinni o to zadbać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 5 paź 2013, 10:53 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 935
mccnex napisał(a):
"nowoczesne konsole i komputery klasy PC" - 99% ludzi rozumie, ze chodzi o wspolczesne pecety.


To już wiesz co powinieneś dopisać na stronie.

Cytuj:
Dodatkowo, jesli Cie to interesuje, to od momentu rozpoczecia prac nad organizacja RK2013 do dnia dzisiejszego nikt nie byl zainteresowany przyniesieniem PC z DOS-em ani tez wystawieniem jakiejkolwiek gry czy dema na te platforme w ramach tej imprezy.


Jak w regulaminie COMPOS pisze że nie ma konkursu na pc z dosem to nic dziwnego że nikt nie był zainteresowany.

Cytuj:
Wiec teraz sie jeszcze na koncu spytam o co Ci chodzi... Chcialbys moze przyniesc swoje albo kumpla PC z DOS-em, albo wystawic gre czy demo? Czy tez moze tylko znalazles sobie na forum temat do ktorego sie postanowiles w niezbyt mily sposob doczepic?


Masz wyraźny kłopot z przyjmowaniem rzeczowej krytyki.
Podsumowując.
Impreza jeśli chodzi o 8 i 16 bit jest ok.
Jeśli chodzi o 32 bit, to zamiast sprzętu który był 20 lat temu popularny wśród graczy czyli pc z dosem wyciągacie jakieś platformy o których nikt nie słyszał.
Albo amigę z 68060 - kto tego używał?
Powinniście zmienić regulamin compo tak żeby dopuszczał również pc z dosem.
Takie imprezy powinny również popularyzować wśród młodzieży sprzęt i rozwiązania który był lata temu naprawdę popularny czyli co - powtórzę jeszcze raz pc z dosem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 5 paź 2013, 13:40 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 915
Pc z dosem poszedł już dawno w zapomnienie i niech już tak lepiej pozostanie :thumbup: Nic godnego uwagi :thumbup:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 16 paź 2013, 17:31 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 564
Lokalizacja: Warszawa
Hej, ponieważ nie mam w tej chwili możliwości pisania na PPA napiszę tutaj: Ślicznie Ci dziękuję, Mccnex za bardzo miłe słowa jakie napisałeś na PPA w wątku dotyczącym konkursu na grę. Tak się składa, że dopiero przed chwilą zauważyłem, że przedłużyliście oddawanie prac do niedzieli 20.10.2013r. ale postanowiłem wstrzymać się z publikacją i, zgodnie z Twoimi słowami, dokończę moje gry do przyszłorocznego konkursu! :romance-inlove: Pozdrawiam!

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 26 paź 2013, 20:29 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Jestem już po imprezie, której druga część jeszcze trwa. Było jeszcze więcej sprzętu, było więcej powierzchni wystawowej, było stoisko gastronomiczne, było stoisko z gadżetami. Ogólnie rzecz biorąc wyszło wszystko super poza ... pokazem Amigi One X1000 nad którym zawisło jakies fatum w postaci złośliwości rzeczy martwych :cry: Już ludzie zaczęli żartować że gdzieś tu za rogiem jakieś czary odprawia Jubi, tudzież że AmigaOne i maćki z Morphosem nie powinny stać obok siebie ;)

Niestety awaria sieci elektrycznej w połowie pokazu, a potem pady baterii w dwóch kolejnych mikrofonach sprawiły że pokaz stanowił pociętą na kilka części sieczkę, gdzie pod koniec darłem się do niedziałającego mikrofonu, byle by jakoś doprowadzić to do końca. Niestety nie było też wtyczki z netem, by zaprezentować SMTube czy TimberWolfa co miałem uwzględnione w moim scenariuszu.

Nie mam pretensji do organizatorów. Chłopaki się starali i harowali ciężko od kilku dni za co im osobiście podziękowałem. Po prostu dopadł mnie pech, prezentacja Krashana przeprowadzona chwilę wcześniej przebiegła bez zgrzytów.

Pomimo fatalnego pokazu i czarnej propagandy rozsiewanej na PPA przez Jubiego i Selura śmiem twierdzić że AmigaOne X1000 była gwiazdą na piętrze budynku GAK. Co chwilę podchodzili ludzie dopytujący o szczegóły dotyczące sprzętu i systemu, odpalony obok Morphos na dwóch latpopach z logiem jabłka jakoś zainteresowania nie wzbudzał.

To tyle na gorąco. Pełny raport na dniach. Niestety film z tego co pokazywałem na rzutniku w Gdańsku z uwagi na kłopoty o jakich pisałem nie nadaje się do publikacji Porządna prezentacja nagrana jeszcze raz na spokojnie w domu z działającym prądem internetem i mikrofonem w ciągu 48 godzin. Obiecałem to zgromadzonym uczestnikom oglądającym pokaz na żywo.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 27 paź 2013, 12:50 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Zgodnie z zapowiedziami zamieszczam pierwszą część filmu "Retrokomp 2013 AmigaOne X1000 Home Edition", druga poświęcona pracy praktycznej na komputerze, jutro.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Wx0t_F2blG0&feature=youtu.be[/youtube]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 27 paź 2013, 13:47 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
Mufa napisał(a):
Zgodnie z zapowiedziami zamieszczam pierwszą część filmu "Retrokomp 2013 AmigaOne X1000 Home Edition"....

Prosto i na temat :thumbup: ,
czyste fakty, fakty które trzeba przypominać, bo co niektórzy mają chyba krótką pamięć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 27 paź 2013, 14:52 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 915
Dokładnie :thumbup: Wiele ważnych aspektów odnośnie nowej Amigi ujęte w tej prezentacji :thumbup: Czekamy więc na drugą część :thumbup:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 27 paź 2013, 16:48 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
W pewnym fragmencie obraz rozminął się z dźwiękiem, rzuca się to w oczy i uszy przy okazji prezentacji programów.
Plus za większą rozdzielczość niż zwykle. Co się tyczy wymowy angielskiej - ja nie miałem dyskomfortu, nie zwróciłem na to uwagi. Może dlatego że sam tak mówię. :mrgreen: To są trzeciorzędne rzeczy.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 27 paź 2013, 16:59 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
adam napisał(a):
W pewnym fragmencie obraz rozminął się z dźwiękiem, rzuca się to w oczy i uszy przy okazji prezentacji programów.
Plus za większą rozdzielczość niż zwykle. Co się tyczy wymowy angielskiej - ja nie miałem dyskomfortu, nie zwróciłem na to uwagi. Może dlatego że sam tak mówię. :mrgreen: To są trzeciorzędne rzeczy.


Obraz rozjeżdza się z dźwiękiem od samego początku. Miałem dwie wersje jedną z dźwiękiem nagrywanym osobno w miarę sterylnych warunkach, która po złożeniu się rozjechała. Drugą z dźwiękiem nagrywanym na żywo, a więc idealnie dopasowanym, niemniej dżwiękiem o głuchym brzmieniu a w dodatku w tle słychać było odgłos suszarki do włosów żony, krzątanie się domowników i takie tam rzeczy, których być nie powinno gdyż prosiłem o 15 minut ciszy. Niemniej zważywszy że szykowaliśmy się do wyjścia na urodziny teściowej, oraz fakt że jakieś fatum niestety prześladuje mnie przy tym produkcie postanowiłem nie walczyć już z kolejnym nagraniem. Puściłem wersję z rozjechanym dźwiękiem, która mimo wszystko była lepsza, sorry że nie idealna. Idealna miała być wczoraj na żywo, ale cóż pech :(


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 27 paź 2013, 17:15 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Ja to rozumiem, była potrzeba chwili zaprezentować w pełni komputer, miałeś materiały a czasu nieco mniej. Ale w przyszłości można wrzucić poprawioną wersję. Już był precedens w przeszłości przy innej prezentacji. O Retrokompie za miesiąc nikt nie będzie pamiętał, a film na YT - będzie wisiał latami.
Na horyzoncie Cyrus, kto wie, może nie będziesz robił już więcej filmów o X1000? Co najwyżej - kiedyś - prezentacja obsługi wielu rdzeni.
No właśnie - czy w cz.2 możesz coś pokazać z wersji "beta"?

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 27 paź 2013, 17:44 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Film w porządku, ja nie zauważyłem rozjechania dźwięku :oops:, szkoda tylko że nie wyszło na żywca.
Jesteś pewien że ktoś nie sabotował zasilania? Żart oczywiście :angelic-red:
Jedyne co, troszkę razi, to wymowa nazw firm angielskich, nie czepiam się tylko staram się pomóc.
Rozumiem że to nie nasz ojczysty język i różnie bywa, ja mimo że siedzę tu już ładnych parę lat,
też mam czasami kłopoty, sam używam tego słownika, bo jest fajny, darmowy, a po kliknięciu
w mały głośniczek obok słowa, przenosi nas dalej gdzie można posłuchać wymowy.
Tak tylko, żeby odebrać maksymalną ilość punktów zaczepienia wszelkim marudom.

Poza tym, sama płynność czytania się bardzo poprawiła, nie ma już "momentów zastanowienia" w filmie.
Ogląda się dobrze i przyjemnie, jedyne co mi się nie podobało to to że za szybko się skończył.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 27 paź 2013, 18:29 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Nie wiem, ja byłem uczony że w obcym słowie błędu nie zrobisz. Czyli w sensie - jak powiesz tak będzie. Anglicy nie mają stresu z polskimi nazwami, jesteś na miejscu to wiesz ;)
Za dużo uwagi przywiązujemy do "poprawności" wobec innych. A za mało do siebie, do poprawnej polszczyzny na codzień (to już poza prezentacją).
Wartość merytoryczna jest istotna, układ prezentacji jest dobry i jej treść też w porządku.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 27 paź 2013, 18:41 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Zgadzam się z tobą całkowicie, mi to nie przeszkadza, ale tak jak napisałem chodzi o marudy i wytrącenie im
zręki, albo może raczej z klawiatury, powodu do narzekań. Jeśli chodzi o angoli, to jak widzą nasz język pisany
to mówią że za dużo "Z" mamy - mówić nawet nie próbują. Poza tym sami mówią że są leniwi i mało kto się
innych języków uczy, w stopniu pozwalającym na bezproblemowe komunikowanie się. Jednocześnie ludzie -
szczególnie francuzi, nie cierpią jak włazi taki i z gwinta pyta się - du ju spik inglisz?
No ale cały świat ich przyzwyczaił że gada po ichniemu, więc niech nie mają teraz pretensji.
Mi chodzi tylko o nazwy firm właściwie, reszta brzmi dobrze, jak na moje drewniane ucho.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO