Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 27 kwi 2024, 18:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 11 mar 2024, 17:07 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Przemek napisał(a):

Jak z tej grupy 100 osób zostanie 10 to będzie cud. A co do wydajności. Na Amigans pojawił się wynik porównywalnego sprzętu - SAM460LE +RX580. Całe 8 fpsów.


Tak jak powiedział przedmówca, do większości gier się nada, no ale na pewno nie do Dooma III. Do niego nie ma co podchodzić poniżej X5000. Ja co prawda myślę że Tabor może mieć nieco więcej fps'ów w tej grze, no ale to niczego nie zmienia. Jeszcze warto zauważyć że gościu na Amigans, pisał o trybie ARB, ja w tym trybie mam chyba koło 50fps, no ale oczywiście go nie używam bo Doom III, wygląda pewnie podobnie jak na MOSie, by Doom wyglądał jak na PC, trzeba użyć innego trybu renderowania, wtedy obstawiam, spadłoby to do 5 - 6fps.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 12 mar 2024, 13:10 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 8 kwi 2021, 13:48
Posty: 85
Lokalizacja: Trojmiasto
Co ja paczam. Człowiek chwile nie pilnuje i taka bomba i żarliwe dyskusje w amiświecie :-D Nie no cena faktycznie jak za ten sprzet wygórowana ale jak najbardziej sprzęt jest potrzebny bo bez niego nie ma softu - proste. Fakt, za szybki pewnie nie jest ale jednak moze kiedys drugi rdzeń ożyje w amigaOS, wiec z biedą nawet coś by się dało porobić. BTW z braku laku pożyczyłem ostatnio powerbooka z Morphosem teściowi, którego komp poprostu już nie dźwigał nowszych stron. Od kilku tygodni używa Wayfarera do wszystkiego co potrzebuje - wiadomosci, banki i inne pierdoły i jest Ok. Zatem jeśli Mos na 1 rdzeniu od biedy daje rade to tym bardziej na dwóch by to żyło. Niestety to nie AOs. Ale wreszcie jest jakis hw. Tylko cene trzeba chlasnąć na pół bo teraz jest w cenie x5000 :-D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 mar 2024, 16:00 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Tymczasem komputery zaczęły już docierać do pierwszych klientów. Między innymi do Huno, który właśnie założył profil na coffe.com i opisuje tam swój pierwszy kontakt z A1222:

https://ko-fi.com/hunoppc


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 15 mar 2024, 12:33 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Jak wiadomo polityka Hyperionu ostatnich lat jest taka że update systemu są wyłącznie poprawkowe a wszelkie nowe rzeczy, są trzymane by bardziej uatrakcyjnić AmigaOS 4.2. Niemniej wydania nowych komputerów sprawiają że coś tam jest wypuszczane przed czasem, przynajmniej w wersji systemu dla tych maszyn. Tak było w przypadku X5000, której użytkownicy jako jedyni mają dostęp do filesystemu NGFS no i tak jest też w przypadku A1222, którego użytkownicy dostali kilka nowości, niedostępnych na razie dla innych. Aktualnie analizuję zawartość ISO z 21 lutego 2024 roku, które jak przypuszczam jest bazą dla wersji komercyjnej. Rzeczy, które tam wyłapię postaram się przedstawić w jednym z najbliższych odcinków specjalnych ABŚ.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 2 kwi 2024, 15:21 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Unboxiing



Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 2 kwi 2024, 15:29 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Instalacja systemu





Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 kwi 2024, 12:33 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1841
https://ktadd.weebly.com/amiga-ng-blog


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO