Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest poniedziałek, 29 kwi 2024, 18:46

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 14 kwi 2024, 21:27 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1841
Djk83 napisał(a):
Do grafy mam Radeona HD6450 ... Czekam jeszcze na Enhancer Software 2.2 (uparłem się na fizyczną kopię), ale w świeżo wydanego Heretica II mogę już grać :)


Jeśli masz możliwość to wymień kartę graficzną RadeonHD 6450 na RadeonRX - naprawdę warto.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 15 kwi 2024, 21:00 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): niedziela, 1 paź 2023, 13:50
Posty: 7
amig_os napisał(a):
Jeśli masz możliwość to wymień kartę graficzną RadeonHD 6450 na RadeonRX - naprawdę warto.


Dzięki serdeczne za wskazówkę :) Rozważam właśnie taką opcję w (mam nadzieję) niezbyt odległej przyszłości (nawet odbudowę dobierałem pod tym kątem, bo początkowo chciałem zapakować wszystko do slima, ale szybko doszedłem do wniosku, że nie ma co sobie ograniczać opcji upgrade'u konfiguracji).

_________________
Jeden z wielu...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 16 kwi 2024, 11:19 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4671
Najlepiej chyba wybrać RX 550. Na przykład ten Biostar RX 550 dostępny choćby w sieci sklepów RTVEuroAGD wizualnie wygląda na konstrukcję o stosunkowo niewielkich gabarytach, względem innych kart z rodziny Polaris. No a mocniejszych kart Polaris nie ma sensu kupować bo na obecnym stanie sterowników dla Amigi nie odczujesz różnicy. Pamiętam że jak do swojej X5000 wsadziłem dla testu RX580 to uzyskałem praktycznie identyczny wynik w timedemo dla Dooma III, jak dla RX 560. Na amigowych sterownikach różnice są pomiędzy rodzinami kart, czyli Polarisy będą szybsze niż np. Southern Islands, natomiast już wewnątrz samych rodzin różnic wydajnościowych między konkretnymi modelami póki co jeszcze specjalnych nie ma.

Oczywiście po zakupie Polarisa musiałbyś jeszcze zakupić Nova Bridge by móc grać w starsze gry wykorzystujące technologię MiniGL, do których należy wspomniany przez Ciebie wcześniej Gorky 17. Jest co prawda darmowa alternatywa dla Nova Bridge w postaci minigl4gl4es ale ma swoje ograniczenia i lubi sprawiać kłopoty.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 16 kwi 2024, 16:57 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): niedziela, 1 paź 2023, 13:50
Posty: 7
Super, bardzo dziękuję za te niezwykle cenne i szczegółowe wskazówki!

Na razie wypatruję przesyłki z Enhancer Software 2.2 (a tak naprawdę to, póki co, czekam od tygodnia na info o wysyłce, heh). W międzyczasie wyskrobię nieco dodatkowych funduszy na NovaBridge i Polarisa :D Dzięki takim szczegółowym informacjom będę zdecydowanie lepiej przygotowany do zakupu :ok: (najpierw zapewnię sobie niebędne sterowniki, żeby w razie gdyby konkretny model karty nie zadziałał, to żebym zmieścił się na spokojnie w 14 dniach na zwrot).

_________________
Jeden z wielu...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 16 kwi 2024, 19:26 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1841
Djk83 napisał(a):
Super, bardzo dziękuję za te niezwykle cenne i szczegółowe wskazówki!

Na razie wypatruję przesyłki z Enhancer Software 2.2 (a tak naprawdę to, póki co, czekam od tygodnia na info o wysyłce, heh). W międzyczasie wyskrobię nieco dodatkowych funduszy na NovaBridge i Polarisa :D Dzięki takim szczegółowym informacjom będę zdecydowanie lepiej przygotowany do zakupu :ok: (najpierw zapewnię sobie niebędne sterowniki, żeby w razie gdyby konkretny model karty nie zadziałał, to żebym zmieścił się na spokojnie w 14 dniach na zwrot).



Na takiej karcie HunoPPC tworzy Doom III.

ASRock Radeon RX 560 Elite 4 GB


Jest dostępna NOWA na allegro i w fajnej cenie.

https://allegro.pl/oferta/karta-graf-as ... 2682160932

PS.
Musisz mieć monitor z HDMI lub użyć przejściówki HDMI->DVI jeśli masz taki monitor.
Dźwięk z karty muzycznej bo w chwili obecnej sterownik nie obsługuje dźwięku z HDMI.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO