Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest środa, 24 kwi 2024, 13:38

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 14 paź 2020, 21:10 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 25 maja 2019, 11:07
Posty: 61
Leaman zaczyna się pogrążać:

http://eab.abime.net/showthread.php?t=101198
http://eab.abime.net/showthread.php?t=104055

Nie najlepsze komentarze były również gdy AmigaKit przejął bodajże AKDatatypes.

Moim zdaniem wystarczyłoby gdyby byli po prostu szczerzy, np. niech ktoś wyjdzie i powie "Tabora nie będzie przed 2025r, sorry!" i tyle. Po co ściemniać rok w rok? Nie dziwne że wszyscy się irytują.

_________________
- nie cierpię peceta !!! -


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 15 paź 2020, 18:11 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 148
@AmigaMafia
Przeczytałem wczoraj obydwa wątki i nie znalazłem w nich nic z czego AmigaKit musiałby się tłumaczyć. W obydwu przypadkach postąpił zgodnie z prawem i praktyką stosowaną na świecie.
Mam wiele zastrzeżeń co do działań A-EON, AmigaKit i Hyperion. Liczę że na AmiWest usłyszę interesujące mnie konkrety dotyczące AAA, Tabora, AOSa.

Zajrzałem również na ZX Spectrum Next i rozumiem dlaczego wielu miłośników Amigi krytykuje to co się dzieje wokół Amigi NG. No cóż sprawy własnościowe potoczyły się jak się potoczyły.
Nie zawsze można się dogadać tak jak wyżej.

Ale przecież jest Apollo z Vampirem. W sumie podobna koncepcja. Niech to zapakują w ładną kojarzącą się z Amigą obudowę. Będzie taka "Amiga Next".


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 20 paź 2020, 22:15 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Tymczasem pojawił się szczegółowy plan transmisji wraz z krótkimi wizytówkami prelegentów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 21 paź 2020, 16:42 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
Mufa napisał(a):
Tymczasem pojawił się szczegółowy plan transmisji wraz z krótkimi wizytówkami prelegentów.


Wydało się ... :)

5:00 PM - Steven Solie - ExecSG Multicore and More

PS.
Jest tak jak mówił niedawno Trevor o priorytetach: obsługa shaderów, obsługa dodatkowych rdzeni w AmigaOne, a potem przyjdzie czas na wykorzystanie tego w oprogramowaniu np. w^3, LO.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 21 paź 2020, 18:42 
Offline
Administrator
Administrator

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 13:40
Posty: 231
Lokalizacja: okolice Lublina
Ale, że co, że niby jest gotowa obsługa wielu rdzeni?

Ja, na tyle co obserwuję tematy związane z AOS4.1 to się już pogubiłem. Jak się okaże, że ExecSG jest gotowy, to jak go mają zaaplikować userom, skoro to jest własność Trevora - przez Amistore? Moje osobiste wrażenie jest takie, że zaczyna to się rozdrabniać na części pierwsze. Ze strony Hyperionu cisza, aktualizacje ostatnie już nie pamiętam kiedy były. Co z tego, że jest niby kod rejestracyjny na AOS4.1 do X5000, jak np. sterownik do wbudowanej sieciówki trzeba sobie dokupić. Teraz pytanie, jak wyjdzie finalna wersja systemu na X5000 to ciekawe jaki będzie miała sterownik do sieciówki - czy ten z ES'a czy ktoś od nowa będzie go pisał?

_________________
AmigaONE X5000/20


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 21 paź 2020, 19:10 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 148
@tchomasz
Dokładnie. Jak Exec SG ma się do reszty systemu ? Jak zostanie "wprowadzony" do systemu ?
Po za tym to info nie oznacza że Exec SG jest już skończony. Nie jestem aż taki optymista ale kto wie :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 21 paź 2020, 19:19 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
@thomasz
@ems

Wcześniej KernelNG był własnością Friedenów a nie Hyperionu i czy to miało jakieś znaczenie dla aktualizacji ?
Problemem nie jest dystrybucja a niekończący się proces sadowy.

A co do wielu rdzeni to super bo przybliża to nas do AmigaOS4.2
Zobaczymy co pokaże lub powie Steven Solie w tej materii.


PS.
Co do sieciówki to poczekajmy na update - pewnie wszystko będzie w aktualizacji.
A jak ktoś chciał mieeć szybciej to miał w Enchancer Software.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 21 paź 2020, 19:28 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
tchomasz napisał(a):
Ale, że co, że niby jest gotowa obsługa wielu rdzeni?

Ja, na tyle co obserwuję tematy związane z AOS4.1 to się już pogubiłem. Jak się okaże, że ExecSG jest gotowy, to jak go mają zaaplikować userom, skoro to jest własność Trevora - przez Amistore?


Po pierwsze, jaki gotowy? ;) Podejrzewam, że część rzeczy jest gotowych ale nie łudźmy się, to będzie dłuższy proces. Najważniejsze żeby się zaczął i żeby trwał. Kwestią otwartą pozostaje oczywiście, jaki "koszmarek" to będzie? Na potrzeby kompatybilności może to być jak obsługa dodatkowej pamięci, którą z trudem wykorzystuje jedynie Sketchblock. Obawiam się takiej "kulawej wielordzeniowości". Ale czy jest inna, sensowna droga?

Co do dystrybucji. Pytałem o to Soliego i odpowiedział, że wstępnie mają dogadane z Hyperionem, że to pójdzie ich kanałami ale w razie problemów gotowi są do użycia Updatera z ES.

Tak na potrzeby tytułu tego wątku, przewiduję szybkie wydanie płatnego ES2.0, który będzie zawierał wsparcie UVD oraz nowy kernel, z obsługą DMA w X5000, wsparciem Tabora i szumnie nazwanymi podstawami obsługi wielu rdzeni. Potem wykład Soliego o tychże, jak będzie kiedyś super.
Od Hyperionu natomiast nic, bo podobno znowu wystąpili o odroczenie procesu, a tenże jak niektórzy wierzą, jest winien całego nieszczęścia :P

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 21 paź 2020, 20:11 
Offline
Administrator
Administrator

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 13:40
Posty: 231
Lokalizacja: okolice Lublina
No nic w takim razie, trzeba poczekać te parę dni i zobaczyć co tam pościemniają ;)

_________________
AmigaONE X5000/20


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 21 paź 2020, 21:46 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
tchomasz napisał(a):
Ale, że co, że niby jest gotowa obsługa wielu rdzeni?

Co z tego, że jest niby kod rejestracyjny na AOS4.1 do X5000, jak np. sterownik do wbudowanej sieciówki trzeba sobie dokupić. Teraz pytanie, jak wyjdzie finalna wersja systemu na X5000 to ciekawe jaki będzie miała sterownik do sieciówki - czy ten z ES'a czy ktoś od nowa będzie go pisał?


Nie wiem jak sprawa wygląda z płytą ES, bo ja jako betatester X5000 jej nie dostałem. Natomiast wszyscy nowi userzy detaliczni mają ją dodawaną do sprzętu. Tylko się zastanawiam jak wygląda sprawa wyrejestrowania tego. jak kupujesz system, to możesz na stronie Hyperionu wyrejestrować klucz i w ten sposób nowy nabywca komputera może ponownie zarejestrować system na siebie, mieć dostęp do dalszych aktualizacji. Nie wiem właśnie czy da się na AMisphere wyrejestrować ES. Domyślam się że Emu jak kupił X5000 to zarejestrował ES na swoje konto, no i możliwe że już potem nie mógł tej licencji przenieść, czyli teoretycznie dostępu do uaktualnień ES i sterownika do sieciówki mógłbyś nie mieć. Poruszyłeś ciekawy wątek, bo o ile A-EON zadbał o zabezpieczenie sterownikami nowych nabywców, to ciekawe co z kolejnymi właścicielami. Można oczywiście sprzedać sprzęt wraz z kontem na AMistore, no ale jeśli sprzedający chce pozostać w świecie AmigaOS 4 i ma na swoim koncie kupione też inne programy to tego nie zrobi.

Niezależnie od tego alternatywny sterownik do sieciówki w X5000 powinien być w finalnej wersji systemu. Na Amiwest będzie przemawiał Jamie Krueger, autor sterownika dla sieciówki do Tabora dla Hyperionu, który powstał pomimo iż istniał już inny sterownik od A-EONu. Z tego co słyszałem to ten hyperionowy sterownik jest lepszy, bo wykorzystuje jakieś tam specyficzne technologie. Być może Jamie poruszy ten temat, bo on też miał to wykonać dla X5000.

Cytuj:
Ja, na tyle co obserwuję tematy związane z AOS4.1 to się już pogubiłem. Jak się okaże, że ExecSG jest gotowy, to jak go mają zaaplikować userom, skoro to jest własność Trevora - przez Amistore? Moje osobiste wrażenie jest takie, że zaczyna to się rozdrabniać na części pierwsze. Ze strony Hyperionu cisza, aktualizacje ostatnie już nie pamiętam kiedy były


Spokojnie, Trevor jest też udziałowcem Hyperionu, główny ojciec amigowej wielordzeniowości, czyli Thomas Frieden też jest udziałowcem Hyperionu, a w trzyosobowym zarządzie nad projektem jest też Timothy De Groote dyrektor Hyperionu. To jest akurat dobrze zabezpieczone, więc będzie częścią wydań systemu operacyjnego, zresztą mówiono o tym już na ubiegłorocznym AmiWest. Poza tym technicznie wydawanie tego osobno byłoby moim zdaniem trudne. Opublikowano by kernel, a co z innymi kluczowymi elementami Kickstartu, takimi jak DOS.Library, RAM.handler itp. To wszystko musi współgrać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 21 paź 2020, 22:42 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Przemek napisał(a):

Po pierwsze, jaki gotowy? ;) Podejrzewam, że część rzeczy jest gotowych ale nie łudźmy się, to będzie dłuższy proces.


Generalnie do pełnoprawnego dojścia do wielordzeniowości takiej jak Windows czy Linux, potrzeba mniej więcej 6- 7 kroków milowych.

Cytuj:
Najważniejsze żeby się zaczął i żeby trwał.


No to akurat jest faktem, zaczęło się jeszcze w końcówce ubiegłego roku, tak więc kilka z tych kroków milowych zostało wykonanych, choć też nie sądzę by Steve ogłosił już ostateczne zakończenie prac (fakt że nawet nie wiem na jakim są teraz etapie, bo na pewno na dalszym niż to co dali nam do testowania).

Cytuj:
Kwestią otwartą pozostaje oczywiście, jaki "koszmarek" to będzie? Na potrzeby kompatybilności może to być jak obsługa dodatkowej pamięci, którą z trudem wykorzystuje jedynie Sketchblock. Obawiam się takiej "kulawej wielordzeniowości". Ale czy jest inna, sensowna droga?


Inna droga jest i jest już taki plan, zresztą przetarty przez inne systemy operacyjne, ale na początku najpewniej będzie jak to ująłeś "koszmarek", bo trzeba robić dużo obejść i sztuczek własnie m.in ze względów na kompatybilność. Zapewne Steven szczegółowo to wyjaśni.


Cytuj:
Tak na potrzeby tytułu tego wątku, przewiduję szybkie wydanie płatnego ES2.0, który będzie zawierał wsparcie UVD oraz nowy kernel, z obsługą DMA w X5000, wsparciem Tabora i szumnie nazwanymi podstawami obsługi wielu rdzeni. Potem wykład Soliego o tychże, jak będzie kiedyś super.


Według mnie jeśli będzie jakieś uaktualnienie z kernelem, to będzie to raczej z ostatnią typową wersją jednordzeniową, czyli z grudnia ubiegłego roku, a jak nawet pod kątem poprawek dadzą jakąś nowszą to na pewno fizycznie w kernelu wsparcie dla wielu rdzeni wyłączą. Nie wydadzą AmigaOS 4.2.


Cytuj:
Od Hyperionu natomiast nic, bo podobno znowu wystąpili o odroczenie procesu, a tenże jak niektórzy wierzą, jest winien całego nieszczęścia :P

To nie jest kwestia wiary, to jest kwestia faktów. Wbrew pozorom sytuacja prawna z AmigaOS 4 jest dalece bardziej zagmatwana niż AmigaOS 3. W tym drugim wypadku sytuacja jest zero jedynkowa, znaczy wszystko należy do Hyperionu i dopóki sąd nie stwierdzi inaczej (a jak dotąd nie stwierdził) i nie ustanowi zakazu sprzedaży (a taki wniosek odrzucił), to sobie Hyperion może wydawać aktualizacje do woli.
Natomiast w przypadku Amigaos 4, Hyperion był licencjobiorcą niektórych komponentów. Jesli ktoś naiwnie uważa że tutaj nie ma wojny na wyniszczenie i skoro głównym przedmiotem sporu jest AmigaOS 3, "więc łaskawie nie będziemy kopać po kostkach przeciwnika na innych frontach", to niech sobie odpowie na pytanie po co nagle po wybuchu procesu Hyperion wykupił na własność Reaction? Przecież system wychodził w tym środowisku naście lat i nikt nawet nie wiedział że oni tego nie mają. Pewnie nie było potrzeby tego kupować, bo kto by się połasił. Jednak teraz przejęcie kontroli nad Reaction przez kogoś kto by np. źle im życzył, w zasadzie skutkowałoby śmiercią systemu, bądź wieloletnim przepisywaniem wszystkiego od nowa na jakieś MUI czy inne GTK. W wątku na Amigans, Leaman zdradził że takich licencjonowanych komponentów jest jeszcze przynajmniej kilka. Pytanie czy wszystko udało się Hyperionowi zabezpieczyć? Wobec czteroletniego braku aktualizacji pozostaje pytaniem retorycznym.

A Hyperion milczy w tym momencie chyba słusznie. Ja akurat namawiałem Tima żeby coś ludziom powiedział w tym wątku na amigans.net, ale pojawiły się głosy, choćby ze strony Kas1e że w tej chwili to ludzie nie uwierzą już w żadne słowa i powinien przemówić dopiero wtedy gdy będą stały za tym konkrety. Nie mogę pisać co powiedział nam Tim, no ale jest szansa że wkrótce po zakończeniu AmiWest jakieś konkrety się pojawią.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 22 paź 2020, 07:41 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Cytuj:
Według mnie jeśli będzie jakieś uaktualnienie z kernelem, to będzie to raczej z ostatnią typową wersją jednordzeniową, czyli z grudnia ubiegłego roku, a jak nawet pod kątem poprawek dadzą jakąś nowszą to na pewno fizycznie w kernelu wsparcie dla wielu rdzeni wyłączą. Nie wydadzą AmigaOS 4.2.
...
A Hyperion milczy w tym momencie chyba słusznie. Ja akurat namawiałem Tima żeby coś ludziom powiedział w tym wątku na amigans.net, ale pojawiły się głosy, choćby ze strony Kas1e że w tej chwili to ludzie nie uwierzą już w żadne słowa i powinien przemówić dopiero wtedy gdy będą stały za tym konkrety. Nie mogę pisać co powiedział nam Tim, no ale jest szansa że wkrótce po zakończeniu AmiWest jakieś konkrety się pojawią.


Akurat co do tego, że ewentualne uaktualnienie będzie "jednordzeniowe" to zgoda. Miałem na myśli wprowadzenie niewidocznych dla użytkownika zmian koniecznych do dalszych prac.
...
Szkoda, mógł jednak powiedzieć coś w stylu.- "Żyjemy ale wydamy komunikat w momencie gdy sytuacja prawna na to pozwoli."

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 22 paź 2020, 09:06 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Cytuj:
(..)wszystko należy do Hyperionu i dopóki sąd nie stwierdzi inaczej (a jak dotąd nie stwierdził) i nie ustanowi zakazu sprzedaży (a taki wniosek odrzucił), to sobie Hyperion może wydawać aktualizacje do woli.

To czemu tego nie robi?

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 22 paź 2020, 13:42 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
adam napisał(a):
To czemu tego nie robi?


Przecież robi.
Skasowali klasykowców za 3.1.4.
Wkrótce skasują za 3.2.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 24 paź 2020, 07:05 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
Mufa napisał(a):
Tymczasem pojawił się szczegółowy plan transmisji wraz z krótkimi wizytówkami prelegentów.


We have added two new speakers:

Francois Lionet - AMOS and AOZ Studio creator
Andy Broad - SketchBlock creator and A-Eon Enhancer developer


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO