Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 19 kwi 2024, 13:28

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 13 cze 2013, 10:49 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
Przemek napisał(a):
Hmmm, tak sobie myślę...może wsparcie dla MacMini (Moana) nie byłoby teraz takie złe. Kiedyś tak, zablokowałoby wyjście SAM460, X1000. Ale teraz gdy wsparcie dla nowych rozwiązań jest już praktycznie zapewnione (PCI-E, jakaś obsługa wielu rdzeni, Gallium, radeonHD). Te komputery zapewniły platformę dla rozwoju systemu a teraz, gdy niejednokrotnie okazało się, że nie da się wprowadzić taniego i w miarę szybkiego sprzętu takie wsparcie dla jednej linii Maków (np. Mini) dałoby szansę na wejście w świat AOS dla szerszego grona. Pamiętajmy, że te kompy mają masę ograniczeń i dla wielu i tak lepszym będzie nowy, szybki sprzęt ale za niestety spore pieniądze. Żaden MacMini nie obsłuży przecież nowych standardów....no i Moana była przecież już "na chodzie"...

:think: Czemu nie. :think: "spora grupa"? ;) potencjalnych nowych użytkowników Mosa do przejęcia przez AmigaOS4 :twisted: ;) a dla zdecydowanych [i bogatych ;) ] nowy sprzęt dający nowe możliwości. :think: Wprowadzona "nieoficjalnie" przez zewnętrzną firmę [Acube], obsługa np. ibooka mac-laptopa. Chyba jednak nie ma na to szans ;)
Raczej szykuje się wersja Sam Multicore.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 13 cze 2013, 12:59 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
:think: Może jeszcze trochę za wcześnie, ale ciekawe jakie jest potencjalne zainteresowanie takim nowym modelem/płytą na forum?
Hej Admini dałoby radę doczepić jakąś ankietę do tego tematu np:
Czy jesteś zainteresowany/kupisz nowy model Amigi?
1-"Tak, ale poczekajmy jeszcze na specyfikacje i cenę"
2-"Nie, mam już Sam/AmigaOne i jestem zadowolony"
3-"Nie, wolałbym taniego Macamini"
4-"Classic Amiga forever!"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 13 cze 2013, 14:23 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
pizzadriver napisał(a):
:think: Może jeszcze trochę za wcześnie, ale ciekawe jakie jest potencjalne zainteresowanie takim nowym modelem/płytą na forum?
Hej Admini dałoby radę doczepić jakąś ankietę do tego tematu np:
Czy jesteś zainteresowany/kupisz nowy model Amigi?
1-"Tak, ale poczekajmy jeszcze na specyfikacje i cenę"
2-"Nie, mam już Sam/AmigaOne i jestem zadowolony"
3-"Nie, wolałbym taniego Macamini"
4-"Classic Amiga forever!"


A czy możliwość zakładania ankiety przez zwykłych userów jest zablokowana? Chyba być nie powinna, bo o ile wiem, ani ja ani Tomek nie zakładaliśmy takich ograniczeń. No ale być może się mylę, bądź też ograniczenie takie wynika z samego forum. Tak więc przechodząc do meritum, przy zakładaniu nowego wątku powinieneś mieć gdzieś na dole opcję ankiety. Jeśli takiej opcji nie ma daj znać, coś poradzimy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 13 cze 2013, 14:55 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
Mufa napisał(a):
A czy możliwość zakładania ankiety przez zwykłych userów jest zablokowana? Chyba być nie powinna, bo o ile wiem, ani ja ani Tomek nie zakładaliśmy takich ograniczeń. No ale być może się mylę, bądź też ograniczenie takie wynika z samego forum. Tak więc przechodząc do meritum, przy zakładaniu nowego wątku powinieneś mieć gdzieś na dole opcję ankiety. Jeśli takiej opcji nie ma daj znać, coś poradzimy.
ok, poczekajmy jeszcze z ankietą, niech się wyjaśni o co właściwie chodzi ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 13 cze 2013, 15:40 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
Cytuj:
A-EON Technology News Release

Following the news that Varisys, our hardware partners and designers of the Nemo motherboard, had been acquired by Ultra Electronics, we have been in close communication with regards current and ongoing development projects. Adam Barnes, Technical Director commented: "We are looking forward to continuing our relationship with A-EON and the Amiga community. We always hoped to develop IP for embedded applications through the A-EON projects, and that has not changed one bit." Paul Gentle, General Manager added: "Adam and I are staying with the business, and are excited by the future prospects and opportunities that will arise." A-EON Technology Director Matthew Leaman commented, "We wish to congratulate Varisys on their acquisition by Ultra Electronics and look forward to strengthening our close working relationship".
https://www.facebook.com/AEonTechnology ... ion=stream


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 13 cze 2013, 16:47 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
No to coś się wyjaśniło, chociaż to dotyczy raczej przyszłości X1000 i ewentualnych następców, nie wiem czy ma coś wspólnego z tematem tajnych akt Acube.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 13 cze 2013, 16:54 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Wloskojezyczni czytelnicy zapewniaja, ze to na bank nie zwiazane ze wsparciem dla Makow. Mysle, ze wiedza co mowia. Jesli A-Eon robi cos slabszego niz X1000 to ACube raczej nie zrobi nic mocniejszego niz S460. Poczekam na dalsze szczegoly....

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 13 cze 2013, 17:56 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 148
Bo to będzie Minimig2 jeśli chodzi o sprzęt od ACube. Chociaż błysnął mi taki pomysł że mogą wydać po prostu płytę SAM460 Mini ITX tak jak było w przypadku SAM440. Wtedy nazwa Mini pasuje jak ulał. I sam projekt ma sens.

Jeśli chodzi o A-EON to nie domyślam się niczego...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 14 cze 2013, 21:25 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
amig_os napisał(a):
- M .....
Ja stawiam na Megamig :lol:, albo może Lotharek coś zakombinował z nimi... To by była dopiero wiadomość
z polskim akcentem, bardzo dużym akcentem.
Swoją drogą fajnie że coś tam kombinują, a sposób w jaki wzbudzają ciekawość całkiem fajny.
Ale to już chyba pisałem kiedyś :mrgreen: .

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 16 cze 2013, 09:50 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Ja tylko przypomne stare watki jeden, dwa, ktore sugerowaly ze na ten rok ACube szykuje raczej cos z nextgenowych sprzetow, no ale w sumie gdyby byl nowy MiniMig na 060 ze wsparciem AGA tez bym sie nie zdziwil. Pomysl z zagospodarowaniem zawiedzianych fanow projektu Natami, chyba mialby sens.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 18 cze 2013, 17:34 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): sobota, 8 cze 2013, 12:14
Posty: 1
Witam.
Jeśli chodzi o news z Acube to też obstawiam na sprzęt z dawnych przecieków kontrolowanych. Tyle sie zbierałem do napisania posta, że mufa mnie uprzedził z wątkowaniem ale jeśli nie przeoczylem czegos był też wątek do wątku z testami wydajności nowego proca, który miał tam siedzieć...
W każdym bądz razie w MM AGA trochę wątpię jeśli temat zarzucił teraz Trevor, ale gdyby tak bez hype'a ten sprzęt się nagle pojawił to byłoby ciekawie, zwłaszcza wobliczu od lat zapowiadanej Natami, której tak wiernie kibicują klasykowcy i Ci "udawani klasykowcy", którzy nagle w sieci zaczeli wyskakiwac jak grzyby po deszczu i, którzy równie szybko przekabacani przez posiadaczy maków z PPC, ze przecież Hyperion to złoooo, Acube i A-Eon to złooo razem z nim pluli na sprzęt pod AmigaOS 4.x i sam system. A tu prosze Natami nie ma i nie bedzie jeszcze w tej pięciolatce na pewno a tu złeee Acube - bo przecież z Hyperionem gadają - wypuszcza coś realnego, z Aga i może prędkością odpowiadającą co najmniej 060 a w dodatku płytka nówka. Ech...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 23 cze 2013, 18:55 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
coś wszystko jakoś tak przycichło? , jak zwykle pewnie przyjdzie jeszcze pooooooooczekać na jakieś info :roll:


- - -

kabal napisał(a):
Witam.
Jeśli chodzi o news z Acube to też obstawiam na sprzęt z dawnych przecieków kontrolowanych. Tyle sie zbierałem do napisania posta, że mufa mnie uprzedził z wątkowaniem ale jeśli nie przeoczylem czegos był też wątek do wątku z testami wydajności nowego proca, który miał tam siedzieć...
W każdym bądz razie w MM AGA trochę wątpię jeśli temat zarzucił teraz Trevor, ale gdyby tak bez hype'a ten sprzęt się nagle pojawił to byłoby ciekawie, zwłaszcza wobliczu od lat zapowiadanej Natami, której tak wiernie kibicują klasykowcy i Ci "udawani klasykowcy", którzy nagle w sieci zaczeli wyskakiwac jak grzyby po deszczu i, którzy równie szybko przekabacani przez posiadaczy maków z PPC, ze przecież Hyperion to złoooo, Acube i A-Eon to złooo razem z nim pluli na sprzęt pod AmigaOS 4.x i sam system. A tu prosze Natami nie ma i nie bedzie jeszcze w tej pięciolatce na pewno a tu złeee Acube - bo przecież z Hyperionem gadają - wypuszcza coś realnego, z Aga i może prędkością odpowiadającą co najmniej 060 a w dodatku płytka nówka. Ech...

:text-welcomewave: :thumbup:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 21 lip 2013, 07:51 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
amig_os napisał(a):
Na stronie ACube i A-EON (profil FB) pojawiły się ciekawe obrazki - czyżby zapowiedź nowego hardware ?
Kolejna zabawa dla spostrzegawczych ?

A-EON:

Obrazek


- 1 x PCI-E
- 1 x PCI-E x1
- 2 x PCI-E
- 2 sloty na pamięć

Pierwsza zagadka się wyjaśniła, więcej w tym temacie:
http://forum.amigaone.pl/amigaos/silicon-dreams-vcf-2013-lipiec-5-7-2013-t370.html

---

została ACube:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

---

Obrazek

:think:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO