Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest środa, 24 kwi 2024, 23:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 12 mar 2016, 00:53 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Warp 3D nie mam, i zakup nie ma sensu bo moja karta nie jest obsługiwana. Cały czas rozchodzi mi się o wsparcie 2D.
Sterowniki mam RadeonHD 2.10 na karcie Radeon 6570. "Ból" polega na tym że:
- Blender grimmuje, i mogę go używać tylko z Wazp
- testowałem 3 wersje mplayera i w żadnym nie uzyskałem więcej jak 10 klatek w 720 i 8 w 1080, mając ustawienie rekomendowane przez was obu
- artefakty występują tylko w plikach mp4 w rozdziałce 480x360 (zwykłe filmiki zgrane wtyczką w przeglądarce z YT)
Na starym MUI Mplayerze działa mi tylko tryb cgx_wpa, na nowszym tym opisanym jako "dedykowany RadeonHD" i tym najnowszym - najlepiej chodzi SDL, pozostałe są nieużywalne bądź nic się nie dzieje.
Jeśli chodzi o obciążenie procesora to dla cgx_wpa i SDL jest takie samo, około 30% (dla tych filmów z niższa rozdziałką oczywiście)
Ogólnie muszę przetestować większą liczbę filmów by dać konkretny osąd w sprawie, ale już dziś mogę stwierdzić że stery RadeonHD oprócz rozdziałki większej monitora tak jak dla mnie nic nie wnoszą - ani Blender, ani wsparcie dekodowania filmów. Strata kasy. Jeszcze łudzę się że coś przeoczyłem, ale coś tu jest przereklamowane ze sterownikami.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 12 mar 2016, 03:39 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Coś musisz mieć namieszane. Graphics.library masz aby na pewno w wersji 54.153 lub nowszej?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 12 mar 2016, 08:39 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
adam napisał(a):
Warp 3D nie mam, i zakup nie ma sensu bo moja karta nie jest obsługiwana. Cały czas rozchodzi mi się o wsparcie 2D.
Sterowniki mam RadeonHD 2.10 na karcie Radeon 6570. "Ból" polega na tym że:
Na starym MUI Mplayerze działa mi tylko tryb cgx_wpa, na nowszym tym opisanym jako "dedykowany RadeonHD" i tym najnowszym - najlepiej chodzi SDL, pozostałe są nieużywalne bądź nic się nie dzieje.


Masz coś zepsute ze sterownikami.
Albo źle zainstalowane albo karta zbyt stara.
Spróbuj zainstalować je jeszcze raz, jak nie pomoże trzeba będzie pomyśleć o nowej karcie graf.
Mplayer działa dobrze na amidze 500 tylko w trybach comp_yuv and comp_yuv2.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 12 mar 2016, 11:32 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Karta nie może być za stara bo jest na liscie suportowanych, to byłoby naciągactwo.
Sprawdziłem i mam starą bibliotekę http://hdrlab.org.nz/benchmark/gfxbench ... esult/1764
Daliście dobry trop. Ale aktualizacje systemu nie dają mi nowszej. Przecież graphics.library to część Kickstartu jest?

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 12 mar 2016, 15:20 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
Mam w mojej amidze 500 1 GHz kartę 7750 i u mnie wszystko chodzi.
Polecam zmianę karty na lepszą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 12 mar 2016, 15:22 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
adam napisał(a):
Karta nie może być za stara bo jest na liscie suportowanych, to byłoby naciągactwo.
Sprawdziłem i mam starą bibliotekę http://hdrlab.org.nz/benchmark/gfxbench ... esult/1764
Daliście dobry trop. Ale aktualizacje systemu nie dają mi nowszej. Przecież graphics.library to część Kickstartu jest?


Tak to jest część Kickstartu, a wersja ktora podałem powinna być w Kickstarcie systemu AmigaOS 4.1 Final Edition. Te nowe tryby wymagają AOS 4.1FE, bo on wniósł ze sobą zupełnie nową Graphics.library, która poza ulepszeniami samej biblioteki graphics, łączy w sobie funkcje RTG.library i layers.library, ktore wczesniej w systemie występowały osobno.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 12 mar 2016, 15:42 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
swinkamor12 napisał(a):
Mam w mojej amidze 500 1 GHz kartę 7750 i u mnie wszystko chodzi.
Polecam zmianę karty na lepszą.

No ale to właśnie teraz mam po wymianie, oryginalnie był Radeon HD4650. Nie da rady póki co z powodów "rzeczywistość skrzeczy", może kiedyś.
Mufa napisał(a):
(...)Te nowe tryby wymagają AOS 4.1FE, bo on wniósł ze sobą zupełnie nową Graphics.library, która poza ulepszeniami samej biblioteki graphics, łączy w sobie funkcje RTG.library i layers.library, ktore wczesniej w systemie występowały osobno.

Sprawdziłem dzisiaj zarówno obrazy płyt na stronie Hyperionu, jak i fizyczne nośniki dla AmigaOne 500 i dla AmigaOne XE. Biblioteki mają takie wersje jak podawałem wyżej (graphics.library 54.148) i to jest AmigaOS 4.1 FE.
Tak się zastanawiam - bo pewnie jest więcej takich osób, przecież nie mam jakichś "specjalnie dla mnie" zaniżonych wersji - ile osób odpuszcza sobie NG bo coś znów nie działa i wraca na "klasyka". Kiedyś na PPA pisałem z człowiekiem który dał sobie spokój z SAM i opisywał mi dokładnie co u niego nie działa, w skrócie: posiadacze komputerów innych niż X1000 i nie-betetesterzy mają pod górkę. Bo niby skąd mam wziąć tę bibliotekę?

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 12 mar 2016, 16:20 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
adam napisał(a):
Tak się zastanawiam - bo pewnie jest więcej takich osób, przecież nie mam jakichś "specjalnie dla mnie" zaniżonych wersji - ile osób odpuszcza sobie NG bo coś znów nie działa i wraca na "klasyka". Kiedyś na PPA pisałem z człowiekiem który dał sobie spokój z SAM i opisywał mi dokładnie co u niego nie działa, w skrócie: posiadacze komputerów innych niż X1000 i nie-betetesterzy mają pod górkę. Bo niby skąd mam wziąć tę bibliotekę?


Niestety oni mają za dużo roboty i za mało ludzi, żeby to wszystko ogarnąć, stąd takie kwiatki. Potrzeba im kogoś, kto będzie zajmował się
tylko takimi rzeczami, nie developera, tylko człowieka od organizacji i kontaktów z klientelą. A póki co może warto by było napisać do nich
albo na ich forum, że taka sytuacja zaistniała. Wiem że to pewnie potrwa, ale lepiej spróbować niż nie.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 12 mar 2016, 16:58 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
Sterowniki/biblioteki masz te wersje co trzeba. Zostaje karta graficzna.
Zmień na 7750.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 12 mar 2016, 17:07 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
Używam lepszej amigi od czasu jak wyszedł MOS 2.4 działający na macu mini.
Powrót do klasyka, nigdy w życiu.
Przede wszystkim klasyk jest dalej za wolny.
Pomimo wielu obietnic że już za chwilę już za momencik cudowne natami zacznie się kręcić, to dalej jest jeśli chodzi o 68k sprzęt klasy 486.
Amiga OS 4 i MOS to nie są idealne systemy ale są fajne bo działają na sprzęcie sto razy szybszym od klasyka.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 12 mar 2016, 17:18 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
adam napisał(a):
Sprawdziłem dzisiaj zarówno obrazy płyt na stronie Hyperionu, jak i fizyczne nośniki dla AmigaOne 500 i dla AmigaOne XE. Biblioteki mają takie wersje jak podawałem wyżej (graphics.library 54.148) i to jest AmigaOS 4.1 FE.


No to na tej graphics.library powinno działać. Trudno mi powiedzieć co masz nie tak. Generalnie filmy 720p powinny działać na SAM460. Co prawda jest to na granicy jej możliwości więc czasami może przydarzyć się taki kodek i taki bitrate że SAM nie wyrobi, ale z zasady powinna dać radę. Cytaty z tego wątku

Cytuj:
Comment 9:
The 2en benchmark show the 720p movie being played in 585.452 sec, with skiploopfilters=all, so it plays the movie 11 sec faster, then the normal playback speed.

So the 2en benchmarks show that 720p video can be decoded on Sam460, but here is the catch this is with out displaying a picture and with out playing any sound.

If the Sam460 can play a 720p video it will be just barely, with hardware acceleration we have now.
As pointed out by djrikki you need AmigaOS4.1 Final, for DMA support, you need the latest HD 2.4 drivers to enable composition video.

Its anyone's guess, there is limit to what the hardware can do, on the software side there is lot that can be done like UVD and VDPAU, but this things is not present in 2.4 drivers.

Cytuj:
Still experimenting.

480p Xvid playback ok .
720p Mjpeg playback ok.
so it is possible to play some 720p videos an a Sam460ex.
4x file size of xvid though .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 13 mar 2016, 17:20 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 9 kwi 2013, 14:06
Posty: 137
adam napisał(a):
Tak się zastanawiam - bo pewnie jest więcej takich osób, przecież nie mam jakichś "specjalnie dla mnie" zaniżonych wersji - ile osób odpuszcza sobie NG bo coś znów nie działa i wraca na "klasyka". Kiedyś na PPA pisałem z człowiekiem który dał sobie spokój z SAM i opisywał mi dokładnie co u niego nie działa, w skrócie: posiadacze komputerów innych niż X1000 i nie-betetesterzy mają pod górkę. Bo niby skąd mam wziąć tę bibliotekę?


Cóż, przeglądajac sobie komentarze w tym wątku: http://amigaworld.net/modules/newbb/viewtopic.php?mode=viewtopic&topic_id=35809&forum=33&start=700&viewmode=flat&order=0 - wychodzi na to,że zatwardziali fani AmigaOS,tj programiści, fani, betatester X1000 mają już serdecznie dosyć marazmu i drogi donikąd.
Sorry, ale jeżeli Eliyahu pisze, że to już są kpiny i zabrnęło to za daleko, jeśli TommySammmy, który jest betatesterem AmigaOS i użytkownikiem X1000, pisze, że stracił zainteresowanie AmigaOS 4 i kupił sobie A600, celem rozszerzenia jej o Vampira, które "jest teraz jego światem, który mu się podoba" - to zdecydowanie o czymś świadczy


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 13 mar 2016, 18:43 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Niemniej nie chciałbym skręcać w boczne ścieżki, bo wątek założyłem żeby rozwiązywać sobie problemy na bieżąco. Potem to wszystko zbiorę i będzie poradnik który przyda się paru osobom. Niestety życie mnie nauczyło przejmować się tylko rzeczami na które mogę mieć wpływ, na resztę szkoda nerwów.
A pytania są kolejne.
(Przy wejściu w Screen Blanker mam Grimm Reaper - jest błąd biblioteki Warp 3D - coś w systemie brakuje. To na później odkładam).
Czy w Prefs ustawienie Picasso mają być nieaktywne wszystkie? Przy wejściu mam komunikat "Could not find any modes". Czy tak ma być?
Czy program do montowania napędów daje się jakoś "uwygodnić"? Żebym nie musiał go otwierać aby odmontować napęd. Tylko np. pod PPM jakoś żeby było "odmontuj".

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 13 mar 2016, 19:35 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
amigowiec napisał(a):
jeśli TommySammmy, który jest betatesterem AmigaOS i użytkownikiem X1000, pisze, że stracił zainteresowanie AmigaOS 4 i kupił sobie A600, celem rozszerzenia jej o Vampira, które "jest teraz jego światem, który mu się podoba" - to zdecydowanie o czymś świadczy


Nie wiem o czym to świadczy, ale Tommy nadal jest aktywnym betatesterem, ostatnie jego zgłoszenia błedów pochodzą sprzed 24 godzin.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 14 mar 2016, 21:21 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
@adam

Mam wolnego VTX RadeonHD 7750 1gb DDR5 Single Slot to mogę Ci udostępnić.
Sam korzystam z takiego w 2D i 3D_SI.

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO